Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

26.000km v glavnem z dvema, se mi ne zdi ne vem kako slab rezultat za vlečt blizu 400kg. ali pač?

Hola mojster,

hja, kaj pa vem... moje izkušnje so 36 - 39.000 kmjev z DIDovo, pa sva bila prejšnja leta večino dva na motorčku... za primerjavo, Regina je umrla pri 22.000... je pa odvisno tud od motorčka in načina vožnje, seveda - in vzdrževanja!!!

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

hja, kaj pa vem... moje izkušnje so 36 - 39.000 kmjev z DIDovo, pa sva bila prejšnja leta večino dva na motorčku... za primerjavo, Regina je umrla pri 22.000... je pa odvisno tud od motorčka in načina vožnje, seveda

Je pa tudi res, da vsi motorji nimajo enako močnih oz. dobrih keten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je mogoče verižne člene na kak nain oživit, ko začnejo 'ribati'? Ene par jih je, ki niso popolnoma poravnani, dočim pregibajo se še OK.

Dokler se na roko pri pregibanju ne čuti upora bo še v redu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šeno kupi pa bo dovolj dolga,pa še členke boš lako drago prodajal.Si pa res čuden tič,če kupiš verigo z 120 členki imel pa si 130. :lol1:

Ja kje je pa pisal da rabm 130 :rolleyes:

Še 1 sm naroču ja pač jebiga itak bom konc mesca motor dau za prodajo in bom unmu vse to v ceno všteu. Pa še 110 člensko verigo bo dubu zravn- po moje bo čist veseu :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kje je pa pisal da rabm 130 :rolleyes:

Še 1 sm naroču ja pač jebiga itak bom konc mesca motor dau za prodajo in bom unmu vse to v ceno všteu. Pa še 110 člensko verigo bo dubu zravn- po moje bo čist veseu :winkiss:

Zato bi pa prej člene preštel :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato bi pa prej člene preštel :whistle:

Imaš prav, res bi jih moral

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Nabavo ketnset Regina,.....je pač blo ugodno in edino na zalogi,.....bomo vidli koliko bo zdržal.

No prvo ga morem zmontirat....... :hmm: :hmm:

post-3339-1218130992_thumb.jpg

Mi lahko kdo razloži kako z tem spet verigo (imam dva taka kompleta) in na koliko kg zategujete vijak-e na malem in velikem zobniku??

LP, Gregor

Popravljeno . Popravil gregor46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da boš vezni člen zanetal, ker na zaponko je smrtno nevarno.

Najprej daš oringe na vezni člen, potem verigo spneš, še dva oringa in drugi del veznega člena. Kam pa uni mostički gredo pa nimam pojma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

hja, kaj pa vem... moje izkušnje so 36 - 39.000 kmjev z DIDovo, pa sva bila prejšnja leta večino dva na motorčku... za primerjavo, Regina je umrla pri 22.000... je pa odvisno tud od motorčka in načina vožnje, seveda - in vzdrževanja!!!

Veliko je odvisno od natezne trdnosti verige. Jaz sem eno boljših DID verig menjal po nekaj več kot 50.000km pa še to preventivno ker sem se odpravljal na daljšo pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

in na koliko kg zategujete vijak-e na malem in velikem zobniku??

LP, Gregor

Odvisno od motorja. Imam 2 motorja različnih znamk, ki se jima verižnika različno zategujeta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da boš vezni člen zanetal, ker na zaponko je smrtno nevarno.

Najprej daš oringe na vezni člen, potem verigo spneš, še dva oringa in drugi del veznega člena. Kam pa uni mostički gredo pa nimam pojma.

Orginalna veriga je tovarniško zanetana,.....poleg te pa je ta vezni člen,......ki nevem kako ga naj uporabim.

Pomoje, bojo tudi na servisu speli z tem členom.

PS: zadnječasemevsejebe :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je odvisno od natezne trdnosti verige. Jaz sem eno boljših DID verig menjal po nekaj več kot 50.000km pa še to preventivno ker sem se odpravljal na daljšo pot.

Kaj obstajajo boljše D.I.D. in slabše D.I.D. verige? :eek:

No, jaz sem na mopedu s ~35 konji menjaval D.I.D. verige na 20000 - 23000km. :slap:

Na mopedu s 120 konji pa DC verige na 30000km.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Orginalna veriga je tovarniško zanetana,.....poleg te pa je ta vezni člen,......ki nevem kako ga naj uporabim.

Pomoje, bojo tudi na servisu speli z tem členom.

PS: zadnječasemevsejebe :angry:

Tu so stvari za združit: Servis ali Louis.de...

http://www.reginachain.it/eng/use_and_main.../how_to01.shtml

Tu so opisani členi: ti imaš ta spodnjega, ki je brez sponk in ga je potebno zanetit...

http://www.reginachain.it/eng/use_and_main.../how_to02.shtml

Ker nimaš sponk je najbolje, da povabiš enega na pivo, da ti z orodjem pravilno združi.

Foto navodila Regina:

http://www.reginachain.it/eng/use_and_main...how_to06c.shtml

Foto navodila: (tu vidiš zakaj rabiš oni dve sponki):

http://www.mad-ducati.com/Technical/Regina...ainToolUse.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je mislil 520, 525, 530, 532.

Ne, obstajajo tudi razlicni modeli istih verig. Obstaja V in VM verzija 525 recimo (konkretno za moj motor). Je tud ZVM, za gsxr in ima isto clenov. VM zdrzi 15k (podatek iz kataloga) ZVM pa 30k (pravtako podatek iz kataloga).

Razlika v ceni kita je pa ene 20E. V louisu majo menda vecinoma te VM. Moja vem da je, ker sem jo kupu preden sm veduza to foro.... Bomo vedl za drugic :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako točno se da vezni člen narazen? Mi ne uspeva :rolleyes: . In kako naj dam narazen nevezni člen od Regine?

Dejte povedat če veste prosim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko z fleksom lepo daš bek tolko členov kolko hočeš... Mi smo vedno tako delali. Kaj na originalu nisi imel veznega člena al kaj? Z fleksom razrež :krneki:

Za skrajšat ni problem, z bijksom pobrusiš glavo "sornika" in s točkalom izbiješ. Old school. :D

Teh 2 postov res ne razumem- kaj naj naredim? Malo bolj normalno povedano prosim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teh 2 postov res ne razumem- kaj naj naredim? Malo bolj normalno povedano prosim

mojstr,

ena dobronamerna: če nisi razumel, pelji menjat verigo k nekomu, ki to obvlada. zavore, veriga so zadeve, ki jih vsaj sam, cenim bolj od vsega drugega.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Teh 2 postov res ne razumem- kaj naj naredim? Malo bolj normalno povedano prosim

primeš fleksarco ( kotno brusilko ) pobrusiš obe "osi" na enem členu do ploščice in jih zbiješ vn

post-833-1218277034_thumb.jpg

el pa uporabiš orodje, ki je opisano v vseh linkih 4 poste višje.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo koga v bližini Vrhnike, ki bi mi zanetal ketno? Naročil sem DIDovo, pa ne vem če bom zraven dobil clipschloss...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, zdej mi je ratal dol uzet staro pa novo tko nastavt da je glih prav napeta.

Ampak: fali mi veriga za pol člena!

Če dam pol člena manj potem je veliko preveč mahlava, pol člena več pa sploh ne gre.

Če bi kolo dol dau pa ga mal bl zravn al pa stran dau bi delval, ampak ker res ne morm odvit unga- a je kšn drug način?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, zdej mi je ratal dol uzet staro pa novo tko nastavt da je glih prav napeta.

Ampak: fali mi veriga za pol člena!

Če dam pol člena manj potem je veliko preveč mahlava, pol člena več pa sploh ne gre.

Če bi kolo dol dau pa ga mal bl zravn al pa stran dau bi delval, ampak ker res ne morm odvit unga- a je kšn drug način?

nebi prej prebral kaka navodila? ne mora ti zmanjkat za 0.5 člena

odvij malo kolo in šponar odtegni ter kolo premakni naprej v začetno pozicijo, nato najdi navodila in poglej koliko členov potrebuješ serijsko, natakni to vse gor in našponaj s šponarji....

če ti ne gre najdi enega, ko zna in ima orodje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nebi prej prebral kaka navodila? ne mora ti zmanjkat za 0.5 člena

odvij malo kolo in šponar odtegni ter kolo premakni naprej v začetno pozicijo, nato najdi navodila in poglej koliko členov potrebuješ serijsko, natakni to vse gor in našponaj s šponarji....

če ti ne gre najdi enega, ko zna in ima orodje....

Evo zdej sm verigo dau gor, jo povezu z obema veznima členoma ampak je seveda veliko preveč mahlava zato jutri motor peljem k vulkanizerju ki mi bo odvil une dva vijaka in bom dau kolo tok nazaj da bo veriga lih prou našponana.

Hvala vsem za pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!