Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

O kakšnih dveh vijakih ti to?

Rabu sm 130 člensko verigo pa sm kupu 2x 120 člensko ker nism vedu da rabm 130 (ja, ja misli si kr si hočš :rolleyes: ) in pol sm eno 120 člensko skrajšu na 10 člensko in sm meu 120+ 10 člensko in to dvoje sm skupi dau z dvema veznima členoma.

Kapiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja... kaj pa bi peljal vulkanizerju? Česa ne moreš odtegnit? Ker se vse da, magari je zlepljeno, zašvasano.... vse gre če hočš :whistle:

OFF:

Js sm zadnjič imbus 10-ko od Uniorja zlomil ko sem hotel bremzo dol dat (jap, z rokami zlomu Uniorjevo 10-ko :D ).. je blo fajn prlepljen :whistle: Sem šel po drugega, pa si potem z kladivom pomagal pa je šlo :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja... kaj pa bi peljal vulkanizerju? Česa ne moreš odtegnit? Ker se vse da, magari je zlepljeno, zašvasano.... vse gre če hočš :whistle:

OFF:

Js sm zadnjič imbus 10-ko od Uniorja zlomil ko sem hotel bremzo dol dat (jap, z rokami zlomu Uniorjevo 10-ko :D ).. je blo fajn prlepljen :whistle: Sem šel po drugega, pa si potem z kladivom pomagal pa je šlo :krneki:

Ker Janez dela to z občutkom :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zdej sm use zrihtou in se lahko lepo peljem z novo- zlato verigo :D

Na koncu sem vesel ker sem se naučil zamenat staro verigo, novo skrajšat in jo dat gor.

Veliko bolje kot pa da bi mi to delal serviser!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabu sm 130 člensko verigo pa sm kupu 2x 120 člensko ker nism vedu da rabm 130 (ja, ja misli si kr si hočš :rolleyes: ) in pol sm eno 120 člensko skrajšu na 10 člensko in sm meu 120+ 10 člensko in to dvoje sm skupi dau z dvema veznima členoma.

Kapiš?

in kakšen način si pol izbral za krajšanje verige?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kakšen način si pol izbral za krajšanje verige?

Pobrusu pa zbiu narazen.

P.S. Dans sm jo tud očistu in namazou

Popravljeno . Popravil Prevtzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje bi najcenje dobil ketno + zobnike...?

LP

hein gericke villach kolega kupil za transalpko za 70 eur v louisu cena 110 eur

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo kake izkusnje z ketnsprejem od sehell-a

do zdej sm uporabljal samo motul-a in castrol-a

Popravljeno . Popravil miha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo kake izkusnje z ketnsprejem od sehell-a

do zdej sm uporabljal samo motul-a in castrol-a

Imel Motul in Castrol: lepljiva a ne dovolj da bi ostalo na verigi-vse gre po platišču, meni ni ok

Misliš na teflonski sprej za verige od Shell-a? Meni je ta super, me pa še zanima primerjava s katerim drugim sprejem oz. komentar še kakšnega uporabnika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Dobil sem ketno, sprednji zobnik, ter povezovalni člen. Na žalost zadnjega zobnika nimajo in je razprodan. Se mogoče dobi kje v sloveniji kakšne ugodne zobnike. V novi gorici naj bi bile dve trgovine, ena je sm motocenter, katera je una druga ko je imel dec štant (polno ketn, vseh barv ter zobnikov) na celjskem sejmu kmalu ko si prišel čez vhod?

ROk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Dobil sem ketno, sprednji zobnik, ter povezovalni člen. Na žalost zadnjega zobnika nimajo in je razprodan. Se mogoče dobi kje v sloveniji kakšne ugodne zobnike. V novi gorici naj bi bile dve trgovine, ena je sm motocenter, katera je una druga ko je imel dec štant (polno ketn, vseh barv ter zobnikov) na celjskem sejmu kmalu ko si prišel čez vhod?

ROk

Simčiča maš v Solkanu, drugo pa morda misliš na Avtosport pooblaščeni servis od Yamahe? Če ne, bom pa še malo pobrskal po spominu in se bo še kakšna trgovina v okolici najdla ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Fantje spet mi dela probleme ta motor, mati moja mi poje vse šolde skoraj ko žena.

kolko pride ketna DID dobre kvalitete za GSX-R. Bom naročil v Charlie v Trstu, samo da si približno predstavljam okvirno ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, ketna DID pri nas pride 188€ + 15,16€ na sprednji zobnik. Ob naročilu seta je možna menjava zadnjega zobnika za 2 zoba. Sprednji doplačilo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo fanjte

Ima kdo izkušnje z temi? :

http://sidewindersprockets.com/titaniumII-sprockets.html

Izkušnje sicer ne, ampak rahlo dvomim o 'neuničljivosti'... Verjamem, da so boljši in trajnejši, ampak ne 4-5x kolikor so dražji od 'navadnih'.

Je pa na tem linku par drugih, zanimivih in uporabnih informacij (med 'how-to'-ji).

lp, D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sem izvedel iz enega drugega vira da so tile tipi super-nategovalci kupcev. Ta njihov sprocket ima le cca 1% titaniuma na ovojnici in je v bistvu navadno železo. Po US zakonu lahko zaradi uporabe Ti ne glede na % vrednost rečejo da gre za Titan produkt

Heh pizda im materina

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sem izvedel iz enega drugega vira da so tile tipi super-nategovalci kupcev. Ta njihov sprocket ima le cca 1% titaniuma na ovojnici in je v bistvu navadno železo. Po US zakonu lahko zaradi uporabe Ti ne glede na % vrednost rečejo da gre za Titan produkt

Heh pizda im materina

Čeprav sem bil (in sem še) skeptičen do njihovih obljub glede trajnosti in 'doživotne' garancije, pa tega tudi ne verjamem... Upam, da se bo našel kak metalurg, ki bo znal povedati, koliko % titana je sploh smiselno (sam titan je precej krhek, mar ne?)...

No, saj že v njihovem FAQ med drugim piše:

Q6: Are Sidewinder’s Ti Sprockets made from pure Titanium?

A: Sidewinders’ Titanium series of sprockets are not made of pure titanium. It would be too brittle to function as a sprocket. We

add a number of elements such as chrome-moly, manganese, copper and more to our material to temper the characteristics so

it will be super hard but never crack. Ti-Moly also exhibits magnetic properties unlike pure Ti.

We have never had a Ti-Moly sprocket crack, break or bend in 8 years of production. There is not another manufacturer on

this planet that can make that claim.

Malo nižje pa še to:

Q12: What makes the Ti-II sprocket better than your original Ti-moly?

A: The basic material in our original Ti-moly formula is enhanced with Boron to make the sprocket even harder and longer

lasting. With this Ti-II sprocket comes our lifetime guarantee.

In še tole ni zanemarljivo:

Q4: Can I just use the Sidewinder Sprockets with another brand chain?

A: You can certainly use our sprockets with any brand of chain you choose. However, you will not have a matching system.

The fit between our precision sprockets and a brand “X” chain will not be as snug and prone to early wear out. Plus, a mild steel

chain will begin stretching immediately and start to ride up on the faces of the sprocket teeth. This will wear the sprockets very

quickly and will spoil your opportunity to enjoy a long-lasting, trouble-free drive system. The real answer is a genuine,

Sidewinder sprocket and chain matched set.

Kot sem že rekel - verjamem, da so boljši in trajnejši kot 'navadni' zobniki (naj si bo alu ali jeklo), a verjetno ne

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bom zdaj pozimi menjal, vzel bom komplet ketno in zobnika in sicer DID 520 ERV3 ketna ter corona ergal racing zobnika, vse skup 240€

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz bom zdaj pozimi menjal, vzel bom komplet ketno in zobnika in sicer DID 520 ERV3 ketna ter corona ergal racing zobnika, vse skup 240€

:eek: 240€ :eek:

Kje te kupuješ? Pri zlatarju? :unsure:

Na E-Bay-u je trenutno en kup ponudbe kompletov za ZX6R, katerih cena se gilbje okrog 80-90€ - med drugimi tudi D.I.D. (ki po mojih izkušnjah niso nič boljše od npr. DC ali IRIS).

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!