Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Jest sem ga sam zmazal skup:

Čestitam, ali lahko kaj več napišeš, katere dele si uporabil , kje si jih kupil, in kako sedaj vse skupaj deluje

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tale Kettenöler je pa kar ugoden, Poštnina je pa 4,9€ če sem prav razumel?

yep. ce vzames tri (oz. nad € 200.- ni postnine).

Kolikor vem je Leteči tudi sam izdelal tak mazalnik in jih celo prodaja:

http://www.kovinostrugarstvo-klinc.si/31056/index.html

Pa še v nekaterih temah je omenjeno avtomatsko mazanje.

ko se je pa prepozno oglasil......... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz problemov z mazanjem verige nimam. Za tiste, ki pa vztrajate na motorjih z verigo in bi radi, da mazanje opravlja tehnika, pa tule še en izdelek po svoje zanimiv vendar ne prav poceni.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Dejte povedat kje naročujete zobnike za svoje mopede. Probal sem že na vseh koncih in nikjer nimajo nič! Tudi na ebay-u ne najdem nič. Obstajajo kakšne prov specialne trguvine kjer bi lahko kupil sprednji ali zadnji zobnik z drugačnim razmerjem kot original.

Hvala za info in nasvete!

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte povedat kje naročujete zobnike za svoje mopede. Probal sem že na vseh koncih in nikjer nimajo nič! Tudi na ebay-u ne najdem nič. Obstajajo kakšne prov specialne trguvine kjer bi lahko kupil sprednji ali zadnji zobnik z drugačnim razmerjem kot original.

Hvala za info in nasvete!

LP Rok

SM d.o.o.

Prvomajska ulica 118

5250 Solkan

Tukaj naročiš ti pošljejo, imajo DID

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naročiš v Elisi ali Yogi-ju in pri podobnih

To imam namen še poklicat! Bom jutri mal potelefonaru da vidmo kako pa kaj...

SM d.o.o.

Prvomajska ulica 118

5250 Solkan

Tukaj naročiš ti pošljejo, imajo DID

Tuki pa že čakam odgovor oziroma da me obvestijo kako in kaj - že kar ene 2 tedna. Bo tud treba mal preverit.

Kot sem slišal tu nimajo original DID ketn... Sam sem jo sicer kupil tu, vendar sem kasneje izvedel da niso original oziroma najboljše kvalitete.

Čudno se mi samo zdi ker je taista oznaka kot jo imam jaz na njihovi uradni strani - in je taka kot piše.

Mogoče kdo ve kaj več o tem? Imam pa 525ZVM2 - zlate barve. Mogla bi pa kokr bit srebrna ( na uradni strani pa piše v gold in black barvi) zdej pa ne vem enmu neki ni jasn pa jst nism un :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem kdo ti to lahko zrihta. Jaz kupujem vse pri njemu in ni nobenga problema, pa čist solidne cene ima! Ne vem ali lahko tukaj gor dam cifo? Kontaktiraj me na meil! Lp

Dejte povedat kje naročujete zobnike za svoje mopede. Probal sem že na vseh koncih in nikjer nimajo nič! Tudi na ebay-u ne najdem nič. Obstajajo kakšne prov specialne trguvine kjer bi lahko kupil sprednji ali zadnji zobnik z drugačnim razmerjem kot original.

Hvala za info in nasvete!

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa samo zanima s čim čistie verige ko se nabere gor umazanija in podobno. Kateri spreji oz čistila so priporočljiva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše jo je sprati z petrolejem. Drugače pa tudi z WD (se bo javil kdo, ki bo rekel, da to ni vredu, vendar ne škodi ketni).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa samo zanima s čim čistie verige ko se nabere gor umazanija in podobno. Kateri spreji oz čistila so priporočljiva?

Maš razne spreje kot recimo Motul chain clean, jaz sem do sedaj čistil z nafto. Do zdj je blo vse ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa samo zanima s čim čistie verige ko se nabere gor umazanija in podobno. Kateri spreji oz čistila so priporočljiva?

Najbolj enostavno je pri kakem mehaniku z Kirherjem na ca 60-70 stop.Vse ostalo ni priporočljivo,ker razjeda gumi obročke v ketni. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljše jo je sprati z petrolejem. Drugače pa tudi z WD (se bo javil kdo, ki bo rekel, da to ni vredu, vendar ne škodi ketni).

Ja, ketni WD ne škodi, škodi pa gumijastim O-ringom :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ketni WD ne škodi, škodi pa gumijastim O-ringom :whistle:

Naj mi nekdo razloži katera sestavina je v WD40 ali pa kaj je v petroleju ali nafti, da razjeda gumo.

Po nekaterih razlagah bo veriga razpadla če jo operem z nafto?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj mi nekdo razloži katera sestavina je v WD40 ali pa kaj je v petroleju ali nafti, da razjeda gumo.

Po nekaterih razlagah bo veriga razpadla če jo operem z nafto?

lp

Noben ni rekel,da bo veriga razpadla ampak poškouje gumijaste O-ringe v verigi,ki jih sploh nevidiš namreč v topilih kot so:benzin,petrolej,nafta,Kerozin,čistilni benzin,VD-40 itd.gumo(O-ringe) poškodujejo in sicer se napne(poveča-postane bolj mehka)posledično se O-ringi hitreje izrabijo in več netesnijo in tako se ketna hitreje izrabi uniči,ker se valčki ketne več nevrtijo in dobijo zračnosti,kar povzroči še večjo izrabo zobnikov. :whistle:

Ps: glavne sestavina VD-eja 40 je petrolej.

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa samo zanima s čim čistie verige ko se nabere gor umazanija in podobno. Kateri spreji oz čistila so priporočljiva?

Petrolej + malce trši čopič + 15 min časa = "nova" veriga :)

Najbolj enostavno je pri kakem mehaniku z Kirherjem na ca 60-70 stop.Vse ostalo ni priporočljivo,ker razjeda gumi obročke v ketni. :hmm:

Petrolej ne škodi gumi obročkom in je priporočen tudi s strani nekaterih proizvajalcev motociklov za čiščenje verige v knjigici z navodili (owners/users manual). Že parkrat videl.

Aja, prej je nekdo omenjal WD, jaz reje ne bi, je agresiven do gumi tesnil, pa še če primerjaš cena wd vs petrolej, je slednji zagotovo precej cenejši. Očisti super in nič ne škoduje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa cel motor, vključno vključno z verigo pošpricam z meglio (vendar ne preveč in od zunanjih strani - verige), ter sperem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Petrolej + malce trši čopič + 15 min časa = "nova" veriga :)

Petrolej ne škodi gumi obročkom

Aja, prej je nekdo omenjal WD, jaz reje ne bi, je agresiven do gumi tesnil, pa še če primerjaš cena wd vs petrolej, je slednji zagotovo precej cenejši. Očisti super in nič ne škoduje.

Ali sploh veš,da VD-40 vsebuje več kot 50% PETROLEJA ! ! !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brumer..kaj pa ostalih malo manj kot 50%?? mogoče je v tistem kaj kar škoduje obročkom??

a nimamo nekih sprejev za čistit ketno?

sicer pa najbolš da kupiš moped s kardanom in bo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V navodilih od prejšnjega motorja je tudi pisalo da naj se ketna čisti z petrolejem, tako da verjetno nekaj zelo narobe ne more biti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brumer..kaj pa ostalih malo manj kot 50%?? mogoče je v tistem kaj kar škoduje obročkom??

a nimamo nekih sprejev za čistit ketno?

sicer pa najbolš da kupiš moped s kardanom in bo..

Poglej jaz sem napisal kako verigo NAJENOSTAVNEJE in NEŠKODLJIVO očistiš,seveda postojijo organska topila in razni sprei, ki so za verige popolnima neškodljiva celo priporočljiva,tudi npr.če boš samo krpo zmočil v petrolej nahitro potegnil po verigi in takoj še z vodo spral se O-ringi SIGURNO nebodo poškodovali.

Ps:Kardan vozim od leta 1992,če te slučajno zanima.Nekateri pa res vedno iščete dlako v jajcu :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!