Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Ustrezno orodje lahko bereš kot: fleksarca, fibrca, kotni brusilnik,.. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem nabavim kar to sklenjeno pa dam serviserju pa naj se "poigra":) - zraven pa sodi torej še primetni vezni člen, mar ne?

Hvala in LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustrezno orodje lahko bereš kot: fleksarca, fibrca, kotni brusilnik,.. :D

To je morda za staro verigo odstranit, nove pa ne bi takoj na začetku zasul z opilki oz. abrazivnim prahom...

Vzameš namensko orodje za razklenit in sklenit verigo, pa je. Saj ni tak drago...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je morda za staro verigo odstranit, nove pa ne bi takoj na začetku zasul z opilki oz. abrazivnim prahom...

Vzameš namensko orodje za razklenit in sklenit verigo, pa je. Saj ni tak drago...

D.

No tok hudo pa spet ni.. Če te skrbijo opilki lepo zaviješ verigo v eno cunjo, zunaj pa pustiš člen, ki ga boš razdrl in mu pobrusiš štifte na eni strani. Nimajo kam it opilki :) Se sploh ne gre, da bi bilo namensko orodje drago, ampak se meni osebno zdi popolnoma nepotrebno. Kdor ima pa željo po njem, pa kar :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej potrebujem vezni člen - sedaj pa gledam na Louisovi internetni strani in za verigo piše: DID O-Ring 110/15/45 ... kettentyp DID 525 VX. To bi se naj ujemalo s podatki pri veznih členih, vendar nikjer ni točno takšne oznake. Obstaja samo vezni člen z oznako D.I.D. 525 V 0-RING - ali je to to? X namreč manjka. Morda zgledam in sprašujem kot kakšen lolek, a bolje biti lolek, kot se nategniti :) hehe

Morda kdo ve, kaj sploh pomenijo te oznake? Predvsem V in VX (za dimenzije si nekako razlagam sam - O ring iz Z ring in X ring...pa tudi google kaj pove :))

Hvala in LP

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tok hudo pa spet ni.. Če te skrbijo opilki lepo zaviješ verigo v eno cunjo, zunaj pa pustiš člen, ki ga boš razdrl in mu pobrusiš štifte na eni strani. Nimajo kam it opilki :) Se sploh ne gre, da bi bilo namensko orodje drago, ampak se meni osebno zdi popolnoma nepotrebno. Kdor ima pa željo po njem, pa kar :)

Če pa je isto orodje tudi za netanje... Ali netaš tudi kar s kladivom? :eek:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, sej mam tisto orodje za zanetat.. Sam ne vem pa kako bi jo razčlenil, brez da bi prej pobrusil s fleksarco štifte.. :hmm:

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej potrebujem vezni člen - sedaj pa gledam na Louisovi internetni strani in za verigo piše: DID O-Ring 110/15/45 ... kettentyp DID 525 VX. To bi se naj ujemalo s podatki pri veznih členih, vendar nikjer ni točno takšne oznake. Obstaja samo vezni člen z oznako D.I.D. 525 V 0-RING - ali je to to? X namreč manjka. Morda zgledam in sprašujem kot kakšen lolek, a bolje biti lolek, kot se nategniti :) hehe

Morda kdo ve, kaj sploh pomenijo te oznake? Predvsem V in VX (za dimenzije si nekako razlagam sam - O ring iz Z ring in X ring...pa tudi google kaj pove :))

Hvala in LP

Potem nihče ne ve,če je OK? Res bom hvaležen pomoči - je ravno "restposten" na moji ketni, pa ne vem če bom za 80€ še kaj pametnega dobil :)

hvala pa seveda pade :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potem nihče ne ve,če je OK? Res bom hvaležen pomoči - je ravno "restposten" na moji ketni, pa ne vem če bom za 80€ še kaj pametnega dobil :)

hvala pa seveda pade :beer2:

Kje na Louis-ovi strani si našel 'DID O-Ring 110/15/45 ... kettentyp DID 525 VX'? :unsure: Jaz za SV650 najdem samo 'generalne' oznake (O-ring ali X-ring).

Tukaj si lahko enostavno izbereš ustrezen povezovalni člen... Za '525V' O-ring verigo rabiš '10040090 KETTENSCHLOSS, HOHLNIET- D.I.D. 525 V 0-RING', za 525VM X-ring pa '10040082 KETTENSCHLOSS, HOHLNIET- D.I.D. 525 VM X-RING'.

Drugače pa - V = O-ring, VM = X-ring ... VX = ??? - tega pa v nobenem on-line DID katalogu nisem našel.

VM je tudi nekoliko močnejša od V.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao. in najprej ti res ful hvala za trud. Najdu sm pa oznake, kis em jih napisal v njihovem katalogu - lahko gledaš tudi v pdf. obliki - link do pdf za SV. Spodaj na tej strani pa so vsi vezni členi (nekaj jih manjka in jih je bolje gledati na internetni strani 1 in 2)

Nekako se VX, ki je tip moje verige ne sklada z Oring in z veznim členom - je samo V ? :wacko:

ZVM ma Louis, a le za nekatere modele...ne vem zakaj je tako.

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, nisem vedel da imajo, sem mislil, da sploh ne držijo. Verjetno samo za tiste motorje s kopico HP, ki pač rabijo močnejšo ketno, torej razne ss petarde..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smešno - znižana je namreč samo O-Ring veriga, ostane pa normalna cena za X-Ring verigo? Ali je kakšna napaka ali kaj je ta hec? Ker v pdf. piše, da za mojega SVja obstaja samo VX veriga - sklepam, da vseeno tudi to pomeni X-Ring. Pod restposten je pa O-Ring - morda komu jasno?

za močnejše je ZVM ja.

hvala

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koker razumem sam, je V za Oring, ostale so pa vse za Xring - VM - močna, VX super močna, ZVM ultra močna :). Kaj O-ring so slabše verige?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledal ja.. Za 1000ss večinoma, ampak drugje se dobi pa tudi za nekatere ostale ZVM, pri nas v Cerknici je en vulkanizer, ki ima DID verige in sem gledal po uradnem DID katalogu, pa je tudi za razne 600 sportake in 750 že po defaultu namenjena ZVM. Sem zadnjič spraševal za kolega z GSXrjem 600, pa tudi jaz imam na 750 ZVM. Se mi zdi, kot da Louis malo "špara" na teh verigah in ima v ponudbi malo slabši rang.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čao. in najprej ti res ful hvala za trud. Najdu sm pa oznake, kis em jih napisal v njihovem katalogu - lahko gledaš tudi v pdf. obliki - link do pdf za SV. Spodaj na tej strani pa so vsi vezni členi (nekaj jih manjka in jih je bolje gledati na internetni strani 1 in 2)

Nekako se VX, ki je tip moje verige ne sklada z Oring in z veznim členom - je samo V ? :wacko:

ZVM ma Louis, a le za nekatere modele...ne vem zakaj je tako.

Zanimivo - 525VX veriga na njihovi internetni strani ni omenjena... :?

Imajo pa ustrezni vezni člen - '10040094 KETTENSCHLOSS, HOHLNIET- D.I.D. 525 VX X-RING'.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koker razumem sam, je V za Oring, ostale so pa vse za Xring - VM - močna, VX super močna, ZVM ultra močna smile.gif. Kaj O-ring so slabše verige?

Tu ti pa ne znam pomagat.. Tudi tale VX ne vem kam bi dal, vem da so pri X-ringu VM in ZVM, ki so pač ojačana verzija za več km..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smešno - znižana je namreč samo O-Ring veriga, ostane pa normalna cena za X-Ring verigo? Ali je kakšna napaka ali kaj je ta hec? Ker v pdf. piše, da za mojega SVja obstaja samo VX veriga - sklepam, da vseeno tudi to pomeni X-Ring. Pod restposten je pa O-Ring - morda komu jasno?

za močnejše je ZVM ja.

hvala

Verjetno bodo ponudbo O-ring verig ukinili, pa jih pač dajejo malo ceneje...

Drugače pa za 650-ko je tudi O-ring veriga čisto dovolj močna - naj bi pa X-ring verige imele še druge prednosti (manjše trenje, daljša življenska doba zaradi boljšega tesnenja X-ringov).

Zdaj se pač odločiš - če boš kupil O-ring verigo iz 'restposten', kupiš tudi O-ring vezni člen...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma je X-ring boljše od O-ring. Če prav vem, je bila O-ring veriga pred X-ring. Kar pomeni da je O-ring starejši patent, ni pa nujno da je slabši. Recimo moja Hornetka ima OEM O-ring gor.

Zgornja odebeljena trditev - X-ring ketnca naj bi zdržala dalj časa in bojle zadrževala mazivo v sebi. Kaj boljšega od X-ringa ponuja O-ring, pa žal ne vem...

Popravljeno . Popravil RenoRaines
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo - 525VX veriga na njihovi internetni strani ni omenjena... :?

Imajo pa ustrezni vezni člen - '10040094 KETTENSCHLOSS, HOHLNIET- D.I.D. 525 VX X-RING'.

D.

na PDFju ki sem ga pripel je omenjen VX ravno pri SV650. Vezni člen se najde, a mene najbolj zanima, kaj je s tistim Restposten, ki je O-Ring veriga in ima V oznako? Morda kdo ve razliko med X in O Ring?

Pa hvala dečki za trud :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to sem rabil! Hvala vam vsem :winkiss: Ko vidite kakega norca na SVju z novo Oring ketno me le pocukajte, pa gremo na kako pivo :)

ajde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pametna odločitev :) Za tak denar dobiš skoraj 2 O-ring za eno X, pa ziher ne bo zdržala pol manj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je tudi moje razmišljanje :) pa še za vse pive, ki sem vam jih dolžen not dobim :naughty: ajde

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!