Skoči na vsebino

Verige, prenosi in spreji za verige


Gregs

Priporočene objave

Ok, hvala vsem, mislim, da ste bili dost jasni kako je to nevarno in ste me tudi prepričali smile.gif

Tej me pa zanima, kje bi dobu dost pocen set z zobniki, da ima spredaj enega manj in zadaj 2 ali 3 več ? Pač zanima me ali je to sploh mozno dobit u setu ali je zato potrebna nabava posebej zobnikov in verige?

hvala še enkrat

lp

Jaz osebno se s to idejo ne bi igral. Zobniki so pač narejeni za originalno ugradnjo in so zato tudi dimenzionirani za take obremenitve. Drugače pa vprašaj po servisnih delavnicah, serviserje če je to pametno. Sploh pa ne vem, kaj bi stem bistvenega dosegel, kot večjo obremenitev zglobov verige. Vse kar se mi zdi, bi mogoče malce lažje šla po zadnjem kolesu, a praviš, da bi zadaj dal zobnik z 2 do 3 zobmi več, zakar pa se moč, ki jo pridobiš spredaj, se zadaj izniči. Tako da res ne vem, kaj bi stem pridobil?

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, hvala vsem, mislim, da ste bili dost jasni kako je to nevarno in ste me tudi prepričali :)

Tej me pa zanima, kje bi dobu dost pocen set z zobniki, da ima spredaj enega manj in zadaj 2 ali 3 več ? Pač zanima me ali je to sploh mozno dobit u setu ali je zato potrebna nabava posebej zobnikov in verige?

hvala še enkrat

lp

ma si pa ful zabaven. nevem a zezaš folk al resno misliš? nevem kaj probaš dosešt. izumt toplo vodo? v poprečju daš enoročno pipo v skrajno levi položaj in VOILA! Topla Voda!

čist mal poguglaj. ne dost čist malo. tle je poceni

in kot razumem majo ene tri varfjante.

še zmer ne razumem kaj je treba spreminjat prenose. za na pisto je tvoj motor popolnoma nekonkurenčen, za po cesti pa. . je japonc že zadost pametn, de ve kaj motor rabi. lahk pa spet. . . .krajšaš dalšaš izumlaš toplo vodo pa tako. . . .

@klajba: kaj točno si ti predstavlajš da se zgodi, če zamenjaš prenose? če daš spredaj manjšega in zadaj večjega? mal pomisli. na gorsko kolo. predstavlej si menjalna razmerja kako šibajo.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje bi ti znali pri kakšnem SM motocentru iz Solkana skombinirat tak did set.. Drugač pa pač kupiš posebej, saj nekih bistvenih razlik ni

@Klajba

Če menjaš prenose ni to nič takega, oziroma nima kej bit. To je zelo pogosta praksa, sploh pri tistih, ki imajo motorje tudi za na pisto, pa ni težav. Jaz imam tudi doma zobnike za -1, +2 za na Marof, bo vsaj malo bolj poskočen motor v 2. prestavi :D

Je pa tako, da pridobivaš na moči in zgobljaš na hitrosti če spredaj manjšaš in zadaj večaš. Izničil bi v primeru, da bi dal npr +1, +3, ali -1, -3

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje bi ti znali pri kakšnem SM motocentru iz Solkana skombinirat tak did set.. Drugač pa pač kupiš posebej, saj nekih bistvenih razlik ni

@Klajba

Če menjaš prenose ni to nič takega, oziroma nima kej bit. To je zelo pogosta praksa, sploh pri tistih, ki imajo motorje tudi za na pisto, pa ni težav. Jaz imam tudi doma zobnike za -1, +2 za na Marof, bo vsaj malo bolj poskočen motor v 2. prestavi :D

Je pa tako, da pridobivaš na moči in zgobljaš na hitrosti če spredaj manjšaš in zadaj večaš. Izničil bi v primeru, da bi dal npr +1, +3, ali -1, -3

dej no ne še ti :D moč je v motorju. ne u ketnsetu. 75% rekreativnih dirkačev enostavno zamenja prednjega -1 in to je to. ampak konjev je enako. sam menjalnik je krajši, rečmo pol brzine. Se pa strinjam de je SM dobr naslov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj točno si ti predstavlajš da se zgodi, če zamenjaš prenose? če daš spredaj manjšega in zadaj večjega? mal pomisli. na gorsko kolo. predstavlej si menjalna razmerja kako šibajo.

Ja pri štirki je blo tako, da če si spredaj menjal 13-ico z 11-ico si pridobil na moči, izgubil pa na hitrosti...eek.gifeek.gifeek.gif ( berem poste nazaj ), ja če pa povečaš še zadnjega se pa ( priznam zmotno razmišljanje )poveča momentna ročica kar pa zopet pridobiš na moči in izgubiš na hitrosti.

trance_19_hmm.gif Cartman, dober primer!!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej no ne še ti :D moč je v motorju. ne u ketnsetu. 75% rekreativnih dirkačev enostavno zamenja prednjega -1 in to je to. ampak konjev je enako. sam menjalnik je krajši, rečmo pol brzine. Se pa strinjam de je SM dobr naslov.

Jaja vem, da se dejanska moč ne spremeni, spremenjeno je podajanje te moči/kar se izrazi v boljših/slabših pospeških, večji/manjši končni hitrosti. To je ja samoumevno :)

To da se "poveča" moč je pri nas pač razširjen domač izraz, tako kot je rekel Klajba, še iz časov, ko smo vsi šraufali in frizirali Tomose. Pa mislim, da se tudi marsikje drugje uporablja podobno terminilogijo v zvezi s tem :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje bi ti znali pri kakšnem SM motocentru iz Solkana skombinirat tak did set.. Drugač pa pač kupiš posebej, saj nekih bistvenih razlik ni

@Klajba

Če menjaš prenose ni to nič takega, oziroma nima kej bit. To je zelo pogosta praksa, sploh pri tistih, ki imajo motorje tudi za na pisto, pa ni težav. Jaz imam tudi doma zobnike za -1, +2 za na Marof, bo vsaj malo bolj poskočen motor v 2. prestavi :D

Je pa tako, da pridobivaš na moči in zgobljaš na hitrosti če spredaj manjšaš in zadaj večaš. Izničil bi v primeru, da bi dal npr +1, +3, ali -1, -3

Ja pri štirki je blo tako, da če si spredaj menjal 13-ico z 11-ico si pridobil na moči, izgubil pa na hitrosti...eek.gifeek.gifeek.gif ( berem poste nazaj ), ja če pa povečaš še zadnjega se pa ( priznam zmotno razmišljanje )poveča momentna ročica kar pa zopet pridobiš na moči in izgubiš na hitrosti.

trance_19_hmm.gif Cartman, dober primer!!!

de nebo zamere, moje nerganje je dobronamerno in nima namena bit arogantno/žaljivo. sam nergam pač. je luna la kej podobnega

BTW, danes sm naroču wurth kettensprej. morda bom že drug tedn napisal kako se drži na ketni. Trenutno špricam z mafra, in. . . motor ni usran. čeprav spraj zgleda zelo podobno bardahlovem kettensprayu, ki ha je razmetavalo za popizdit. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah kakšna zamera :D

Glede spreja pa kar poročaj.. Si drugače že probal Profi Dry Lube? Ta res čist nič ne paca in čisto vsi so ga zaenkrat pohvalili. Jaz ga tudi uporabljam, edino kar je je to, da imam kar malo slab občutek, ker ketna res skozi deluje čisto suha. Ampak to je zgolj subjektivno, očitno stvar deluje, če ga ne bi tako hvalili vsi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah kakšna zamera :D

Glede spreja pa kar poročaj.. Si drugače že probal Profi Dry Lube? Ta res čist nič ne paca in čisto vsi so ga zaenkrat pohvalili. Jaz ga tudi uporabljam, edino kar je je to, da imam kar malo slab občutek, ker ketna res skozi deluje čisto suha. Ampak to je zgolj subjektivno, očitno stvar deluje, če ga ne bi tako hvalili vsi :)

ne. poprečju kupim kar mi pride pod roke ko stvar rabim, do zdej me je razočaral edino bardahl. to je blo pa res groza. neki foaming lube.to je šporicalo okrog za neverjet. . . Soliden je bil castrol, arexons je fin ker je zelo bel in res vidiš kje si mazal, sonax ma majhno pakungo in je proročn za u kovček, motul in valvoline sta bla pa dabest ker sta bla zastojn hehe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:D moč je v motorju. ne u ketnsetu. 75% rekreativnih dirkačev enostavno zamenja prednjega -1 in to je to. ampak konjev je enako. sam menjalnik je krajši, rečmo pol brzine.

Moč sigurno ne!Vendar se motor prej "zasuče"na obrate.Sicer sem do zdaj imel "vedno" -1 bom pa poizkusil tudi -1,plus2...Ker ti itak zelo malo koristi,da gre motor 300km/h,ampak bolj kako gre do "tja"

Navsezadnje je Honda sama to naredila na cbr1000rr (2004/05)pol 2006 pa je imela menjane zobnike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Različna prestavna razmerja s spremembo zob verižnika se kar prakticira, za takšne in drugačne namene, tako da to ni nikakršen bav bav.

Drugače pa dobite najcenejše DID verižne sete in zavorne ploščice tule DID VERIŽNI SETI

Popravljeno . Popravil Leteči
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sam motor je bolje,če je odspredaj originalni zobnik se pravi večji (zaradi večjega radijusa) manjše lomljenje ketne(manjše trenje) odzadaj pa za boljše pospeške večji zobnik manjša končna(daljša ketna) in za slabše pospeške in večje hitrosti zadaj manjši zobnik(daljša ketna).Pri spedwayu menjajo vedno samo zadnje zobnike odvisno od trdode steze in od špijunaže po boxih.

Če danes pogledaš dirkalne motorje imajo izredno majhne zadnje zobnike v primerjavi z cestnimi motorji. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah kakšna zamera biggrin.gif

Glede spreja pa kar poročaj.. Si drugače že probal Profi Dry Lube? Ta res čist nič ne paca in čisto vsi so ga zaenkrat pohvalili. Jaz ga tudi uporabljam, edino kar je je to, da imam kar malo slab občutek, ker ketna res skozi deluje čisto suha. Ampak to je zgolj subjektivno, očitno stvar deluje, če ga ne bi tako hvalili vsi smile.gif

Profi Dry Lube...ga res vsi pohvalijo!Prodajajo ga pa v Louisu ne...pri nas se ga da kje dobit?

Ker trenutno imam od Shella sprej in mi naredi tako svinjarijo da bog pomagaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Prebral sem "večino" postov tukaj,ne vseh,a nikjer nisem zasledil mnenj oziroma vprašanj glede zapenjanja verige v kolikor ni mogoče montirati tovarniško zapete verig,,Povejte mnenja oziroma izkušnje z hitro ali "zatolčena" sponko.

L.P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoč noče snemat nihajke. Drugač se pa tovarniško sklenjene verige ne da montirat na motorjih, ki imajo ojačane nihajke, ker gre ponavad skozi (pod) ojačitvami. To uglavnem za cestake.

Jst bi rajš uporabu zakovičen glid. Tistim hitrim zaponkam nekak ne zaupam najbol-čeprav jo mam na moji Jawi pa je kr dobro držala. Na Suzukiju jo bom pa 100% koviču ko bo čas za to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem so tiste hitre zaponke namenjene verigam pri počasnejših motorjih, ozriroma za prekrenit. Do 90km/h naj bi bilo, če se ne motim. Kar je več mora bit spojka kovičena..

Pri verigi se ni za hecat, tu more bit vse 100% ziher.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje. S čim zasilno namazati ketno, če ni pri roki ketn spreja - recimo na poti čez nepričakovano svinjarijo?

grafitna mast.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pridem na lestvico top dnevnih nabijalcev :)

DIDov sprej, ko ga glih omenjate je najbolši sprej kar sem jih jst do sedaj sprobal, sicer govorim o tisti mali flaški, ki jo dobiš če kupiš verižni set. Kje se kupi kako večjo, oziroma kje se sploh kupi pojma nimam.

Kdo bi si mislil da je v tisti mali flaški dovolj za vsaj 3 mazanja verige :D, motulovo veliko cisterno imam za ene 6-7.

Sprej je pod nizkim pritiskom, al kako bi to reku, ker lahko brezobčutka pritiskaš, pa bo ravno prav špricalo, ne tko ko pri motulu k ti zmeče pol kanistra vn ob enem pritisku. Sprej je brezbaren in, saj ne da bi opazil, ga ni na zadnjem delu motorja.

Uglavnem super zadeva, če kdo ve kje dobit nej napiše :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da pridem na lestvico top dnevnih nabijalcev :)

DIDov sprej, ko ga glih omenjate je najbolši sprej kar sem jih jst do sedaj sprobal, sicer govorim o tisti mali flaški, ki jo dobiš če kupiš verižni set. Kje se kupi kako večjo, oziroma kje se sploh kupi pojma nimam.

Kdo bi si mislil da je v tisti mali flaški dovolj za vsaj 3 mazanja verige :D, motulovo veliko cisterno imam za ene 6-7.

Sprej je pod nizkim pritiskom, al kako bi to reku, ker lahko brezobčutka pritiskaš, pa bo ravno prav špricalo, ne tko ko pri motulu k ti zmeče pol kanistra vn ob enem pritisku. Sprej je brezbaren in, saj ne da bi opazil, ga ni na zadnjem delu motorja.

Uglavnem super zadeva, če kdo ve kje dobit nej napiše :)

se mi zdi da sem ga videl v loteksu v trebnjem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!