Skoči na vsebino

Kako se sprijazniti s smrtjo


Killroy

Priporočene objave

Dan

Že naslov je nekam moreč,tema pa najbrž še bolj,amapk tud take morjo bit.

Torej,zanima me,kaj je za vas smisel življenja in kako ste se/se boste sprijaznili z mislijo,da boste nekoč umrli.Jaz sm se,ko sem se neke noči odpravljal spat.Radio je bil ugasnjen,luč prav tako.Glavo sem naslonil na blazino,da bi poščasi zaspal.Takrat pa začnem poslušati svoj utrip srca.Poslušam ga in nenadoma pomislim:"Fante,enkrat bo tole srce nehalo biti in ne bo te več.Prenehal boš obstajati."Zgrozil sem se ter začel premišljevati,kakšen bo občutek,ko bo srce nehalo biti,ko bo kri počasi nehala krožiti po telesu in ko bo iz pljuč prišel zadnji izdih.Nikoli več ne bom videl svoje družine,prijateljev,znancev,nikoli več se ne bom zjutraj zbudil zaradi sončnih žarkov.Nikoli več ne bom več začutil ne veselja,ne bolečine.

Nekje sem bral,da je življenje kot vlakec smrti;uživajmo,dokler traja,saj ga bo kmalu konec.S tem se strinjam,sedaj pa bi rad slišal še vaše mnenje o tej stvari,saj se bo prej ko slej to zgodilo vsem.

Lp,Matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan je za smrt...je nekoč izjavil Tašunka Vitko imenovan Crazy Horse... :!: :?:

Ni me strah tega da me nekoč ne bo.............. skrivnost sreče ni v tem, da počneš to, kar rad počneš temveč v tem, da imaš rad to, kar moraš početi. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat me pač ne bo več. Bi se že skoraj zgodilo ampak očitno še vedno migam in nameravam še precej časa, če me kaj ne preseneti.

Od takrat, ko sem bila sama na robu pa se me tudi smrt drugih le malo dotakne. V bistvu ni nič groznega, za tistega ki odhaja prej nekaj lepega. Ljudje pač prihajamo in odhajamo. That's it!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober dan je za smrt...je nekoč izjavil Tašunka Vitko imenovan Crazy Horse... :!: :?:

Ni me strah tega da me nekoč ne bo.............. skrivnost sreče ni v tem, da počneš to, kar rad počneš temveč v tem, da imaš rad to, kar moraš početi. 8)

lady,pravi citat je: yaká vaste ité (dober dan,ali cas,za smrt). :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ce pride gospa s koso pogumno ji poglej/mo v oci in pljuni/mo v obraz.

Vsak bo prej ali slej umrl. Zalost, strah in obup ostane zivim. Umrli imajo zadoscenje, ce pokoncno zivijo in pokoncno umrejo.

Meni je pa všeč tale Einherjerjev citat (če je njegov). Pa še prav ima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A te je strah smrti?

Pa to je tako trapasto vprašanje , kot da bi nerojene vprašal:

A te je strah rojstva?

Ni nam usojena izbira rojstvo, ni nam usojena izbira smrti. Zakaj se preprosto ne bi mogli samo zavedati dejstva, da živimo? Mislimo, čutimo, torej smo! Iskanje smisla življenja?.......Ne! To je kozlarija. Ustvarjanje smisla življenja?..... Da! Vsako življenje, vsak posameznik je edinstven osebek, torej obstaja prav toliko smislov življenja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

skrivnost sreče ni v tem, da počneš to, kar rad počneš temveč v tem, da imaš rad to, kar moraš početi. 8)

Kar se mora, ni teško. Če imaš pa še to rad, ja kaj češ več.

Ampak tega je tako malo.

Jaz bi poskusil nekoliko drugače :

Bolj se mi zdi, da se moraš sprijazniti s stvarmi na katere ne moraš vplivati, da se maximalno boriš tam, kjer je v tvoji moči in da imaš modrost, da prepoznavaš njuno razliko.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor se boji smrti samo še ni dojel strašljivosti večnega življenja. Kdor je kdaj okusil trpljenje- in kdo ga ni?-se bo najbrž strinjal.Ko pa enkrat to dojameš, vidiš da smrt ni nekaj, česar bi se moral bati, ampak nekaj kar daje banalnemu človeškemu življenju vsaj zrno smisla. Damo s koso je zato treba ljubiti in jo ves čas nositi v srcu, ker samo ona nam lahko da pogum in smisel da živimo. Jaz osebno se še najbolj bojim dolgčasa.

(pa se tolažim z mislijo na smrt)

LP MM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ce pride gospa s koso pogumno ji poglej/mo v oci in pljuni/mo v obraz.

Vsak bo prej ali slej umrl. Zalost, strah in obup ostane zivim. Umrli imajo zadoscenje, ce pokoncno zivijo in pokoncno umrejo.

Meni je pa všeč tale Einherjerjev citat (če je njegov). Pa še prav ima.

......jep, meni je tudi to všeč...........pa naš einherjer je pravi pesnik......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne poet ne pesnik. Ponos je tisto, kar poganja moje srce. Ponos in cimvecja kolicina poguma.

Nocem umreti, to je samoumevno, ampak ko bom upam da bom umrl na nogah (ali vsaj na motorju).

Kot je rekel ze Benito Mussollini: Bolje ziveti en dan kot lev, kakor sto let kot ovca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je rekel ze Benito Mussollini: Bolje ziveti en dan kot lev, kakor sto let kot ovca.

Bombolini pa je dodal ... Bolje živeti !!! :)

Jaz zaenkrat še ne bi umrl in bi se mi zdela prava škoda. Same smrti me ni strah, ampak pomanjkanja življenja pa ja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne velike besede! Prav zanima me, kdo od vas je že smrti gledal v oči?! Kdor ji še ni, preprosto piše tisto, kar mu ta moment pade na pamet, kar pa je daleč od resničnega občutenja. Zato je brez veze opletati s kakšnimi "kvazi pogumnimi izjavami". Poizkusite si samo predstavljati sebe priključenega na cevke, nemočnega, prežetega z bolečino, ob sebi pa ljubljenega, ki strt čaka na tvoj konec, na življenje brez tebe. Pa da ga vidimo junaka, ki bo to doživel, se po čudežu izmazal in potem rekel, da ga smrti ni strah.

Do tedaj pa je vse samo teorija in izprsavanje. Bodite malo bolj realni.

LP Naka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in potem rekel, da ga smrti ni strah.

LP Naka

Smrti kot take me ni strah, se pa strašno bojim pomanjkanja življenja .. ... a sem bil dovolj jasen sedaj !!!??? Upam, da razumete razliko ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in potem rekel, da ga smrti ni strah.

LP Naka

Smrti kot take me ni strah, se pa strašno bojim pomanjkanja življenja ..

Oprosti, ampak nisem mislila nate, mislila sem na splošno, tvoj post pa je bil slučajno zadnji in tako zgleda, da je moj odgovor letel nate, kar pa ni res.

lp Naka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, ampak nisem mislila nate, mislila sem na splošno, tvoj post pa je bil slučajno zadnji in tako zgleda, da je moj odgovor letel nate, kar pa ni res.

lp Naka

Ni bljema spljoh... saj se mi je zdelo, da ni letelo name ampak, se mi zdi tista moja izjava tko fletna, sem jo moral še enkrat z rdečo pa podčrtano napisat :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smrt je del življenja; vseeno pa naj pride čim kasneje (bojim se predolgega umiranja). Tole na zemlji je delček neskončnosti bivanja. Zato odprimo auspuhe, da nas bo slišat! (Kamorkoli se potem preselimo, bo verjetno bolj tiho.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poizkusite si samo predstavljati sebe priključenega na cevke, nemočnega, prežetega z bolečino, ob sebi pa ljubljenega, ki strt čaka na tvoj konec, na življenje brez tebe. Pa da ga vidimo junaka, ki bo to doživel, se po čudežu izmazal in potem rekel, da ga smrti ni strah.

Do tedaj pa je vse samo teorija in izprsavanje. Bodite malo bolj realni.

LP Naka

Rodiš se sam, umreš sam! Tudi živiš zaradi sebe. Ljudje, sorodniki, družina so tisto, kar ti pomaga skozi življenje in mu v trenutkih, ko si zgubljen, daje smisel. Sicer pa je kljub bolečini treba razumeti, da je smrt nujna in se, ko pride čas, posloviti in iti svojo pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne velike besede! Prav zanima me, kdo od vas je že smrti gledal v oči?! Kdor ji še ni, preprosto piše tisto, kar mu ta moment pade na pamet, kar pa je daleč od resničnega občutenja. Zato je brez veze opletati s kakšnimi "kvazi pogumnimi izjavami". Poizkusite si samo predstavljati sebe priključenega na cevke, nemočnega, prežetega z bolečino, ob sebi pa ljubljenega, ki strt čaka na tvoj konec, na življenje brez tebe. Pa da ga vidimo junaka, ki bo to doživel, se po čudežu izmazal in potem rekel, da ga smrti ni strah.

Do tedaj pa je vse samo teorija in izprsavanje. Bodite malo bolj realni.

LP Naka

Ne vem, Naka, če se razumemo. Vsak "normalen" človek se najbrž boji umiranja, smrt sama pa pomeni konec le tega.

Mogoče si raje ti predstavljaj svojega ljubljenega priključenega na cevke, nemočnega, prežetega z bolečino in s hudimi poškodbami možganov. Brez najmanjšega upanja na ozdravitev. Mogoče bi v tem primeru celo ti zbrala toliko "kvazi poguma" (mogoče čez nekaj mesecev,čez leto, čez deset let?), da bi se "izprsila" in populila cevke. Sicer pa lahko tudi njega vprašaš kaj si želi v tem primeru.

Naša telesa (vključno in predvsem s svojim najbolj pomembnim delom-možgani) pač niso večna in ko so enkrat že tako uničena, da več ne dopuščajo človeka vredno življenje, takrat pride čas za smrt. Smilijo pa se mi po svoje tisti, ki si dneve življenja grenijo s strahom pred smrtjo.

LP MM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MotoManiac!

Narobe si me razumel. Nisem mislila da nekdo noče umreti ali mu drugi ne pusti umreti, ker ga hoče zase. O tem sploh ni bilo govora. Mislila sem na tiste junake, ki se tolčejo po prsih, kako jih sploh ni strah umreti - v smislu "umri pokončno". Takih junakov je zelo malo (največkrat samo v filmu). Hotela sem samo to povedati, da je eno govoriti v naprej, kaj bi občutil, drugo pa je res čutiti, ko si na tem. To sta dve različni stvari.

Upam, da sem sedaj dovolj razumljiva.

LP Naka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MotoManiac!

Narobe si me razumel. Nisem mislila da nekdo noče umreti ali mu drugi ne pusti umreti, ker ga hoče zase. O tem sploh ni bilo govora. Mislila sem na tiste junake, ki se tolčejo po prsih, kako jih sploh ni strah umreti - v smislu "umri pokončno". Takih junakov je zelo malo (največkrat samo v filmu). Hotela sem samo to povedati, da je eno govoriti v naprej, kaj bi občutil, drugo pa je res čutiti, ko si na tem. To sta dve različni stvari.

Upam, da sem sedaj dovolj razumljiva.

LP Naka

Seveda si, sicer si zgresila kot nasi fuzbalerji gol, ampak lepo da imas svoje misljenje.

Eno je umirati na cevkah eno je pa umreti - na cevkah jaz nocem biti - to vedo vsi okoli mene. Ko grem, grem "with a bang"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stari moj (avtor topica), ma sprijazni se ti z umiranjem, dolgim in bolečim, ... to je neki za sprijaznit se in ko se boš, mi povej kako si do tega prišel. :?

Sprijazniti se s sestro Smrtjo, hej nimaš kej, to je last stop, po tem ni ničesar več ne radosti ne bolečine, ...NIČ!

Tako, da kar se mene tiče, ..hej danes ali jutri ali čez 50 let, samo ena želja (luksuzna) brez počasnega umiranja na obroke skozi leta in mesece, ki se vlečejo kot stoletja in mileniumi! (seen it, haven't been there, wouldn't do it!) :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!