Skoči na vsebino

Kako se sprijazniti s smrtjo


Killroy

Priporočene objave

mislim pa si le, da je to pač neka prehodna faza med življenjem in smrtjo, ki se dogaja izključno v možganih in ne v neki drugi dimenziji, izventelesni...

O tem sem pred časom bral članek o zdravniku, ki je raziskoval točno te pojave, kaj se dogaja v možganih umirajočih oz.klinično mrtvih, kao je ugotovil, da v možganih potekajo neke kemične reakcije (pozbil sem, kaj že...), ki ljudem na smrtni postelji omogočijo lažje umiranje, razložil je tudi kako potekajo te astralne projekcije, izventelesna videnja, ki so jih nekateri imeli....

Mene pa samo zanima, zakaj jih nekateri imajo, nekateri pa ne... :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak jaz še vadno nisem ugotovila, kako se bom sprijaznila s smrtjo svojih najbližjih. Ker, čeprav verjamem, da to ni konec, da je še nekaj potem..., še vedno pa te osebe fizično nikoli več ne vidiš, ni je ob tebi...

Ne vem, to je zaenkrat še vedno moj največji strah.

Lastne smrti pa se nikoli nisem bala, ker verjamem, da se bom tako ali drugače vrnila....

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastne smrti pa se nikoli nisem bala, ker verjamem, da se bom tako ali drugače vrnila....

Alla

....mogoče kot orka?.......... 8) 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa ne?

Mislim, jest tud verjamem v posmrtno življenje in sem veren, ampak vseen... mal se pa bojim, da bomo v nebesih (če bomo prišli tja) ves čas preprevali "Hozana" in amen.

Mislim, ni večjega užitka kot dobit motor. Ni večjega užitka kot ulavfavat (v mojem primeru, ker sem mulc + skuterist) 70 kubično mašino v pričakovanju, da boš znancem delal šale. Ni bolj zanimivega feelinga kot čakat, al te bo punca k ti je FULL všeč zavrnila al ne...

Men je nasplošno lajf čist zakon in se mi nič ne mudi stran - pa tud nekoč nazaj pridet se ne bi branil...

Ampak to je samo moje mnenje...

Lep pozdrav, Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lastne smrti pa se nikoli nisem bala, ker verjamem, da se bom tako ali drugače vrnila....

Alla

....mogoče kot orka?.......... 8) 8) 8)

Bilo bi lepo, ampak kdo ve....Bomo videli kako bom "pridna" v tem lajfu.... :wink: :) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa samo zanima, zakaj jih nekateri imajo, nekateri pa ne... :roll:

Hej, ... verjetno nekaj v kar ne verjameš ne moreš videti ni res?

Hej, ... Ein*** se strinjam s tabo samo nekateri so pač, ... hej ... neki, da pač potrebujejo Disneyland v drgačni obliki, zabavišče varne zabave in užitkov ki trajajo do neskončnosti in še malo naprej.

Hej, ... Tuneli in Svetlobe, ... OK naj mi nekdo pove zakaj vedno vidiš samo stvari KI SO SE ŽE ZGODILE, ...been there AND DON'T GIVE A DAMN! (op.av.: ni bilo ne svetlo ne bleščečem, ne jebenga tunela, samo jebeni flashi, en za drugim totalno na speedu.)

Hej, ... Near Death Experience, ... ni nič drugega kot procesor v sesuvanju, tko ko jebeni RAM check, pri PCu, .... samo da ti stvari za nazaj flashne pred oči. Mogoče pa zadnji obupni poskus reboota, ...da ti flashne stvari ki ti pomenijo pred oči, ti se pa odloči, greš naoprej ali nazaj h temu kar zapuščaš?

HEj, ... ma naj vsak verjame kar hoče, dejstvo je samo eno, ... Naka in ostali ki imate otroke in ste bili na špol poti skozi, ... ali starši nas, ki smo jih zgubili, ... ma kaj res mislite, da tut en sam v par 10000 letih ne bi prišel nazaj svoje najljubše in najdragocenejše, pripraviti na nekaj LEPEGA?!

Hej, ... ali je na tisti strani samo nekaj GROZNEGA, in je svetloba in radost in pomirjenost na vratih samo ceneneni marketinški trik, kot prospekti za Bol ali Španijo, pa jih zato ni nazaj, da nebi preživeli življenja v paranoičnem strahu pred nečem čemur se ne moreš skriti?

Hej, ... dost neumnosti ko EKG pokaže ravno črto si MRTEV in je konec, energija jap ne more iti v nič gre nekam, zarad mene v humus pa na njivo, ...samo to NISI, NISEM, NISO več JST, TI, ONI. Tut če se reinkarniraš, to NISI več TI, ...spomini, občutki, izkušnje IT'S all GONE 4 GOOD!

HEj, ... Smrt je ko sončni vzhod, samo užitek je momentalen in enkraten, zato ga pa vsi puščamo za na konec.

Hej, ...UMIRANJE, ... e to je pa ... no ja že povedano.

Hej, hvala za branje jst sem pa zdej že dolgo na PIVU!

Zoolo The Horrible! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa samo zanima, zakaj jih nekateri imajo, nekateri pa ne... :roll:

Hej, ... verjetno nekaj v kar ne verjameš ne moreš videti ni res?

Hej, ... Ein*** se strinjam s tabo samo nekateri so pač, ... hej ... neki, da pač potrebujejo Disneyland v drgačni obliki, zabavišče varne zabave in užitkov ki trajajo do neskončnosti in še malo naprej.

Hej, ... Tuneli in Svetlobe, ... OK naj mi nekdo pove zakaj vedno vidiš samo stvari KI SO SE ŽE ZGODILE, ...been there AND DON'T GIVE A DAMN! (op.av.: ni bilo ne svetlo ne bleščečem, ne jebenga tunela, samo jebeni flashi, en za drugim totalno na speedu.)

Hej, ... Near Death Experience, ... ni nič drugega kot procesor v sesuvanju, tko ko jebeni RAM check, pri PCu, .... samo da ti stvari za nazaj flashne pred oči. Mogoče pa zadnji obupni poskus reboota, ...da ti flashne stvari ki ti pomenijo pred oči, ti se pa odloči, greš naoprej ali nazaj h temu kar zapuščaš?

HEj, ... ma naj vsak verjame kar hoče, dejstvo je samo eno, ... Naka in ostali ki imate otroke in ste bili na špol poti skozi, ... ali starši nas, ki smo jih zgubili, ... ma kaj res mislite, da tut en sam v par 10000 letih ne bi prišel nazaj svoje najljubše in najdragocenejše, pripraviti na nekaj LEPEGA?!

Hej, ... ali je na tisti strani samo nekaj GROZNEGA, in je svetloba in radost in pomirjenost na vratih samo ceneneni marketinški trik, kot prospekti za Bol ali Španijo, pa jih zato ni nazaj, da nebi preživeli življenja v paranoičnem strahu pred nečem čemur se ne moreš skriti?

Hej, ... dost neumnosti ko EKG pokaže ravno črto si MRTEV in je konec, energija jap ne more iti v nič gre nekam, zarad mene v humus pa na njivo, ...samo to NISI, NISEM, NISO več JST, TI, ONI. Tut če se reinkarniraš, to NISI več TI, ...spomini, občutki, izkušnje IT'S all GONE 4 GOOD!

HEj, ... Smrt je ko sončni vzhod, samo užitek je momentalen in enkraten, zato ga pa vsi puščamo za na konec.

Hej, ...UMIRANJE, ... e to je pa ... no ja že povedano.

Hej, hvala za branje jst sem pa zdej že dolgo na PIVU!

Zoolo The Horrible! :evil:

Zoolo čuj, koliko si jih pa danes že spil?

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HEj, ... Smrt je ko sončni vzhod, samo užitek je momentalen in enkraten, zato ga pa vsi puščamo za na konec.

Zoolo The Horrible! :evil:

Agree!

In potem LuCy po dolgem času sreča nekoga, ki se zdi totalen egoist in se na koncu izkaže, vsaj tako po ovinkih, da se tako obnaša, ker noče nikogar (nobene) prizadeti, ker ne ve kaj bo z njim ...

Samo zaradi tega, ker obstaja neka verjetnost, .... to torej pojasni mesece in mesece negotovosti, trpinčenja, čakanja brez pravega odgovora ? Zakaj? Ko bi pa to lahko bili najlepši dnevi ...

Naj razume, kdor more, jaz ne morem razumeti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zoolo čuj, koliko si jih pa danes že spil?

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY

Ma sem 200% straight ker sem še od včerajšnje vožnje po nalivih 100% sesut ko mačka in pes skupaj, sploh sem pa v pisarni, ...ma ne samo take debate so mi tko, da moram mau jezik steg'nt k mi gre na momente ob vseh sanjarjenjih in neumnostih, ... sej moji pogledi so pa drugim stupid in bedasti, .... na kozlanje. :roll:

*Ouhggghhhhh I have to do what we call "zbogom dupe zdravo usta again!* :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Z.t.H.! :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Ne gre zato, v kaj verjamemo, v kaj pa ne....Dejstvo je, da imajo različne kulture enaka videnja, enake izkušnje s tem. Ni za odmetat stran tega kar ne razumemo, češ, to ni razložljivo z našo snovnostjo, zato ne obstaja!

Stvar posameznika je, če veruje oz. verjame, v to nihče nikogar ne sili, so pa stvari, ki z današnjo tehnologijo še niso razložljive......Ščasoma mogoče bodo, mogoče pa tudi ne...

Dandanašnji astronomi govorijo o desetih dimenzijah, ki obstajajo. Si jih zna kdo predstavljati? Nihče! Zato, ker so naši možgani omejeni z našo percepcijo sveta, z našo izkušnjo dojemanja časa in prostora, ki pa je štiridimenzionalna....

Ljudi je že od nekdaj strah stvari, ki niso razložljive...

Yest osebno sem skoraj popoln ateist, dopuščam pa mičkeno možnost, da ker ne vemo vsega, da pa mogoče nekaj obstaja (pa s tem ne mislim cerkvenih budalaštin),ki je nerazložljivo za naše ubogo dojemanje....

Kakor berem, vas je že nekam veliko imelo izkušenj z Matildo starko???!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kle je pa čist brez veze, da se kej prerekate. :? :?

Bomo enkrat umrl, pa bomo takrat vse vidl kako to gre!

Če pa umrem pred vami, vam pa obljubim, da če majo tam net, vam sporočim točne informacije :wink: :!:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bladzp zakaj bi naj tebi bolj verjel kot živim pričam? :roll: :o

Pokaži mi živega mrliča (pogoj EKG Flat Line), ki bo z menoj podebatiral o tej temi pa te peljem na pivo! 8)

In Bladzo, da nebi mel kake nore ideje probavanja, ostan ti vznemirjen na cesti! :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokaži mi živega mrliča (pogoj EKG Flat Line), ki bo z menoj podebatiral o tej temi pa te peljem na pivo! 8)

In Bladzo, da nebi mel kake nore ideje probavanja, ostan ti vznemirjen na cesti! :lol:

zoolo a greva duhce klicat al pa zombije lovit....hi hi :P :P :P :D :D :twisted: :wink:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokaži mi živega mrliča (pogoj EKG Flat Line), ki bo z menoj podebatiral o tej temi pa te peljem na pivo! 8)

In Bladzo, da nebi mel kake nore ideje probavanja, ostan ti vznemirjen na cesti! :lol:

zoolo a greva duhce klicat al pa zombije lovit....hi hi :P :P :P :D :D :twisted: :wink:

dr.looney :twisted:

Hej Dotore, maš idejo kje pa kdaj, ma se trudim pa še nobenga nisem uspel najt, kamoli ujet! :roll: :lol: :lol: :lol: :wink:

Heh, zdi se mi da se ga bo treba najprej preklet zadimt da bova kaj najdla! :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred tremi meseci mi je umrl ati (oče se mi zdi tako formalno, se bi mi smejal če bi ga tako klicala) in vse kar se je dogajalo pred tem in po tem dnevu me je spremenilo... v vsakem pogledu.

Še vedno pa ne verjamem v posmrtno življenje. Verjamem pa v naslednje - vsak živi po smrti le tako dolgo dokler je živ njegov spomin v srcih ljudi, ki so ga poznali. Tako je moj ati še vedno živ. V mojem srcu živijo prijetni spomini, ki mi jih je zapustil, smeh, dobri nasveti in ljubezen do življenja, katero je prenesel name. Dokler bom živela jaz in ljudje, ki so ga imeli radi bo živel tudi on.

Sama se trudim živeti iskreno in pošteno do sebe in drugih. Verjamem da prijazna beseda in vesel nasmeh povesta več kot tisoč pametnih besed. Ne zanašam se na posmrtno življenje, temveč se trudim iz tuzemeljskega iztisniti kar se da. V srcih mojih dragih želim živeti po moji smrti, da se me spomijo z nasmehom na ustih in toplino v srcu - to so nebesa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se zavedas, da je po smrti konec in te samo se crvi pozrejo je mogoce res tezje, ampak vsaj ne lazes si.

Ej Einherjer, daj mi samo povej, kako se to sklada s skandinavsko vero, Odin pa vse to, ziher so imeli kaj posmrtnega v planu? :twisted: :?: :idea: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej Dotore, maš idejo kje pa kdaj, ma se trudim pa še nobenga nisem uspel najt, kamoli ujet! :roll: :lol: :lol: :lol: :wink:

Heh, zdi se mi da se ga bo treba najprej preklet zadimt da bova kaj najdla! :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

hja zoolo zombije bova šla loviti na moj rodni haiti..... :wink: :wink: :P :D :D :D :D sam de jest dobim sesalec s servisa ...da imava prevoz do tja....hi hi

duhci so pa bolj zmuzljivi bo res treba ful dima da jih bova vidla...hi hi hi

:P :P :P :D :D :D :twisted: :twisted:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se zavedas' date=' da je po smrti konec in te samo se crvi pozrejo je mogoce res tezje' date=' ampak vsaj ne lazes si.[/quote'']

Ej Einherjer, daj mi samo povej, kako se to sklada s skandinavsko vero, Odin pa vse to, ziher so imeli kaj posmrtnega v planu? :twisted: :?: :idea: :wink:

So ja, tocno iz teh posmrtnih idej izjaha izraz Einherjer (ne da se mi tipkat - najd na netu).

Spostujem skandinavska prepricanja, do te mere da zagovarjam pogum in samozavest, po religiji pa sem Satanist (www.churchofsatan.com), tako da pride do manjsih kolizij, ce ne ves, kaj se mi po glavi plete (no ja, tega se jaz ne vedno :) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...V srcih mojih dragih želim živeti po moji smrti, da se me spomijo z nasmehom na ustih in toplino v srcu - to so nebesa!

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Zoolo

@Alla: Jap veš da cool Ghost party!

@Ein***: Stari moj kdo pa ve 100% sam pri sebi kaj se mu plete po glavi?

Važno je itaQ samo, da veš kaj spoštuješ, ceniš in približno kaj iščeš in hočeš.

@Dotore: Hmmm DIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! :P 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se v življenju laže sprijazniš s smrtjo ljubljene osebe kot pa s tem, da te ljubljena oseba zapusti. Potem pa jo videvaš in trpiš, ker veš, da nikoli več ne bo ''tvoja ljubljena oseba''. Egoistično ampak tako je. :(

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih se v življenju laže sprijazniš s smrtjo ljubljene osebe kot pa s tem, da te ljubljena oseba zapusti. Potem pa jo videvaš in trpiš, ker veš, da nikoli več ne bo ''tvoja ljubljena oseba''. Egoistično ampak tako je. :(

LP

Men se pa zdi, da ne.... Ker ti pol v možganih še vedno kljuva, če pa ne bi umrl, pol bi pa vse probleme rešila, pa bi blo tko kot v pravljici.... Skratka živiš v sanjah....

Če pa te zapusti, ga pa vsake toliko časa vidiš, vidiš pa tudi, kako se počasi oba spreminjata in, da je sta pač postali drugi osebi....in sčasoma ga lahko srečaš brez bolečine in trpljenja... In si vesel, da ga še vedno srečuješ.....

Alla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!