Skoči na vsebino

DUCATI monster 900 proti YAMAHA fzs 600 FAZER


STARI

Priporočene objave

Aja pa še tole me zanima :kaj naredi blokada :?:

A motor crkne al sam neha vleč.

Prej sm imel same starejše motorje (valda brez blokade) tako da ne vem kako zgleda ko pride do blokade

....Ko pride do meje pri rdečem polju, prekine vžig in drži linijo....

Sicer nism lih neki tehničn frik, ti bo kdo drug bolje razložil, yst sam povem, kako se čuti prekinitev.... :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, Stari, Suzuki... !

Pridite 18.8. na Grobnik, pa boste pokazal kako grejo vaši štiricilindraši, da ne bomo samo filozofirali. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Na vaše umotvorije se mi pa ne da odgovarjati, kdor ima malo pojma že ve zakaj se gre.

LP MotoManiac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako hudo debato ste razvil, kakor da bi bila fazerca nevem kakšen super športni stroj, pa je samo en mal bol športn nejked. Dajte raje R6 za primerjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se penalite? Prvič monster 900 je lahko tudi S4, konjev več kot preveč, drugič za Grobnik je še vedno rekord proge z GP 250 (1,27,00). Na tak zaviti progi noben moto bog ne potrebuje več kot 110 KM torej na mojo veliko žalost zmaga M pred FZS. Če ne verjamete pa probajte.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, Stari, Suzuki... !

Pridite 18.8. na Grobnik, pa boste pokazal kako grejo vaši štiricilindraši, da ne bomo samo filozofirali. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Na vaše umotvorije se mi pa ne da odgovarjati, kdor ima malo pojma že ve zakaj se gre.

LP MotoManiac

Se popolnoma strinjam s teboj: te debate ali so boljši dvo- ali štirivaljniki so prav zares brezplodne. To ni jasno samo nam, ampak tudi Italijanom (Ducatiju, ki za MotoGP razvija nov ŠTIRIvaljnik, Apriliji, ki že dirka s TRIvaljnikom - že vedo, zakaj... 8) ).

Kar se pa tiče vabila na Grobnik, sem počaščen, ampak moram priznati, da je vse kar znam in zmorem LS, če imam dober dan grem mogoče še malo proti S, kar za na Grobnik, kjer je treba SS, ne bo dovolj, da bi komu kaj pokazal. Pa ni kriva moja Suzika, ampak jest... :oops:

Poleg tega je prava reč to, da isti hudo dober voznik pelje vse različne motorje, potem pa lahko kaj vidimo iz doseženih časov.

Pa brez zamer, prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, Stari, Suzuki... !

Na vaše umotvorije se mi pa ne da odgovarjati, kdor ima malo pojma že ve zakaj se gre.

LP MotoManiac

...Malce bolan odgovor, se ti ne zdi?

Namesto da argumentiraš svoj prav, kr neki pizdiš, Rude ti je čisto lepo odgovoril, kaj pa kako, pa zakaj, pa dej še ti odgovor, ne pa kr neki izzivat.... :? :?

Sicer pa - vidlo bi se šele, če bi oba stroja vozil isti voznik.... 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, Stari, Suzuki... !

Na vaše umotvorije se mi pa ne da odgovarjati, kdor ima malo pojma že ve zakaj se gre.

LP MotoManiac

...Malce bolan odgovor, se ti ne zdi?

Namesto da argumentiraš svoj prav, kr neki pizdiš, Rude ti je čisto lepo odgovoril, kaj pa kako, pa zakaj, pa dej še ti odgovor, ne pa kr neki izzivat.... :? :?

Sicer pa - vidlo bi se šele, če bi oba stroja vozil isti voznik.... 8) 8)

Sicer ne vem kaj vas tok matra, ker je bolši pa slabši motor. V glavnem maš lahko še tok dober motor, pa če si slab pilot, ne boš stisnil iz njega nič. Bistvo je pilot, pol pa motor. Večina smo pa itak preslabi piloti, da bi lahko....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako hudo debato ste razvil, kakor da bi bila fazerca nevem kakšen super športni stroj, pa je samo en mal bol športn nejked. Dajte raje R6 za primerjavo.

...Z R6 bi blo mal težje, pol bi mogu bit nasprotnik Ducati 748, k je tut SS..... :D 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne vem kaj vas tok matra, ker je bolši pa slabši motor. V glavnem maš lahko še tok dober motor, pa če si slab pilot, ne boš stisnil iz njega nič. Bistvo je pilot, pol pa motor. Večina smo pa itak preslabi piloti, da bi lahko....

Roly: se absolutno strinjam :idea: !

Ostali: brez veze, da ste eni takoj užaljeni :? !Saj je samo debata! :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno se zdi tole čist odvečna debata. Najprej je treba vedet, da so ti današnji stroji itak narejeni za veliko hitrejšo vožnjo, kot jo mi obvladamo. To, da nek kljukec na Grobniku pride v boks in začne jamrat da mu motor zvija, pa največkrat pomeni da sploh ne zna nastavit vzmetenja, katerega mu tovarna ponuja. To je že večkrat videno pri smetani slovenskega moto novinarstva...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, Stari, Suzuki... !

Pridite 18.8. na Grobnik, pa boste pokazal kako grejo vaši štiricilindraši, da ne bomo samo filozofirali. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Na vaše umotvorije se mi pa ne da odgovarjati, kdor ima malo pojma že ve zakaj se gre.

LP MotoManiac

MotoManiac jaz nimam štiricilindraša ampak čopera in ni šans da bi se z njim podal na dirkalno stezo.Moram ti pa povedat da tudi meni bije srce za Vtwin motor.Ampak ker FAZERKO odlično poznam in MONSTRA 900 nekajmanj sem zastavil to vprašanje.Grobnik je zaprta proga in MONSTER ima večji navor bi tudi hitreje peljal iz izhoda ovinka.Ampak jaz bi vseeno dal rahlo prednost FAZERKI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rude, Stari, Suzuki... !

Pridite 18.8. na Grobnik, pa boste pokazal kako grejo vaši štiricilindraši, da ne bomo samo filozofirali. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Na vaše umotvorije se mi pa ne da odgovarjati, kdor ima malo pojma že ve zakaj se gre.

LP MotoManiac

Ne vem zakaj jemlješ vso zadevo tako osebno :?: Al si mogoče pri Ducatiju zaposlen :?: :?:

S svojim motorjem se ne bom dokazoval niti na cesti niti na Grobniku. Za kakršnokoli primerjavo rabiš enega voznika za oba motorja, ki ni obremenjen z imenom testnega primerka.

Sicer pa v vseh postih izražam samo SVOJE osebno mnenje, ki se lahko spremeni samo v primeru da mi kdo dokaže nasprotno.

Pa brez hude krvi saj je samo debata. :wink: :D

LP - Rude

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni osebno se zdi tole čist odvečna debata. Najprej je treba vedet, da so ti današnji stroji itak narejeni za veliko hitrejšo vožnjo, kot jo mi obvladamo. To, da nek kljukec na Grobniku pride v boks in začne jamrat da mu motor zvija, pa največkrat pomeni da sploh ne zna nastavit vzmetenja, katerega mu tovarna ponuja. To je že večkrat videno pri smetani slovenskega moto novinarstva...

...ja ja točno to, lepo povedano.

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nisem se bil na grobniku (pa me niti ne vlece) in je sploh bitno kater je hitrejsi al monster al farzer? vsak rider ma svojo veselje in vozi to kar mu pase pa naj bo hitro ali pocasno gre se samo za fun in ne se kregat fantje

:P :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej, da razčistimo glede hitrosti fazerke pri določenih obratih!! :!: :!:

Pri točno 10000rpm v 6. prestavi števec pokaže 200km/h :? , torej bi pri 12500rpm kazal števec 250km/h, o čemer lahko pa samo sanjate s seriskim fazerom :oops: . Sam sem jo pognal do 245km/h ( po klancu), 235km/h po ravnem (obrate si izračunajte sami) :!: :!: Pa še to, pri 13500rpm se zadeva, hočeš, nočeš, izključi :!:

Gdo bi zmagu :?: :?: , jah klub temu, da sam vozim fazerko, menim da je duce v prednosti, zaradi same ciklistike motorja (vzmetenje, okvir, vilice) :wink:, bi znala pa fazerka bit čist blizu 8) .

No, če bi bil monster hitrejši na krog po času, bi ga fazerka verjetno v 10. krogu sigurno prehitela,............................................ takrat bi duče crknu :lol: :lol: :lol: :lol:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ampak vsi od naštetih vozijo do 1000 ccm, medtem ko je suzuki, kavasaki in yamaha 750. Postavimo skupaj 748 duca in gsxr750, hahaha, al pa gsxr 1000 in 998 duca (oba racing variante....) pa bomo pol videl. Očitno ima več cilindrov še vedno nekaj prednosti (rossijevapetvaljnahonda press.)

lp, Onim

Se direktna primerjava dogaja že celo leto... :wink:

British Superbike 2002 After Round 18:

Steve HISLOP Ducati 998 R 320

Sean EMMETT Ducati 996 RS 301

Michael RUTTER Ducati 998 R 253.5

Shane BYRNE Ducati 998 R 201.5

John REYNOLDS Suzuki GSX-R1000 190.5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če bi bil monster hitrejši na krog po času, bi ga fazerka verjetno v 10. krogu sigurno prehitela,............................................ takrat bi duče crknu :lol: :lol: :lol: :lol:

lp

.........zaznavam nekakšno zlobo,ali se samo motim??????????.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja Desmo, zdele si jih pa cepu!

Sicer pa, vsak berač svojo malho hvali. Nisem še zasledil primera, da bi nek lastnik štirivaljnika hvalil dvovaljnike; no mogoče jih bo, ko bo tudi sam vozil dvovaljnika. Tko pač je.

lp, Pjotr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko tistih, ki pametujete, je sploh prebralo vprašanje, s katerim se je odprla tema - KATERI OD NAVEDENIH MOTORJEV BI BIL HITREJŠI NA GROBNIKU, ČE BI JIH VOZILA ENAKOVREDNA VOZNIKA . Ni bilo vprašanje, komu je bolj všeč dvovaljnik in komu štirivaljnik, niti ni bilo vprašanje komu je Grobnik všeč, komu se pa zdi bedasto voziti v krogu.

Vprašanje je postavljeno v strokovni temi in zelo konkretno - naj bodo taki tudi odgovori (moderatorji :?: :roll: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot ponavadi nisem bral solate do sem...

Za kakšne daljše ture pa dva gor fazer, sicer monstah.. :D

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, če bi bil monster hitrejši na krog po času, bi ga fazerka verjetno v 10. krogu sigurno prehitela,............................................ takrat bi duče crknu :lol: :lol: :lol: :lol:

lp

.........zaznavam nekakšno zlobo,ali se samo motim??????????.........

Zlobe nič spljoh,..........................................le nekaj male resnice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!