Skoči na vsebino

DOGOVARJANJE S HRVATI


GREY WOLF

Priporočene objave

Ma dobr, hočeš rečt, da res nič ne delajo?

ja ... 10% jih dela ... ostalih 90% zna pa samo lepo govort ... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oprosti, ne razumem tvojega butastega vprašanja ...

Če si butast ne razumeš ! Sprašujem te če tudi ti smeti mečeš v smetnjake? a ti je zdaj kaj bolj jasno :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si butast ne razumeš ! Sprašujem te če tudi ti smeti mečeš v smetnjake? a ti je zdaj kaj bolj jasno :headbang:

jaba. sizifov dvojček. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........jedan mali, fino podmazani kotačić u toj izmanipuliranoj mašini.

....ti pa svetleca izjema na grmadi gnoja po imenu slo-hr politicni odnosi....

sam še zmer so najhujš slovenci k grejo na hrvašk na morje, pa misljo da je use njihov :krneki: k da so doma... pa žal niso....

da ne bi še kero rekla o obnašanju :xx:

in kaj je tukaj drugace kot pri vseh drugih?

Nivo komuniciranja ni odvisen od teme pogovora temveč od etike človeka.

hmnja, niti ne toliko. bolj od vzgoje kot etike same. tema je pa lahko hladna ali vroca.

Ali pa od količine pokonzumiranih opojnih substanc

kaj pa je to?

Zanima me, ali veš, kaj ta komisija sicer sploh počne?

ne. mislis da oni vedo kaj pocnejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne. mislis da oni vedo kaj pocnejo?

Zagotovo vejo. In ne - to ni samo 'lov barabinov'. Ljudje pozabljajo, da je delo komisije tudi ozaveščanje o tej problematiki itd. Konec koncev - tudi to, da se v javnosti ljudje toliko bolj 'zavedajo' te tematike, je rezultat dela te komisije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsa pohvala Švedu........da je dvema totalno zahojenima in neuravnovešenima republikama......dal jasno vedeti, da se z njihovim prepucavanjem, ne misli ukvarjati!!!!!!

Mislim, da je skrajni čas, da politiki z obeh strani......ODRASTEJO.......in začno, konstruktivno in odgovorno reševati medsebojne probleme........ne pa kot otroci v peskovniku.......al pa v na čelu.......moj je daljši od tvojega....a ti ga ne pokažem!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sodiš po svoji branži, ali kako?

niti ne ... glede na to, da pa ti natipkas 7.87 objav dnevno, bi pa clovek rekel, da prej po tvoji ... ocitno imas cas :whistle: ... drugače pa pa "bražna" nima veze z mojim postom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vzami podaljšan vikend, pa ti pokažem... :P

Recimo v nedeljo popoldan nimaš nikol cajta :whistle::whistle:(kindrapress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj je tukaj drugace kot pri vseh drugih?

zelo drugače..... jaz grem z veseljem na hrvaško obalo, nimam problemov s sosedi...z domačini.....

se prilagodim, tako je, če greš v tujino, se moraš prilagajati....

medtem ko večina slovencev mislim, da če gre na Hrvaško, da pa lahko počnejo isto kot doma.... aroganca, nesramnost, neotesanost..... in da je kr vse njihovo ...PA NI!!! IN NIKOLI NE BO.....

ja, zato je drugače, jaz z drugimi tujci na hrvaškem, kot s slovenci še nism mela problemov..... še sreča da ne ločjo slabe hrvaščine od dobre in se nardim francoza :D k drgač mi lah kej popusti :xx:

Popravljeno . Popravil pajkica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se prilagodim

Srbi se jim tudi prilagodijo.

Tako da govorijo s purgerskim naglasom, pa na avtu morajo obvezno zamenjat svoje tablice s šahovnico.

Hvala lepa za tak dopust. Vi kr uživejte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

niti ne ... glede na to, da pa ti natipkas 7.87 objav dnevno, bi pa clovek rekel, da prej po tvoji ... ocitno imas cas :whistle: ... drugače pa pa "bražna" nima veze z mojim postom ...

Ali pa samo zelo hitro tipkam, ker imam v svoji branži ful veliko storilnost :naughty:

ja, zato je drugače, jaz z drugimi tujci na hrvaškem, kot s slovenci še nism mela problemov..... še sreča da ne ločjo slabe hrvaščine od dobre in se nardim francoza :D k drgač mi lah kej popusti :xx:

S tem je pa tako: na Hrvaškem imaš lahko težave s Slovenci, Hrvati in Italijani. Zakaj? Ker jim je hrvaška obala najbližje in pride tja lahko vsak ološ. Od Nemcev, Švedov, Nizozemcev in Špancev pa pridejo na Hrvaško samo tisti, ki si lahko privoščijo malo daljšo pot in imajo res željo uživati nekje ...

Tisti, ki hočejo 'žurat', 'delat štalo' itd., gredo običajno nekam 'zelo blizu doma', a ravno dovolj stran, da jih "mamice" ne vidijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zelo drugače..... jaz grem z veseljem na hrvaško obalo, nimam problemov s sosedi...z domačini.....

se prilagodim, tako je, če greš v tujino, se moraš prilagajati....

medtem ko večina slovencev mislim, da če gre na Hrvaško, da pa lahko počnejo isto kot doma.... aroganca, nesramnost, neotesanost..... in da je kr vse njihovo ...PA NI!!! IN NIKOLI NE BO.....

ja, zato je drugače, jaz z drugimi tujci na hrvaškem, kot s slovenci še nism mela problemov..... še sreča da ne ločjo slabe hrvaščine od dobre in se nardim francoza :D k drgač mi lah kej popusti :xx:

jaz dojemam celotno "problematiko" obnasanja kot "obnasaj se tako, kot ti zelis da se drugi do tebe pri tebi doma".

ergo biti clovek, ne volk, (so)cloveku. (ceprav, vcasih je tezko :whistle: ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srbi se jim tudi prilagodijo.

Tako da govorijo s purgerskim naglasom, pa na avtu morajo obvezno zamenjat svoje tablice s šahovnico.

Hvala lepa za tak dopust. Vi kr uživejte.

tud slovencev ne razumejo, pa smo živeli v isti državi, tako da je to normalno da govoriš jezik naroda ki ga obiščeš?

menda....

no jaz videvam srbske tablice tud na hrvaškem, ne vem zakaj bi jih menjal... spet neka fama ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud slovencev ne razumejo, pa smo živeli v isti državi, tako da je to normalno da govoriš jezik naroda ki ga obiščeš?

menda....

no jaz videvam srbske tablice tud na hrvaškem, ne vem zakaj bi jih menjal... spet neka fama ....

In razlika med srbščino in "hrvaščino" pred 91-im je bila kje?? :hmm::hmm:

Po 91em so sicer tuđmani pozrakomlatili srbščino v "hrvaščino" btw. Po tvoje zgleda, da je razlika takšna kot med finščino in španščino.

Purgerščino pa so se naučili iz strahu pred "lepimi njihovimi". Iz istega razloga tudi tablice menjujejo. Preverjeno iz prve roke, pa tudi srbsko anketo sem zasledil na to temo. 10% srbov bo šlo letos v lopovlandijo, ampak iz izkušenj že vedo, da morajo paziti na zgoraj napisano.

Ampak saj se prilagodiš, ane??

Pies: a ko prideš na primorsko začneš govoriti primorščino, ali še kar svojo žabarščino naprej porivaš (alkarkoližegovoriš)?

"no jaz videvam srbske tablice tud na hrvaškem"---in si misliš: "Glej nemarneže srbske -brisalci polomljeni, lak popraskan, pa kup udrtin povsod: le kako se lahko s takšnim avtom odpravi od doma"?????? :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In razlika med srbščino in "hrvaščino" pred 91-im je bila kje?? :hmm::hmm:

Razlika je bila v narečjih. V stari jugi se ni toliko čutila, zaradi večje pomešanosti narodov.

Oba jezika spadata v grupo južnoslovanskih jezikov (kakor tudi slovenščina). Razlika je v tem, da hrvaški jezik uporablja ijekavščino, med tem ko srbski (in slovenski) uporabljata ekavščino.

še bi se tu dalo debatirat, vendar je to :topic:

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In razlika med srbščino in "hrvaščino" pred 91-im je bila kje?? :hmm::hmm:

Po 91em so sicer tuđmani pozrakomlatili srbščino v "hrvaščino" btw. Po tvoje zgleda, da je razlika takšna kot med finščino in španščino.

Purgerščino pa so se naučili iz strahu pred "lepimi njihovimi". Iz istega razloga tudi tablice menjujejo. Preverjeno iz prve roke, pa tudi srbsko anketo sem zasledil na to temo. 10% srbov bo šlo letos v lopovlandijo, ampak iz izkušenj že vedo, da morajo paziti na zgoraj napisano.

Ampak saj se prilagodiš, ane??

Pies: a ko prideš na primorsko začneš govoriti primorščino, ali še kar svojo žabarščino naprej porivaš (alkarkoližegovoriš)?

"no jaz videvam srbske tablice tud na hrvaškem"---in si misliš: "Glej nemarneže srbske -brisalci polomljeni, lak popraskan, pa kup udrtin povsod: le kako se lahko s takšnim avtom odpravi od doma"?????? :naughty: :naughty:

ne meši narečij , kaj ma primorski zdej s srbščino?

ko grem v srbijo govorim srbsko.... se trudim da ne mešam s hrvaščino, žal....

v sloveniji se pogovarjam slovensko, tudi s priseljenimi srbi in bosanci, ki ne znajo besede slovensko....

če ti zdej kej bolj jasno.... na primorskm pa me usi razumejo, četud ne govorim lublansk, ker nism iz lublane ... a jasn? še manj iz žabarije, pa tud prot žabarjem nimam nč.... a jasn?

mogoče zdej razumeš kaj sm hotla povedat.....

mal več strpnosti, pa bo za vse dost.... pa razumevanja razlike med narodi, pa različnosti med ljudmi.... zato bom tud na hrvaško še vedno šla....

glede anket, enako kot pri nas, vedno pred poletjem, velika fama pred hrvati .... s politiko pa ne mešam turizma .... maš pač srečo da use srbe z razbitimi avti glih ti srečaš, jaz nobenga še nism...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Republika Slovenija ima 45 kilometara dugu obalu uz Jadransko more, a morsko ribarstvo Republike Slovenije uglavnom je ograničeno na slovenske teritorijalne vode - 12 nautičkih milja od obale - što čini 180 kilometara kvadratnih.

Ta rečenica stoji u slovenskom pregovaračkom stajalištu za poglavlje “Ribarstvo” sastavljenom 18. prosinca 1998. godine i taj dokument Slovenija je poslala u Bruxelles tijekom svojih pregovora s Europskom unijom.

Spomenutim dokumentom, dakle, Slovenija je priznala kako u Jadranu raspolaže sa 180 kilometara kvadratnih teritorijalnog mora.

Ti su podaci važni i za Hrvatsku jer pokazuju da je Slovenija tada, 1998., za svoje teritorijalno more smatrala samo polovicu Piranskog zaljeva i da nije imala teritorijalni pristup otvorenom moru.

Naime, kada se podaci iz slovenskog pregovaračkog stajališta - 45 kilometara obale i 180 kvadratnih kilometara teritorijalnog mora koje seže 12 milja od obale - prenesu na zemljopisnu kartu, nedvojbeno ispada kako granica između hrvatskog i slovenskog teritorijalnog mora ide po sredini Piranskog zaljeva.

untitled-1.wide.jpg

:worship::winkiss: :naughty:

Dakle, kad je Sloveniji jedini cilj bio postati članicom EU, priznali su crtu sredine zaljeva, a u međuvremenu se "situacija" jako promijenila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dejmo jim še tist Piran ! pa sj reveži se hodjo k nm kopat pa ribe lovit k na svoji obali tko nimajo nč! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!