Skoči na vsebino

DOGOVARJANJE S HRVATI


GREY WOLF

Priporočene objave

Katerakoli, ker krize proizvajajo vlade. Simpl. Še kakšno vprašanje ?

ne kot vprasanje.

krize vecinoma proizvaja "denar" (iz katerihkoli razlogov). in ta vecinoma ni v vladi. je pa na vladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne kot vprasanje.

krize vecinoma proizvaja "denar" (iz katerihkoli razlogov). in ta vecinoma ni v vladi. je pa na vladi.

Torej smo na konju... Pahor plačuje svoje zapitke vladnih obiskov sam.. ergo na vladi ni denarja, ergo vlada ne bo proizvedla krizo, ergo rešeni smo...

:hmm: če ne štejem Mr. Rupe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta jih pa strela,...butaste in neresnične izjave :slap: Sanader se je pa tud včerej z makaronarji dogovarjal,...zjebal nas bojo tko kt zmer :rolleyes:

še mal pa bojo Portorož, Piran, Izola pod Istra Tourist Agency :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sanader se je pa tud včerej z makaronarji dogovarjal,...

Ovci se kregata in pokliceta volka za razsodnika :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se bunit........njegova izjava je resnična.

Trst so osvobodile čete 1. Hercegovske divizije.

Sorry.....Mesić ma prav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se bunit........njegova izjava je resnična.

Trst so osvobodile čete 1. Hercegovske divizije.

Sorry.....Mesić ma prav!

Trst je osvobodill 5 korpus!Ki pa niti slučajno ni bil sestavljen samo iz bosancev ali hrvatov ali Slovencev!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se bunit........njegova izjava je resnična.

Trst so osvobodile čete 1. Hercegovske divizije.

Sorry.....Mesić ma prav!

Trst je osvobodill 5 korpus!Ki pa niti slučajno ni bil sestavljen samo iz bosancev ali hrvatov ali Slovencev!

Popravek,ker sem iz glave napisal!Zdaj pa sem šel v knjige pogledat!

Trst je osvobodil 9 korpus v katerem pa je bilo več kot polovico Srbov ostalo pa hrvati,bosanci in nekaj malega Slovencev.Večina Slovencev pa se borila v 14diviziji na severni meji!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se bunit........njegova izjava je resnična.

Trst so osvobodile čete 1. Hercegovske divizije.

Sorry.....Mesić ma prav!

Po tem principu bi lahko rekli tudi: ce ne bi prisli Rusi in Angloamericani, bi vsi skupaj (tudi Hrvati) gledali morje izza ograje.

Tudi moj oce, Slovenec, je sodeloval pri osvobajanju Trsta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bo preveč.......

Hercegovci so prišli prvi v Trst.

Po pričevanjih udeležencev osvobajanja Trsta........so zaradi nesporazuma v komandah, prodrli v Trst, ki takrat ni bil več branjen.

Baje......je bil prvotni načrt, da se obkoli Trst in prebije na morje pri Miramaru.

No....tolk jest vem o tem.

9. korpus pa je bil itak zadolžen za osvobajanje tega prostora..........in je prodrl kar visoko v Italjanski sever.

Kaj se je pa pol dogajal, pa itaQ vemo.......V skladu z dogovorom z Angloameričani......se je pot obrnila nazaj.

Škoda!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prva enota izven komande odpora mesta Trst, ki je prišla vanj je bil jurišni bataljon 31. divizije, 9. korpusa, sestavljena iz samih slovencev, povečini gorenjcev in nekaj primorcev, bili pa so poslani skupaj z brigado VDV in jurišnim bataljonom 30 divizije na kras prav v ta namen, da prodrejo v trst in podprejo tržaško operacijo, to odločitev je sprejel štab 9. korpusa med najhujšimi spopadi ko je bil korpus obkoljen. Slovenci smo imeli trda jajca in smo se znali boriti, ter sprejemati tveganja in odločitve ob pravem času. Vse ostalo je srbska propaganda. No zdaj še hrvaška. kurc jih gleda bando usrano. :closedeyes:

ob vsem tem se seveda fašistoni samo smejijo in kao ponujajo posredovanje!!! le komu v škodo a?...manjka se le še to, da prodajo istrabenz italijanom...tako bodo obvladovali celo primorsko.

Popravljeno . Popravil GorazdH
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V krajih kjer sem doma je polno grap,kjer so pokopani ustaši,ki so nastradali med umikom iz NDH,in dolgo sem se spraševal kaj tam okoli tko smrdi......zdej mi je jasno.. :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo, svetla prihodnost čaka na državo, ki je tak strpna, humana in velikodušni ljudje!

-----------------------------------

Obstajajo številni dokumenti o tem, zakaj je Tito poslal Arso Jovanovića v Slovenijo. To so predvsem prošnje in zahteve Edvarda Kardelja. Zato je potrebno, da najprej navedemo vse Kardeljeve zahteve in razlage. Splošni razlog je Kardelj formuliral takole:

"Slovenski borec je v ofenzivi počasen, nepokreten, neodločen in brez osebne inciative v akciji, kar se opaža tudi pri naših poveljnikih. Srbski in črnogorski častniki so bolj inciativni, zato sem menil, da bi bilo dobro, da iz Vrhovnega štaba dobimo nekaj ljudi."

Arso Jovanović je dobil od Tita izrecno nalogo, naj iz slovenskih partizanov formira del NOV Jugoslavije, "Slovenijo pa naj ohrani za Jugoslavijo"! Tito mu je dal tudi dve Kardeljevi pismi, poslani 20. septembra in 7. oktobra 1942, ki pa ju je dobil 14. novembra 1942. Jovanoviću je tudi omenil, naj si podrobneje pogleda odstavek o problematiki poveljevanja iz septembrskega Kardeljevega pisma. Ta odstavek se je glasil takole:

"Glede poveljevanja so bili tudi slabi primeri, nedisciplina in nenehno bežanje pred sovražnikom. Poveljniški sestav, s katerim smo že prej imeli delo, se je deloma pokazal kot zelo slab, v veliki večini pa precej slab. V tem je naša največja težava. Na žalost, dejstvo je, da se je naš Glavni štab izkazal slabo, celo zelo slabo. Tu ni niti enega človeka, ki bi bil sposoben voditi tako velike operacije…

Pismo Arsa Jovanovića-Prvi del obsega poročilo o stanju NOV na Hrvaškem, od 4.točke pa Arsa Jovanović poroča o stanju NOV v Sloveniji. V prevodu se ta del poročila glasi takole:

4. Slovenija.

...Skoraj cel narod nas podpira in partizane sprejema z velikim navdušenjem. Na prvi pogled lahko povem, da slovenski partizani s svojim delom niso zaslužili tolikšne ljubezni naroda. Ob herojskem napadu hrvaških partizanov na okupatorsko oporišče Suhor je bil slovenski narod neverjetno navdušen. Ljudje so sami povedali, da njihovi partizani izvedejo akcijo, zatem pa zbežijo devet dni daleč. Mi bomo to v osnovi preprečili.

http://users.volja.net/marijankr/Z41-arso.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kao biker, do sada sam u Hrvatskoj svake sezone sretao na stotine slovenskih bikera, od Umaga do Dalmacije. Sa svima sam bio prijazan i pomagao sam im, razgovarali smo, popili pivo i družili se u prijateljskoj atmosferi.

Pošto se čak niti na vašem glavnom moto forumu više ne možete susprezati od patoloških izljeva mržnje i ksenofobije, ne preostaje mi ništa drugo nego zauvijek napustiti ovaj forum. Ako primjetite da vas prijatelji iz ranijih vremena u Hrvatskoj počinju čudno gledati, nemojte misliti da je problem u njima.

Razmislite pošteno o sebi i svojim potezima!

Zbogom!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj ma Palomas prav, še vedno se bo našlo en kup SLO motoristov, ki se jim horizont (katerikoli že) neha v kroejši in bodo še zmeraj množično hodili dol na "najlepše morje na svetu".

V razponu njihovega horizonta zanje morda res :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kao biker, do sada sam u Hrvatskoj svake sezone sretao na stotine slovenskih bikera, od Umaga do Dalmacije. Sa svima sam bio prijazan i pomagao sam im, razgovarali smo, popili pivo i družili se u prijateljskoj atmosferi.

Pošto se čak niti na vašem glavnom moto forumu više ne možete susprezati od patoloških izljeva mržnje i ksenofobije, ne preostaje mi ništa drugo nego zauvijek napustiti ovaj forum. Ako primjetite da vas prijatelji iz ranijih vremena u Hrvatskoj počinju čudno gledati, nemojte misliti da je problem u njima.

Razmislite pošteno o sebi i svojim potezima!

Zbogom!

Hvala bogu , da si se skipal dol....BTW, da ti ne bom kaki index.hr slučajno pomoilil pod nos....Zbogom hrček tudi tebi!! :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 mescev sem bil v vojski(sicer na hrvaškem otoku Lastovo),kjer sploh nisem sprašval kdo je od kod,takrat sploh nisem vedu za kakršnekol nacionalizme ipd.,imel sem ogromno prjatlov na katere sem se lahko zanesu,ampak kokr se zdej spomnem med njimi ni blo hrvatu,smo se jih vsi ogibal kokr se je dal,ker so bli zahrbtni pokvarjenci.(...nema tata do hrvata press....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t...&idt=175510

http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t...&idt=207529

http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t...&idt=208935

Toliko palomas, če me že ravno vlečeš za jezik.... :trance_33_sleep:

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

15 mescev sem bil v vojski(sicer na hrvaškem otoku Lastovo),kjer sploh nisem sprašval kdo je od kod,takrat sploh nisem vedu za kakršnekol nacionalizme ipd.,imel sem ogromno prjatlov na katere sem se lahko zanesu,ampak kokr se zdej spomnem med njimi ni blo hrvatu,smo se jih vsi ogibal kokr se je dal,ker so bli zahrbtni pokvarjenci.(...nema tata do hrvata press... .)

V Bileći kjer sem jaz služil vojsko tudi nobeden od bratov bivše Juge ni maral HINAVSKIH HRVATOV, potem mora že nekaj biti res :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!