Skoči na vsebino

Windows vs. Linux


Priporočene objave

Govorim na splošno kaj je rp-pppoe! Tist je pač rpm za RH!

Aja, tako si mislil, OK :wink: PPPoE client, verjetno pa da ta dela (za SiOLovega so pri SiOLu sami rekli da ce ne dela da naj stranka poskusi enega drugega :twisted: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo za vse uporabnike W2K, XP itd. za boljši, hitrejšin itd. uporabite naslednjega PPPoE klienta. Res pa je, da si morate za instalacijo prebrati vsaj navodila.

http://user.cs.tu-berlin.de/~normanb/

Zadeva je popolnoma brezplačna, za razliko od SIOL-a (zanj je plačal SIOL), pa še dela ne tako kot bi moral.

P.S.

Za vse uporabnike ADSL-ja

ADSL odslej še hitrejši - tudi do 4 Mbit/s

več na --> http://www.siol.net/novice/default.asp?pag...902111916572023

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa je tole na Siolu (kaksna nova verzija Windows):http://freeweb.siol.net/krneki

Kaj pa je tako čudnega? JAz tam preberem, da imajo Apache. So se pač tako odločili... Razen : a je tam blo kaj, kar je zginilo?

Hotmail: Kdo je že lastnik Hotmaila.

Ja in kakšno zvezo ima ta trditev z dejstvom, da laufajo windows? Saj vsi poznamo pravljice, da so še nedavno uporabljali UNIX ker "niso znali" migrirati na windows. Zdaj jim očitno (do neke mere ali kako?) dela.

In zakaj je Corel nehal razvijati programje (Corel Draw, WordPerfect) za Linux potem, ko je dobil finančno injekcijo od Microsofta.

Strateška odločitev pač, nič drugega. Če bi bili tako zelo uspešni, jih ne bi nehali razvijati... In če je morda Microsoft z $$$ kupil izbris besede linux pri Corelu - tudi prav. Saj lahko delajo, kar hočejo... Mogoče so se pa mal ustrašli dejstva, da je linux v družbi preveč tesno povezan z gospodarskimi pojmi"brezplačno" in "brez dobička". Windows uporabnikom ga pač lahko prodajajo še naprej, pri linuxu pa je preveč pričakovanj, da bo nekaj zastonj ali zelo poceni.

Tukajle lahko preveriš kdo vse recimo uporablja Suse Linux (dvomim, da so na spisku sami mačji kašlji). Predlagam, da si spisek vsi, ki tko vneto zagovarjate, da se Linuxa ne da uporabljati v podjetjih, podrobno ogledate. Da jih nastejem samo nekaj:

Pa saj nihče od nas, ki smo kakšno pozitivno rekli tudi za microsoft, ni rekel, da je linux shit ali kaj podobno kategoričnega. In ne zahtevamo, da se linux izbriše iz registra dobrih sistemov. Vsak pač uporablja, kar rabi. Jaz zadev, ki jih rabim, na linuxu ne dobim. zakaj? Bogsigavedi. :twisted:

Morda se mi samo zdi, ali pa so se nekateri izmed največjih odpovedali Microsoftu, vključno z nekaj evropskimi vladami na čelu. Torej so vsi na tem spisku po vašem mnenju malce čez les in prismojeni.

Ne, to ni naše mnenje. Naše mnenje je, da pač tudi windows ni takšno sranje, kot goreče trdijo nekateri linuxaši.

Tukaj pa je raziskava koliko je katerih OS uporabljenih za serverje (raziskava je narejena na osnovi 35,114,328 milijonov vprašanih) http://www.netcraft.com/survey

Ključna beseda - "strežniki". Nihče ne osporava dejstva, da linux ponuja največji prihranek ravno pri strežnikih - obenem pa zagotavlja dovolj dobra orodja za vzdrževanje, ki olajšajo odpravljanje težav sistemcem.

V glavnem vse bolj se mi zdi, da vsi veste vse o Linuxu, zraven pa ga ni še nihče sam preiskusil.

Ne vemo vsega o linuxu. Tudi o windowsu očitno ne - saj nam zagovorniki linuxa vsake toliko servirajo podatke o možnostih zlorabe. Le zakaj energije ne vložijo raje v razvoj linuxa in zagotavljanje boljših rešitev, da bomo vsi ostali laični bebci, ki uporabljamo windows zgolj zato, ker si ne znamo na opisani način namestiti ADSL-ja v linuxu?, prešli na linux?

Tako kot se nekateri ne morete sprijazniti, da gremo v EU, se ne morete sprijazniti z dejstvom, da Linux postaja resna konkurenca Microsoftu. Pri tem pa je zanimivo to, da se tega zaveda celo sam Microsoft, še posebej je bilo to razvidno iz zadnjih izjav Balmerja. Torej so po vašem mnenju nori tudi pri Microsoftu.

Saj linux je že resna konkurenca microsoftu. Vsaj tako trdijo vsi zagovorniki linuxa, celo microsoft to sam sebi priznava - v javnosti seveda tega ne bo najbolj na glas priznal iz očitnih razlogov.

Nihče pa ni nor.

Čutim se nagovorjenega tudi glede EU. Ljudstvo si zasluži dvostransko (ali več) kritično in vsebinsko bogato razpravo, predstavitev dejstev, posledic, dilem --> potem si zasluži referendum, kajti le tako je lahko odločitev o (ne)vstopu relevantna in ideološko neoporečna --> potem pa si zasluži, da oblast spoštuje rezultat referenduma. Ne pa, da peščica politikov, ki jim še ni najbolj jasno, da so v službi naroda, sprejema odločitve po svoji presoji, ne da bi ljudstvo kaj vprašali.

Dejstvo je, da je zadnji čas, da tudi Microsoft dobi konkurenco.

Saj jo že ima. In ne pozabljajmo tudi preprostega dejstva - tudi uporabniki linuxa se včasih že kar neokusno močno trudijo diskreditirati tudi nekatere dobre strani microsofta. Osebno sem prepričan, da večino naporov pri iskanju lukenj in možnosti zlorabe sistema windows prispevajo nasprotniki korporacije, ki so po mojem mnenju v glavnem pripadniki skupnosti linux. Lahko, da sem predsodkar, ampak to je moje mnenje. Da ne bo pomote - tudi windowsaši iščejo luknje v windowsu :twisted: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede desktopa - vsekakor je se v razvoju, trenutno je na taki ravni, da deluje OK, dokler ti tisto, kar ponuja zadosca.

Sam si tako lepo povedal :twisted:

Poudarek na "še" in "dokler zadošča".

Pričakujmo linux boom leta 2004/2005.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadeva se zdi koristna - bom v rdecih bold fontih natisnil in imel spravljeno, pa ce bom imel kak opravek v tujini, bom prej preveril, ce ni ISP na shit listi :D

"Blablablablablablabla" :twisted:

Sem pa mislil bolj na slovenske ISPje, ti si ne morejo privosciti kaj dosti zafrkavanja zaradi majhnega trga; vedel sem pa, da nekaj carajo na SiOLu - menda so z MS sli gledat web server, ker ne bi smel delat po njihovo :D

Kaj ima zveze "zafrkavanje", "mali trg", "čaranje", morda še unix, linux? Lahko prosim podrobneje razložiš? :twisted: Saj se morajo ukvarjati tudi z linuxom, prav tako, kot z windowsom, katerimkoli unixom...

Andraž, daj si že enkrat dovoli dopovedati - pri teh zadevah ne gre za to, da ena stvar dela, druga ne, ali celo da dela bolje od druge. Vsako podjetje pač sprejme "odločitev" kateri sistem uvesti in zakaj. Če bi bil windows tak jajc, kot se zdi, da ti trdiš (ko ga daješ na "šitlisto", kar se meni osebno zdi dost' otročje), ga ne bi nihče uporabljal. Enako velja za linux.

Pa še izzivalno vprašanje za vse - kateri OS ste uporabljali prvih nekaj let, ko ste spoznavali računalnike? DOS, windows, OS/2, linux, UNIX,, macOS -- in zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V javnost je pricurljal Microsoftov interni memorandum v katerem so bile nekatere podrobnosti raziskave o pogledih na programe odprte kode.

Več na: http://24ur.com/naslovnica/it/20021110_2016910.php

Izredno zanimivo branje za vse vnete zagovornike Microsofta. Le kako je to mogoče ?!?

Tudi tale link je obvezno branje preden pridete nazaj trditi, da so vsi tisti, ki trdijo, da je Open Source vse bolj močan malce prismojeni (torej po vašem so prismojeni tudi pri Microsoftu) -->http://opensource.org/

1) Prav je, da je MS zaskrbljen - se bo malo bolj potrudil.

2) Zanimivo branje, seveda. Mogoče je pa vse, a ni tako?

3) Jaz nisem vnet zagovornik Microsofta. Nisem slep pristaš (kar se morda lahko razbere tudi iz mojih člankov v ponedeljkovem Delu, ko CVI in podobne grizem, zakaj v državno upravo ne namestijo linuxa in zakaj v Redmond nakazujejo vsako leto nekaj sto milijonov tolarjev...). Sem bolj kritični opazovalec.

4) Nihče ne trdi, da so zagovorniki Open Source prismojeni. So pa - po mojem mnenju, kar ni ravno nek absolut - včasih malce fanatični. Kot da bi jim nekaj zameglilo pogled ali celo um.

5) Aja - cyc-, ki je podkuril večino te razprave, je pa tudi še malce mlad in neizkušen, pa vročeglav :twisted: in mu zgolj odgovarjamo ter skušamo vzbuditi kritično misel, ki bi nadomestila nekritično indoktriniranost :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da ne bom samo kritiziral ...

http://slashdot.org/articles/02/11/19/1742...4.shtml?tid=128

IE je zakon :!: :idea: :D

Pise na oni slikici lepo .. "discover" in "try". :D 8) Pise tudi "FREE". Free as free beer, tokrat, gre pa verjetno za formatiranje diska, ki ga IE feature omogoca kar prek surfanja po cudnih spletnih straneh :wink:

Ah, mladost ludost. Na linuxu sploh ne rabiš brskalnika, da ti kdo vdre na daljavo in ti formatira disk! Ene par exploitov to kar lepo omogoča. Saj vemo: vlom preko servisa v računalnik, pridobivanje root privilegijev potem pa brisanje, formatiranje, karkoli že. No browser needed!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vemo: vlom preko servisa v računalnik, pridobivanje root privilegijev potem pa brisanje, formatiranje, karkoli že. No browser needed!

Vsekakor. Je pa potreben servis. :twisted: Tocno dolocen. Ravno prav star :D In kdo pravi da obstaja? :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj vemo: vlom preko servisa v računalnik, pridobivanje root privilegijev potem pa brisanje, formatiranje, karkoli že. No browser needed!

Vsekakor. Je pa potreben servis. :twisted: Tocno dolocen. Ravno prav star :D In kdo pravi da obstaja? :wink:

V glavnem - no browser needed.

1) Servi običajno je, a ne? Ali gre za mašino, ki stoji v črnem bunkerju, brez interneta, brez elektrike, brez pomnilnika --> zato je varna proti vlomom?

2) Točno določen servis - ja, samo da laufa, a ne?

3) Ravno prav star - ja saj, vsi najnovejši so popolnoma varni pred zlorabo. Pravzaprav sčasoma v kodi nastanejo luknje, ki jih sprva tam ni, in šele nato se lahko vanj vlomi? "Ne me fopat... "

4) Kdo pravi da obstaja? Heh, you know better... Kje pa ti iščeš popravke za linux? Da ni tam tudi razloženo, zakaj so popravki potrebni? :oops:

Vsako stvar se da zlorabiti. Problem ni windows, niti microsoft, celo linux ne. Problematična je bolna nrav človeka, ki išče možnosti zlorabe. Ker je windows na trgu v določenih segmentih bolj močan, je tudi bolj pogosta. In zato ti ne bo nikoli zmanjkalo takih predmetov naslajanja, kot je denimo možnost formatiranja diska skozi IE.

In meni ne bo zmajkalo naslajanja ob uporabi programov za windows, ki jih na linuxu (še) ni. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bah ... zaradi silnih SymRujevih izkusenj z linux strezniki ne morem sodelovat v debati o serverjih, je enostavno prehud pritisk :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

SymRu, ko bos poznal zadeve (imel izkusnje s skrbnistvom linux streznika) se pa oglasi, OK? :twisted: :wink:

Sicer pa, pomembno je, da se lahko oba malo naslajava nad tezavami na drugem bregu, pa bo za oba super :D :wink: (samo da se sosedu krava crkne :lol:). Naslednji korak je, da nama obema med spanjem vrtijo kake lekcije kot v Krasnem novem svetu - "Kako sem vesel, da sem Windows uporabnik, Linux je tako zakompliciran ..." & "Kako sem vesel da sem Linux uporabnik, Windows je poln hroscev in je za tepce ..." :lol: :lol: :D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:lol: :lol: Pravkar instaliral nove popravke za streznik. Je kdo kaj opazil. Se je kaj ustavilo. Je bil morda potreben "Restart". Ne! Le zakaj ne?!? BTW: Popravki so sicer popolnoma nerelevantni za sam strežnik, saj servise za katere so popravki ne uporabljamo.

Recimo restarti so mi šli pri win + IIS najbolj na živce. Za vsak drek, RESTART. To bi lahko pri MS ze zdavnaj odpravili.

Kakorkoli, vsak OS ima svoje prednosti in slabosti. Dejstvo pa je, da Linux nikakor ne bo izginil čez noč, kot bi si želel Microsoft.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poudarek na "še" in "dokler zadošča".

Pričakujmo linux boom leta 2004/2005.

Seveda ... ampak malokdo dejansko potrebuje vse v MS Office. OK, recimo nihce. Pa saj ni treba vsega ... da bi en program iz Officea dodobra izkoristil. So ze krozile sale na to temo, kako je, ce vkljucis cistto vse ikone v Wordu :wink:

Jaz OpenOffice oz. nasploh pisarniska orodja veliko premalo uporabljam, da bi lahko imel obcutek ali v OOo kaj hudega manjka, ampak nekateri to menda kar uporabljajo, tudi za pisanje, ne samo prebiranje narejenih dokumentov :wink:

Kar sem hotel napisati ... za zaprte vecje sisteme bi trenutno stanje bilo lahko OK. Kako imate pa to na Delu postimano in kaj imate lahko pa sam poves :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poudarek na "še" in "dokler zadošča".

Pričakujmo linux boom leta 2004/2005.

Seveda ... ampak malokdo dejansko potrebuje vse v MS Office. OK, recimo nihce. Pa saj ni treba vsega ... da bi en program iz Officea dodobra izkoristil. So ze krozile sale na to temo, kako je, ce vkljucis cistto vse ikone v Wordu :wink:

Jaz OpenOffice oz. nasploh pisarniska orodja veliko premalo uporabljam, da bi lahko imel obcutek ali v OOo kaj hudega manjka, ampak nekateri to menda kar uporabljajo, tudi za pisanje, ne samo prebiranje narejenih dokumentov :wink:

Kar sem hotel napisati ... za zaprte vecje sisteme bi trenutno stanje bilo lahko OK. Kako imate pa to na Delu postimano in kaj imate lahko pa sam poves :)

1) Malce si se zapletel. Praviš, da premalo uporabljaš te stvari in izražaš domnevo, da drugi pa menda kar uporabljajo pisarniške programe. Če se vrnemo k mojemu traktatu o razvoju programske opreme na eni od prejšnjih strani te razprave: programi so bili nekoč strogo namenski in manj obsežni, danes pa pač podjetja izdelajo večji program, ki zadovolji večino odjemalcev - eni uporabljajo to, drugi ono funkcijo. Malokdo jih uporablja večino, se pa seveda najdejo tudi taki. Dvomim, da si že kdaj prevajal knjigo recimo, ustvarjal stvarno in vsebinsko kazalo, kazalo ilustracij, preglednic ... NE boš verjel - ogromno študentov uporablja te funkcije za razne naloge, prav tako veliko strokovnjakov, ki pripravljajo dokumentacije, študije, ... Ker je vse lepo integrirano, so zelo veseli :D. Ja, tudi tisti so, ki MS Office uporabljajo tako, da skozi njega črpajo podatke iz raznih zbirk podatkov, ...

Kar se šale tiče - ja, smešno. Ampak, ne boš verjel, ista šala tudi dokazuje, da lahko z wordom in drugimi programi narediš res veliko, praktično kar hočeš. In bistveno več, kot omogočajo programi konkurence.

Sicer pa - problem linuxa oziroma njegovega počasnega pronicanja v namizne računalnike ni office, ampak pomanjkanje drugih programov. Uporabniki so že toliko razvajeni, da si že marikdo za zabavo kupi kener, digitalni fotoaparat, digitalno video kamero, barvni tiskalnik in še kaj. In s to opremo se lahko na windowsih bistveno bolje zabava in igra, kot na linuxu. In morda celo naredi kaj, kar si želi - brez da bi frustriral, ker ni gonilnika, ker ni programa ali pa program je, ampak je bistveno manj prijazen do začetnikov, kot je tisti na windowsu. Saj veš - čarovniki, pomočniki... Aja - tudi oblikovanje spletnih strani (kar je zelo v modi zadnja leta), pa izdajanje kakšnih internih glasil (DTP...) je na windowsu pač lažje, kot na linuxu. Mi je zelo žal - linux je po drugi plati bolj primeren za manj zahtevna pisarniška okolja (kar trdim že ves čas), tudi s cenovnega vidika.

2) Definiraj zaprte sisteme?

3) Jaz linux toplo priporočam državni upravi in velikim podjetjem, kjer imajo usposobljene skrbnike sistemov in pametne načrtovalce, obenem pa tam lahko veliko prihranijo z (ne)nakupom MS licenc. Linux je pač poleg strežnikov že primeren tudi za nezahtevno pisarniško rabo (malo tekstov, e-mail, www, uporaba zbirk podatkov skozi HTTP), če uvedbo sistema načrtuje in nadzoruje dober sistemski administrator. Treba je le paziti, kakšno strojno opremo izbere, in uporabnikom zagotoviti delovanje.

4) Kaj imamo na Delu, sem že povedal - ne rabim tvojega posebnega dovoljenja. Čeprav jaz še vedno raje uporabljam svoj thinkpad z windows xp in nameščenimi namenskimi programi - tudi Slovar slovenskega knjižnega jezika, pa angleški, nemški, še kakšen (ki jih na linux - need I say - ni). Bi pa poudaril, da imamo na delu DTP še vedno poštiman na sistemu NEXTSTEP, za katerega imamo napisan tudi lasten DTP program --> ki ga v kratkem selimo na Mac OS X. Linux - no go.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2) Definiraj zaprte sisteme?

Delo :twisted: No ... mislil sem dovolj veliko firmo, kjer lahko sami dolocijo v kaksni obliki zelijo imeti prispevke itd. Nekatere tuje matematicne revije na primer imajo tocno predpisano kaksen PostScript itd. ...

3) Jaz linux toplo priporočam državni upravi in velikim podjetjem, kjer imajo usposobljene skrbnike sistemov in pametne načrtovalce, obenem pa tam lahko veliko prihranijo z (ne)nakupom MS licenc.

No, saj take uporabnike tudi jaz mislim :wink:

4) Kaj imamo na Delu, sem že povedal - ne rabim tvojega posebnega dovoljenja.

Tisti "lahko" je kot "moci", ne "smeti". Torej ne gre za kaksno dovoljenje ... spet problemi z razumevanjem? :oops: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si pa želim konca primerjav W95 in W98 z zadnjimi distribucijami Linuxa, zanje je primeren odgovor Windows XP (za W98 primerjave pa primerjajte zadeve z 4 leta starimi verzijami Linuxa

Meni se pa primerjava ne zdi tako nepravicna - gre namrec za to, da lahko oboje dela na enako stari strojni opremi ...

Ista strojna oprema - Je že tako, da isto cesto uporabljata tako stoenka (al pa Golf, da ne bo kemičnih reakcij :twisted: ) kot BMW M5 (ki ga je Ališič v zadnjem avtomagazinu tako kritiziral, da ne vem, zakaj se je potem "matral" 14 dni testirat.. .K meni bi ga pripeljal in jaz bi se z užitkom vozil :lol: pa še kaj lepega napisal o avtu).

In čeprav vozita po istih cestah (ker si Slovenija boljših ne more privoščit) ju zato vseeno ne bi direktno primerjal po vseh parametrih, če nimata čisto enakih funkcionalnosti (pa če jih rabiš ali pa ne). Res je, da z obema prideš na cilj, prav tako imajo oboji (ne)zadovoljne lastnike, različne cene, ki so enim nore, drugim ravno pravšne... in kupci izbiramo.

Nekoč so tudi zelo pametni ljudje trdili, da je na svetu prostora le za nekaj mainframe računalnikov, ti pa so poganjali aplikacije, ki jih lahko danes vsak dijak poganja na svojem mlinčku. Pa to še ne pomeni, da so tisti stroji junk, le čas je naredil svoje. Isti proizvajalec ima danes na trgu druga orožja. in 4-5 let v application developmentu je precej, saj smo na tem področju priča mali tehnološki revoluciji. 7 let nazaj so bili internet uporabniki redkost, podjetja so imela dial up povezave, največji pa 64 ali 128k linke. Danes imajo pa dijaki 2MB/s :lol:

Razvoj pa gre naprej...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bah ... zaradi silnih SymRujevih izkusenj z linux strezniki ne morem sodelovat v debati o serverjih, je enostavno prehud pritisk :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

SymRu, ko bos poznal zadeve (imel izkusnje s skrbnistvom linux streznika) se pa oglasi, OK? :twisted: :wink:

Sicer pa, pomembno je, da se lahko oba malo naslajava nad tezavami na drugem bregu, pa bo za oba super :D :wink: (samo da se sosedu krava crkne :lol:). Naslednji korak je, da nama obema med spanjem vrtijo kake lekcije kot v Krasnem novem svetu - "Kako sem vesel, da sem Windows uporabnik, Linux je tako zakompliciran ..." & "Kako sem vesel da sem Linux uporabnik, Windows je poln hroscev in je za tepce ..." :lol: :lol: :D :wink:

Andraž - ne gre za moje izkušnje s strežniki linux, unix in drugimi. Morda pa gre za tvoje kategorično pljuvanje po windowsu. Saj veš - sam si nam skušal tukaj soliti pamet o microsoftovih programih, o officeu, wordu in drugih, obenem si pa malo prejle priznal, da jih niti ne uporabljaš in si izrazil domnevo, da pa drugi to "celo uporabljajo". Ehhhh, kaj naj rečem. Solze mi tečejo... :cry:

Ne boš verjel, ampak - kljub temu, da ne oskrbujem strežnikov, kot to počneš ti - lahko imam (ali pa sploh zaradi tega) bolj objektivno mnenje, kot ti. Oziroma manj fanatično. In s tem sem zadovoljen, in mi v končni fazi dol visi, če nekateri uporabljajo linux, nekateri windows, nekateri pa magari bugarOS... Ti pa po drugi strani vlagaš ogromno truda v to, da bi popljuval in diskreditiral windows, in povzdiguješ linux med oblake...

In še mimogrede - ja, zelo dobro poznam zadeve. V svojem napuhu trdim, da bolje od tebe, pha!

:twisted:

Glede tvoje trditve, naj grem najprej administrirat linux, potem pa... Hemm, se ti zdi, da bi ti morda najprej malo uporabljal vse zadeve, ki jih pljuvaš, in jih potem pljuval, če bi ti tako narekovale izkušnje? Ehhh...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede tvoje trditve, naj grem najprej administrirat linux, potem pa... Hemm, se ti zdi, da bi ti morda najprej malo uporabljal vse zadeve, ki jih pljuvaš, in jih potem pljuval, če bi ti tako narekovale izkušnje? Ehhh...

Ja pa kolikokrat naj se napisem, da sem prisiljen uporabljati tudi Win32 okolje (2000/XP) in da so slabe izkusnje s tem :) Zanimivo je, da to ni samo moja fiksna ideja, sodelavci tudi ne marajo zadeve, je osovrazena se od preden sem jaz tam :D

Utrinek z danasnjega dne ... poskusim namestiti MS Project ... setup pravi, da potrebuje IIS. OK, dobi IIS, znova zazenem setup. Spet noce - torat pove, da mora biti Win2k server, ne professional. Saj super, res sem povrsno gledal sistemske zahteve - ampak meni se zdi vrstni red preverjanja vseeno rahlo bebav :lol:

Linuxa ne povzdigujem med oblake, samo od casa do casa opisem kaj se cloveku pripeti na mainstream platformi (Win32 :D)

In še mimogrede - ja, zelo dobro poznam zadeve. V svojem napuhu trdim, da bolje od tebe, pha! :twisted:

:lol: :lol: :lol: :twisted:

Lej, ce ti od casa do casa kako osebo ki ima opravka z GNU/Linuxom intervjuvas se ne pomeni da dobro poznas skrbnistvo katerega koli sistema, niti GNU/Linuxa :wink:

Bi zastopil, ce bi mi to napisal niet, da pa to napises ti, je pa malo hecno :D :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa kolikokrat naj se napisem, da sem prisiljen uporabljati tudi Win32 okolje (2000/XP) in da so slabe izkusnje s tem :) Zanimivo je, da to ni samo moja fiksna ideja, sodelavci tudi ne marajo zadeve, je osovrazena se od preden sem jaz tam :D

Utrinek z danasnjega dne ... poskusim namestiti MS Project ... setup pravi, da potrebuje IIS. OK, dobi IIS, znova zazenem setup. Spet noce - torat pove, da mora biti Win2k server, ne professional. Saj super, res sem povrsno gledal sistemske zahteve - ampak meni se zdi vrstni red preverjanja vseeno rahlo bebav :lol:

Lej, ce ti od casa do casa kako osebo ki ima opravka z GNU/Linuxom intervjuvas se ne pomeni da dobro poznas skrbnistvo katerega koli sistema, niti GNU/Linuxa :wink:

Bi zastopil, ce bi mi to napisal niet, da pa to napises ti, je pa malo hecno :D :twisted:

Še zadnji post na to temo, potem se ne bom več ukvarjal s tvojimi bebavimi pavšalnimi sodbami.

1) Ah, tvoje temeljite izkušnje z windowsom - so se ti zadeve res kdaj tako zelo sesuvale in povzročale težave, da si ves zagrenjen in da lahko resno trdiš, kako slab je windows, ali je pač tako priročno komentarje sestavljati in kopirati iz pričevanj drugih uporabnikov? Priznal si, da ne uporabljaš office in drugih rešitev, pa kljub temu sodiš vsevprek o microsoftu in ga pljuvaš. Uporabljaš IE? Si že kdaj imel težave zaradi varnostnih lukenj? Ni ti treba odgovoriti.

2) Kolikorkoli sodelavcev ti pritegne - in kaj pol? A iz tvoje trditve naj razberemo, da so relevantni za to razpravo ali kaj? Ravno toliko, kot trenutni uporabniki PC-ja v cybercaffeju na Baliju. "I think not." Aja - pa saj imate verjetno res enako mnenje, sicer ne bi tam delal?

3) Ne paše vrstni red preverjanja? Ali ni cyc- sam izjavil, da bi se lahko celotni težavi izognil, če bi vnaprej prebral sistemske zahteve. Saj veš - no comment needed, really. Razen - ti si "bebec", ko ne prebereš navodil, pol pa jokcaš, da je bebav program.

4) Ne da se mi več spuščati na najbolj glup nivo razprave samo zato, ker bi ti pač rad kaj dopovedal in ti malce odgrnil zaveso, ki ti zastira pogled. Saj ne rečem - verjetno si v redu dečko in vse, ampak si pa tudi fanatik tiste vrste, da s teboj ne more biti dialoga, kvečjemu tvoj monolog oziroma tuljeje s tabo v isti rog ("windows sucks, linux rulz,..."). In s takimi se mi pač ne da izgubljati časa - ti pa živi po svoje naprej. Pravzaprav gre pri vsem skupaj zgolj za to, da si se ti namenil iskati vsako kurčevo napako ali težavo v windowsu oz. microsoftovih programih, in potem na tem zasnovati svoje norčevanje/pljuvanje, pa ustrezno uporabiti še katero od nebuloz, ki kroži/se najde na netu. Ko boš sposoben takšno kritično mišljenje razviti tudi za linux ali kateri drug sistem, lahko spet razpravljava. Do takrat pa delaj domačo nalogo in se uči, uči in še enkrat uči, pa ne sekiraj se - vsi mi, ki uporabljamo windows, smo v glavnem bistveno bolj zadovoljni, kot uporabniki linuxa...

5) Aja, saj veš - hecno zame je res to, da razpravljam s teboj, ko to pravzaprav ni možno. Živi v svoji linux pravljici, microsoft pa naj bo hudobni volk. :twisted:

6) Še glede intervjujev - sem morda rekel, da svoje "poznavanje", "objektivnost" ali "zmožnost ocenjevanja" črpam iz svojih intervjujev? Nisem. Sem kdaj trdil, da sem kje sistemski administrator? Nisem. "So?" Je pa res, ja, da mi ljudje, s katerimi imam intervjuje in tisti strokovnjaki, s katerimi se redno družim, povedo marsikaj. Niet, SymRu - what is the difference?

Vesoljno občestvo - s tem zaključujem svojo razpravo z Andražem-Cycomom, ker je izkazal izjemno sposobnost mlatenja prazne slame in nabijanja kar-tja-v-tri-krasne.

Samo še zadnji komentar na tvoj "blablabla" - dovolj si star, da začneš malce gledati po svetu. Se ti bo morda še kaj razjasnilo.

<End of Discussion>-------Cut Here to Stick on the Wall -------<End of Discussion>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

<End of Discussion>-------Cut Here to Stick on the Wall -------<End of Discussion>

Dejstvo pa še vedno ostaja, da je najboljši Amiga OS 3.1 !!! :lol: :lol: :lol: Pa četudi preko UAE Amiga Emulatorja ( http://www.freiburg.linux.de/~uae/ ) :lol: :lol: :lol:

ok, tale link je boljši: http://www.cloanto.com/amiga/forever/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še zadnji post na to temo, potem se ne bom več ukvarjal s tvojimi bebavimi pavšalnimi sodbami.

YESSS (zelo podobno mnenje imam jaz o tvojih postih).

pa kljub temu sodiš vsevprek o microsoftu in ga pljuvaš.

To ti pravis. Ce SFju priporocim namestitev Win2k ne more biti to pljuvanje vsepovprek, kajne da ne :twisted: Ampak ti v mojih postih pac preberes kar hoces prebrati, da ti mlatis prazno slamo.

Aja - pa saj imate verjetno res enako mnenje, sicer ne bi tam delal?

Nimamo, brez skrbi :)

3) Ne paše vrstni red preverjanja? Ali ni cyc- sam izjavil, da bi se lahko celotni težavi izognil, če bi vnaprej prebral sistemske zahteve. Saj veš - no comment needed, really. Razen - ti si "bebec", ko ne prebereš navodil, pol pa jokcaš, da je bebav program.

Hja, tisto je bilo pac postranska rec, so bile pomembnejse reci za delat takrat ... sicer pa nic ne "jokcam", dalec od tega, meni se je rec zdela zelo smesna, sem se kar nekaj casa rezal, nekaj sodelavcev pa tudi. Saj - clovek mora pri vsem tem vsaj malo smesnega videti, da te ni konec - ko gledas "Setup now detects and installs devices such as keyboard and mouse. This will take several minutes." :wink:

kvečjemu tvoj monolog oziroma tuljeje s tabo v isti rog ("windows sucks, linux rulz,..."). In s takimi se mi pač ne da izgubljati časa - ti pa živi po svoje naprej.

Ti si pa take sorte organska enota, ki vnaprej lepi etikete po ljudeh in jih potem hoces dojemati tako, kot si zamislis. Je dalec od tega, da bi pisal kaj takega kot ti tule zgoraj ocitas :D

Vesoljno občestvo - s tem zaključujem svojo razpravo z Andražem-Cycomom, ker je izkazal izjemno sposobnost mlatenja prazne slame in nabijanja kar-tja-v-tri-krasne.

Opa, a to je obljuba? :lol: Cool :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja kot kaže do konsenza ne bomo prišli :lol: :lol:

Vseeno pa je zanimivo kaj pravijo analitiki, ki spremljajo zadeve globalno (in kukajo k vendorjem lokalno) oddaljeni od naših "day to day" težav in emocij:

Despite a recent surge of interest in Linux, it will fail to make much of an impression on the desktop, claims a Gartner analyst.

http://techupdate.zdnet.com/techupdate/sto...2897857,00.html

Nekaj poučnih citatov (sem dal pa link, da si preberete lahko vse, zadeva ni črno bela):

* Linux will be deployed on no more than five percent of desktops

* "Lindows is a player, but not a big player," he told ZDNet Australia. "We don't see a mass migration from Windows to something else."

* "Linux is the fastest growing of the operating systems; it will account for around 18 percent of revenue from servers [in the next five years]," said Sargeant. However, he claimed Linux still had a number of hurdles to jump over. He sees Linux becoming more scalable in the next 24 months while providing the same performance, and believes eight-way servers will be "doable."

Jaz sem mnenja, da bo pojedel predvsem Unix trg, ki se bo homogeniziral na Solaris, HPUX in Linux, exotika pa bo šla pa pa...

* At the low end of town TCO could be a factor in implementing Linux, according to Sargeant. "As you move into high-end, heterogeneous mission-critical areas it will be much harder to see TCO advantages," he said.

* Of the Linux vendors, Sargeant believes Red Hat will remain the dominant player. "Red Hat is by far the biggest distributor of Linux. It's the only one to make money and the only one to be financially viable," he said.

Cyc, mogoče se pa Gartner (spet) moti :oops:

S tem postom tudi jaz zaključujem to "neverending" razpravo, hvala vsem, ki ste mi razširili obzorje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, mogoče se pa Gartner (spet) moti :oops:

Po mojem da se ne, dve-tri leta se mi zdi prekratka doba da bi kvalitetno portali ves pomembnejsi software od Photoshopa do AutoCADa itd ... :wink: Pocasen postopek bo tole, pocasen :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem da se ne, dve-tri leta se mi zdi prekratka doba da bi kvalitetno portali ves pomembnejsi software od Photoshopa do AutoCADa itd ... :wink: Pocasen postopek bo tole, pocasen :wink:

Kdor rabi Open Source CAD program alias QCAD ga lahko dobi tukajle, sicer ni ravno avtocad, pa vendarle.

http://www.qcad.org/index.php3

(Obstaja verzija za Linux, Unix in Windows)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

* At the low end of town TCO could be a factor in implementing Linux, according to Sargeant. "As you move into high-end, heterogeneous mission-critical areas it will be much harder to see TCO advantages," he said.

Tole je bistvo moje trditve, da Linux ni za uporabo v profesionalnih poslovnih okoljih. V naši firmi en dan izpada glavne aplikacije prinese izpad prihodka, ki je večji od cene vsega SW v firmi ... a je zdaj jasno, da strošek za SW ni nuno tako močna in bistvena postavka, ampak šele začetek ...

BTW:

TCO = Total Cost of Ownership = Nabava SW in HW + izobraževanje + vzdržeanje + posodabljanje + vsi ostali stroški

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je bistvo moje trditve, da Linux ni za uporabo v profesionalnih poslovnih okoljih

Jaz to razumem kot problem zaradi prehoda, ne stabilnosti ali cesa takega ... skratka, ce je ena firma ze do kolen v dreku v neko aplikacijo in bi bil cel cirkus s prehodom na nek drug OS; ni ta OS nic kriv ... :?:

Nekaj takega je pri nas z Lotus Notes :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!