Skoči na vsebino

Windows vs. Linux


Priporočene objave

Ma saj:)

samo se edino je to, da dokler ne bojo na linuxu delale igre tak kot v 98SE, bom jaz kar lepo ostal pr winsih:)

In priznam, len sem prevec, da bi se spuscal v linux, ker drugace bi jaz tudi malo bolj verjetno linux zagovarjal:)

Tipicen slovenec, jebat ga:) Ravno zato se v Slo med "navadnimi" uporabniki ne bo razsiril linux:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pusti Kitajsko, oni bi itak najraje prepovedali racunalnike (tako kot so ze internet )
- ni čisto res....

Ves da so Kitajci naredili eno svojo distribucijo linuxa?
- Vem.

stos al pa ne pomislis niti sekunde preden napises
- ne, sekunda je preveč, ker poslujem s hitrostjo misli :lol: :lol: :wink: (tule zraven moram pripisati, da je stavek last Billa Gatesa, da me nebi slučajno tožil, sm tako ali tako že preveč suh). :lol: :lol:

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipicen slovenec, jebat ga:) Ravno zato se v Slo med "navadnimi" uporabniki ne bo razsiril linux:)

Seveda se bo, Microsoft bo propadel (ali pa se zelo, zelo spremenil) in zdajsnja truma ljudi, ki zagovarja Win* iz sluzbenih razlogov se bo zatopila v prebiranje knjig o GNU/Linuxu in vsi bodo rekli, da so to pricakovali in da GNU/Linux ze od nekdaj podpirajo in da je to super sistem :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda se bo, Microsoft bo propadel (ali pa se zelo, zelo spremenil) in zdajsnja truma ljudi, ki zagovarja Win* iz sluzbenih razlogov se bo zatopila v prebiranje knjig o GNU/Linuxu in vsi bodo rekli, da so to pricakovali in da GNU/Linux ze od nekdaj podpirajo in da je to super sistem
- če to ni slovenska, nisem Slovenc.

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pusti Kitajsko, oni bi itak najraje prepovedali racunalnike (tako kot so ze internet )
- ni čisto res....

No, morda bi meli en huge WAN, sam da ne bi bil povezan v zunanji svet, partija ne dovoli da bi se ljudje kaj dosti zavedali dogajanja zunaj, ker je pol treba s tanki gazit po studentih in to kar sredi trga, pa gre pol prevec vitrexa in olja za ciscenje gosenic ... :?

ne, sekunda je preveč, ker poslujem s hitrostjo misli :lol: :lol: :wink:

V tem primeru si za razmislek le vzemi kake pol urice, ker izjava o nezmoznosti prenosa datotek med operacijskimi sistemi nima veliko skupnega z racunalnisko pismenostjo :D ftp, http, edonkey, napster, gnutella ... vse to se nam samo zdi :D :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- če to ni slovenska, nisem Slovenc.

Kaj se ti zdi tu slovenskega? Morda neverjetnega? Tisto o propadu? Ne skrbi, to se zgodi hitreje kot si mislis, verjetno ves, kaj je vcasih v racunalnistvu pomenil Borland, pa kaj pomeni zdaj ... Inprise ... al ponovno Borland al kako se imenujejo. Zdesetkano vse ...

Ce pa mislis da se Windows sistemci ne bi prilagodili, se pa tudi motis :wink: :D

'The Geek shall inherit the earth.' - Linus 5:5

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenski OpenOffice prvi na Infosu

Nedavno bil OpenOffice preveden in prilagojen v slovenščino, kar sta zakrivila društvo LUGOS in Agenda. Stvar se prodaja kot vroče žemljice, oziroma ne čisto tako, saj je zastonj. Čudo se predstavlja na letošnjem InterINFOSu, kjer je Slovenski OpenOffice pobral tudi nagrado revije Monitor za najboljši izdelek sejma. Ostala konkurenca je bila sicer zelo šibka, ampak vseeno nagrada ni kar tako. Zanimanje je še posebno veliko, saj se veliko ljudi želi znebiti cenovno dragega MS Officea, OO pa teče tako pod Polkni kot pod Linuxi.

Vir: slo-tech.com

Vse skupaj si preberite tukajle:

http://www.slo-tech.com/script/news/izpisk....shtml?nID=6999

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce pa mislis da se Windows sistemci ne bi prilagodili' date=' se pa tudi motis :wink: :D[/quote']

Normalno, da se ne bodo prilagodili, ker bodo storili harakiri, ko bo preminila njihova ikona in duhovni vodja, saj ne bodo več videli izhoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OO pa teče tako pod Polkni kot pod Linuxi.

Vir: slo-tech.com

Ajoj, da jim ni nihce rezlozil, da je Linux edninski samostalnik, ker to ni Windows ... pa saj je tudi Solaris, itd ... ne Solarisi ... :?

Je pa vsekakor super, ze vidim Hotschkota kako namesca OO, ker vem, da podzavestno komaj caka da se znebi Microsofta ... ni to macji kaselj, vsako noc se po nekajkrat ves prepoten zbuditi ker sanjas da so ti ravnokar prinesli en Windows server, ki se "nekoliko cudno" obnasa in bi radi, da malo pogledas ce se da kaj narest al je bolje format uzgat :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno, da se ne bodo prilagodili, ker bodo storili harakiri, ko bo preminila njihova ikona in duhovni vodja, saj ne bodo več videli izhoda.

Ah kjeee ... nenene, to pa res ne - so veliko prespuzvasti za kaj takega :twisted: :twisted: :twisted: :lol: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno nekaj zame! :D Tale OO je moje področje. Ga bom že jutri inštaliral in ga stestiral u nulo, pa da vidim, kva je bolš. Če je OO dobr, leti MSoffice v smeti. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce pa mislis da se Windows sistemci ne bi prilagodili, se pa tudi motis

- Codein, tole ni moj citet, temveč Cycov.

- Cyc sistemci se bodo še najlaže prilagodili....

- Glede Kitajske in interneta........... eh, kaj bi, se mi ne ljubi (res je partija nekoliko restriktivna, jih je za razumet?????)

- glede rač. pismenosti: FTP, edonkey, kazaa... ima veliko opraviti s rač pismenostjo. Če ne znaš uporabljati, si nepismen pri prenosu datotek.

- glede izmenljivosti in prenosa datotek: vem, da se dajo datoteke pretvarjati med različnimi formati, prenašati na različne načine in da načeloma nebi smelo biti problema linux/windows (mac in ostalo je še vedno problem). Blo je mišljeno kot štos, da karikiram počasnost in nestrokovnost nekaterih ljudi v slo vladi... Če ne zastopiš, raje pusti, SE PREDAM - sm pretumast.

lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- Cyc sistemci se bodo še najlaže prilagodili....

Vem :wink:

- Glede Kitajske in interneta........... eh, kaj bi, se mi ne ljubi (res je partija nekoliko restriktivna, jih je za razumet?????)

Vsekakor :D :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno nekaj zame! :D Tale OO je moje področje. Ga bom že jutri inštaliral in ga stestiral u nulo, pa da vidim, kva je bolš. Če je OO dobr, leti MSoffice v smeti. :twisted:

Baje je OK, je prijatelj preizkusal ... se angleskega. Kaksni so prevodi pa ne vem :wink:

Verjetno je precej odvisno, na kaksnem nivoju bi rad zdruzljivost z .doc ipd ... ce je dokument prevec okransljan z raznimi stili ipd., ga verjetno moti. Napisi kar ugotovis :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno nekaj zame! :D Tale OO je moje področje. Ga bom že jutri inštaliral in ga stestiral u nulo, pa da vidim, kva je bolš. Če je OO dobr, leti MSoffice v smeti. :twisted:

Jop, sedaj tudi tajnice ne potrebujejo več Microsoft Office !!! :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno nekaj zame! :D Tale OO je moje področje. Ga bom že jutri inštaliral in ga stestiral u nulo, pa da vidim, kva je bolš. Če je OO dobr, leti MSoffice v smeti. :twisted:

Baje je OK, je prijatelj preizkusal ... se angleskega. Kaksni so prevodi pa ne vem :wink:

Verjetno je precej odvisno, na kaksnem nivoju bi rad zdruzljivost z .doc ipd ... ce je dokument prevec okransljan z raznimi stili ipd., ga verjetno moti. Napisi kar ugotovis :)

Dunno, vse kar sem poskušal uvoziti je delovalo brez problema. Res pa je, da je uporaba worda za resno postavitev strani enaka samomoru, vse kar se da z njim naredit so dopisi ali priprava teksta za uvoz v DTP programje (zato je pa dober tudi wordpad).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res pa je, da je uporaba worda za resno postavitev strani enaka samomoru

To pa tako ali tako, ce se gres pisanje na veliko, knjige ipd., uporabis katero od orodij za LaTeX, recimo da tega na roke ne pise nihce razen kakega matematika :wink:

Word je bolj za pisma tipa "Dear Santa, ..." :twisted: :twisted: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantj, ne preveč nabijat čez Word, saj ni tko slab. Ga uporabljam že vrsto let pri svojem novinarskem in uredniškem delu in mi iz različice v različico nudi več. Predvsem koristi funkcija sledenja popravkom različnih avtorjev. Če gre isti članek skozi roke dveh-treh ljudi in še lektorice, je dobro vedet, kaj je kdo spreminjal in tle je wordovo orodje kar močno. Če ma to OO, je pa tud dobr. Druga prednost, ki mi pade na pamet, je pa črkovalnik, ki zaradi profesinalnega tima prevajalcev in slavistov, ki so sodelovali pri slovenjenju, dela odlično. Me zanima, kakšen je prevod Lugosovcev, glede na to, da je šlo za delo na prostovoljni bazi. Mogoče se pa motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OO pa teče tako pod Polkni kot pod Linuxi.

Vir: slo-tech.com

Ajoj, da jim ni nihce rezlozil, da je Linux edninski samostalnik, ker to ni Windows ... pa saj je tudi Solaris, itd ... ne Solarisi ... :?

To ni smiselno... sej ni samo en linux... sej mas suse, dead rat, debian in se in se....

solaris je pa dejansko en! (ce odstejemo verzije)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni smiselno... sej ni samo en linux... sej mas suse, dead rat, debian in se in se....

solaris je pa dejansko en! (ce odstejemo verzije)

Nimas prav ... kernel je en sam ... in Linux je dejansko samo kernel. In razlike so res samo med verzijami ... Linux je nekako tako kot SunOS ... kernel, ce se ne motim.

Ko reces GNU/Linux je povedano ze vec ... recimo Debian GNU/linux je pa distribucija. :wink: Linux je pa en sam :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni smiselno... sej ni samo en linux... sej mas suse, dead rat, debian in se in se....

solaris je pa dejansko en! (ce odstejemo verzije)

Nimas prav ... kernel je en sam ... in Linux je dejansko samo kernel. In razlike so res samo med verzijami ... Linux je nekako tako kot SunOS ... kernel, ce se ne motim.

Ko reces GNU/Linux je povedano ze vec ... recimo Debian GNU/linux je pa distribucija. :wink: Linux je pa en sam :wink:

Glede na to, da se vec z njim ukvarjas kot jaz (ki se sploh ne), ti bo tokrat dal prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se vec z njim ukvarjas kot jaz (ki se sploh ne), ti bo tokrat dal prav.

Saj ima prav... Linux jedro je samo eno in na osnovi tega so nato različne distribucije ala Suse, Red Hat, Debian, United-Linux itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se vec z njim ukvarjas kot jaz (ki se sploh ne), ti bo tokrat dal prav.

Saj ima prav... Linux jedro je samo eno in na osnovi tega so nato različne distribucije ala Suse, Red Hat, Debian, United-Linux itd.

meni je ravno zato bolj vsec FBSD - en in konec... ne pa, za desktop je eno bolje, za server drugo... ..

Njah.. Tak s'n

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je ravno zato bolj vsec FBSD - en in konec... ne pa, za desktop je eno bolje, za server drugo... ..

Kaj pa pol FreeBSD, pa OpenBSD, pa NetBSD? Tu so nianse, a ne? :wink: Jih pa ne poznam ... velja pa to za Solaris - "en sam".

V koncni fazi lahko jaz recem nekaj takega ... "meni je ravno zato bolj vsec Debian GNU/Linux - en in konec... ne pa, za desktop je eno bolje, za server drugo... .."

:D :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno nekaj zame! :D Tale OO je moje področje. Ga bom že jutri inštaliral in ga stestiral u nulo, pa da vidim, kva je bolš. Če je OO dobr, leti MSoffice v smeti. :twisted:

Meni se je na drugem dokumentu usul :( Zelo čudno je postavil vse skupi.

Drugače pa mnogo lepše zgleda in hitrejše za učenje kot Staroffice ( tist mi je bla čisto mem alternativa MSOffice produktom ) ali pa sem z StarOffice-om prebil premalo časa. Si StarOffice in OpenOffice delita kej kode ??

Aja pa inštalacija tudi ne deluje brezhibno pri OpenOffice ( nekaj napak ).

Daleč je pot do MSOffice-a :), nažalost.

p.s. : a navodil pa niso prevedli v slo. ?

LP,

klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!