Skoči na vsebino

Windows vs. Linux


Priporočene objave

Kdor se pač ne zna držati reda mu nobena pomoč ne pomaga ... bo imel vse desktope zasvinjane z ikoncami, ali bo pa imel dvajset desktopov s po tremi ikoncami ... nesmisel ... red je v glavi !!

Ma jaz sploh ne govorim o ikonicah, jebes ikonice, jaz govorim o povrsini, ki jo imas na voljo, da razporedis gor okna programov ... in s 4 namizji je te povrsine 4x toliko. Tko tezko za zastopit? :lol:

A zdaj pa vem kaj misliš, ja to je drugače ,vendar jaz z 7 do 8 okni, ki jih po potrebi pomanjšam ali povečam delujem tudi na 1x 800x600.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekleti #%$!@!! Win* ... Hotschko! Ono za kar sem te klical ... EventViewer - super, samo nic relavantnega ni bilo notri, program je dejansko crknil iz cistega mira, brez kakrsnega koli error messagea ... nic.

Sem mislil, da so patchi krivi, naredil clean install Win2k in ponovno skusal namestiti Oracle 8 clienta ... nic. Quitne .... :evil: :shock: :x

Drugje one namestitvene datoteke delajo ... Masina ... Siemens Scenic ... al tko nekak. Crapware :? :evil:

Je pa Orion application server bil pozitivna stran dneva - Jira naravnost leti na tem, Jboss je pa suckal ... nenormalno pocasen, Jira na njem je bila neuporabna. :D Vsaj nekaj pametnega narejeno, nisem celega dneva izgubil z Wintendom :evil: :?

Jutri imam v planu pobrisat en server, ki bo ratal moj desktop. V bistvu je masina misljena za workstation - SunBlade. Sparc ... Solaris 9 leti gor, ga mislim imet za desktop, pol bomo pa videli, ce bo tale tema ratala Windows vs. Linux vs. Solaris :lol: :lol: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prekleti #%$!@!! Win* ... Hotschko! Ono za kar sem te klical ... EventViewer - super, samo nic relavantnega ni bilo notri, program je dejansko crknil iz cistega mira, brez kakrsnega koli error messagea ... nic.

Sem mislil, da so patchi krivi, naredil clean install Win2k in ponovno skusal namestiti Oracle 8 clienta ... nic. Quitne .... :evil: :shock:

A si gledal v vse loge (aplication log, system log) in še morda kakšen log, ki ga generira inštalacija ? Tip: "find files changed in last 1 day"

No, sicer pa vsega pa ni Wintendo kriv. Po mojih sicer skromnih izkušnjah predvsem pa izkušnjah ljudi, ki morajo vzdrževat Oracle ... sux na kubik ... server je tako požrešen, da mu noben ram ni dovolj itd... itn... Klienti so zgodba zase ... skratka katastrofa.

Večina "čudnih" napak izvira iz slabo napisanih BIOS-ov in driverjev za hardware (siemens scenic press) in dejansko slabega hardware-a, ki se ne drži osnovnih standardov.

Obstaja neka bedna fora: recimo na nekatrih Dell desktop PC-jih enostavno ne moreš pognati setup.exe za Win98. Zakaj ... noben ne ve ... poženeš rezervni program setupcor.exe pa je OK.

Na vseh ostalih PC-jih v življenju nisem opazil podobnega obnašanja ... čudno, a kdo je kriv Win98 ali proizvajalec PC-ja ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, sicer pa vsega pa ni Wintendo kriv. Po mojih sicer skromnih izkušnjah predvsem pa izkušnjah ljudi, ki morajo vzdrževat Oracle ... sux na kubik ... server je tako požrešen, da mu noben ram ni dovolj itd... itn... Klienti so zgodba zase ... skratka katastrofa.

Saj vem - s "crapware" sem mislil na Fujitsu-Siemens ... Je jasno, da nosijo oni fantje del krivde, ce na drugih masinah dela ...

Sumim tudi, da je Oracle za Windows bistveno bolj nemarno napisan ... kot za Solaris recimo.

Aja, sem pa vse loge pogledal, ja, se posebej Application log, po njem sem itak najprej padel, ker ima ustrezno ime za moje tezave :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, ko sme ze omenjal ono sranje z Oraclom 8 ... Treba je preimenovatri/zbrisati dve knjiznici - tezava se pojavlja na procesorjih s taktom hitrejsim od 1.6GHz. Heh ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Še moje mnjenje o Linuxu in Micro$.

Sam sem raje za Linux iz preprostega razloga. Prostega programja toliko da ne moreš vsega pregledati :P . Neomenje možnosti operacijseka sistema :P Neomejena možnost programiranja (seveda ne v Micro$ jezikih :twisted: ).

Vendar se pojavi tu najbolj pereče vprašanje, ki gre v korist Micro$.:

Ali vse to uporabnik potrebuje?

Mislim da odgovor veste. Sedaj pa še sklep in posledica. Firme uvajajo Windows sisteme (tako za uporabo kot za serverje), saj se navadni uporabnik lažje nauči upravljati s serverjem pod Windowsih kot Linuxu. To je dejsvo!! :evil:

Tako da bodo Linuxi ostali izključno zaradi varnosti, zanesljivosti..., predvsem pa za profesionalno uporabo.

Na žalost :evil: :oops: :cry:

MM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Firme uvajajo Windows sisteme (tako za uporabo kot za serverje), saj se navadni uporabnik lažje nauči upravljati s serverjem pod Windowsih kot Linuxu. To je dejsvo!! :evil:

Ja pa kaj se, vsi bezijo od tega crapa stran :lol:

Kar se pa serverja na Win32 platformi tice - sucka totalno, moram skrbet tudi za wintendo server in je tko ... ce je pi*darija, je ziher tam, ce ne je pa kaj z Lotus Notes (po stevilu "meni pa ... ne dela" pritozb) :D

Tako da bodo Linuxi ostali izključno zaradi varnosti, zanesljivosti..., predvsem pa za profesionalno uporabo.

Jaki GNU/Linux uporabnik, pa ne ves, da je Linux edninski samostalnik ... sej to niso Okna/Windows :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da odgovor veste. Sedaj pa še sklep in posledica. Firme uvajajo Windows sisteme (tako za uporabo kot za serverje), saj se navadni uporabnik lažje nauči upravljati s serverjem pod Windowsih kot Linuxu. To je dejsvo!! :evil:

??????????? Firme že imajo uvedene windows sisteme in od kje ti podatek, da prehajajo z GNU/Linux sistemov na windows sisteme. Prvič slišim kaj takšnega.

Dogaja se ravno obrazno, da prehajajo z windows na GNU/Linux. Tako državna uprava kot večje firme (ne govorim za zahojeno Slovenijo).

Da se uporabniki lažje navadijo na windows je bedarija, še posebej pri zadnjih distribucijah GNU/Linuxa. Tajnicam in podobnim uporabnikom računalnikov je pa itak ponavadi potrebno vse nastaviti in dvomim, da le-ti uporabniki šarijo kaj po nastavitvah bodisi GNU/Linuxa ali windowsov. :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cyc, Cody ... Get a Life ...

Odgovori mi na nekaj vprašanj:

Koliko ti plačuje Microsoft, da ga tako zagovarjaš?

Zakaj smo po tvoje vsi, ki zagovarjamo GNU/Linux malce čez les?

In koliko ur si kot administrator (ali karkoli si že) prebil na GNU/Linuxu, da si takšen strokovnjak za njegovo kritiziranje in poveličevanje Windowsov?

Navedi vsaj en konkreten in tehten razlog, zakaj bi bili windowsi kot strežnik boljši kot GNU/Linux ?!?

To je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko ti plačuje Microsoft, da ga tako zagovarjaš?

Jaz Microsofta ne zagovarjam, ampak uporabljam ... sta pa vidva s Cyc-om prav fanatična navijača za Linux.

Zakaj smo po tvoje vsi, ki zagovarjamo GNU/Linux malce čez les?

To praviš ti, ne jaz.

In koliko ur si kot administrator (ali karkoli si že) prebil na GNU/Linuxu, da si takšen strokovnjak za njegovo kritiziranje in poveličevanje Windowsov?

Jaz linuxa ne kritiziram, ker ga ne poznam. Ampak povem kar vem o Microsoft SW, ki ga uporabljam in poznam.

Izkušnje z obema

Linux: 0 ur

MS: cca. 2 do 8h/delovnik

Navedi vsaj en konkreten in tehten razlog, zakaj bi bili windowsi kot strežnik boljši kot GNU/Linux ?!?

Zakaj je boljši, ne vem, vem pa da Microsoft Strežniki (NT 4, NT4 Terminal server, Server 2000, Exchange 5.5...), zadostujejo za vse in še več kar potrebujemo v naši firmi in drugje, kjer načrtujem in vzdržujem omrežja.

To je to.

To je to... te zanima še kaj ... ti z veseljem odgovorim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz Microsofta ne zagovarjam, ampak uporabljam ... sta pa vidva s Cyc-om prav fanatična navijača za Linux.

Priznam. Vendar tudi ti fanatično zagovarjaš windowse. Pravim le-to, da windowsi niso nikakor superioren produkt ampak na hitro skup zmetan skupek kode, ki izhaja v novi verziji na osnovi čim večjega dobička. Vsaka verzija pa deluje še slabše kot prejšnja. Poglej zanimivo se mi zdi, da so potem za vse težave windowsov krivi proizvajalci hardwara, driverjev, uporabniki, ki odkrijejo luknje in tako naprej. Kaj pa če se le windowsi ne obnašajo tako kot bi se mogli? Namesto da bi popravli W2K izdajo XP in še preden te zrihtajo že najavljajo novo verzijo. Recimo Win ME (ne niso kopija ampak popolnoma polna pri nas kupljena verzija) so popolna katastrofa. In fajn, kaj naj bi jih reklamiral, zdaj pa se na njih nabira prah na računalniku za katerega so bili namenjeni pa zopet prebivajo stari win98 SE (sedaj Linux) :lol:

To praviš ti, ne jaz.

:)

Jaz linuxa ne kritiziram, ker ga ne poznam. Ampak povem kar vem o Microsoft SW, ki ga uporabljam in poznam.

Izkušnje z obema

Linux: 0 ur

MS: cca. 2 do 8h/delovnik

Vsaj zame je to najbolj pomemben podatek. Dodobra moraš poskusiti oba sistema, da ju lahko primerjaš. Nakar prideš do spoznanja, da pravzaprav windowsi sploh niso potrebni za hihgend serverje.

Vsekakor pa ni Linux za ljudi, ki se jim ne da brskati po .CONF filih in brati jarih kač (beri navodil), vendar ti fili, ko jih pogruntaš niso nič težji od wizardov, samo načičkani niso na prvi poglej pa vsekakor delujejo zelo odbijajoče. Pazi --> razen Red Hat od 7.3 naprej, ki že ima wizarde recimo za apache, pop3/imap, ftp, ssh itd.

Zakaj je boljši, ne vem, vem pa da Microsoft Strežniki (NT 4, NT4 Terminal server, Server 2000, Exchange 5.5...), zadostujejo za vse in še več kar potrebujemo v naši firmi in drugje, kjer načrtujem in vzdržujem omrežja.

No, saj ravno zato bi lahko vsaj malce prečekiral kaj počne in kaj nudi alternativa. Isto reč dobiš s klikom na miško in povezavo v internet za vatikanski dolar ter nekaj milijonov ljudi, ki ti z veseljem pomagajo, če ti kaj ne deluje oz. naletiš na probleme.

Poglej že to, da sta bila prejšnji forum in chat (.ASP) edini brezplačni verziji foruma in chata na windows platformi ti pove veliko. Na Linuxu imas malo morje forumov, chatov in tako naprej. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz Microsofta ne zagovarjam, ampak uporabljam ... sta pa vidva s Cyc-om prav fanatična navijača za Linux.

Ah kje, jaz uporabljam, kar deluje + tisto kar moram in ne deluje (Windows 2000 domain controller in Lotus Notes recimo). In pac vem s cim je sranje :wink: Ne zagovarjam fanaticno linuxa ... Solaris recimo tudi cisto fajn dela, nic nimam proti njem. :)

Zakaj je boljši, ne vem, vem pa da Microsoft Strežniki (NT 4, NT4 Terminal server, Server 2000, Exchange 5.5...), zadostujejo za vse in še več kar potrebujemo v naši firmi in drugje, kjer načrtujem in vzdržujem omrežja.

Hehe :D Upam, da so racunalniki brez internet dostopa in brez disketnikov in CDjev :lol: :lol: :twisted:

0, grem spat .... jutri bo treba it na Mobitel enega suna, ki sem ga uredil, postavit v rack :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je treba biti samo na eni strani al kaj ?

Sej nisem samo na eni strani, saj pravim, da Solaris cisto fino dela, marsikaj je lepse reseno, stabilen itd. ...

Windows bom pa pohvalil tocno takrat, ko me bodo s cim prijetno presenetili. Se cakam na to ... Science Fiction pa to :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Windows je treba znat uporabljat in nastavit. Niso ravno .conf file-i, je pa command prompt, pa registry itd ... itn ...

Marsikaj je skritega. Wizardi so za osnovni setup, ostalo se dela ročno. Get the pikčr ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi Windows je treba znat uporabljat in nastavit. Niso ravno .conf file-i, je pa command prompt, pa registry itd ... itn ...

Marsikaj je skritega. Wizardi so za osnovni setup, ostalo se dela ročno. Get the pikčr ?

Evo, na tole sem cakal ... Mislim WTF ... kje imas logiko, da linuxu in unixom ocitas zakompliciranost in neprijaznost in kaj vem kaj se, ce je princip delovanja Windowsov ta, da ko bedak klikas po nekih menijih in se cudis zakaj dela in mas pol malo morje "trikov" kako sistem pripravit do tega, da bi eno nastavitev dejansko pogoltnil in jo uposteval, ne samo prikazal kot oznaceno v nekem meniju.

In ko je princip resevanja kakrsnih koli problemov z gonilniki ta, da jih ponovno namestis ... TCP/IP problemi? Jah - nastavis ponovno, ce ne dela zbrises TCPI/IP nastavitve in na novo dodas protokol. Se ne dela? Hja, pol pa se gonilnike za mrezno stran, morda bo pomagalo ...

Skratka, trdim, da je za resno uporabo Windows totalno neuporaben ... ko sistema nimas samo za tipkajne novoletnih voscilnic v Wordu (ki je takoooo enostaven in prijazen), ampak bi rad se kaj bolj resnega pocel, imas samo zajebancijo. Poznavanje Windows sistemov temelji na poznavnaju bugov. Mislim ... hvala lepa heh :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, na tole sem cakal ... Mislim WTF ... kje imas logiko, da linuxu in unixom ocitas zakompliciranost in neprijaznost in kaj vem kaj se,

Jaz ne očitam nobene kompliciranosti ... pravim, da je treba znat server načrtovat, nastavit in vzdrževat ...

Za osnovno delovanje je v zadnjih distribucijah zelo enostavno inštalirat večino LINUX sistemov, kot tudi Windowse ... toliko sem probal in vem.

Če hočeš več pa .conf za Linux ali registry in command prompt za Win, navodila pa so za oboje v razni literaturi in na netu ...

Tvoja teza je, da je lahko vsak lolek, ki zna miško uporabljat systemc ... jok piši kuči propalo ... tak system za Win si mogoče ti, jaz že ne ... Popolnoma enostavno je ... vsak sistem je potrebno načrtovat (80%časa) in zgradit (20% časa) ... sistem pa je dober toliko, kot njegov načrtovalec, vzdrževalec, nastavljalec ... Ko je to izpolnjeno, je vse le rutina. Tudi ti Cyc se Win platforni nisi niti posvetil (sam to vedno ponosno poveš), kaj šele da bi se poglobil in udrihaš vsevprek ... Za vse težave pri MS-ju obstaja znana rešitev, ki jo samo prebereš iz support.microsoft.com page-a.

ce je princip delovanja Windowsov ta, da ko bedak klikas po nekih menijih in se cudis zakaj dela in mas pol malo morje "trikov" kako sistem pripravit do tega, da bi eno nastavitev dejansko pogoltnil in jo uposteval, ne samo prikazal kot oznaceno v nekem meniju.

Je potrebno vedeti kaj več kot samo drkanje po menijih... če se tebi ni dalo tega naučiti ... ja boh pomagaj !!! A so pri tvojem OS-u conf file-i kar na desktopu shranjeni ... NISO ... predvidevam, da jih je potebno najti in znati editirat ... a ne.

In ko je princip resevanja kakrsnih koli problemov z gonilniki ta, da jih ponovno namestis ... TCP/IP problemi? Jah - nastavis ponovno, ce ne dela zbrises TCPI/IP nastavitve in na novo dodas protokol. Se ne dela? Hja, pol pa se gonilnike za mrezno stran, morda bo pomagalo ...

Ja res proizvajalci HW mnogokrat malomarno pišejo gonilnike za svoj HW in se ne držijo standardov, ki veljajo za HW in SW...

Skratka, trdim, da je za resno uporabo Windows totalno neuporaben ...

Narobe trdiš ... kaj pa je resna uporaba ??

ko sistema nimas samo za tipkajne novoletnih voscilnic v Wordu (ki je takoooo enostaven in prijazen), ampak bi rad se kaj bolj resnega pocel, imas samo zajebancijo. Poznavanje Windows sistemov temelji na poznavnaju bugov. Mislim ... hvala lepa heh :D

Spet mešaš destop in server okolje !!!!!!!!!

Ti lahko takoj nazaj serviram Linux za destop okolje sux ... pa ne bom, ker ni res.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravim le-to, da windowsi niso nikakor superioren produkt ampak na hitro skup zmetan skupek kode, ki izhaja v novi verziji na osnovi čim večjega dobička.

Piši Gatesu naj TAKOJ neha služit denar in začne zastonj delit Windowse. A ne bi bilo potem fino ? Pozabljaš, da stotisočim ljudem po svetu MS daje kruh ... kdo so to ?

Prodajalci, distibuterji, učni centri, programerji v MS okoljih, vzdževalci ... nanazadnje programerji v Microsoftu. Ves denar, ki se obrne z MS produkti ne gre izključno v Microsoft ampak tudi kam drugam ... nekaj celo k meni :)

Dokler so firme, ki so pripravljene svoj denar nameniti za SW toliko časa bo tako kot je, ko bodo pa povsod imeli dovolj navdušence, ki se jim bo dalo skoraj zastonj ukvarjat z Linux-om (saj če je SW zastonj mora biti pa tudi support in vzdrževanje, al kako) bo pa drugače ...

Zakaj pa nič ne pizdiš na unega, ki je pogruntal kozmodisk in zdaj samo sedi doma in šteje denar. Mater mu kapitalistično. Ali pa Deloit&Tuche (ne vem če sem prav napisal) ... a se tebi sploh sanja koliko zaračunavajo za inštalacije SAP programov itd... mater jim lopovska ... zastonj naj delajo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa nič ne pizdiš na unega, ki je pogruntal kozmodisk in zdaj samo sedi doma in šteje denar. Mater mu kapitalistično. Ali pa Deloit&Tuche (ne vem če sem prav napisal) ... a se tebi sploh sanja koliko zaračunavajo za inštalacije SAP programov itd... mater jim lopovska ... zastonj naj delajo ...

... TOČNO :lol: :lol:

Jaz pa postajam zagovornik obeh sistemov. Sem trenutno v fazi preizkišanja linuxa in njegovih zastonj dodatkov, da se z zadevo bolje spoznam. Se popolnoma strinjam s Hočkotom, kar se tiče nastavitev. Nekaj je trotlziher inštalacija, drugo je delo administratorja, načtrovalcev.... Menim, da je pri linux distribucijah podobno. Ja, linux Sw je free, kar je velik plus, zadeva je stabilna (strežniki, pa to...)..., ampak tudi windows okolje ni za proč vreč. Trenutno uporabljam win 98se, na precej švoh mašini - modri ekrani niso na spregled. Ne znam pisati po registrih in zato vsakih pol leta naložim popravke in izboljšave, ki so zastonj. Vse to je trotelziher in zadeva meni deluje brezhibno. Če pogledamo statistiko win okolje zelo prevladuje, je pa res, da bo verjetno v prihodnje MSov tržni delež na področju OS padel napram Linux. Zato sem sklenil zadevo preveriti (da ne bom kdaj na šihtu tumast izpadu :lol: ).

Cyc in Cod vajino pljuvanje po win os ni popolnoma utemeljeno. Ne vem zakaj potem toliko podjetij še vedno uporablja .asp in win strežnik.... a so potem vsi neuki bedaki, ki stran denar mečejo?

Lp, Onim

p.s. tole pisanje na zadnjih dveh straneh je res za v temo Linux vs. Windows.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne očitam nobene kompliciranosti ... pravim, da je treba znat server načrtovat, nastavit in vzdrževat ...

Lepo, lepo, torej pridemo do tega, da Windows nima neke prednosti kar se delovanja tice :)

Če hočeš več pa .conf za Linux ali registry in command prompt za Win, navodila pa so za oboje v razni literaturi in na netu ...

Command prompt v Win32 my ass - se pol ko si das TAB za dopolnjevanje ... je neuporabno vse skupaj, je bistveno oblje, ko si das unix orodja za Win32 ... :D

Tvoja teza je, da je lahko vsak lolek, ki zna miško uporabljat systemc ... jok piši kuči propalo ... tak system za Win si mogoče ti, jaz že ne ...

Ma jok, to ni moja teza, to je teza vseh ki jamrajo da je linux neprijazen - ocitno je njihova ideja ta, da to lahko vsak pocne.

Popolnoma enostavno je ... vsak sistem je potrebno

načrtovat (80%časa) in zgradit (20% časa) ... sistem pa je dober toliko, kot njegov načrtovalec, vzdrževalec, nastavljalec ... Ko je to izpolnjeno, je vse le rutina. Tudi ti Cyc se Win platforni nisi niti posvetil (sam to vedno ponosno poveš), kaj šele da bi se poglobil in udrihaš vsevprek ... Za vse težave pri MS-ju obstaja znana rešitev, ki jo samo prebereš iz support.microsoft.com page-a.

Hehe ... kaki so logi, vem. Da so neuporabni, tudi. :D Recimo ...

Je potrebno vedeti kaj več kot samo drkanje po menijih... če se tebi ni dalo tega naučiti ... ja boh pomagaj !!! A so pri tvojem OS-u conf file-i kar na desktopu shranjeni ... NISO ... predvidevam, da jih je potebno najti in znati editirat ... a ne.

Ne, imam pa /etc, kjer je vse. Cesa takega na Win32 ni. Imas registre ... in vemo kako je z njimi :D

Ja res proizvajalci HW mnogokrat malomarno pišejo gonilnike za svoj HW in se ne držijo standardov, ki veljajo za HW in SW...

Vse to ne-drzanje ostalih sistemov ne moti kaj prida se mi zdi? :D

Narobe trdiš ... kaj pa je resna uporaba ??

Hja ... ce gre za uporabo kot server ... je katastrofa. :D Text fileov ni, kar pomeni da se moras ubadat z meniji in raznimi triki kako prebavi kake nastavitve. Ali pa da sam brodis po nepreglednih registrih, kar je visek bedarije :D

Spet mešaš destop in server okolje !!!!!!!!!

Ne. Ampak win2k server je oboje .. IIS crap nastavljas tam z GUIjem, vse ostalo tudi ... pravice, ta shareing, ona pizdarija ... vse prek GUIja. Ocitno je to tako misljen, ker je ukazna vrstica taka da ... ma saj sme ze napisal. :)

Ti lahko takoj nazaj serviram Linux za destop okolje sux ... pa ne bom, ker ni res.

Seveda ni res :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja - Hotschko - vprasaj SFja, kako sva pri njemu namescala 3Comov Fast Etherlink :D :twisted: In to je cisto navadno opravilo - kao. Ne nucas sistemca za to, da namestis eno usrano mrezno. Trajalo je pa hmm ... ene dve uri, s tem da se je se on prej nekaj ur sam zafrkaval :D OS je bil Win98 :D

In to 3Com ... bi si mislil da je dost podprta zadeva :D :D :D Da jaz kerokoli podprto mrezno namestim v linuxu, traja - ce vem na pamet, kateri modul - priblizno 15s. Ce ne vem - traja 5 minut :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!