Skoči na vsebino

Windows vs. Linux


Priporočene objave

get a life ... go outside and take a walk, your GUI will take care of everything  :twisted:  :twisted:  :P  :D

My shell will take care of everything. Your GUI will merely crash :twisted: :twisted: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče se res da, ampak kdo to počne na Linux-u  :?:  :?: ... NOBEN KI SE GRE ZARES !!

Pač ne moreš brez windows fliperja...

Na tem področju pa itak ni vprašanja tako glede cene kot performans.

se NE strinjam popolnoma.

Normalno, da se ne, ker resnica boli.

get a life ... go outside and take a walk, your GUI will take care of everything  :twisted:  :twisted:  :P  :D

I got a life, but it's not so narrow minded like your windows world. :twisted: :twisted: :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

studijska snemalna platforma ... ma brezveze

mogoče se res da, ampak kdo to počne na Linux-u  :?:  :?: ... NOBEN KI SE GRE ZARES !!

Nisi resen, nisi razgledan ali pa noces vedeti ... Shrek, Titanic in podobne reci - to so delali s taistim po tvoje neuporabnim Linuxom. In oni so se "sli zares", se ti ne zdi?

http://www.computer.org/computer/homepage/0202/ec/

http://slashdot.org/articles/01/05/17/1454237.shtml

Mimogrede - uiber uporabni Windows tu niti blizu ne pridejo, razen za kako ljubiteljsko delo ... za take reci se uporablja malo zmogljivejso strojno opremo, SGI ipd. ... ne Windows PCjev.

Je pa Windows uporabljan za 2D bitno grafiko, to pa zato, ker Photoshopa za zdaj se ni za linux, ne ker bi bil Windows tko fajn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:!:  :!: MAC rulz :!:  :!:  :twisted:  :twisted:

Glej glej, na to sem pa pozabil. Saj res programi, ki jih hotschko tako naprej meče so prišli z Maca na Windoze. Sicer pa le kdo uporablja Windoze za resno delo (grafika, glasba itd.)

3D aplikacije pa že od nekdaj delujejo na unix, solaris, itd... mašinah.

P.S.

Se oproščam, hotschko jih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ste smešni linux fan-i, da vas en, ki mu je vseeno za MS-ja takole iz tira spravi ... pejte mal med ljudi in odkrijte, da je na svetu še kaj drugega kot računalniki ... jaz se jim privat izogibam kolikor se da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer ne maram M$ja (bloat-ware), sovrazim Linux (mece Unix v slabo luc), pa vendar mi gre tole vase prepucavanje ze malo na zivce.

BeOS rulz - kaj boste pa zdej.

Linux - If you hate Microsoft, FreeBSD - If you love Unix

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako ste smešni linux fan-i, da vas en, ki mu je vseeno za MS-ja takole iz tira spravi ... pejte mal med ljudi in odkrijte, da je na svetu še kaj drugega kot računalniki ... jaz se jim privat izogibam kolikor se da.

Če ti še ni kdo povedal ti bom pa jaz.

Očitno si tip človeka, ki se ni sposoben iz jame, ki si jo sam skoplje izkopati in se potem vedno poslužiš svojega standardnega oguljenega in zveličanega odgovora, da so ti ali oni smešni, da naj odkrijemo življenje, da tebe itak boli kur**c za to in ono in tako naprej.

Ko bi bilo potrebno kaj resnega odpisati pa rep med noge in tvoj standardni odgovor. Prav patetičen si.

Smešen si ravno ti, ker vseskozi nakladaš in za svojo nakladanje vedno dobiš nazaj trden odgovor podkrepljen z dokazi, ki jih seveda ti razumeš kot razburjanje. Nato pa sledi tvoj standarden odgovor: preberi si ga zgoraj.

Nihče, vsaj jaz se ne razburjam, ampak preprosto povem kako in kaj je. In kot sem že rekel, RESNICA BOLI, MAR NE? Če bi vsaj malce dvignil svojo glavo iz microsoftovega enoumja bi videl kakšni so današnji glavni trendi in zakaj vse već firm ponuja alternativo, ki se ji reče Linux.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BeOS rulz - kaj boste pa zdej.

BeOS je bil čisto zares ZAKON !!!

A ga slučajno še kje razvijajo naprej pod kakšno GPL licenco ?!?

Zal ne, celo nisem ga niti sam probal ampak pri frendu gledal... ideja je bila zanimiva, samo skoda da je za nove OSe malo posluha...

Se najlepse se je prijel MacOS X, ki je tako ali tako staro ime (macos) za novo jedro (FreeBSD)

Drugace pa vprasanje, ce bi se prijel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zal ne, celo nisem ga niti sam probal ampak pri frendu gledal... ideja je bila zanimiva, samo skoda da je za nove OSe malo posluha...

Se najlepse se je prijel MacOS X, ki je tako ali tako staro ime (macos) za novo jedro (FreeBSD)

Drugace pa vprasanje, ce bi se prijel.

Sam sem BeOS pretestiral in ideja je bila zares odlična, še posebej, ker je bil OS napisan iz nič. Za vse windows freeke pa tole, stvar se je celo instalirala v windose. :lol:

:twisted: Sej zato pa pravim, da je svinjarija, če so lahko firme kot je adobe, corel in ostali predelali svoje programje za MacOS X aka okrancljan FreeBSD bi ga lahko brez kakšnih večjih problemov prevedli tudi za Linux. Še celo microsoftov Office dela na MacOS X. Apple pa celo vzporedno razvija MacOS X za intel platformo.

Hotschko ti pa si preberi tole: http://www.apple.com/macosx/applications/office/ :lol: :evil: :roll: :roll: :?: :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Cody zdaj si me pa dobil ... madonca ... zgleda da se ti na Linux spoznaš bolje kot jaz na Windows,... kaj čmo ... nobody is perfect (BTW: I am nobody :D )

Pri tebi in tvojem govorjenju me stalno moti samo to da stalno praviš kako je Windows popolnoma neuporabem za karkoli, totalen crap itd ... celo od tebe je taksno govorjenje malce neresno. Jaz se s takšnim razmišljanjem ne morem strinjat ti pa kot konj s plašnica stalno eno in isto tolčeš. A si sposoben to dojet al ne, pa ne vem, očitno ne ??

Pa kaj so ti naredil pri Microsoftu, da jih tako organsko ne prebavljaš ... Ali ti gre v nos ker veliko prodajo in imajo polne vreče denarja ??

Če ne bi bilo Windowsov tudi ti ne bi imel prek 1000 članov na Motosvetu ... aja saj mogoče bi pa potem Lugos_And_Bikes internet stran lahko odprl.

Sprijazni se: Linux ni mainstream OS in se ti zaradi tega ni treba čez vse ostalo usajat in kurčit !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sprijazni se: Linux ni mainstream OS in se ti zaradi tega ni treba čez vse ostalo usajat in kurčit !!!

Saj nihce ne pravi da se na Windows ne da krasno igrat racunalniske igre, v smeh me pa spravijo tvoje trditve o vecji varnosti :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Cody zdaj si me pa dobil ... madonca ... zgleda da se ti na Linux spoznaš bolje kot jaz na Windows,... kaj čmo ... nobody is perfect (BTW: I am nobody :D )

Spet tvoj standarden odgovor.

Pri tebi in tvojem govorjenju me stalno moti samo to da stalno praviš kako je Windows popolnoma neuporabem za karkoli, totalen crap itd ... celo od tebe je taksno govorjenje malce neresno. Jaz se s takšnim razmišljanjem ne morem strinjat ti pa kot konj s plašnica stalno eno in isto tolčeš. A si sposoben to dojet al ne, pa ne vem, očitno ne ??

Kar je res je res. Sicer si pa ti začel s profesionalno uporabo. Ko si dobil kajlo, da profesionalci uporabljajo vse drugo razen windose ne, pa spet tvoj standarden odgovor.

Pa kaj so ti naredil pri Microsoftu, da jih tako organsko ne prebavljaš ... Ali ti gre v nos ker veliko prodajo in imajo polne vreče denarja ??

Nikakor. Na živce mi gredo tisti, ki brez kakršnekoli utemeljitve slepo zagovarjajo windowse in samo eno izbiro, čeprav jih je kar nekaj.

Če ne bi bilo Windowsov tudi ti ne bi imel prek 1000 članov na Motosvetu ... aja saj mogoče bi pa potem Lugos_And_Bikes internet stran lahko odprl.

Bedarija. Po tvoje, če ne bi bilo Windowsov ne bi bilo računalništva. Pa kaj ti je človek, da takšne kvasiš. Še malo pa boš pogruntal, da si je microsoft izmislil internet.

Sprijazni se: Linux ni mainstream OS in se ti zaradi tega ni treba čez vse ostalo usajat in kurčit !!!

Zato pa microsoft bije plat zvona in se ga poskuša na vsak način znebiti. Ga razglaša za kriminalno dejanje in tako naprej. In ravno zaradi takšnileh potez mi gre microsoft na jetra. Povej mi zakaj takšna microsoftova propaganda kar naenkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem tukaj sploh ne gre več za to, kateri OS je boljši, ampak kdo bo debato zaključil. Ker izgleda, da bo tisti zmagovalec. V informatiki žal ne velja, da pametni odneha :wink: 8) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

>cyc: ...v smeh me pa spravijo tvoje trditve o vecji varnosti

Ce si lolek pa mas got linux in ne znas ama nista, je linux ziher manj varn ko pa winsi od enega, ki vsaj malo ve kaj dela:)

Tak, da je ta izjava bla nepremisljena;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce si lolek pa mas got linux in ne znas ama nista, je linux ziher manj varn ko pa winsi od enega, ki vsaj malo ve kaj dela:)

Aja ... ja, to je pa seveda res. Ce en froc kje dobi neko predpotopno distribucijo linuxa, jo namesti in namontira na sistem servise da je vse skupaj kot novoletna jelka, take kiste ni tezko rootnit, ce si v tem ... ce poznas exploite pa to pac.

Ce pa nekaj ves - namrec da je na Windows dobro laufat nic, se najmanj pa - bog ne daj nepatchan - IIS, potem je to lahko cisto varen sistem. Pac po principu, ce ni porta, na katerem bi visel servis, tudi notri ne mores priti. Je pa se vedno ranljiv na VBS priponke v LookOutu :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj, spet se moram s Hočkotom strinjat.

Kar je res je res. Sicer si pa ti začel s profesionalno uporabo. Ko si dobil kajlo, da profesionalci uporabljajo vse drugo razen windose ne, pa spet tvoj standarden odgovor.

Sem profesionalec in uporabljam win 98 - dela čisto uredu. (trenutno se ukvarjam s DSS v excelu - dela uredu)

Ja windows okolje zelo prevladuje v svetu in to je verjetno vsem jasno. Je pa res, da tudi linux postaja (trend rasti) resna alternativa (vlade velikih držav - Indija, mogoče Kitajska... Mongolija :lol: :lol: ) ampak zaenkrat še win okolje zelo vodi. In tega se je treba zavedati. A so potem vsi uporabniki, ki uporabljajo win neumneži, ker drago za SW plačujejo, je pa tako ali tako za en drek? .... in na koncu lunux MS win ni odvzel nevem koliko trga, le tega je pobral drugim linux-like sistemom... (cena). Sem za oba sistema, ker menim, da je pluraliteta dobra, samo da bodo standardi nekako usklajeni. Sicer je pa OS samo grund in ne orodje (razen za administratorje) in za win obstaja ziher več SW kot za linux (žal), je pa za linux dostikrat FREE. Če pa bi piratstvo popolnoma izkoreninili (utopija), bi linux kaj hitro dobil dodatne procente trga. Pa tudi v šolah bi ga lahko poučevali, kot alternativo.... (oboje, tudi kaj drugega...)

Lp, Onim

p.s. še vedno na win 98se running good.......... aja prej sem imel IE 5.0, pa mi motosvet kar naprej javljal napake...., zdaj imam 5.5 in je vse OK 8)

p.p.s. zadeva zgleda kot pri motorjih: moj je lepši, moj bo dlje laufal, moj požre samo 0,5l benza /100km..... kako že: vsak cigan svojo kobilo hvali....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da tudi linux postaja (trend rasti) resna alternativa (vlade velikih držav - Indija, mogoče Kitajska... Mongolija :lol:  :lol: )

Tole je verjetno misljeno kot stos, ker je spisek nekoliko drugacen ... Nemcija, Finska, ... ne lih nerazvite drzave.

Pri nas se ni bati da bi se to zgodilo, ker tu ni v navadi, da bi se moralo varcevati z davkoplacevalskim denarjem ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je verjetno misljeno kot stos, ker je spisek nekoliko drugacen ... Nemcija, Finska, ... ne lih nerazvite drzave.  

Pri nas se ni bati da bi se to zgodilo, ker tu ni v navadi, da bi se moralo varcevati z davkoplacevalskim denarjem ...

.... točno! Ampak Finska, Nemčija in še katera država je pljunc v morje napram Indiji in Kitajski. In verjemi, da se MS za ti dve državi krepko po betici tolče.... (velik potencial) No tržni delež se pa ugotavlja glede na svetovno uporabo.... Glede Mongolije sem se pa hecal...... no ne vem...

Tudi glede davkoplačevalskega denarja se strinjam. Ko bodo vsi imeli linux, bo slovenija še imala win, dokler ne bomo ugotovili, da si ne moremo izmenjevati datotek... :lol: :lol:

Lp, Onim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... točno! Ampak Finska, Nemčija in še katera država je pljunc v morje napram Indiji in Kitajski.

Pusti Kitajsko, oni bi itak najraje prepovedali racunalnike (tako kot so ze internet :D)

In verjemi, da se MS za ti dve državi krepko po betici tolče.... (velik potencial) No tržni delež se pa ugotavlja glede na svetovno uporabo.... Glede Mongolije sem se pa hecal...... no ne vem...

Ves da so Kitajci naredili eno svojo distribucijo linuxa? :wink: Kaj sicer uporabljajo in v kaksni meri ne vme, zna pa bit, da jim disi sistem, ki nima backdoorov (XPji jih imajo po narocilu NSA baje polno).

Ko bodo vsi imeli linux, bo slovenija še imala win, dokler ne bomo ugotovili, da si ne moremo izmenjevati datotek... :lol:  :lol:

Tale je pa sploh cez lase prevlecena, izmenjevajne datotek pa to ... stos al pa ne pomislis niti sekunde preden napises :twisted: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

>cyc: ...v smeh me pa spravijo tvoje trditve o vecji varnosti  

Ce si lolek pa mas got linux in ne znas ama nista, je linux ziher manj varn ko pa winsi od enega, ki vsaj malo ve kaj dela:)

Tak, da je ta izjava bla nepremisljena;)

Za Loleke in Boleke so igralne konzole, sploh novejše, ki bodo ali pa omogočajo priklop na internet. Če je to najpomembnejša prednost, potem pa naj bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog je se vedno, da se pusti winse za tajnice in ostale "uporabnike" (tako bodo tudi IT administratorji imeli vedno polne roke dela), za serverje in tiste, ki vejo, kaj hocejo od racunalnikov pa naj se drzijo delujocih operacijski sistemov... pa magari Linux ce ze ne Unix.

Aja, pa vse tajnice in prej omenjeni uporabniki morajo nujno imeti masine za firewallom (just in case)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj predlog je se vedno, da se pusti winse za tajnice in ostale "uporabnike" (tako bodo tudi IT administratorji imeli vedno polne roke dela), za serverje in tiste, ki vejo, kaj hocejo od racunalnikov pa naj se drzijo delujocih operacijski sistemov... pa magari Linux ce ze ne Unix.

8) 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!