Skoči na vsebino

Ustavite Janšo!


HHV

Priporočene objave

Pučnik

Zato pa ni bil za politika (ironija in žalostno, da tako mislimo in je tak model slo politika)

če ne bi imel masla na glavi se letališče ne bi poimenovalo po njem za časa diktature JJ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, v bistvu debilno-pravzaprav povedno o njihovih mentalnih širinah je v SLO dejstvo, da te folk ožigosa: Če nisi proti JJ si za njega. :yawn:

In potem se argumentirano pogovarjaj?!

Ali takole: če nisi za JJ, si udbo-komunajzar paradajzar :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti dam kar prav... samo ali bi se pa kdo mogoče le spomnil enega politika, za katerega bi dal svojo "roko v ogenj" , da je pošten.. :hmm: ......:grrr

Roke v ogenj za politika ne bi dajal, no, pravzaprav je ne bi dajal za nikogar.

Lahko pa si jih, v skladu s svojimi vrednotami in vedenjem, sortiram na lestvici.

Žal je pa pač tako - pri nas je za šankom (ali na forumu, kar je še hujše!) vsak "predsednik vlade (+ selektor +sodnik + po novem še stručko za energetiko, hehe), aktivne politike bi se pa udeleževalo le malo ljudi. Žal pač to ni instant zadeva, ni tako kot motorizem - si kupiš motor, greš dvakrat pijančevat na motozbor, se prijaviš na motosvet in kresneš eno bajkerco, pa si že "TAPRAV BAJKER". Za biti aktiven v politiki, ali postati celo "aktiven politik", je treba malo več truda, se mi zdi. In tudi napora, če želiš biti čimbolj pošten in hkrati še kaj doseči.

Verjetno politika res ni za vsakega - žal je pa tudi tako, da se javna politika verjetno nikoli ne bo dogajala brez političnih strank, "vzgojenih politikov" oziroma "politikov s kilometrino".

Tistim, ki tako preradi jamrajo, pa svetujem začetek ukvarjanja s tem, ali pa začetek študija politologije. LE TAKO BOMO LAHKO KAJ SPREMENILI.

Vem, idealist sem. Za ideale ginu budale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . . nekako tako mislim: o POŠTENOST -i . . . closedeyes.gif

Zanimiv zapis. Avtor le veliko preveč pričakuje - da mu bo politika omogočila kruh & delo ... To si na tem svetu mora omogočiti vsak sam, povečini.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti dam prav. Sam mal se morva zmenit kaj je v SLO levo polje. Socialdemokrat po prepričanju sem tudi sam. Vendar mene v politiki vodi predvsem in najbolj načelo poštenosti in korektnosti.

Zanimivo, v bistvu debilno-pravzaprav povedno o njihovih mentalnih širinah je v SLO dejstvo, da te folk ožigosa: Če nisi proti JJ si za njega. :yawn:

In potem se argumentirano pogovarjaj?!

Tudi jaz tebi, kolega spoštovani, dam prav, kot že ničkolikokrat.

Politika je pač del družbe in kot take je ni možno amputirat, hkrati pa se politika izvaja kot rezultat družbenih gibanj. Nisem povedal nič novega, le vsake toliko si moram to na glas ponoviti, da me ne zanese preveč v fundamentalizem ali celo k iskanju "hitre rešitve" :-)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej, tako posploševanje je enostavno čisto zgrešeno. Tu in tam obstaja še kak pošten in dober politik. Ampak v poplavi medijsko razpihnjenega govna (ki so ga seveda sproducirali nekateri politiki sami) pač ti tega ne vidiš (ali jaz, ali kdorkoli že).

Če bi tvoje razmišljanje nadaljeval - itak je brezveze živet, ker na koncu crknemo, kaj pa če bi si kar šus v glavo pognali?

Pa še pojem POŠTENJE je zelo relativen - nekateri to pomeni, da je politik pošten takrat, ko ne dela "v škodo ljudi", kar nekateri pogosto mislijo da je takrt, ko ne dviguje cen vinjet, ko znižujejo davke, ko zganjajo kraval na račun izbrisanih itd. Nekaterim je pošten politik tisti, ki pove morda bridko, a vendar dokaj resnično resnico. Spet tretjim je pa pošten tisti, ki bo v žepe dal in potem svojim kolegom razdelil, "da bomo še mi nekaj imeli od tega".

No, politika je pač taka reč, da jo vsak vidi malo drugače. Kaj šele pošteno politiko!

Poštenje se bo nekoliko izboljšalo, ko se bodo ločili župani od poslancev, magari s kirurškim posegom. Tile obstoječi "politični siamski dvojčki" trenutno so nefunkcionalni, ker so zraščeni pri riti in glavi, zato imajo zožen zorni kot ...

Tole si pa, morm priznat, zlo dobr napisal. Čeprov se izogibam branju tvojih postov, ker največkrat samo provociraš in mlatiš prazno slamo, je blo tole

za čisto petko in sem ti z veseljem podelil plus.

Hvala in še tko naprej prosim! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ne bi imel masla na glavi se letališče ne bi poimenovalo po njem za časa diktature JJ....

Tale tvoja izpeljava pa nima neke osnove, morda kvečjemu v kakšni diagnozi ali vsaj začasni paranoji (vsaj tako se meni zdi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali takole: če nisi za JJ, si udbo-komunajzar paradajzar :grim

+ lažnivec

+ dogfucker

+ klientelist

+ krvnik

+ ne-domoljub

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole si pa, morm priznat, zlo dobr napisal. Čeprov se izogibam branju tvojih postov, ker največkrat samo provociraš in mlatiš prazno slamo, je blo tole

za čisto petko in sem ti z veseljem podelil plus.

Hvala in še tko naprej prosim! :worship:

Hvala, upam, da te ta tvoja pohvala ne bo preveč stigmatizirala v tvojem lokalnem okolju ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv zapis. Avtor le veliko preveč pričakuje - da mu bo politika omogočila kruh & delo ... To si na tem svetu mora omogočiti vsak sam, povečini.

. . . naj omogoči vsem delo (ja vem ZRSZZ lahko propade whistle.gif ), pa si bodo že kruh zrihtal . . . closedeyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne vem, zakaj bi JJ ustavljali :? ... s čim :? ... sam se bo, če bo na tak nedemokratičen način šuntal ljudi na ulico ... to se lahko tudi njemu zgodi, ko (če) bo kdaj še na oblasti. Še najbolj ga bo pa pokopal podmladek, ker so oni še edini, ki lahko delajo provokacije na beden način.... pri Jankoviču so deloma uspeli, Kresalka jih je pa včeraj scat peljala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. . . naj omogoči vsem delo (ja vem ZRSZZ lahko propade whistle.gif ), pa si bodo že kruh zrihtal . . . closedeyes.gif

to je bilo v komunizmu ... zdaj imamo pa baje tako čislani tržni kapitalizem ... Baje s tem ni nič narobe ...

Mimogrede- kolikor vem, nastaja nek Zakon o socialnem podjetništvu, ki bo omogočil podjetniško delovanje neprofitnim zadevam in ublažil stisko nezaposlenosti, projekcija kaže, da za cirka 15.000 delovnih mest, kar ni malo.

Drugo, kar je - družba kot celota bo morala postati manj požrešna, pa bo več ljudi sitih (in nadelanih).

Sploh ne vem, zakaj bi JJ ustavljali :? ... s čim :? ... sam se bo, če bo na tak nedemokratičen način šuntal ljudi na ulico ... to se lahko tudi njemu zgodi, ko (če) bo kdaj še na oblasti. Še najbolj ga bo pa pokopal podmladek, ker so oni še edini, ki lahko delajo provokacije na beden način.... pri Jankoviču so deloma uspeli, Kresalka jih je pa včeraj scat peljala.

Tisto metlo in tepih bi oni morali simbolično dati Barbari Brezigar ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh ne vem, zakaj bi JJ ustavljali :? ... s čim :? ... sam se bo, če bo na tak nedemokratičen način šuntal ljudi na ulico ... to se lahko tudi njemu zgodi, ko (če) bo kdaj še na oblasti. Še najbolj ga bo pa pokopal podmladek, ker so oni še edini, ki lahko delajo provokacije na beden način.... pri Jankoviču so deloma uspeli, Kresalka jih je pa včeraj scat peljala.

Tole s temi pomladki je zelo velika beda. Milsim, da za vse po vrsti velja, da so zelo bougi glede idej, akcije in aktivnosti na sploh. Men je že ono z Jankovičem bla ena primitivna fora. Še bolj včeraj. Čeprav tudi kresalka ni delovala lih(če sem jaz vse videL) modro in politično na nivoju.

Nekako sem sam prepričan, da ima JJ in vsak v SLo legitimno pravico ljudi vabit na proteste (legalizacija in prijava normalno po zakonu).

Zanimivo in povedno je nekaj drugega, da se bo Borotu ulica zgodila prej kot bi to JJ želel.

A ni zanimivo, da JJ ne poziva na predčasne volitve? :evilgrin:

No pa da vas vidim politične analitike!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole s temi pomladki je zelo velika beda. Milsim, da za vse po vrsti velja, da so zelo bougi glede idej, akcije in aktivnosti na sploh. Men je že ono z Jankovičem bla ena primitivna fora. Še bolj včeraj. Čeprav tudi kresalka ni delovala lih(če sem jaz vse videL) modro in politično na nivoju.

Nekako sem sam prepričan, da ima JJ in vsak v SLo legitimno pravico ljudi vabit na proteste (legalizacija in prijava normalno po zakonu).

Zanimivo in povedno je nekaj drugega, da se bo Borotu ulica zgodila prej kot bi to JJ želel.

A ni zanimivo, da JJ ne poziva na predčasne volitve? :evilgrin:

No pa da vas vidim politične analitike!

1. Ko je bil JJ podmladek ZKJ se je vedelo, da so razne brigade, pohodi in podobne stvari v njihovi pristojnosti. Lepo bi bilo, da bi svojemu podmladku naročil, da izvedejo kakšno humanitarno akcijo kot npr, pomoč onemoglim na domu in v domu, deljenje hrane brezdomcem ipd.

2. V imenu stranke je omenjeno nekaj demokratičnega. Svojo pravico legitimno uveljavla v parlamentu (sicer ne tako, da na stroške DZ hujska člane svoje stranke, da naj pridejo na interpelacijo predsednika države. To so mu zamerili mnogi njegovi simpatizerji) in sicer kot vodilna opozicijska stranka.

3. Prevečkrat je povdaril, da se bo zgodila ulica in nihče ne bo verjel, da se je zgodila spontano. Če se bo in če bodo predčasne volitve, bo potegnil kratko (spet).

4. Midva lahko tukaj (ali pa kje drugje) demokratično izražava svoje poglede, ne da bi nekdo od naju, našuntal pol motosveta z namenom drugega blatit.

5. Ti si na vrsti za kavo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni zanimivo, da JJ ne poziva na predčasne volitve? :evilgrin:

Ve, da ne bi bil kos situaciji v Sloveniji. Kdo bi si pa želel prevzeti vodenje v tem sranju? Politični samomor, kakor vidimo...V bistvu je imel veliko srečo, da je izgubil volitve in se s tem izognil krizi v svetu in pri nas. Še pred volitvami je pa lapal, da ni in tudi ne bo nobene krize okoli in pri nas. Veliki ekonomski vizionar. Vključno s trompentanjem novodobnih neoliberalističnih ekonomistov Mrkaića in Pezdirja, ki sta trdila, da bo mini-krizica minila v dveh mesecih... Sedaj se Mrkaić ne oglaša več in vleče državno plačo. Pa še malce v Ameriki prčka. Res, teli teoretiki bi se morali izkazati z realnim vodenjem kakega podjetja. Pa da vidimo to teorijo, izvedeno v praksi... No, zdej sm pa že mal zajadral...:)

V glavnem, JIJ samo počaka, da mine kriza, v drek potunkana trenutna vlada (za kar si je sama kriva, jasno) pa odfura iz političnega odra, kakor je dolga in široka... In spet prevzame ablast.

No, se pa zna še marsikaj zgoditi do volitev, javno mnenje se hitro obrača... He. He. He.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Lucifuge do jadranja in še malce naprej si odlično "postavil" ! dober veter še naprej !

volk, abrabni mojster JJ pa ne stavi in ne poziva na predčasne volitve, ker je v velikem strahu da bo pred njimi na Dobu !

razen če ne bo prej državnega udara sproduciral ! ne vem če se ljudje zavedajo kaj vse je ta človek sposoben ! zgolj in samo za lasten vzpon na oblast !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni zanimivo, da JJ ne poziva na predčasne volitve? :evilgrin:

No pa da vas vidim politične analitike!

Janša lahko zbobna na kup k protestu tudi 500.000 ljudi - a kaj se bo spremenilo? Nič.

Sam veš, kakšne so možnosti predčasnih volitev oziroma kaj vse bi moralo biti naroben ... no, dejstvo je, da če kdaj, bi lahko sedaj rekonstrukcija vlade spodletela trikrat zapored, zaradi raznih "interesov" :-).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, se pa zna še marsikaj zgoditi do volitev, javno mnenje se hitro obrača... He. He. He.

Še bolj pa, če res potegne kak ledeni veter s severa ... Finska, pa to ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj pa, če res potegne kak ledeni veter s severa ... Finska, pa to ...

Finska zna biti zajebana dežela. Zategadelj marsikdo preferira države Beneluxa, kjer vejejo bolj priljudni, ultra mlačni vetrovi. Prdci, takorekoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve, da ne bi bil kos situaciji v Sloveniji. Kdo bi si pa želel prevzeti vodenje v tem sranju? Politični samomor, kakor vidimo...V bistvu je imel veliko srečo, da je izgubil volitve in se s tem izognil krizi v svetu in pri nas. Še pred volitvami je pa lapal, da ni in tudi ne bo nobene krize okoli in pri nas. Veliki ekonomski vizionar. Vključno s trompentanjem novodobnih neoliberalističnih ekonomistov Mrkaića in Pezdirja, ki sta trdila, da bo mini-krizica minila v dveh mesecih... Sedaj se Mrkaić ne oglaša več in vleče državno plačo. Pa še malce v Ameriki prčka. Res, teli teoretiki bi se morali izkazati z realnim vodenjem kakega podjetja. Pa da vidimo to teorijo, izvedeno v praksi... No, zdej sm pa že mal zajadral...:)

V glavnem, JIJ samo počaka, da mine kriza, v drek potunkana trenutna vlada (za kar si je sama kriva, jasno) pa odfura iz političnega odra, kakor je dolga in široka... In spet prevzame ablast.

No, se pa zna še marsikaj zgoditi do volitev, javno mnenje se hitro obrača... He. He. He.

Če je to za tebe korektno, objektivno in iskreno mnenje za katerem prepričano stojiš je tu zelo težko karkoli dodat. :photo::kva2:

Pišeš, da je JJ vedel da bo kriza, prepustil oblast in zdaj čaka, da Borut reši krizo in potem on kot zmagovalec vlada v lepih in pravih časih.

Brihten je ta JJ. Koliko ste ga sposobni hvalit je težko mi ga ne vse bolj cenit.

Brihten pa si tud ti, da si to pogruntal. :worship:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Lucifuge do jadranja in še malce naprej si odlično "postavil" ! dober veter še naprej !

volk, abrabni mojster JJ pa ne stavi in ne poziva na predčasne volitve, ker je v velikem strahu da bo pred njimi na Dobu !

razen če ne bo prej državnega udara sproduciral ! ne vem če se ljudje zavedajo kaj vse je ta človek sposoben ! zgolj in samo za lasten vzpon na oblast !

JJ je kriv na ablasti in v opoziciji!

Brihtno in pravoverno razmišljanje, nooooooo bolj trditev

Kradel je kot obrambni mnister, kot predsednik vlade, kot poslnec, lagal....

In vsi ti pošteni politiki, policaji, sposobni tožilci, sodniki, Kosi in komisije, ČEPRAV SE VSE VE in OBSTAJAJO dokazi, ga ne zaprejo ga ne kaznujejo,...

Svinjarija!!!!!

Občutek mam, da je vse te zgoraj naštete; nepokvarjene, strokovne in poštene podkupil.

TO pa je res grdo in pokvarjeno od njega. :wallbash:

:music4:

Poln ku.ac mam tega JJ in non stop mu delanja reklame.

Zaradi debilnih in neosnovanih kritik si lahko dovoli in si bo veliko več.

Dokler bo nasproti sebi mel tako impotentno polititično "ELITO" bo CAR.

In ni treba bit lih Albert, da to pokapiramo.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Janša lahko zbobna na kup k protestu tudi 500.000 ljudi - a kaj se bo spremenilo? Nič.

Sam veš, kakšne so možnosti predčasnih volitev oziroma kaj vse bi moralo biti naroben ... no, dejstvo je, da če kdaj, bi lahko sedaj rekonstrukcija vlade spodletela trikrat zapored, zaradi raznih "interesov" :-).

A ti misliš, da sem mislil na proteste ko sem napisal predčasne volitve :eek:

Verjetno si samo razumel tisto kar bi rad, da potem lahko repliciraš O:-)

1.Rekonstrukcija vlade ni možna.

2.Opozicija ne bo organizirala in ne rabi protestov in jih ne bo(razen kašnega lokalnega značaja)

Trenutna politična situacija je zelo jasna in dolgočasna. Vladna koalicija je dosegla svoj prvinski namen in naprej niso nikoli, kar se sedaj vidi, razmišljali.

So sami sebi namen, ujetniki lastnih jalovih in pridobitniških ambicij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. Ko je bil JJ podmladek ZKJ se je vedelo, da so razne brigade, pohodi in podobne stvari v njihovi pristojnosti. Lepo bi bilo, da bi svojemu podmladku naročil, da izvedejo kakšno humanitarno akcijo kot npr, pomoč onemoglim na domu in v domu, deljenje hrane brezdomcem ipd.

2. V imenu stranke je omenjeno nekaj demokratičnega. Svojo pravico legitimno uveljavla v parlamentu (sicer ne tako, da na stroške DZ hujska člane svoje stranke, da naj pridejo na interpelacijo predsednika države. To so mu zamerili mnogi njegovi simpatizerji) in sicer kot vodilna opozicijska stranka.

3. Prevečkrat je povdaril, da se bo zgodila ulica in nihče ne bo verjel, da se je zgodila spontano. Če se bo in če bodo predčasne volitve, bo potegnil kratko (spet).

4. Midva lahko tukaj (ali pa kje drugje) demokratično izražava svoje poglede, ne da bi nekdo od naju, našuntal pol motosveta z namenom drugega blatit.

5. Ti si na vrsti za kavo :P

Pomladek ZKJ je čist nekaj drugega. Ne verjemem, da tega ne veš.

Ko smo ustanavljali SDM, JJ še ni bil v stranki. V statutu SDMja je bilo nedvoumno zapisano, da je organizacija avtonomna in neodvisna. Z lastnimi sredstvi, programom in dejavnostmi. RES, da smo veliko pomagali pri in okol volitev, nekateri tudi kandidirali na listi vendar članstvo ni bilo pogojeno s članstvom stranke. Bili smo člani evropskega pomladka medtem ko je bila stranka samo opazovalec in jo je pri članstvu SD prehitela.

Pripravili smo pobudo, pripravili tribuno(moderator Ali Žerdin) za legalizacijo prostitucije. In to v času ko je bila stranka v Krščansko precej orientiranem demosu. Npr. Za svojo avtonomnost smo se borili in uspevali. Poskusi vplivanja in kontrole so se pojavljali, z prevzemom predsedovanja JJ še bolj konkretno in očitno.

(o imenih ne bom, če koga zanima me lahko vpraša)

In to kar je zdaj ostalo oz je SDM je sramota. Predvidevam, da mu je ratalo. Čeprav mi nekaj stvari pravi, da ne. Ne vem in me ne zanima. Ugibam.

JJ ne poziva in ne bo na ulice.

To je lahko za njega kontraproduktivno

in predvsem ne rabi tega

Je vlada(na žalost) tako sposbna, da ne rabi kritike

Maus, za kavo pa ne vem. Vedno mam zjutraj velik dnar, pa včasih se mal počutim kot zebra na Brionih :whistle:

V bistvu pa tud razumem, pomlad :wub: je

:l_01: i tata bi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsak svojega hvali(pa čeprav dva stavka nazaj pove, da so za en k...)..jebat ga, večina je pač strankarsko opredeljena(pa čeprav v glavnem na emocionalni bazi-saj se grehi lastnih favoritov bistveno lažje oprostijo:) )...je pa res, da so simpatizerji JJ bistveno bolj vestni volivci in potem pristaši liberalnih pogledov hodijo glasovat proti JJ. Kao manjše zlo.

Osebno sem(in vedno bom) liberalnih nazorov(s tem, da ne tega izraza enačit s slovensko politično stranko)

Volk JJ, njegovi grehi in dokazovanje? Prodaja orožja v času njegovega ministrovanja...ne me basat...sem že napisal, da bi sam takratnega vratarja v Gotenici moral mal izprašat...pa ga poznam osebno, tko da nebi

Sam to nepreganjanje je itaq značilno za politike v SLO(ne glede na greh in barvo), tko da ne rabiš nič za nasprotno stran govort

Pa za poštenost v politiki in spremnih dejavnostih?! Nimam nič npr proti provizijam(jih srečujem redno in je pri novih projektih nekaj čist samoumevnega). V Nemčiji jih lahko celo prikažemo kot strošek :naughty:.

Bi pa hotu podat dva konkretna primera, zakaj se npr lahko porabijo(prvi je iz Italije, drugi pa SLO)

1. Za provizijo je župan pričakoval zamenjavo strehe na telovadnici osnovne šole(in posodobitev)

2. Vse se je nakazalo na račune podjetij 5 vodilnih uslužbencev v občini(preko svetovalnih pogodb)

Aja...vrednost projektov je bila cca identična...s tem, da so v drugem primeru zahtevali cca 4x višje provizije(pa bi že prvi znesek kupil par BMW-jev X6)

In na konc imamo italjane za koruptivne :headbang:....aja pa strankarska usmerjenost omenjenih petih? Mavrična(vse politične barve naše scene) :whistle:

To je samo en majhen primer(pa ni sam podkupovanje v igri). Zato me ne bodo videli na naslednjih volitvah..pa ne zato ker(kot Mashina pravi) bi šlo za neko empatijo/depresijo/malodušnost itd...ampak enostavno, ker sem prišel do spoznanja, da ne glede komu dam glas, edino kar s tem naredim je, da dam legitimnost volitvam...jbg opcije da na volitvah obkrožiš, da so vsi ponujeni za en k pač ni...državljansko dolžnost pa že z eno udeležbo pri akciji očistimo Slovenijo za par volitev(glede na sedanje stanje) not prnesem O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!