Skoči na vsebino

Ustavite Janšo!


HHV

Priporočene objave

JANŠEVI KRIŽARJI so že začeli LUPITI proračun z nakupom pregreŠno dragih LAPTOPOV, na katere Še delat ne znajo k majo vsi ponarejene ŠOLE

Ne spuŠčaj se na nivo janŠevizma ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spuŠčaj se na nivo janŠevizma ...

Poanta Sayove objave je bila, če sem prav razumel, da je to nesmiseln nakup, ker s ponarejenimi Šolami teg aparatur ne znajo rabiti. Mogoče bi bila politično korektna odločitev, da bi te laptope podarili kakŠni osnovni Šoli, kjer jih bodo učenci predvsem nižjih razredov, polno uporabili.

Tako dragi laptopi zaslužijo da so v rabi tam, kjer so jih rabiti sposobni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lej sam ena pripomba, tale nova vlada bi lahko to tudi preklicala. Polna usta varčevanja in rezi povsod, kjer je kaj starega, ne vem zakaj se ne bi še temu odpovedala... Veš kolkim ljudem bi s tem denarjem vsaj malo pomagali...

si že kdaj probala preklicati javni razpis ki je v teku? Lepo piše da razpisa ni moč ustaviti. Pogodba je podpisana. Probi to razveljavit pa boš videla kaj bo pol s stroški.

Ne razumem vas pa, da jokate za telimi 172tisočaki.

Kje ste pa bili ko je Gaspari zadnji trenutek podelil Nagodetu (sicer pogojne) 5,5 milijona evrov državne pomoči??

Pa ko bo NLB spet požrla par 100 milj. EUR. Dajte takrat zganjat vik in krik, ne pa za teh 172 tisočakov.

Mal po pameti ljudje. Saj vem da vam gre Janša v nos. Pa še dobro da ga imamo, ker en pa mora

bit kriv za vse kar je narobe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o javnih naročilih dopušča veliko tega.

V kolikor se gremo "deklarirano" varčevanje in zategovanje pasov - je dejansko vprašljiv nakup "TAKO ZMOGLJIVIH", oziroma "BRAND NAME" dragih prenosnikov.

Če se gremo "by the book" zadeve, je verjetno, da so se stari prenosniki "amortizirali". Vsaj z finančnega ali davčnega stališča. Mislim, da je amortizacijska doba 2 ali 3 leta.

Vendar pa to še ne pomeni, da so stari prenosniki neuporabni! Vsaj za tisto, za kar jih potrebujejo poslanci! In rabijo jih za kaj že? Da na sejah in maratonskih zasedanjih spremljajo ................ ne delo parlamenta, ampak se malo kratkočasijo. Berejo e-pošto ali surfajo po netu.

Ali pa direktno vsak svojemu mediju( ( beri cajtngom) posredujejo sveže informacije.

Ni potrebe po ustavitvi razpisa, ampak se dokaj enostavno ( v ZJN je to določilo ) zaradi bistveno spremenjkenih pogojev predmet razpisa in naročila - po želji naročnika prilagodi oziroma spremeni.

To pomeni, da je še vedno v igri enako število prenosnikov, le da je njihova "konfiguracija" malček drugačna, seveda pa tudi cena.

In da smo si na jasnem - nima veze tole z Vlado ali z JJ-jem.

Gre za moj denar. In od kje ga bodo "počrpali" sem videl danes na "OMW-ju".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In da smo si na jasnem - nima veze tole z Vlado ali z JJ-jem.

Gre za moj denar. In od kje ga bodo "počrpali" sem videl danes na "OMW-ju".

Aja, računalniki nimajo veze z vlado !?

Veze imajo pa z našim skupnim denarjem, ki z njim delajo ne preveč preračunljivo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej, če se že pritožujeŠ, potem se daj čez tistega ki je javni razpis pripravil in izpeljal tako, da je delo dobilo

isto podjetje, ki je že leta 2010 dobilo 2 tehnična razpisa v državnem zboru. To je bila Pahorjeva vlada.

Zdaj pa pojdi pisat in se žalit v temo Ustavite Pahorja (pa zraven ne pozabi "vŠečkat" svoj post)

Ne vem zakaj to obeŠaŠ napačnemu. So ti dali taka navodila?

dej mene nevedneža razsvetli: kdo je dobavitelj in katero firmo/tip prenosnikov so si omislili?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Ne razumem vas pa, da jokate za telimi 172tisočaki.

Kje ste pa bili ko je Gaspari zadnji trenutek podelil Nagodetu (sicer pogojne) 5,5 milijona evrov državne pomoči??

Pa ko bo NLB spet požrla par 100 milj. EUR. Dajte takrat zganjat vik in krik, ne pa za teh 172 tisočakov.

Mal po pameti ljudje. Saj vem da vam gre Janša v nos. Pa še dobro da ga imamo, ker en pa mora

bit kriv za vse kar je narobe.

Najhecneje je brati take "odvračalce pozornosti". Tudi če hočeš se ne moreš znebiti občutka, da igrajo le obrambno vlogo določenega kroga.

Ali obstajajo kriteriji in višine sredstev nad katerimi se ima narod šele pravico zgražati?

Ti prenosniki so sedaj pač na tapeti in vsak ima pravico povedati ali se mu zdi to prav ali ne, ne pa da beremo levite, kako da naj nas to ne briga in naj gledamo drugam.

Zakaj so določene reči bolj na tapeti kot druge, je pa drug par čevljev. In če se ti zdi kaj premalo izpostavljeno, pa jo daj ti izpostavi, ne da druge reči želiš pod preprogo pomesti.

Lopov je lopov in če je eden večji od drugih, to ne pomeni, da moramo malim spregledati. Vsakemu bi morala pripadati šiba. Enim večja, drugim manjša.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, madonamia - kaj ste pa mislili, da bodo tačrni varčevali na sebi?

Varčevanje - seveda amapk z dvema izjemama:

- Janša & Co.

- RKC

Torej ... mi bomo lahko travo jedli oni si bodo pa kupovali prenosnike vredne krepko čez jurja.

Pa ne recite, da jih potrebujejo ... madona saj nihče od njih ne ve kaj vse zmore taka zadeva.

Če bi jih dobili za 250€/kom bi še vedno bilo več kot dovolj.

Zdaj boste seveda skočili, da se za ta denar nič ne dobi - pa se .. le toliko, da veste,

ko odšteješ količinski rabat, davčne olajšave, odbiješ razne nepotrebne dodatke in programe ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... ne pa da beremo levite, kako da naj nas to ne briga in naj gledamo drugam...

.

in kje si prebral levite, da naj nas to ne briga?

in da naj gledamo stran?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni potrebe po ustavitvi razpisa, ampak se dokaj enostavno ( v ZJN je to določilo ) zaradi bistveno spremenjkenih pogojev predmet razpisa in naročila - po želji naročnika prilagodi oziroma spremeni.

problem pri tejle zakonodaji je kaj to pomeni :"bistveno spremenjenih pogojev"

A je kje definirano kaj so bistveno spremenjeni pogoji? Ni, na žalost.

In zaradi tega in podobnih zadev so vedno velike težave pri javnih naročilh.

Kako jih preklicat, ko so enkrat podpisana.

Če bi se vik in krik zagnal ko je šel razpis ven, potem bi se še dalo rešit oz. popravit razpis (pa so bili tisti, ki zdaj kričijo tiho in niso upal niti pisknit).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, madonamia - kaj ste pa mislili, da bodo tačrni varčevali na sebi?

Varčevanje - seveda amapk z dvema izjemama:

- Janša & Co.

- RKC

Torej ... mi bomo lahko travo jedli oni si bodo pa kupovali prenosnike vredne krepko čez jurja.

Pa ne recite, da jih potrebujejo ... madona saj nihče od njih ne ve kaj vse zmore taka zadeva.

Če bi jih dobili za 250€/kom bi še vedno bilo več kot dovolj.

Zdaj boste seveda skočili, da se za ta denar nič ne dobi - pa se .. le toliko, da veste,

ko odšteješ količinski rabat, davčne olajšave, odbiješ razne nepotrebne dodatke in programe ...

Pa ti res ne razumeš, oni hočejo da laptop vreden 250€ plačajo 1000€ potem si pa razliko malo BRATSKO podelijo, saj tako delajo pri vseh razpisih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej mene nevedneža razsvetli: kdo je dobavitelj in katero firmo/tip prenosnikov so si omislili?

tukaj si preber:

http://slo-kronika.s...o-podjetje-fcm/

firma računalnika: ibm

videl boš tudi kdaj je bil razpis pripravljen in rok prijave (Razpis je bil objavljen 8. novembra lani, rok za prijavo pa je bil 20. december).

(da se ne pozabi - kriv je seveda JJ)

Popravljeno . Popravil nejcgs
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti res ne razumeš, oni hočejo da laptop vreden 250€ plačajo 1000€ potem si pa razliko malo BRATSKO podelijo, saj tako delajo pri vseh razpisih

kdo si bo zdaj razliko bratsko podelil? tisti ki je razpis pripravil (Razpis je bil objavljen 8. novembra lani, rok za prijavo pa je bil 20. december) ali tisti ki je sedaj na oblasti??

si mogoče zopet falil temo in bi to moral napisati v temi Ustavite Pahorja?

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ti res ne razumeš, oni hočejo da laptop vreden 250€ plačajo 1000€ potem si pa razliko malo BRATSKO podelijo, saj tako delajo pri vseh razpisih

:slap:

Jaaasnooooo ...

Če pa ne morem iz svoje kože. Jaz sem navajen od nekdaj na:

pošteno delo -> pošteno plačilo

in starega konja učiti novih umetnij ...

:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo si bo zdaj razliko bratsko podelil? tisti ki je razpis pripravil (Razpis je bil objavljen 8. novembra lani, rok za prijavo pa je bil 20. december) ali tisti ki je sedaj na oblasti??

si mogoče zopet falil temo in bi to moral napisati v temi Ustavite Pahorja?

Maš že na prejšnji strani razloženo, da če bi bili Janževci toliko pošteni in šparavni bi se branili RAZSIPNIšTVA in s tem dragih računalnikov

Men se zdi da si ti falil temo: Janez Janša - MOJ PONOS :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi da si ti falil temo: Janez Janša - MOJ PONOS :lol1:

ja prav imaš, samo zdi se ti.

Ker gotovo si edini, ki si nekje prebral, da se ponašan z Janšo.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:slap:

Jaaasnooooo ...

Če pa ne morem iz svoje kože. Jaz sem navajen od nekdaj na:

pošteno delo -> pošteno plačilo

in starega konja učiti novih umetnij ...

:headbang:

Pokojni Dr. Janez Rugelj je imel za take, ki ne morejo iz svoje kože lep izraz, "pizdeki". :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maš že na prejšnji strani razloženo, da če bi bili Janževci toliko pošteni in šparavni bi se branili RAZSIPNIšTVA in s tem dragih računalnikov

Men se zdi da si ti falil temo: Janez Janša - MOJ PONOS :lol1:

Sayo - al' si hudoben .. saj veš, da revež ne zna/more odpreti take tematike.

Mislim - veš kaj - iz invalidov se norca delat.

:BUA:

________________

:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokojni Dr. Janez Rugelj je imel za take, ki ne morejo iz svoje kože lep izraz, "pizdeki". :smoke:

Ne bi vedel - tebi je pa očitno to hudo blizu ...

Verjetno si ga večkrat slišal med zdravljenjem.

:fredy:

Pa je bilo uspešno ali si se ponovno zapil?

:alko:

Slišim, da ga ni več in tebi potem ni pomoči.

Booogi - ampak jaz ti ne morem pomagat.

Glej da ne boš hodil po sredi ceste, ko ga boš imel pod kapo ..

:drunk:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tukaj si preber:

http://slo-kronika.s...o-podjetje-fcm/

firma računalnika: ibm

videl boš tudi kdaj je bil razpis pripravljen in rok prijave (Razpis je bil objavljen 8. novembra lani, rok za prijavo pa je bil 20. december).

(da se ne pozabi - kriv je seveda JJ)

na tvojmu linku so kile, ki so bistvenega pomena za delovanje prenosnika a, ne?

tle je zdej nekej več: http://24ur.com/novice/slovenija/za-poslance-dobro-le-najboljse.html

ja, in bk, kdo je, jj al kdo drug, vprašal sem enostavno, dobil napol politično.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tvojmu linku so kile, ki so bistvenega pomena za delovanje prenosnika a, ne?

tle je zdej nekej več: http://24ur.com/novi...-najboljse.html

ja, in bk, kdo je, jj al kdo drug, vprašal sem enostavno, dobil napol politično.....

ne kile niso bistvene, je pa to edino kar je motilo ponudnike.

ok, bom probal drugič nepolitično

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova vlada ni imela časa spreminjati naročila za te računalnike. :)

Na prvi seji je bilo treba zamenjati vodstvo Sove in odstaviti Guliča. To nas bo zagotovo popeljalo iz krize. :)

No s tem je nova vlada pokazala svoj anti krizni značaj. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokojni Dr. Janez Rugelj je imel za take, ki ne morejo iz svoje kože lep izraz, "pizdeki". :smoke:

Emm, Pezdetki. On je vse ki niso bli na njegovem nivoju ozmerjal s pezdetki.

tole kar so si navbavili naši postlanci, so zelo dobri stroji za to ceno! Nisem pa prepričan, da jih potrebujejo. ampak to ni največji problem. vse se začne in konča z razpisom. da v poplavi notesov samo EDEN izpolni vse kriterije je jasno, kam pes taco moli. Ta razpis so seveda podedovali. Me ni pa nič strah, da bi se folklora kaj spremenila. . . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mislit, da se zgodbe z laptopi, namizniki in telefoni nehajo v parlamentu. Ko ti odsluženi nesposobneži gredo v službe, ki so znane kot odpad, čakalnice in počivališča političnega kadra, tam dobijo spet novo vrhunsko opremo in bonitete, ki jih ostali ne bomo nikoli videli. Vse z izgovorom, da se nikoli ne ve kdaj spet pridejo na oblast in bodo firmi v korist. Za povrhu moraš imeti presneto srečo, da takega "delavca" potem v firmi tudi vidiš.

Poznam vsaj dve veliki firmi, za katere se lahko s prstom pokaže take tipčke.

In za obe davkoplačevalci mečemo lepe denarce.

Ne spomnim se, da bi kdaj v zgodovini nazaj kar sem jo doživel tako širok krog politikantov in managerskih napihnjencev imel toliko bonitet.

To robo o kateri se pogovarjamo kupuje samo davkoplačevalska raja. Za ostale je đabe! In to mnogo dražja.

Ne, tudi mene ni strah, da bi se to spremenilo...

Popravljeno . Popravil I30
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!