Skoči na vsebino

Kamere za snemanje med vožnjo


igralec

Priporočene objave

pred 7 urami, cesko pravi:
pred 7 urami, Rogerg pravi:

Točno tole sem pravkar gledal. Torej praviš da dela ok in da je original? A tole dobiš vse nastavke že v paketu? Recimo da js hočem dat kamero na tank motorja. Že dobim v paketu ta nastavek, da lahko dam na tank ali še moram kaj dodatno kupit? Za spominsko kartico je tudi vseeno kakšna je? Pač ena z 32 gb?

Popravljeno pred 7 urami. Popravil cesko

Da ne boš rabil tolk skrolat @cesko :P...

Ob 17. 1. 2017 ob 23:42, GoBobi pravi:

Ker me nakup kamerce zanima že ene pol leta, sem kar veliko prebral in pregledal v zvezi s tem. SJCAM-ova kamerca SJ6 Legend, je bila do pred kratkim na mojem spisku na prvem mestu. Zdaj pa sem našel njeno cenejšo "kopijo" (a brez tačskrina). To je kamera SOOCOO C30R . Čeprav razumem, da je nekaterim GoPro edina opcija, pa razumite, da meni pač ni. Če ne drugje, je na jutubi dovolj posnetkov kamer raznih proizvajalcev in posnetkov primerjav različnih kamer (tudi z raznimi aktualnimi GoPro modeli), da si vsak lahko ustvari svoje mnenje. Kot rečeno, ne želim primerjati GoPro kamer s temle mojim favoritom, a navsezadnje govorim o kamerci s ceno pod 100 ojrov - za vse v kompletu (kamera z vaserdiht ohišjem in daljincem ter različnimi nosilci, trakci, lepilnimi trakovi, kolenčniki, dodatno baterijo, dodatnim polnilcem, škatlo za shranjevanje, palico za selfije, trakove za nošenje na glavi in na prsih, pa še class 10 spominsko kartico z 32GB spomina). Haklc je v tem, da ne vem, če je kamera sploh nekaj, kar bom dejansko uporabljal na dolgi rok, a za toliko (relativno malo) denarja sem pripravljen poskusiti. Pa tudi, če jo potem uporabljam samo kot fotoaparat za v ruzak. Je boljša kot (ne ravno slab) fotkič na mojem telefonu, predvsem pa ima možnost zajema "širine", ki sem jo vedno pogrešal pri raznih dih jemajočih pogledih na širna prostranstva na potovanjih, ki jih brez širokokotnega objektiva za par sto ojrov, s svojim fotoaparatom nisem mogel ovekovečiti. Bomo videli... upam, da kmalu tudi skozi kamerino lečo :).

Ajd!

Manjši problem SJ4000 je (vsaj zame), da nima žiro-stabilizacije snemanja (prepreči tresenje posnetka). Preberi moj zapis, če se ti da. Pametne garancije pa nima nobena od teh dveh (ne rabljena SJ4000, ne ta, ki je v mojem citatku zgoraj).

Ajd!

Popravljeno . Popravil GoBobi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha si potem torej naročil soocoo c30r? To pomen, da sj4000 nima stabilizacije oz. bo potem treslo posnetek? Potem tale ne pride v poštev. Huh je še kar problem očitno glede teh bolj poceni variant kamerc. Še obstaja kaka druga firma v tem cenovnem razredu, ki se jo splača pogledat?

Nisem sploh nek zahteven uporabnik, ker se bo kamera uporabljala mogoče samo na par vožnjah. Ampak seveda hočem čim več in čim boljše za ta denar. Fajn bi bilo, da bi bil vključen že tisti vakumski nosilec za tank (pa je tole sploh varno pri višjih hitrostih, da ne odleti vse skupaj?), da ne rabim še tole posebej kupovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Firm različnih je kar nekaj, a je osnova enaka in je (po mojem) bolj razlika v stopnji končne kontrole, kot kaj drugega. 

Kar se pa tiče SJ4000 pa sploh ni slaba kamera, a je že malce starejši model (cca. 3 leta) in glede na hitrost razvoja čipsetov, so novejše že v osnovi v prednosti. Našel sem en dober review tele SJ4000...

...in naknadno še prilepek istega avtorja o uporabi na motorju. Ful dobra prispevka, če ti je angleščina O.K.

So pa cene novih SJ4000 spodaj v opisu njegovega prvega prispevka in take, kot jo je prilepil @Rogerg. 100 ojrov za rabljeno enako kamero je kar malo velik (bi rekel). Sploh glede na to, kaj dobiš za 100 ojrov na mojem linku (za SOOCOO C30R - novejši čipset in leče, s stabilizacijo, z daljincem, vso montažno opremo in dodatki iz opcije 8).

Na jutubi si oglej primerjave, ker jih je polno. Pa vesel preostanek zime v ogledovanju ti želim...

 

Hvala za trud :blush:?! Ni za kaj :P...

Ajd!

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vseh mojih izkušnjah, katerih je pa zelo veliko z športnimi kamerami je najboljša in edina sprejemljiva montaža na čeladi. Tukaj je najmanj vibracij in kot snemanja najboljši. Slabost je zračni upor, dodaten šum na čeladi in teža! Montaža na motorju zahteva vrhunski stabilizator in šele takrat dobimo pogojno uporabne posnetke. Vibracije motorja in naše razf....e ceste pustijo svoj pečat. Tudi tele cenene kamere se z stabilizatorjem slike ne morejo primerjati z brand znamkami kot so Sony, GoPro, Garmin...   Nihaj kamere še nekako prenesejo a mikro vibracije že popačijo sliko. Gimbal ali zunanj stabilizator tudi nee more umiriti mikro vibracij. Lahko pa drži kamero v vertikali, horizontali in smeri. Za občasno snemanje so tele cenene čisto dovolj a, ko uporabnik postane vešč snemanja postane tudi zahtevnejši, ker po navadi najlepši in zanimivi kadri niso uporabni in začne posegat po višji kvaliteti kamer.

En primer vsestransko uporabne zadeve...

http://www.bolha.com/avdio-in-video/video-tv-sprejemniki

Montirana na čelado snema med vožnjo, pri snemanju panorame, sovoznikov, ali pa v roki sopotnika gimbal naredi čudeže.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, mladench pravi:

Meni pa veliko bolje, kot na čeladi, je na prsih.

Jaz sem jo imel vedno pritrjeno na križ vilic...vedno zadovoljen s posnetkom..števec se vidu...slika lepa kaj bi kompliciral in še poizkušal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, mladench pravi:

Meni pa veliko bolje, kot na čeladi, je na prsih.

maš prav, mene velikokrat moti, ker na čeladi se preveč premika, žal moraš stalno gledati levo in desno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, mladench pravi:

Meni pa veliko bolje, kot na čeladi, je na prsih.

sem tudi imel na prsih in je bila dobra lokacija, sedaj pa ne več, ker je šipa previsoka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedo sem interesent za SJ7. Je že kdo delal kake študije in primerjave?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 urami, DAMI34 pravi:

maš prav, mene velikokrat moti, ker na čeladi se preveč premika, žal moraš stalno gledati levo in desno.

Evo rešitve!  Le kanalizacijskim pokrovom se izogibaj. :)

 

13.jpg

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 urami, DAMI34 pravi:

 

 

http://www.bolha.com/avdio-in-video/video-tv-sprejemniki/videokamere-in-oprema/full-hd-kamere/sportna-kamera-1314733960.html?aclct=1488111262&kw=Športna+kamera

Tole je na prodaj snema v načinu 2.4K. Novo.

Drugače je pa potrebna montaža na čimbolj mirno mesto, da preprečimo čimveč vibracij, malce prilagodimo tudi stil vožnje in pri lovu na zanimive kadre uporabimo čimveč domišljije. Postprodukcija je pa domača poslastica. ;)

 

Popravljeno . Popravil The Lakl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super posnetek. Pod špeglom ima cca 2 cm prostora in malo gleda celo naprej. Mogoče bom kdaj vanj malo zadel. GoPro pa snema sam sebe v ogledalo zato sem montiral Sonya ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Šneci a lahko pokažeš kako sljiko če maš, kako to zgleda na vilci in kak nosilec to maš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, The Lakl pravi:

Super posnetek. Pod špeglom ima cca 2 cm prostora in malo gleda celo naprej. Mogoče bom kdaj vanj malo zadel. GoPro pa snema sam sebe v ogledalo zato sem montiral Sonya ...

No sej, boš videl v praksi, mogoče bo bp.

Res pa je da ti jo imaš na roki, bolj naprej, pri meni je bila na zapestju, podlahtnici.

Sem pa potem montiral na ščitnik krmila, tudi solidno.

Pri obeh zadevah so seveda vibracije, plavanje slike, ampak je zato bolj pristno :) 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 9 minutami, Danilo D pravi:

Šneci a lahko pokažeš kako sljiko če maš, kako to zgleda na vilci in kak nosilec to maš

to je nosilec za na zapestje original od garmina, na ježeka, lahko daješ levo ali desno, odvisno od države :) 

evo na krmilu cevni nosilec in "ježek", zadeva ne leze, ker je iz spodnje strani, ko pride na gladko vilico nekakšna guma, ki limaWP_20160801_003.thumb.jpg.8d1d60d3f68ee06815de4c19948666e4.jpgWP_20160801_007.thumb.jpg.5d8d12c03548dfb0bccf179a57509297.jpg na vilici, boljše fotke nimam

 

 

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da nimava istih! Pri mojem čez luknjo vstaviš palec in si naviješ preko roke še ježka.

14888322037701187514308.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni. Imam kamero gopro 4, sedaj pa sem kupil še feiyu wg (3 osni gimbal) in zadevo sem danes testiral. Vpel sem na cevno zaščito motorja in po nekaj km zadeva ne deluje več, kamero mi obrne okrog in snema nazaj in tam obstane.. Ima kdo podobne probleme z tem? Razmišljam v tej smeri da gimbalu ne pašejo tresljaji motorja ki se prenašajo na cevno zaščito... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na nežno, krhko sestavo gimbala je bilo to tudi za pričakovati. Nekaj naredijo vibracije ostalo pa pritisk zraka. Zadeva žal še ni namenjena uporabi pri veliki hitrosti na motorju. Za snemanje počasne-panoramske vožnje še vzdrži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!