Skoči na vsebino

Dolomiti


kasti

Priporočene objave

Mislim, da si malo pomešal morje in Dolomite.

Na morju lahko poleti spiš tudi brez šotora, v Dolomitih pa lahko sredi poletja "zmrzneš" v šotoru.

lp

Franc

Spoštovani franc, vidim, da nisi razumel bistva mojega posta.

Hotel sem povedat, da se je treba ali četudi se gre za en ali za več dni, POPOLNOMA ORGANIZIRAT.

Če se bi ti ljudje popolnoma organizirali, se jim zgodbe, katere delijo z nami, NE BI ZGODILE.

Glede lokacije kampov v Dolomitih pa ti je tudi Snecer lepo odgovoril, tako da se da lepo preživet, samo organiziran moraš bit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani franc, vidim, da nisi razumel bistva mojega posta.

Hotel sem povedat, da se je treba ali četudi se gre za en ali za več dni, POPOLNOMA ORGANIZIRAT.

Če se bi ti ljudje popolnoma organizirali, se jim zgodbe, katere delijo z nami, NE BI ZGODILE.

Glede lokacije kampov v Dolomitih pa ti je tudi Snecer lepo odgovoril, tako da se da lepo preživet, samo organiziran moraš bit.

Breitner, a si ti poklici vojak? :) organizacija je pri nekaterih res šibka, vendar tudi maksimalen trud, ni zagotovilo, da bo šlo vse po planih. dve zaprti črpalki lahko zjebeta še tako buletproof načrt. rado jo zagode tud vreme in včasih preveč ambiciozni dnevni plani. če si lajf uzameš na izi, gre lahko pohajanje naprej brez stresa in samo po sebi, vendar takrat se praviloma precej zamudi.

Moje osebno mnenje je, da se splača dobro preštudirat zaželeno ruto, in bit relativno neobremenjen, če je treba stvar spremenit, predvsem pa ukrepat pravočaasno,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko si ravno vojsko omenil :) Sredi poletja me je zeblo ko psa, ker se je en teden "kampiralo" v vlažni šumi (pa ni nič deževalo čez dneve, nasprotno je sekala vročina).

Če ni spodaj dobre izolacije, "mraz" oziroma vlaga "ubijata". Enako doživetje se ti zna zgodit na morju, če spiš na plaži oziroma pomolu, vlaga, da teče...

Sicer pa nižje temperature niso problem.

Drugače pa imata oba prav, potrebno je biti pripravljen na "vse", ne pa na nič, kot nekateri nesrečniki v tej temi. Glede na oddaje in trend po televiziji, mislim da preživetje v "naravi" ne predstavlja več večje ovire, hehe.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spoštovani franc, vidim, da nisi razumel bistva mojega posta.

Hotel sem povedat, da se je treba ali četudi se gre za en ali za več dni, POPOLNOMA ORGANIZIRAT.

Če se bi ti ljudje popolnoma organizirali, se jim zgodbe, katere delijo z nami, NE BI ZGODILE.

Glede lokacije kampov v Dolomitih pa ti je tudi Snecer lepo odgovoril, tako da se da lepo preživet, samo organiziran moraš bit.

Nisem te hotel dražiti.

Dolomiti so v hribih, vreme se spremeni v par urah, lahko imaš prijetno kampiranje pri 20 C ali pa zmrzuješ v dežju pri 5-8 C. Bil, videl in mi na misel ne pride, da bi kampiral.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da si malo pomešal morje in Dolomite.

Na morju lahko poleti spiš tudi brez šotora, v Dolomitih pa lahko sredi poletja "zmrzneš" v šotoru.

lp

Franc

Sej če bi blo samo mrlo bi še blo, problem tega gorskega sveta je da, čim gre sonce za hribe rata ful vlage in to potem nažene mraz v kosti. Mene še nikoli ni tolko zeblo, kot v šotoru sred julija (najtoplejši del leta) v logu pod mangartom. in po moje tudi v dolomitih ne more bit neke grozne razlike. res da so zdej boljše ležalne podloge kot takrat. tako da mi kampiranje v teh krajih prav nič več ne diši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@franc:

Ne ne, nisem vzel tvoje pisanje kot draženje, ampak kaj se pač pogovarjamo.

Kje so Dolomiti vem, saj sem bil tam pred 5imi meseci in prevozil po njih v nekaj dneh 1100km.

Hotel sem reči, da se danes pred furo da vse splanirat, razen vreme.

Viri informacij so danes tako obsežni, imamo GPS naprave, kvalitetne pripomočke in če bi fantje bili organizirani, bi si lahko za to eno noč postavili improvizirano zavetišče, tak pa so šli na pot neorganizirani in plod tega so zgodbe, ki jih pišejo.

Drugo je, če ti imaš rezervirano sobo preko interneta in je nočitev zagotovljena, tako da pa greš po službi v Dolomite sredi TOP sezone, potem pa je že osnovna oprema šotor, podloga in spalka! Ker potem raje ležim kot pa se z 50 ali 60km/h premikam ponoči v mrazu.

Dežni kombiinezon se vzame zato, ker planiraš da bo lahko slabo vreme, nihče pa ne pomisli na kakšno šatorsko krilo in spalko v primeru, da bo moral veni prenočit.

Samo to .... vse je v planiranju.

P.S.

Hehehe ..... ne nisem poklicni vojak, to je še iz časo Yugo vojske. :naughty:

Popravljeno . Popravil BREITNER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

............................

Viri informacij so danes tako obsežni, imamo GPS naprave, kvalitetne pripomočke in če bi fantje bili organizirani, bi si lahko za to eno noč postavili improvizirano zavetišče, tak pa so šli na pot neorganizirani in plod tega so zgodbe, ki jih pišejo.

Samo to .... vse je v planiranju.

P.S.

Hehehe ..... ne nisem poklicni vojak, to je še iz časo Yugo vojske. :naughty:

...ja, ja, ampak vsega tega je avgusta leta 2003 nekak manjkalo .....:whistle:

če pogledam na začetek :lol1: posta ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja, ja, ampak vsega tega je avgusta leta 2003 nekak manjkalo .....:whistle:

če pogledam na začetek :lol1: posta ..

Se popolnoma strinjam,zdej so drugi cajti..... :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa res,da tud zdej brez rezervacije avgusta v Dolomitih težk dobiš fraj,ker je pač tu

glavna sezona(Italjani),spoh pa ne pozno popoldne oz.zvečer,za kampe pa morš prej vedit kam??

Sej je povečini vsepovsod isto,če že greš na blef je fajn,da prenočišče iščeš dopoldne,

ni pa zmeraj možno,ker smo vsi tranzit turisti in se ustavmo,ko mamo pač dovolj....

zato je dobro mal planirat...

Moja izkušnja iz Korzike v sezoni je podobna...zvečer nikakor za dobit placa v avtokampu,kaj šele apartma,,, dopoldne pa ni problem-dobiš!!Velik je takih ko mi,se selijo..dans tu,jutr tam...zato zdej dopoldne najdem plac,pa čez dan lav :OK: fmo okol...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja, ja, ampak vsega tega je avgusta leta 2003 nekak manjkalo .....:whistle:

če pogledam na začetek :lol1: posta ..

Saj pa to ni 20 let nazaj! Česa ni bilo pred osmimi leti? :lol1:

Vse je bilo ... internet, gps, mobilci ... alles.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!