Skoči na vsebino

Dolomiti


kasti

Priporočene objave

Jaz grem lahko samo 8.6 ali pa od 1.7 do 15.7 tam nekje.

Sem pa mislu da si napisal prej da lahko 8.6. al pa 15.6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A si se namerno vsem prelazom izognil :)

Ne mislm da ne. Sej kokr sem gledal grem čez kr nekaj prelazov. Katere prelaze sem pa zgrešu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pa mislu da si napisal prej da lahko 8.6. al pa 15.6.

Ja, prišlo je do spremembe, žal. Torej ali 8.6.07 ali pa v prvi polovici julija ali drugi polovici avgusta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, prišlo je do spremembe, žal. Torej ali 8.6.07 ali pa v prvi polovici julija ali drugi polovici avgusta.

Aha no sej ni problema. Jaz žal 8. ne morem na noben način razen če se kaj spremeni do takrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mislm da ne. Sej kokr sem gledal grem čez kr nekaj prelazov. Katere prelaze sem pa zgrešu?

Glavni oziroma njbolj oblegani prelazi so t.i. Sella Ronda in okolica.

V glavnem: Falzarego, Pordoi, Gardena, Valparola, Sella, Fedaia, Giau, Staullanza ...

To so vse za en dan krožne vožnje, zelo lepe ceste, mogoče v sezoni nekaj preveč avtobusov ampak se da.

Malo dalje od centra dolomitov (še vedno vse za v enem dnevu) imaš pa potem lepe prelaze Monte Giovo (Jaufenpass), Penserjoch, Wurzjoch, ...

Potem pa so celodnevni izleti iz centra Dolomitov na primer preko pso. Tonale, Gavie do Stelvia in nazaj ...

Tale naslov ima izvrstne opise tako prelazov, kot poti in ostalih stvari tudi in še posebej za Dolomite.

http://www.alpineroads.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glavni oziroma njbolj oblegani prelazi so t.i. Sella Ronda in okolica.

V glavnem: Falzarego, Pordoi, Gardena, Valparola, Sella, Fedaia, Giau, Staullanza ...

To so vse za en dan krožne vožnje, zelo lepe ceste, mogoče v sezoni nekaj preveč avtobusov ampak se da.

Malo dalje od centra dolomitov (še vedno vse za v enem dnevu) imaš pa potem lepe prelaze Monte Giovo (Jaufenpass), Penserjoch, Wurzjoch, ...

Potem pa so celodnevni izleti iz centra Dolomitov na primer preko pso. Tonale, Gavie do Stelvia in nazaj ...

Tale naslov ima izvrstne opise tako prelazov, kot poti in ostalih stvari tudi in še posebej za Dolomite.

http://www.alpineroads.com/

Super najlepša hvala bom jaz tole mal počekiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Čez dober teden!

http://www.motoraduno-stelviointernational.com/

A ima, kdo namen it pogledat, pa se zapeljati še čez nekaj prelazov?

Nekateri startamo že v petek ( 3-je), ostali zamudniki - pa malo bolj hitri, v soboto. Če hoče še kdo v družbo, lahko me kontaktira na PM. Pokraina lepa, zbor zanimiv, pivo pa pripeljejo kar s cisternami, (autotreno) tako kot pri nas bencin.

Lp Regi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdravljeni s kolegom se 28 julija odpravljava v italjanske dolomite izlet bi trajal 4 dni isceva dva motorista lahko tudi motoristka ki bi sla zraven. ce je kdo zainteresiran naj mi pise na ducatifan2@yahoo.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek se odpravljamo v Dolomite za tri dni . Ritem vožnje LT , DOBRODOŠLI . Start nekje okrog 6.00 Postojna (ali po dogovoru ).Za sedaj 3 mot. (suzuki 750gsx-f ,kle 500 ,fazer 900 ) Kontakt na Gsm 041 323730 Mare , ali pm, forum....

MARE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...
sam :blush: pač klapa dela pa nima cajta :closedeyes: al pa volje :angry2:

no ja dos nism šou nikamor k sem šele zdele pršu iz bolnice(sem še šou mal krvodajalca) :P gužva pa taka :OK:

kak krogec?!

lohk tud dva,tri......tati ni blema z največjim veseljem!!!! :OK:

sam zment se morva :D :P

ej šele danes sem prebrala tole.....vidiš Miha to so pa leta, kajne

brez zamere, pa drugo leto :winkiss: :winkiss: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej šele danes sem prebrala tole.....vidiš Miha to so pa leta, kajne

brez zamere, pa drugo leto :winkiss: :winkiss: :winkiss:

:eek: :eek: :lol1:

sva zmenjena pa za drugo leto ane?!

.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

tema sicer obdelana že miljonkrat ampak nikjer nisem zasledil ali obstaja krajša varianta te poti recimo cca. dva dni?

Recimo sobota zjutri pa max nedela pop.?(žal ni več dopusta!).

Hvala za odg.!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tema sicer obdelana že miljonkrat ampak nikjer nisem zasledil ali obstaja krajša varianta te poti recimo cca. dva dni?

Recimo sobota zjutri pa max nedela pop.?(žal ni več dopusta!).

Hvala za odg.!

z gorenjske ni problema tudi za 1 dan. res pa je, da ne vem, kaj si si omislil. stelvio bo malce daleč....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

z gorenjske ni problema tudi za 1 dan. res pa je, da ne vem, kaj si si omislil. stelvio bo malce daleč....

lej sm še čist zelen pri teh izletih, tako, da niti ne vem kje bi začel...

no to kar si omenil se že sliši zanimivo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lej sm še čist zelen pri teh izletih, tako, da niti ne vem kje bi začel...

no to kar si omenil se že sliši zanimivo...

iz rateč je približno 200km do cortine ne glede na to, ali greš čez lienz ali tolmezzo. cortina je pa lahko izhodišče za bližnje prelaze po dolomitih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Dolomite je dva dni popolnoma dovolj vsaj za prvič. Vsekakor ti priporočam prvi obisk s starimi mački, ki poznajo te konce in se prepustiš užitkom v naravi in ne iskanju pravih cest. Vsekakor za prvič svetujem obisk Sella ronde in Marmolade. Za dostop uporabiš avstrijsko stran in čez Misurino do Cortine. Za povratek pa čez Maurio in preko Tolmezza. Vendar avgusta ni ravno primeren čas, ker so ceste polne avtodomov in podobnih nevšečnosti. Rezerviraj si spanje že prej in boš imel več časa za vožnjo in ne za iskanje prenočišča.

tolk.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Dolomite je dva dni popolnoma dovolj vsaj za prvič. Vsekakor ti priporočam prvi obisk s starimi mački, ki poznajo te konce in se prepustiš užitkom v naravi in ne iskanju pravih cest. Vsekakor za prvič svetujem obisk Sella ronde in Marmolade. Za dostop uporabiš avstrijsko stran in čez Misurino do Cortine. Za povratek pa čez Maurio in preko Tolmezza. Vendar avgusta ni ravno primeren čas, ker so ceste polne avtodomov in podobnih nevšečnosti. Rezerviraj si spanje že prej in boš imel več časa za vožnjo in ne za iskanje prenočišča.

tolk.....

Hvala za nasvete...

da bi šu z nekom, ki ta izlet pozna sm že pomislu sam je pa spet treba termine uskladit itd.,...

V mislih sm imel zadnji vikend v tem mesecu, če je kdo slučajno za to akcijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Dolomite je dva dni popolnoma dovolj vsaj za prvič. Vsekakor ti priporočam prvi obisk s starimi mački, ki poznajo te konce in se prepustiš užitkom v naravi in ne iskanju pravih cest. Vsekakor za prvič svetujem obisk Sella ronde in Marmolade. Za dostop uporabiš avstrijsko stran in čez Misurino do Cortine. Za povratek pa čez Maurio in preko Tolmezza. Vendar avgusta ni ravno primeren čas, ker so ceste polne avtodomov in podobnih nevšečnosti. Rezerviraj si spanje že prej in boš imel več časa za vožnjo in ne za iskanje prenočišča.

tolk.....

Hvala za nasvete...

da bi šu z nekom, ki ta izlet pozna sm že pomislu sam je pa spet treba termine uskladit itd.,...

V mislih sm imel zadnji vikend v tem mesecu, če je kdo slučajno za to akcijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Dolomite je dva dni popolnoma dovolj vsaj za prvič. Vsekakor ti priporočam prvi obisk s starimi mački, ki poznajo te konce in se prepustiš užitkom v naravi in ne iskanju pravih cest. Vsekakor za prvič svetujem obisk Sella ronde in Marmolade. Za dostop uporabiš avstrijsko stran in čez Misurino do Cortine. Za povratek pa čez Maurio in preko Tolmezza. Vendar avgusta ni ravno primeren čas, ker so ceste polne avtodomov in podobnih nevšečnosti. Rezerviraj si spanje že prej in boš imel več časa za vožnjo in ne za iskanje prenočišča.

tolk.....

Hvala za nasvete...

da bi šu z nekom, ki ta izlet pozna sm že pomislu sam je pa spet treba termine uskladit itd.,...

V mislih sm imel zadnji vikend v tem mesecu, če je kdo slučajno za to akcijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Hjoj, ne morem verjet kako ste eni proti šotorom!

Sami smo imeli kamp prikolico, kasneje pa smo občasno šotorili in moram reči, da ni lepšega kot biti v kampu.

Vse je tako na izi, na nič nisi vezan, ješ kdaj in kaj ti paše .... obračaš roštilj vsak dan ... si nonstop v kopalkah ... itd.

Prav v tem je čar, da uživaš in se ne obremenjuješ z uro, kot to počneš v hotelu.

Ok, saj je vredu mehka postelja in tuš, ampak če človek tri ali pet dni v letu ne more potrpet v šotoru, potem pa je tisti res razvajen.

Danes so kvalitetni šotori, spalke in ležalne podloge tako majhne, da jih dobiš brez problema v kovček.

Tudi če dva potujeta in imaš stranske torbe ni problem. Z malim se moraš zadovoljit in ne kompletno garderobo za dva vlačit na motor, potem pa res verjamem, da skoraj ni prostora. Za takšne podvige se je treba MAKSIMALNO pripravit in ORGANIZIRAT.

Na motorju je potreben minimalizem, kar se tiče garderobe in ostalih "finih" stvari in prav v tem je čar, ko ti zraven šotora stoji tvoja lubica ti pa ležiš pod milim nebom, ješ čevape in piješ pivo, ter z prijatelji debatiraš o naslednjem dnevu. To je čar kampiranja.

Kaj se pa tiče zgodb, ki so opisane: hmm ... smola, da se vam je to zgodilo. Na napakah se učimo in upam, da "vgzgonjo" vplivajo za drugič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hjoj, ne morem verjet kako ste eni proti šotorom!

Sami smo imeli kamp prikolico, kasneje pa smo občasno šotorili in moram reči, da ni lepšega kot biti v kampu.

Vse je tako na izi, na nič nisi vezan, ješ kdaj in kaj ti paše .... obračaš roštilj vsak dan ... si nonstop v kopalkah ... itd.

Prav v tem je čar, da uživaš in se ne obremenjuješ z uro, kot to počneš v hotelu.

Ok, saj je vredu mehka postelja in tuš, ampak če človek tri ali pet dni v letu ne more potrpet v šotoru, potem pa je tisti res razvajen.

Danes so kvalitetni šotori, spalke in ležalne podloge tako majhne, da jih dobiš brez problema v kovček.

Tudi če dva potujeta in imaš stranske torbe ni problem. Z malim se moraš zadovoljit in ne kompletno garderobo za dva vlačit na motor, potem pa res verjamem, da skoraj ni prostora. Za takšne podvige se je treba MAKSIMALNO pripravit in ORGANIZIRAT.

Na motorju je potreben minimalizem, kar se tiče garderobe in ostalih "finih" stvari in prav v tem je čar, ko ti zraven šotora stoji tvoja lubica ti pa ležiš pod milim nebom, ješ čevape in piješ pivo, ter z prijatelji debatiraš o naslednjem dnevu. To je čar kampiranja.

Kaj se pa tiče zgodb, ki so opisane: hmm ... smola, da se vam je to zgodilo. Na napakah se učimo in upam, da "vgzgonjo" vplivajo za drugič.

Mislim, da si malo pomešal morje in Dolomite.

Na morju lahko poleti spiš tudi brez šotora, v Dolomitih pa lahko sredi poletja "zmrzneš" v šotoru.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!