Skoči na vsebino

Kako izbrati avtomobilsko anteno?


yillyevski

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zanima me na kaj moram paziti (katere tehnicne podatke) pri nakupu avtomobilske antene za sprejem radijskih valov.

Trenutno imam namrec na avtomobilu neko malo antenico, ki sicer zelo lepo izgleda vendar je sprejem zelo slab.

Poizkusil sem z anteno iz puncinega avtomobila in sprejem se je drasticno izboljsal. Bi pa vseeno rad, da bi bila antena nizka (majhna)...

Hvala v naprej za pomoc

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paziti moraš takorekoč na vse. To je življenski nakup in pred njim se moraš temeljito pozanimati o materialu in katerega je izdelana, da ne vsebuje slučajno virusov norih bikov, paziti moraš na to, da "lovi" le radijske valove, kajti če ti trgovec "uturi" anteno za poslušat TV signal te lahko ta nevarna antena v levem ovinku prehiti po desni, nadalje moraš paziti, da v nobenem, ponavljam NOBENEM primeru ne plačaš zanjo več kot 0,2356 eur, ker v nasprotnem te bo CIA obtožila sedelovanja z alkaido. In še najbolj pomembna stvar pri nakupu tako sofisticirane opreme je, da jo prej temeljito izprobaš, da ti slučajno ob redni uporabi ne ostajajo dlake v debelem črevu. Pa čimboljši nakup ti želim.

PIES: morda bi bilo dobro pred nakupom preveriti tudi % maščobe v njej, ker baje da imajo nekatere kitajske antene že kar 3,2% maščobe v krvi! :headbang: :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha :lol: , drugace pa en drat (žico) dej notr pa bo ql delal, sej antena ni nc drucga kt žica povita okol palcke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preprosto vprasanje za nekoga, ki se na stvar spozna. Zal pa vidim, da v tem forumu prevladuje norcevanje iz vsega in vsakogar.

Zal nimam toliko denarja, da bi ga razmetaval in zato tudi ob nakupu antene, ki stane za nekoga sicer le borih 20€ premislim.

Studentski proracun je pac omejen.

Ce bi bilo vprasanje ze tako trivialno in antena le par zic navitih okoli palcke potem verjetno ne bi imele Antene razlicne domete in bi moja, vgrajena ze pred nakupom rabljenega avtomobila, ne imela tako slabega sprejema.

Tudi vsak GSM aparat ne "vlece signala" enako dobro kot sosedov.

Na Vas forum se res vec ne oglasim. Skoda.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne sam tega ne, ne še it s foruma, ne bomo zdržal brez tebe, prosim pridi nazaj, obljubimo da se bomo potrudili in ti pametno odgovarjali na neumna vprašanja itd... :lol1:

če pa je puncina antena tako dobro delovala pa kupi ravno takšno :grim

P.S. obstaja študentsko delo, v enem dnevu lahko zaslužiš za novo anteno. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko kupiš anteno je tko kt d bi si šu kupt skret papir, ubistvu še pr skret papirju maš več za mislt, mogoče dvo, tro slojni, kšne rožice gor narisane itd.

kupi shark anteno, lepa, mjhna pa še dobr nj bi lovila.... itak pa nj bi vse antene mogle lovit, tko d ne vidm v čem je kle sploh problem...... mogoče si nabiraš objave :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

o bog, pomagaj ubogim v duhu....

človek je lepo vprašal in prosil za pomoč......

ne boste verjeli, vendar je kar nekaj znanosti okoli anten....priporočam prebiranje kakšne knjige v to smer....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se norčujete iz človeka? Lepo je vprašal, pa mu dajmo odgovoriti. Kolikor mi je znano, bo najboljša antena, tista radioamaterska, ki jo razpneš čez pol vasi. Če ta ne bo lovila signala, ga živ bog ne bo. Pa kakšna znanost je iti v trgovino, pa kupit anteno? Tisti mali drek na strehi, ki jo imaš sedaj, je šminkeraj, kupi normalno anteno, pa bo vlekla.

Pa bom še jaz postavil eno vprašanje. Že mesece me črviči in gloda dvom, če imam kapice ventilov prave. Namreč zdaj so plastične, en rob na sprednji kapici se je malo izrabil, pa me skrbi, če sem v nevarnosti, da mi spusti zrak iz pnevmatike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer je mene tudi skoraj zvilo, ko sem bral vprašanje, a po drugi strani pa se fant mogoče druži z ljudmi, ki res komplicirajo pri nakupu stvari, kot je antena.

Poznam jih veliko, ki imajo take težave. Nekateri imajo antene, ki so stale več, kot moj avtoradio.

Pa tudi ljudje, ki imajo takšne težave z ventilčki, kot jih je omenil motofrik prav gotovo obstajajo......

Ni pa lepo, da ste človeka tak napadli.

Nekdo je na motosvetu enkrat vprašal, kako švic majico si naj kupi za na motor....

Pa ga ni nihče napadal.

Ko sem predlagal tako za kolesarje, so mnogi napadli mene, ker kolesarska naj ne bi bila dobra za na motor in je edina prava motoristična Dainese.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo tega je pa kar res, glede kompliciranja. Pred leti sem na motozboru v Varaždinu imel priliko videti enega bajkerja iz Bosne na starem BMW, ki je v hladnem vremenu imel pod jakno in hlačami podložen časopisni papir. Najcenejše termo perilo, in funkcionalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Antena, da bi normalno delala, bi morala biti dolga približno 1m (malo več ali malo manj- nepomembno), v ta namen je dobra tudi popolnoma navadna žica (samo da stoji "pokonci"), če pa hočeš kakšno bolj "modno" varianto pa moraš bolj globoko seči v žep.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahk vzameš tudi antenski ojačevalec za avto radio, ki ga vstaviš med radiom in anteno. Tako imam jaz na avtu, signal lovi b.p., strošek minimalen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje izkušnje je takšne,da so antene,ki so vgrajene tovarniško,še najboljše "vlekle".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni šala,- na stoenki sem imel nameto zlomljene antene metlico od mikserja... Pa da kdo ne bi mislil, da ni vleklo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

je pa tudi odvisno od radija. puncin bivši avto radijo v centru ljubljane ni našel nobene postaje. sedaj s novim radijem, ne enteno, najde vse povsod

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!