Skoči na vsebino

Soča


ralfek2

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Po peklenski vročini na morju bi s prijateljico rada obiskala reko Sočo oz. podobno destinacijo, kjer je možnost kampiranja. Ta del Slovenije mi je precej tuj, zato bi bil hvaležen za vsakršen koristen nasvet, kam sploh zaiti, kje so tiste najlepše točke in da ni onemogočen vstop z motorjem. Poznavalce teh krajev vljudno prosim za kakšen koristen nasvet.

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Po peklenski vročini na morju bi s prijateljico rada obiskala reko Sočo oz. podobno destinacijo, kjer je možnost kampiranja. Ta del Slovenije mi je precej tuj, zato bi bil hvaležen za vsakršen koristen nasvet, kam sploh zaiti, kje so tiste najlepše točke in da ni onemogočen vstop z motorjem. Poznavalce teh krajev vljudno prosim za kakšen koristen nasvet.

Lep pozdrav!

V nedeljo 22,07,07 smo imeli izlet MK Nm. ob Soči,zelo lepa tura,kamping prostorov je zelo veliko nebi smelo biti problema.Mi smo našli lep kamp predno se začne vzpon na Vršič z leve strani ceste poplnoma ob soči samo par kilometrov naprej,ko se začne vzpon na Vršič je levo takoj za manjšim mostom odcep za na izvor Soče z motorjem po asfaltu prideš do prijazne gostilne nato pa se gre peš 15 min. do izvira Soče in pri tej gostilni levo 15 min. do kekčeve domačije. V Kranjski gori smo imeli kosilo v zelo poceni gostilni,nasproti gasilskega doma.

post-9445-1185103548_thumb.jpg

post-9445-1185103609_thumb.jpg

post-9445-1185103646_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kampiraš lahko v čezsoči...(prevelika gužva)

Kamp Klin (lepena)....luštn plac, malo manj ljudi, mal bolj mrzla voda

trenta (ne vem kako se kliče kamp)...fajn plac, veliko ljudi, bližina ceste (tumač prometa in cestakov) :cry:

Pa še vrsta drugih zame mal slabših lokacij...predlagal bi ti Klin al pa kamp v vasi Soča, k žal ne vem kak naziv ima :)

PS: Lahko kontaktiraš Stergulc Alojza (apartmaji), pa ti bo povedal kaj pa kako je s kampom v Soči. Ma apartma tm zravn (skoz zaseden apartma. ma se mi zdi, da je zej preuredil, pa ma še eno manjšo sobo s kuhinjo - ga že dolgo nism vidu) O:-) O:-) (sam na pogrebih...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če gremo od Gorice gor imaš naslednje - Kanal (zalo lušten kamp, blizi vode, motor lahk maš ob šotoru, center vasice 200m bek od kampa), Tolmin (ni sicer blizu mesta, ampak malo bolj preč - tam kjer so raznorazni festivali - metalkamp, raggefestival itd), trnovo (fajn če greš pol raftat), bovec (vsesplošno dobro), in pol naprej je pa v trenti že opisano.

Imaš pa ob sami soči od Kanala proto izviru vsake 100m kak plac, kjer se lahko vstaviš in se ohladiš v vodi (saj je vidno, ko so avtomobili na mini park placih parkirani, spodaj ob vodi se pa hladijo).

prijetno bivanje.

Popravljeno . Popravil xopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se ustaviš v Bovcu je tut ok. Kemp Polovnik ali Vodenica sta pomoje najboljša v tstemu koncu. Polovnik ima odlično gostilno zraven pa veliko sence motoristi so tam "dobrodošli". Vodenica je mal bol divja čist zraven Koritnice in Soče. Glede na to da sta oba kempa čist bliz Bovca se ti jih splača izbrati za "bazo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

imaš pa tudi od Kobarida gor proti Robiču v Podbeli Kamp Nadiža

sicer zadeva bolj družinskega značaja, vsaj kakršnih pogledov smo bili mi zadnjič deležni :whistle:

tik mimo kampa teče tudi reka Nadiža, ki pa se po velikosti in mrzloti ne more primerjat z Sočo :grrr vendar za zunanje ohlajevanje kar zadosti*

* - v poslovnem objektu namreč za notranje hlajenje nudijo fajn mrzle laške pire B)

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imaš pa tudi od Kobarida gor proti Robiču v Podbeli Kamp Nadiža

sicer zadeva bolj družinskega značaja, vsaj kakršnih pogledov smo bili mi zadnjič deležni :whistle:

tik mimo kampa teče tudi reka Nadiža, ki pa se po velikosti in mrzloti ne more primerjat z Sočo :grrr vendar za zunanje ohlajevanje kar zadosti*

* - v poslovnem objektu namreč za notranje hlajenje nudijo fajn mrzle laške pire B)

Ja v Podbeli je res škoda tega kampa, včasih je bil tak ''rock and roll'' :naughty: dons so pa zgleda vsi hipiji družinski ratal.

Po njihov bi mogu že ob 10h spat it

Je pa narava 1A

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja v Podbeli je res škoda tega kampa, včasih je bil tak ''rock and roll'' :naughty: dons so pa zgleda vsi hipiji družinski ratal.

Po njihov bi mogu že ob 10h spat it

Je pa narava 1A

:grim

pa dobro izhodišče za enduro furo preko Stola do Učje :kva2: (dobrih 20km McAdama)

Nadiža z višine

post-5241-1186724796_thumb.jpg

cesta ;)

post-5241-1186724868_thumb.jpg

od spodaj

post-5241-1186724947_thumb.jpg

od zgoraj :whistle:

post-5241-1186725031_thumb.jpg

Mačji kašelj za Tigerčka

post-5241-1186725158_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa dobro izhodišče za enduro furo preko Stola do Učje :kva2: (dobrih 20km McAdama)

A se pride po tej cest čez, ali se moraš po isti poti vračat nazaj v dolino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se pride po tej cest čez, ali se moraš po isti poti vračat nazaj v dolino?

prideš čez :grim

post-5241-1186728507_thumb.jpg

tik pred mejnim prehodom Učja

post-5241-1186727716_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prideš čez :grim

post-5241-1186728507_thumb.jpg

tik pred mejnim prehodom Učja

post-5241-1186727716_thumb.jpg

Jest kr... :headbang: sem šel pa po isti nazaj dol

pa še lepo sem padu v gozdu :whistle:

bo treba ponovit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bo treba ponovit

itak, se splača......zdaj se je cesta najbrž že malo uležala, ker zadnjič (pred 3 tedni) so ravno na sveže rili po njej

post-5241-1186750574_thumb.jpg

in je bilo kar zajebano furat po takem grobem grušču (sploh z zlizanimi gumami) :glare:

za (analogno) navigacijo pa priporočam karto Kod&kam - Zgornje Posočje

Popravljeno . Popravil Zdrawc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak, se splača......zdaj se je cesta najbrž že malo uležala, ker zadnjič (pred 3 tedni) so ravno na sveže rili po njej

post-5241-1186750574_thumb.jpg

in je bilo kar zajebano furat po takem grobem grušču (sploh z zlizanimi gumami) :glare:

za (analogno) navigacijo pa priporočam karto Kod&kam - Zgornje Posočje

Ti bi moral videti, kako zajebano je bilo sele prej, preden so se lotili ceste. Je pa vse skupaj v lepem vremenu zelo slikovito in priporocam endurasem obisk v bliznji prihodnosti, saj sem prebral v tamkajsnjem glasilu, da nameravajo v cca. 5-6 letih cesto zapreti za javni promet in podeliti koncesije nekaterim za prevoze na goro. To bi se znalo zgoditi z vecino takih cest v Posocju. Mi gre pa tak nacin mocno na zivce, ko cesto uredijo z nasim, davkoplacevalskim denarjem, potem pa sluzi pescica z vlozkom 0. Podoben primer je bil s cesto z Livka preko Kolovrata. Je na tistem koncu bolj poznana druzina odprla turisticni objekt in takoj se je pojavil na takorekoc ravnokar asfaltirani cesti prometni znak "prepovedano za vsa vozila, dovoljeno za lastnike parcel". No, ne vem kdo se je temu uprl, znak so kmalu odstranili.

Drugace pa tam res lepo

post-8667-1186995582.jpg

post-8667-1186995603.jpg

post-8667-1186995618.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti bi moral videti, kako zajebano je bilo sele prej, preden so se lotili ceste. Je pa vse skupaj v lepem vremenu zelo slikovito in priporocam endurasem obisk v bliznji prihodnosti, saj sem prebral v tamkajsnjem glasilu, da nameravajo v cca. 5-6 letih cesto zapreti za javni promet in podeliti koncesije nekaterim za prevoze na goro. To bi se znalo zgoditi z vecino takih cest v Posocju. Mi gre pa tak nacin mocno na zivce, ko cesto uredijo z nasim, davkoplacevalskim denarjem, potem pa sluzi pescica z vlozkom 0.

........res so frajerji :doze:

A jim je res treba tega, v celi uri kolikor sem hodil tam čez nisem srečal na cesti niti enega drugega vozila (razen tistega JCBja in pa na vrhu je bil parkiran en osebni avto), kaj šele pešca......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve, kakšna je cesta od Livka preko Kambreškega proti Brdom (asvalt, makadam)?

Vsakega malo! Vendar tudi makadam ni tako slab, da se ne bi dalo tudi z cestnim motorjem. Morda je vprasljivo po kakem daljsem dezevju. Sam sem bil z TDM-ko in Fazerco brez problema. Lepa, razgledna cesta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

........res so frajerji :doze:

A jim je res treba tega, v celi uri kolikor sem hodil tam čez nisem srečal na cesti niti enega drugega vozila (razen tistega JCBja in pa na vrhu je bil parkiran en osebni avto), kaj šele pešca......

Se najvec zasluzka si obetajo zaradi padalcev, ki jih je ob ugodnem vremenu kar dosti. Drugace pa vse skupaj res bolj sameva (saj zato je tudi se lepse).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

KTM LC8 - lahko vidiš kakšna je cesta s Kolovrata proti Kambreškemu in naprej proti Levpi........cesto čez Kobariški stol so "porihtali".....koncesije bodo podelili lokalnim prevoznikom za prevoz padalcev - ker je na vrhu startno mesto....in prav bodoči koncesionarji se najbolj jezijo na motoriste in jih želijo pregnati iz te prečudovite ceste...Na Kolovratu je pa muzej na prostem kamor naj bi prihajali v večjem številu turisti....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in prav bodoči koncesionarji se najbolj jezijo na motoriste in jih želijo pregnati iz te prečudovite ceste...

Saj to je to. Vlozili ne bodo niti centa in mislijo da bo cesta samo za njih. Upam na kako za vse sprejemljivo resitev (recimo cesta odprta za vse proti nekemu znosnemu placilu).

Taka pa je cesta na Breginjski Stol pozimi.

post-8667-1187120272_thumb.jpg

post-8667-1187120296_thumb.jpg

post-8667-1187120306_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...
KTM LC8 - lahko vidiš kakšna je cesta s Kolovrata proti Kambreškemu in naprej proti Levpi........cesto čez Kobariški stol so "porihtali".....koncesije bodo podelili lokalnim prevoznikom za prevoz padalcev - ker je na vrhu startno mesto....in prav bodoči koncesionarji se najbolj jezijo na motoriste in jih želijo pregnati iz te prečudovite ceste...Na Kolovratu je pa muzej na prostem kamor naj bi prihajali v večjem številu turisti....

Kako je zdaj s to cesto??Se sme voziti po njej?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdaj s to cesto??Se sme voziti po njej?

Lani smo šli iz mejnega prehoda Učja čez Stol do Sedla pri Nadiži z KTM avtenture tour in brez

zapletov samo dvojna vrata smo odprli ter zaprli nevem kako je letos.Cesta čisti užitek za gor ter dol :naughty: :worship: :worship: .

post-18397-1210016796_thumb.jpg

post-18397-1210016835_thumb.jpg

post-18397-1210016872_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je zdaj s to cesto??Se sme voziti po njej?

Da, sme se.

Popravljeno . Popravil Buzdovan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sel vceraj po tej cesti iz smeri Breginja na Stol :whistle: Do vrha vse ok :rolleyes: potem,ko sem hotel navzdol do Ucje pa je bil vsaj na enem mestu sneg tako da sem moral nazaj od koder sem prisel :headbang:

post-3091-1210407576_thumb.jpg

post-3091-1210407614_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Jaz bom pa zdaj eno malo mimo usekal, ker je tema o Vršiču zaklenjena, nevem sicer zakaj, a kakšne druge z iskalnikom nisem našel.

Zanima me, ali je vršič navadno že goden za motoriste prvi teden v maju?

Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!