Skoči na vsebino

Lastna varnost


ftp

Priporočene objave

Druga prometna nesreča s smrtnim izidom pa se je zgodila ob 21.45, ko je 52-letni voznik iz Izole vozil osebni avtomobil po glavni cesti drugega reda iz smeri Seče proti Sečovljam. Izven naselja Parecag je z vozilom zavijal levo na makadamsko parkirišče, takrat pa je iz nasprotne smeri pripeljal z neregistriranim motornim kolesom 20-letni domačin iz Sečovelj, ki je trčil v osebni avtomobil. V trčenju je bil voznik motornega kolesa tako hudo poškodovan, da je na kraju nesreče umrl. Med vožnjo ni uporabljal varnostne čelade, na vozilu pa ni imel nameščenih luči.

vir : 24ur.com

ps: policija je še povedala , da je bil voznik avtomobila vinjen in da je zavil proti gostilni čez neprekinjeno črto :headbang:

Ponovno kot opozorilo.

Da ne smetim v "črni" temi, sem odprl novo.

Zmotil me je ta :headbang: . Pričakujemo, da nas bodo vsi pazili, pa sami nič ne naredimo.

Ob 21:45 brez luči na cesti si neviden tudi treznemu vozniku. Zavijanje čez neprekinjeno črto..., kdo pa še ni.

Po radiju so povedali še, da motor ni bil registriran in ni imel vozniške, poleg ostalega.

Ta je lahko samo izbiral komu se bo vrgel spodaj. Na ta način se prej ali slej zgodi.

Ne se zanašat na druge.

Ne krivde spravljat na druge, če sami nismo vsega naredili da se neljubo ne bi zgodilo.

Pa srečno vožnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz za varnost skrbim tako, da si zapnem jakno, drugace bi se prehladil...

resno pa: kakor si posteljes, tako bos spal... Kdor pazi ima vec moznosti, kdor je debil naj se pa ubije (darwin je imel prav)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da če ne bomo pazili sami nase, smo najebali! :closedeyes:

Ne moremo pričakovati, da bodo drugi udeleženci pričakovali razne projektile na 2 kolesih, brez luči ipd...marsikdo je bil izsiljen čisto po svoji krivdi.

Pa da me ne boste zdaj popljuvali, da zagovarjam voznike avtomobilov in pljuvam v "lastno" skledo, sam sem večji del voznik avtomobila, ne motorja in se mi je že parkrat zgodilo, da bi koga skoraj izsilil, kljub veliki pozornosti :angry: Nekateri se pač nimajo radi in tvegajo življenje dobesedno na vsakem koraku - OK, po eni strani ga vsi udeleženci v prometu oz. vsi motoristi, vendar se da z zrelo vožnjo, predvidevanjem in očmi na pecljih ves čas rešiti iz marsikatere situacije oz se takšni situaciji izogniti.

Pa da ne bom bolj papeški od papeža - vsi ga radi pritisnemo, zato tudi imamo motorje, vendar mislim, da je predvsem pomembno kje in kdaj - gosto naselje se mi ne zdi glih najprimernejši kraj za to!

Veliko varnih kilometrov vsem... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponovno kot opozorilo.

Da ne smetim v "črni" temi, sem odprl novo.

Zmotil me je ta :headbang: . Pričakujemo, da nas bodo vsi pazili, pa sami nič ne naredimo.

Ob 21:45 brez luči na cesti si neviden tudi treznemu vozniku. Zavijanje čez neprekinjeno črto..., kdo pa še ni.

Po radiju so povedali še, da motor ni bil registriran in ni imel vozniške, poleg ostalega.

Ta je lahko samo izbiral komu se bo vrgel spodaj. Na ta način se prej ali slej zgodi.

Ne se zanašat na druge.

Ne krivde spravljat na druge, če sami nismo vsega naredili da se neljubo ne bi zgodilo.

Pa srečno vožnjo.

moja napaka...sem mislila,da si prebral članek in vidu , da je vsem jasno, da si je motorist sam pomagal tja kamor je zdej prišu....

ko pa sedeš za volan in si pijan...in greš čez polno črto proti gostilni....mislim ,da je treba poudarit tudi to...čeprav ni napisano v članku....

:headbang:

ta je zate...

ps: upam,da se bo šofer spomnil pri naslednjem kozarčku, da je umoril mladega fanta...oz. da je pomagal fantu pri samomoru...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ps: upam,da se bo šofer spomnil pri naslednjem kozarčku, da je umoril mladega fanta...oz. da je pomagal fantu pri samomoru...

A dej ne nakladaj, če dejansko sploh ne veš, kaj "upaš" oz nekomu privoščiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dej ne nakladaj, če dejansko sploh ne veš, kaj "upaš" oz nekomu privoščiš...

moje mnenje je moje mnenje....

ti maš lahko svojega...mene ne moti.... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj namen ni bil ugotavjati krivde, ampak opozoriti, da sami premalo pazimo nase.

PS:

Še na forumu smo tako nestrpni, kaj šele v prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang: :headbang: :headbang:

Kaj naj rečem? Večina od nas se je najbrž že peljala z avtom malce pod vplivom alkohola :headbang: , pa tudi čez polno črto smo že zavili... Ne bom trdil, da to lepo in ok , ampak vsi smo krvavi pod kožo. Velika verjetnost je, da bi voznik avta , kljub vplivu alkota, opazil motorista, če bi le ta imel prižgane luči. Pa da ne bo kdo rekel, da zagovarjam pijane voznike !!!

Po drugi strani pa čelada, primerna oprema.... zvišata možnost preživetja ob trku. Tko da :headbang: in en in drug!

Za vse pa velja PREDVIDEVANJA, NASVETI IN OSEBNA VARNOST.

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor lahko poiščemo samo v svoji glavi! Tako, kot ne moremo prevzeti znanja drugega na lahek način se moramo obnašanja na cesti naučiti sami in pri tem preživeti! V pomoč so nam prometni znaki in predpisi, ki jih zavestno tako lahko kršimo in to vodi..........v črno kroniko, osebne in družinske tragedije! Slovenci smo radi v središču pozornosti....

V primeru, ko se najdeta dva modela iste vrste se zgodi katrastrofa, kot v tem primeru! Žal je temu tako in tu ni pomoči..... Tudi, če naletiš na takšnega in nisi nič kriv je velika možnost, da se ti zgodi.... in običajno se zgodi! Zato, ker so ceste še vedno krvave in vedno bodo in nič ne kaže, da bo v prihodnje kaj drugače ali pa (v kar pa močno dvomim)!

Najprej si moramo odgovoriti na vprašanje - kam se nam na cesti tako mudi! Motoristi se običajno vozimo zaradi užitka - načeloma torej nikamor. Meni ni znano, da bi bil užitek na motorju toliko večji pri višjih hitrostih (pejte na dirkališče - aja ni keš za gume), kot pri normalnih! (sprobal sem že vse, kot vsi ostali). Tu gre po mojem mnenju za vzbujanje pozornosti, dajanja lažnega občutka samemu sebi, da si najhitrejši, poziranje za publiko po raznih THE OVINKIH in podobno! Vse to pa vodi v črno kroniko........ in solzno dolino tistih, ki ostajajo za preminulimi! Egoizem Slovencev na cesti je že zdavnaj prerasel vse meje normalnega zato tudi raste število smrtnih žrtev! Policija ne ukrepa, je praktično ni na cesti! Letos so izumili nov pristop - za cesto puščajo samo avtomobile..... Cestna infrastruktura ne sledi trendom povečanja prometa - udeleženci v prometu pa tega nočejo upoštevati in tiščijo povsod, kjer jim pride! Ko pa že napravijo pi.....jo pa iščejo po balkansko možnosti, da se izognejo kazni! Žal se lahko izmikamo samo policijskim kaznim, ki si jih zaslužimo na cesti! Kazni v obliki smrti, težkim telesnim poškodbam, invalidnostim.... temu se ne moremo izogniti! Prej lahko, ko pa se zgodi je GAME OVER! Na to moramo misliti vsakič, ko obrnemo ključ v avtu, na motorju in se odpeljemo!

Pa še to - obeta se nam nov zakon in drastično povečanje kazni (država ne odstopa od neučinkovitih ukrepov) skratka v Podalpskem kaosu ne pričakujte nič novega, pozitivnega! Še dobro, da sem blizu sosednje Avstrije, kjer sem se že kar nekaj vozil in se ne spomnim, da sem bil že kdaj v kritični situaciji (predpostavljajmo, da tam vozim z enakim stilom, kot pri nas - ST).

Takšno je moje mnenje! Veliko varnih kilometrov želim sebi in vsem vam.......se vidimo tam nekje zunaj in se pozdravimo, čim večkrat tem bolje! Želel bi videti bolj svetlo prihodnost na cesti, pa nekako ne vidim svetlobe na koncu tunela! Z leti postajam pesimist........

LP Mare

Popravljeno . Popravil DrM - FJR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj namen ni bil ugotavjati krivde, ampak opozoriti, da sami premalo pazimo nase.

PS:

Še na forumu smo tako nestrpni, kaj šele v prometu.

ah daj no, na tem forumu so samo strpneži nestrpni do nestrpnežev ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor lahko poiščemo samo v svoji glavi! Tako, kot ne moremo prevzeti znanja drugega na lahek način se moramo obnašanja na cesti naučiti sami in pri tem preživeti! V pomoč so nam prometni znaki in predpisi, ki jih zavestno tako lahko kršimo in to vodi..........v črno kroniko, osebne in družinske tragedije! Slovenci smo radi v središču pozornosti....

V primeru, ko se najdeta dva modela iste vrste se zgodi katrastrofa, kot v tem primeru! Žal je temu tako in tu ni pomoči..... Tudi, če naletiš na takšnega in nisi nič kriv je velika možnost, da se ti zgodi.... in običajno se zgodi! Zato, ker so ceste še vedno krvave in vedno bodo in nič ne kaže, da bo v prihodnje kaj drugače ali pa (v kar pa močno dvomim)!

Najprej si moramo odgovoriti na vprašanje - kam se nam na cesti tako mudi! Motoristi se običajno vozimo zaradi užitka - načeloma torej nikamor. Meni ni znano, da bi bil užitek na motorju toliko večji pri višjih hitrostih (pejte na dirkališče - aja ni keš za gume), kot pri normalnih! (sprobal sem že vse, kot vsi ostali). Tu gre po mojem mnenju za vzbujanje pozornosti, dajanja lažnega občutka samemu sebi, da si najhitrejši, poziranje za publiko po raznih THE OVINKIH in podobno! Vse to pa vodi v črno kroniko........ in solzno dolino tistih, ki ostajajo za preminulimi! Egoizem Slovencev na cesti je že zdavnaj prerasel vse meje normalnega zato tudi raste število smrtnih žrtev! Policija ne ukrepa, je praktično ni na cesti! Letos so izumili nov pristop - za cesto puščajo samo avtomobile..... Cestna infrastruktura ne sledi trendom povečanja prometa - udeleženci v prometu pa tega nočejo upoštevati in tiščijo povsod, kjer jim pride! Ko pa že napravijo pi.....jo pa iščejo po balkansko možnosti, da se izognejo kazni! Žal se lahko izmikamo samo policijskim kaznim, ki si jih zaslužimo na cesti! Kazni v obliki smrti, težkim telesnim poškodbam, invalidnostim.... temu se ne moremo izogniti! Prej lahko, ko pa se zgodi je GAME OVER! Na to moramo misliti vsakič, ko obrnemo ključ v avtu, na motorju in se odpeljemo!

Pa še to - obeta se nam nov zakon in drastično povečanje kazni (država ne odstopa od neučinkovitih ukrepov) skratka v Podalpskem kaosu ne pričakujte nič novega, pozitivnega! Še dobro, da sem blizu sosednje Avstrije, kjer sem se že kar nekaj vozil in se ne spomnim, da sem bil že kdaj v kritični situaciji (predpostavljajmo, da tam vozim z enakim stilom, kot pri nas - ST).

Takšno je moje mnenje! Veliko varnih kilometrov želim sebi in vsem vam.......se vidimo tam nekje zunaj in se pozdravimo, čim večkrat tem bolje! Želel bi videti bolj svetlo prihodnost na cesti, pa nekako ne vidim svetlobe na koncu tunela! Z leti postajam pesimist........

LP Mare

Pod tole se podpišem! :worship:

Problem je samo v tem, da se s takimi posti viša samo število objav, ne pa zavest udeležencev v prometu. Na cesti opazujem motoriste in dostkrat me zmrazi, k vidim ljudi v natikačih vozit težke motorje, ali pa v kratkih hlačah s kratko majico na težkem motorju. Mene pa skrbi, ker vozim v avtošoli 600ccm motor brez pravih čevljev. Ne verjamem, da bom kdaj drugač razmišljal,ker mam preveč rad svoje noge in jih rabim tudi še kje drugje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pod tole se podpišem! :worship:

Problem je samo v tem, da se s takimi posti viša samo število objav, ne pa zavest udeležencev v prometu. Na cesti opazujem motoriste in dostkrat me zmrazi, k vidim ljudi v natikačih vozit težke motorje, ali pa v kratkih hlačah s kratko majico na težkem motorju. Mene pa skrbi, ker vozim v avtošoli 600ccm motor brez pravih čevljev. Ne verjamem, da bom kdaj drugač razmišljal,ker mam preveč rad svoje noge in jih rabim tudi še kje drugje.

Mogoče se pa koga le kaj prime....... Dokler te ne oplazi Morana je vse enostavno! Potem pa ne...........................

Vseeno je ali je namen dosežen ali ne...........jaz tako razmišljam in to hočem deliti z vami!

LP Mare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor lahko poiščemo samo v svoji glavi! Želel bi videti bolj svetlo prihodnost na cesti, pa nekako ne vidim svetlobe na koncu tunela! Z leti postajam pesimist........

LP Mare

Mare, respect! :worship: Bi človek podal takšno pisanje kar v medije. Pa se spet poraja vprašanje koliko bi zaleglo, če sploh bi. Kljub vsemu opažam zadnja leta ob pogovorih s moto folkom, da se velika večina zaveda nevarnosti, ki so podana, ko sedeš na motor. Na koncu vedno pride v poštev glavno pravilo, pazi nase, ker večina nate ne bo pazila.

Seveda s predpogojem kot je, tehnično brezhiben motocikel, dobra oprema motorista in sopotnika ter trezna glava voznika.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ko se po forumu toliko piše, kako so izsilili prednost motoristu, pa me zanima, ko vidite vozilo, da se hoče vključit na glavno cesto, kolikokrat se ustavite in mu odstopite prednost?

Živim ob obali in konec tedna je kar loterija prečkat oz. se vključit na glavno cesto. Na križišču, kjer ni semaforjev, pomeni nekajminutno čakanje na usmiljenje, ko se nihče ne usmili pa ob malo daljši razdalji med vozili gasa.

Zelo malo ljudi se ustavi in ti da prednost in še to so večinoma tujci. Na ta način se ljudje navadimo, da je pač treba koga izsiliti da prideš ven.

:whistle: Če bi se večkrat ustavili in dali prednost, bi bilo manj izsiljevanja. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se po forumu toliko piše, kako so izsilili prednost motoristu, pa me zanima, ko vidite vozilo, da se hoče vključit na glavno cesto, kolikokrat se ustavite in mu odstopite prednost?

Živim ob obali in konec tedna je kar loterija prečkat oz. se vključit na glavno cesto. Na križišču, kjer ni semaforjev, pomeni nekajminutno čakanje na usmiljenje, ko se nihče ne usmili pa ob malo daljši razdalji med vozili gasa.

Zelo malo ljudi se ustavi in ti da prednost in še to so večinoma tujci. Na ta način se ljudje navadimo, da je pač treba koga izsiliti da prideš ven.

:whistle: Če bi se večkrat ustavili in dali prednost, bi bilo manj izsiljevanja. :)

Jaz to naredim tu in tam. Vsekakor je to ena od odlik dobrega šoferja, če je sposoben dat nekomu prednost.

Sam se trudim a mi ne uspeva vedno.

Sicer pa se tudi jaz podpišem pod post DrM - FJR @ 27 Jul 2007 @ 10:05

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se po forumu toliko piše, kako so izsilili prednost motoristu, pa me zanima, ko vidite vozilo, da se hoče vključit na glavno cesto, kolikokrat se ustavite in mu odstopite prednost?

Skoraj vedno, ko sem v počasi premikajoči se koloni. Sicer je prenevarno (nalet ipd.) ali pa nesmiselno (če za menoj ni nikogar).

:whistle: Če bi se večkrat ustavili in dali prednost, bi bilo manj izsiljevanja. :)

:slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz to naredim tu in tam. Vsekakor je to ena od odlik dobrega šoferja, če je sposoben dat nekomu prednost.

To ni samo odlika dobrega, ampak dolžnost vsakega voznika! Podobno velja pri združevanju dveh prometnih pasov v enega, saj se še vedno veliki večini "voznikov" ne svita, kako bi naj tu potekal promet ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz velikokrat odstopim prednost...seveda če se vozimo v koloni in mi je že očitno, da nekdo dolgo čaka, da bi prišel na prednostno cesto. Podobno tudi v križišča ne zapeljem, če je križišče zabito.

To ni samo odlika dobrega, ampak dolžnost vsakega voznika! Podobno velja pri združevanju dveh prometnih pasov v enega, saj se še vedno veliki večini "voznikov" ne svita, kako bi naj tu potekal promet ...

se podpišem pod to. Večina voznikov še raje pritisne po gasu in te ne spusti....da o kakem pravilu verige niti ne govorimo... :headbang:

lp

b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....da o kakem pravilu verige niti ne govorimo... :headbang:

Ni veriga, temveč zadrga. Veriga je ime akcije, ki jo je peljala Policija ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni veriga, temveč zadrga. Veriga je ime akcije, ki jo je peljala Policija ...

ups :whistle: :whistle: .....moja napaka...zgleda da sem že malo zaspan....

no ... zadrga :):)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz velikokrat odstopim prednost...seveda če se vozimo v koloni in mi je že očitno, da nekdo dolgo čaka, da bi prišel na prednostno cesto. Podobno tudi v križišča ne zapeljem, če je križišče zabito.

se podpišem pod to. Večina voznikov še raje pritisne po gasu in te ne spusti....da o kakem pravilu verige niti ne govorimo... :headbang:

lp

b.

in pravilo verige je?

sori, res se mi ne sanja, napiši kaj več o tem pravilu

saj me ne zanima, ampak imaš namesto zadrge na hlačah verigo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni samo odlika dobrega, ampak dolžnost vsakega voznika! Podobno velja...

Ne razumem dobro, kaj moram odstopit prednost vsem al kako? :unsure:

Sicer jo odstopam ob priložnostih, ko sem v koloni, pri vožnji skozi naselja, kjer se ustavim pred prehodom spustim še koga iz stranske ceste, pri združevanju pasov pa le v primeru, ko je promet gost in se vozilo ne bi moglo vključiti za menoj .) .

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in pravilo verige je?

sori, res se mi ne sanja, napiši kaj več o tem pravilu

saj me ne zanima, ampak imaš namesto zadrge na hlačah verigo?

dobro no....ena mala napakca za katero sem se že opravičil......... :wacko:

ne bit tko pikolovski ..

lp

b.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!