Skoči na vsebino

Lastna varnost


ftp

Priporočene objave

Varen pomet naj bi se odvijal tudi tekoče. Situacija, ki jo glodava vzame več časa, kot če bi zadnji avto normalno odpeljal, potem pa bi se čakajoči uvrstil v promet. Za povrhu pa to pomeni še to, da ta zadnji sploh ni opazoval situacije za seboj.

Sicer pa bo bolje, da tu čim manj pišem, ker mi dviga pritisk, kar se mi sicer tudi dnevno dogaja na cesti. Še čudo, da sem do sedaj šele enega na gobec v avtu, ko mi je pripeljal nasproti. No ja, dve stari mami sem izpustil, ko sem videl za koga gre in mi je bilo vnučkov žal. Je pa zato stari foter odpeljal z vdrto streho.

Sem divjak? Možno, a zaenkrat še živ, pa tudi za tiste s katerimi sem bil v "kratkem stiku", verjamem, da so si zapomnili in je kaj zaleglo.

Razen unega kretena z razbitim gobcem, za katerega sem se kakšen teden kasneje prepričal, da bi ga bilo nujno trajno umakniti iz prometa. Pa ne samo iz prometa. :angry:

Torej, pazite na lastno varnost in se me ogibajte! .)

ti si pa huj k mad max, upam da nimaš za škornom zataknjene, skrajšane dvocevke, pa brez zamere, drugač pa glede lastne varnosti, že če prebiraš policijska in medijska poročila, se iz teh lahko že veliko naučiš, kako ravnati v prometu, da boš čim delj ostal živ, nerazumem, da je še vedno tolk nesreč zaradi izsiljevanja prednosti, ko pa skoraj vsak dan lahko beremo v časopisih in na netu o nesreči z izsiljevanjem in preveliki hitrosti, v glavnem v naseljih ali križiščih izven naselij

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kršitve CPP - za povečanje varnosti (oz. bolje rečeno, preprečevanje nevarnosti)?

Primer, ki ga doživljam vsak dan na mariborskih dvopasovnih enosmernih ulicah: vozim po levem pasu enosmerne ulice, na koncu katere bom zavijal levo. Na pločniku ob prehodu za pešce stojita dva otroka in čakata. Po CPP bi se jaz moral ustaviti in jima omogočiti (varen?) prehod ceste. Vendar za menoj po desnem pasu vozi drug avto, ki verjetno teh otrok ne vidi, očitno pa mu tudi ni jasno, zakaj za vraga se jaz ustavljam...

Enkrat sem že zavil in fizično blokiral ta drugi avto, ker bi sicer peljal kar čez otroka (no, dopuščam možnost, da bi z ostrim zaviranjem in dobrim ABS sistemom uspel ustavit, ampak se mi ni zdelo smotrno čakat). Od takrat dalje pred prehodi ne ustavljam več, če so za mano še druga vozila - še posebej ne otrokom in starejšim, ti namreč največkrat ne pogledajo še na drugi pas...

Otroka sta pa slepa in samo čakata ,kdaj bosta skočila? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti si pa huj k mad max, upam da nimaš za škornom zataknjene, skrajšane dvocevke, ...

Nope, na eni strani bajonet, na drugi baseboll palico. V žepu pa zarustane kuglce od ta velzga lagerja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otroka sta pa slepa in samo čakata ,kdaj bosta skočila? :)

a to se ti hecaš al kaj? Otroci so "slepi", že večkrat videl mulčke na semaforizirinah prehodih za pešce kjer so čakali na zeleno kot čakamo na pisti da rdeča ugasne. Dobesedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Otroka sta pa slepa in samo čakata ,kdaj bosta skočila? :)

Če je to tvoje običajno 'predvidevanje', razmisli o tem, da vrneš izpit in nikoli več ne voziš motornega vozila...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci, sem se heeeecal :)

sploh ne vem ,zakaj parlamentirate o tem - valjda da so prekrški, katerim je razlog neposredna preprečitev nesreče, čsito kul - bistveno bolj kul od tistih, ki so posledica zgolj užitkarstva in nič drugega :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

V temi Črni forum je en napisal...

Evo dokaza za rubriko - Hitrost ubija. Razen okoliščin prometne nesreče, upam, da bodo raziskali tudi vzrok. Če je bil ubožček iskani zločinec, če so ga lovili iz strašno temeljitega vzroka (oborožen morilec), je opravičljivo. Drugače je to naklepna poškodba, ki se je končala s smrtjo reveža. Jutri bodo kar streljali? Pa imamo Ameriko

Pa naj mi ta razloži, kako naj policaj ve, ali je tisti ki beži (z avtom, motorjem, peš,...) iskani zločinec, ali ne če je oborožen ali ne, če se na opozorila ne zmeni in ustavi.

Če beži, ne beži zastonj.

Kaj se bi zgodilo, če bi prepovedali policiji da sledi ubežnikom?

Odgovor: Jo lahko kar ukinemo, ker se tako nebi nihče ustavil.

Razlog... preveč samozavesten dec, ki misli (je mislil), da mu nihče nič ne more.

(P.S. pa ne gojim nekih simpatij do policije)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!