Skoči na vsebino

jawa 125 sport


cpifreak

Priporočene objave

Kupujem nov motor in v oči mi je padla tale jawa. Ima kdo kakšne izkušne z tem motorjem? JE to dober nakup ali bi bilo boljše kupiti kakšno rabljeno yamaho dt? hvala za odgovore

več o motorju: http://www.jawa.si/sport125.htm

imam jo, samo daleč stran od tega, ker slabšega nakupa ne morš nardit.... nonstop nekaj crkuje, razn mašine seveda ki je 4 taktna.... zelo toplo ti priporočam da raje kupiš yamaho dt, ker za to jawo je z vsak del ki ga hočeš dobit taka pizdarija da brezveze....sem imel karamblirano in sem mel take pizdarije da sem na koncu vse porihtal, da brezveze.... moral sem iti na češko v fabriko in podobne pizdarije, tak da res, stran od tega motorja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rajši bi imel 4t motor(nizji stroški vzdrževanja). Ok v kranju je sedaj zastopnik jawe obljublja rezervne dele za dobo 10 ih let. Kateri deli ti crkujejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

maš dovolj drugih 4T 125-k višje kvalitete, večjo zastopanostjo, lažje dobljenimi rezervnimi deli, itd ne vem zakaj si se ravno v jawo zapičo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če hočeš 4t rajš nabavi kako yamaho xt 125 r al pa kaj podobnega, res da je malo dražja (400€) ampak ne boš mev problemov, pa še rezernih delov je velik ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti nimaš tega... to je sport ti maš pa dandy

isti kurac je, samo da ma sport kramparce gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rajši bi imel 4t motor(nizji stroški vzdrževanja). Ok v kranju je sedaj zastopnik jawe obljublja rezervne dele za dobo 10 ih let. Kateri deli ti crkujejo?

vse mi je šlo kaj je možno, elektronika itak nikol ne dela kot bi mogla, včasih mi žmigavci ne delajo, pol luč enkrat dela enkrat ne in tak dalje, pol zobnik mi je šou nenormalno hitro, tudi zavore ne primejo dobro, amortizer zadnji(sem ga menjal, ker je crkno po parih km), ter zdaj še sprednji mi dela probleme... včasih dela, včasih pa je trd, tak da če zapeljem na kakšen robnik me tak rukne da brezveze.... v glavnem vse kar je možno crknit, crkne :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah jawe niso ravno najbol kvalitetni motorji, sam če maš mal potrplenja, živcev pa vsaj mal tehničnih spretnosti se da vse zrihtat. Tko sem jst usposobu mojo 350-ki je pa letnik 88. Celo razstvu na prafaktorje porihtu zamenjau vse obrabljive dele in predvsem tesnila pa dau zadevo pobarvat zdej pa si moram uzet sam še ene 2 dni (mal kriza z časom :rolleyes: ) da jo skupi zmečem...

Tele tanove Jawe ki se pojavljajo v SLO (na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) pa bolhi jih je malo morje) pa pomoje še niso preveč preizkušene, čez kakšno leto ali dve se bo že bolje vedelo kaj in kao je z njimi... no sej drugač ti je pa že Nejko povedal svoje izkušnje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...
Mah jawe niso ravno najbol kvalitetni motorji, sam če maš mal potrplenja, živcev pa vsaj mal tehničnih spretnosti se da vse zrihtat. Tko sem jst usposobu mojo 350-ki je pa letnik 88. Celo razstvu na prafaktorje porihtu zamenjau vse obrabljive dele in predvsem tesnila pa dau zadevo pobarvat zdej pa si moram uzet sam še ene 2 dni (mal kriza z časom :rolleyes: ) da jo skupi zmečem...

Tele tanove Jawe ki se pojavljajo v SLO (na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) pa bolhi jih je malo morje) pa pomoje še niso preveč preizkušene, čez kakšno leto ali dve se bo že bolje vedelo kaj in kao je z njimi... no sej drugač ti je pa že Nejko povedal svoje izkušnje

oj prosm vem de sm nov na forumu in take reče...pa sploh to de sm :topic: .dej kako je zjawo?a se še da tko bl na ostro pelat brez da bi se skori-u-zid-zabiu?predsvsem me skrbi to da je spredaj boben..in a se zlo kvari?..aja seveda mislem na jawo 350ts...in kaj naj storim..kpim mz ali jawo?imam spoštovanje in ljubezen do starih motorjev samo bi rad to p<a tam mal hitrejš ovinke odpelju pa nevem kupm jawo/mz ali novejš motor...seveda navijam za jawo :blush: a? aja hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da bi bila bolša odločitev da kupiš MZja.Sicer pa za dele ni nobenih problemov,na madžarskem se dobi vse dele nove.

LP Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakj pa?jawa je dvovaljna :naughty: .ne sej ubistve me zanima samo lega na cesti...zavore,vzmetenje...sej z uredu guzmami bi šlo a?ja sej mz mi je nako kulejši :naughty: ma disk zavore in to...ampak jawa je pa močnejš...a ste zihr za mzja?ke pol pa grem direkt tipa poklicat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mz je tudi v kurcu kaj se ovinkov tiče

bolj ko jawa ziher ne, so bli testi nareti pa nima jawa kaj proti mz-ju

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za čez ovinke ni noben ne vem kaj preveč dobr.Za MZja ti iz lastnih izkušenj loh povem da čez ovinke mal pleše motor po domače povedano.Tudi bremze so pri MZju velik bolše kot pri Jawi,MZ gre za šalo na prvo kolo :P

LP Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no fino :winkiss: ej in kako je drgač za furat a potegne ki?aja pa zakj ga poplesava..recmo če bi se potrudu in bi dau gor dobre dobre gume?no dej povej še ki kako je? :rolleyes: mal splošen vtis al kako se reče :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no fino :winkiss: ej in kako je drgač za furat a potegne ki?aja pa zakj ga poplesava..recmo če bi se potrudu in bi dau gor dobre dobre gume?no dej povej še ki kako je? :rolleyes: mal splošen vtis al kako se reče :yea1:

Če ti po pravici povem sem bil presenečen nad močjo MZja ko sem ga pripeljal domov,nisem si mislil da tok gre(ne me narobe razumet,ni spet ne vem kakšna blazna moč,samo gre pa kar fajn :) ). Glede poplesavanja jst mislm da se cel motor zvija mal,samo drugače se lepo pelje.Ne vem kaj naj ti še povem....če te kaj še zanima pošel PM pa ti bom povedov ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno a hočeš 2t al 4t motor ... ?

Ne vem sicer kater letnik imaš oz. si jo kupu pocen od tipa bliz Maribora, ki je od zavarovalnice pred leti kupil jawe prevrnjene z kamionom v reko (za mal denarja mal muzke). Jaz zadnjih 3 let nimam problemov. Moj naslednji bo zopet jawa in niččččččččččč drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupujem nov motor in v oči mi je padla tale jawa. Ima kdo kakšne izkušne z tem motorjem? JE to dober nakup ali bi bilo boljše kupiti kakšno rabljeno yamaho dt? hvala za odgovore

več o motorju: http://www.jawa.si/sport125.htm

Imam že dobre ti leta in nimam problemov (sem dal raj nekaj več in jo nisem kupil od tipa iz Mb, ki jih je preprodajal od zavarovalnice/ totalka šlepar v vodi/. Moja naslednja bo samooooooo jawa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam že dobre ti leta in nimam problemov (sem dal raj nekaj več in jo nisem kupil od tipa iz Mb, ki jih je preprodajal od zavarovalnice/ totalka šlepar v vodi/. Moja naslednja bo samooooooo jawa

:lol:

Popravljeno . Popravil _Nejko_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MZ je bol okreten od jave tudi v ovinke gre malo bolše zato je pa jawa močnejša, kar se pa delov tiče je pa za oba približno isto, vzmetenje je tudi podobno. Starejše Jawe res da nimajo sprednje disk zavore-se jo pa da namontirat od MZ-ja, ali pa od novejše jawe (model 640).

Če boš rabu motor za malo bolj dinamično vožnjo kupi MZ-ja, če pa za bolj umirjene izlete pa Jawo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!