Skoči na vsebino

Novi zakon o omejevanju alkohola


Black Knight

Priporočene objave

Očitno govorimo o odvisnostih nasploh, pa o omejevanju svobode posameznika in o socialnih in materialnih posledicah "zadevanja". Mene osebno je en zakon že "prizadel". Antikadilski. Pa me ni. Preprosto ne kadim tam, kjer ni dovoljeno in mislim, da je prav tako. Popizdim pa, če mi kakšen zagrizen antikadilec serje tam, kjer je to dovoljeno. Je pa to lahko hudo perverzna morala neke družbe. Kar veliko mesecev sem preživel v ZDA, kjer so ala blazno antikadilski. Potem pa tipi v belih srajčkah januarja pred stolpnicami čikajo in se šejkajo. Vsi fehtajo cigarete (1$ each, brez debate), ker kupovati jih je nemoralno. Jaz sem pa služil, ker kadijo ama vsi. Naš antikadilski zakon je kar OK, ker posredno omejuje uporabo tobaka in je ne prepoveduje. Bedarije, kot ločeni kadilsko/nekadilski deli mizic zunaj lokalov, si je itak izmislila inšpekcija.

Antialkoholni zakon je nekaj podobnega, s tem, da pri alkoholu ni najhujša posledica zadetost (razen na cesti, kjer sem za orto 0,2 promila /0,2 zaradi kompotov/ in še hujše kazni), temveč ker je alkohol socialni uničevalec odnosov med ljudmi. Ima to slabo lastnost, da ne veš, kdaj postaneš alkoholik. Verjetno takrat, ko ugotoviš, da iz sebe delaš opico in postaneš moteč ali v najhujši varianti nevaren za okolico. Slovenci smo znani narod pijačkov. Vsako delovno in podobno zmago obvezno proslavljamo z alkoholom. Ta je del naših vrednot in tu je naš problem. Naša himna slavi alkohol. Kolikor jaz razumem predlog zakona, ni slab. Omejuje uporabo alkohola in ga ne prepoveduje. Ko bo pa v SLO "in", da si trezen, smo pa zmagali. Če bo pa pivo 9€ kot je v Skandinaviji, se bomo pa šli pijanske izlete čez južne meje. V D in A je svetinja pivo za nižje družbene sloje, sekt pa za višje, pa si poglejte posledice.

V zakonodajni postopek počasi prihaja še en zakon, in sicer za legalizacijo mehkih drog. Tu bo problem večji, ker smo Slovenčki v povprečju zagrizeni krščanarji. Alko lahko, saj je v kelihih, to pa ne, a ne? Z vso suverenostjo trdim, da travica in lahki opijati puščajo bistveno manjši "razdejanje" efekt kot alkohol. Doma imam najstnika, ki me postavlja v zanimivo, vendar meni težko dilemo. Pravi takole - pol klasa se zadeva z alkoholom, pol se pa zakaja. To pomeni, da se zadevajo vsi, tako ali drugače.

Zadanemo se pa seveda lahko tudi drugače, in SLO ljudstvo to tudi počne. Tečejo maratone in hribolazijo. Glede slednjega pa vsi plačujemo helikopterska reševanja. Kupi zavarovanje za reševanje, pa hribolazi.

Edini, ki plačujejo zavarovanje za svoje zadevanje, so motoristi, pa še ti z lepotno napako. Obvezno zavarovanje je zavarovanje škode, ki jo z motorjem narediš tretjim in ne sebi. Ta škoda pa je ponavadi minimalna. Jarek, njiva, rob pločnika, mostna ograja, predmeti skratka, ki so motoristom ponavadi smrtno nevarni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomojem sploh ni tok napačen, sam butasta je prepoved prodaje po 21. uri - na primer pride kdo na obisk, zmanjka ti vina in ga ne morš dobit!?

Pa dobr no - a se jim je čist zmešal, sej ga skor ni srednješolca k bi kadil!!!?? In če mislijo na ta način Slovence navadt kulturnega pitja, so se krepko zmotil.

Daj ne mi s takimi izgovori bluzit. Kdo pa za take obiske hodi po pivo?Studenti pa imajo itak vedno polne zaloge ;-)))

Najbolj bolan ose mi zdi, da lahko prideš na Petrolovo pumpo in tam kadarkoli kupiš nekaj litrov najslabšega/najcenejšega vina, par šestakov piva in flašo cenenega viskija, vse skupaj vržeš v avto in piješ po poti domov... ali pa greš v Tivoli ali kam drugam in tam malo žingaš, potem pa kruzaš po Lublani...

Jaz sem absolutno za prepoved. Kdor pa hoče priajtelje zvečer z alkoholom pogostit, jih lahko pelje v pivnico, Ortobar ali kam drugam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kakšno mnenje imate o novemu"alko"zakonu.

Naj omenim da novi zakon ne bo prepovedoval točenja alkohola v lokalih in na prireditvah,razen mlajšim od 18 let.

Omejeval bo prodajo v trgovinah in na bencinskih črpalkah po 21 uri.

Jest bi prodajo alkohola na bencinskih crpalkah sploh prepovedal. To se mi zdi visek crnega humorja, da je to dovoljeno.

Sicer bolj svetovno nazorsko gledano in filozofsko mislim, da ne bi smeli omejevati prodaje alkohola, marihuane in heroina. Naravna selekcija - tisti ki se hocejo drogirat lahko to pocnejo brez tezav in se nimajo casa razmnozevat. Po nekaj generacijah nimamo vec problema z narkomanijo (kamor vkljucujem tudi alkoholizem), ker so sibki primerki odmrli.

Problem je samo v tem ,da imamo družbo tako naštimano, da hočemo vsi preživeti, čeprav so stroški visoki... Sicer jaz zagovarjam humano in socialno družbo, da ne bo pomote.... Naravna selekcija - well, a mislis, da bi te potem mama rodila v bolnisnici? Verjetno kar na njivi... ;-) pa cepiv ne bi bilo, pa tko...

Džankiji in taki pojaviso pač slaba vest družbe in že zato se liderji odločijo, da naj se jim pomaga. Ampak redko jim uspeva. Po drugi plati pa - od politikov nihče ne izve, kaj so "naredili", ampak zgolj, kaj so "delali"...

Vse zgornje so zgolj moja "surova" mnenja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dajte ga že nehat srat s tem alkoholom. Vsak naj pije, kolikor hoče, samo potem naj nosi posledice. Obvezno. Nepreklicno!

Saj v tem je fora pijanosti. ODGOVORNOST. Milijonkrat, ko mi je kdo težil, delal probleme, se hotel pretepati ali kaj podobnega, so ga frendi vem vlekli s stavkom "Pa daj no ne poslušaj ga, vidiš da je pil..." Ja, in?

Mislim - problem pri nas je to, da ljudje ne vedo, kje je meja, ko se še imaj ov oblasti zaradi alkohola, in kje je tisto, ko jim škodi malo preveč. Zdaj - če je nekdo res pripravljen nositi čisto vse posledice tega, če naredi pizdarijo ko je pod gasom, potem prav. Ampak takih ljudi je zelooo malo. Si upam reči, da nihče med nami ni tako karakterno močan.

Smo pa lahko toliko "močni", da se izognemo takim situacijam. To ne pomeni, da zagovarjam teorijo, da je alkohol naša naravna afiniteta - je pa marsikomu, zaradi družbe. In tega ne bo lahko spremeniti. Lažje pa je spremeniti tisto o odgovornosti - če ljudje pričakujemo, da nam ne bo nihče nič naredil pod gasom (nas zbil na cesti, povozil nam motorj,a ubil ženo ali otroka, ki ga imamo radi, zmrcvaril psa ali mačko), potem bodimo vsaj toliko pripravljeni paziti in se vesti odgovorno, da tudi mi na tak način ne bomo ogrožali drugih.

Podobno je z alkotom v družini - če ne želimo, da nam druga ali tretja oseba kvari lajf zaradi tega, ker je pijana, potem tudi sami tega ne počnimo. DA imamo čisto vest. JE pa problem v tem, da je vse preveč pripadnikov starejših in starih rodov, pa tudi mlajših, ki so pač že trpeli zaradi tega in se take dvojno-povratne družbene ugodnosti ne zavedajo ozirom se niso pripravljeni brzdati oziroma odreči tem skušnjavam. Zato, ker je njim pač že nekdo pokvaril del življenja, se jim zdi čisto okej, da ga tudi oni morebiti komu malce zasolijo. Seveda se tega niti ne zavedajo, ker se jim pač zdi, da je takšno dejansko optimalno stanje stvari in da tako pač je. "Ker je pač alkohol že stoletja Slovenska tradicija."

Zato se meni zdi, da bi prvi korak moral biti strožje kazni in boljša preventiva, pa ogromno izobraževanja na tem področju. Ne v smislu - ciroza te čaka na dnu flaše - ampak v smislu a ni butasto si pokvarit marsičesa zaradi takih frustracij in tega, ker te nihče ni naučil bolje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj vsak pije kaj,koliko,kjer in kdaj hoce.zavedati se mora vnaprej posledic,katere v "okajenem" (da ne recem mrtvo-zadetem) _lahko_ stanju naredi.saj problem ni v nasekancih kot takih,ampak v sranju,katerega naredijo.

........in v dolgoletni terapiji,zdravljenju,operacijah itd.,katerih stroske nosi konec koncev druzba.

Točno tko - problem ni v stanju opitosti, ampak v morebitnih zapletih, ki jih le to povzroči.

Glede zavarovalnic - lahko nam dajo senzorje, pa bomo vsaj dan petkrat pihali, pa potem glede na statistiko toliko višje premije plačevalo ;-) Joke - jaz zadnje cajte pijem tako minimalno (ne vem, če v 1 letu gajbo pira spijem LETOS), da bi mel ful bonusov ;-)

Sicer pa ja - naj vsak pije, kadi, žre, si v žilo šprica kolikor hoče - ampak naj mi ne naredi pizdarije. In naj mi ne teži, če smo že pri tem ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje bi tebe omejila samo prazna denarnica!! :P

Ej, ti si pa še bolj frišen, vidim ;-) da ne veš, kako to gre.

Ko se denarnica posuši, so tu še vedno prijatelji in drugi naključni znanci... Pijanci smo za šankom dost homogena družba - se podpiramo v svoji slabosti. Eden za vse, vsi za enega... ;-)

Runda na rundo - Slovenija ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruglja za predsednika !

Vidim, da nisi predvolilnih soočenj gledal. Predsednik republike ma bolj malo pratičnih pooblastil.

"Ruglja za kebra" oz. ministra za zdravje ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ruglja za predsednika !

Vidim, da nisi predvolilnih soočenj gledal. Predsednik republike ma bolj malo pratičnih pooblastil.

"Ruglja za kebra" oz. ministra za zdravje ;-)

Dr.Rugelj je moj sosed in je prav zabaven in širokogruden človek.Zadnjič,ko sva se ga skupaj zapijala mi je zaupal naslednjo misel:

ČE BI BIL LE MALO MANJŠI

ČE NE BI BIL VISOK KOT SEM

PA SEM RELATIVNO MAJCEN

IN VERJETNO POŠTEN

IZ SRCA TO MISLIM

NE BI REKEL:

U PIČKU MATERINU

ČE ME NE BI BOLELA GLAVA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgrešeno je že v startu. Minister in še kdo bi pripravljali (poleg predloga zakona) še razne projekte v stilu MLADOST BREZ ALKOHOLA :shock: Ka bom kar dol padla. Kakšna mladost BREZ alkohola????!!!To je popolnoma nemogoče. Mladi, že osnovnošolci, se vsak dan srečujejo z alkoholom, v šoli, pred blokom, doma, za štirimi stenami... Mladost z alkoholom je torej neizogibna. Mogoče pa bi bilo treba zadevo pogledati z drugega zornega kota : govoriti o tem, kako veliko različnih vrst vina imamo pri nas in v svetu, kako dobro dene, če ta opoj uživaš s spoštovanjem, skratka, da ne nakladam - se pogovarjati o kulturi pitja... namesto, da na šolskih ekskurzijah ogledujejo samo srednjeveške gradove in muzeje, bi lahko šli pogledat, kako se zvari pivo....Toda to je dolgotrajno delo, zato bi bil (če res hočemo kaj ukreniti zoper vsesplošno popivanje in zapivanje) potreben obsežen nacionalni program. S prepovedmi se ni NIKOLI nič rešilo, ker že beseda "prepoved" ali pa "omejevanje " delujeta negativno... in potem, če je nekaj prepovedano.... hmmmm, saj vemo.

Na pumpah je alkohol rest čist mim. :shock:

Sicer pa, kaj pa potem na policah delajo sveže zapečene "pump" štručke in grooozno obložene police z igračami :?: :evil:

Moja magna pa kar hira. Sploh če gre Gaja z mano na pumpo :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje bi tebe omejila samo prazna denarnica!! :P

Ej, ti si pa še bolj frišen, vidim ;-) da ne veš, kako to gre.

Ko se denarnica posuši, so tu še vedno prijatelji in drugi naključni znanci... Pijanci smo za šankom dost homogena družba - se podpiramo v svoji slabosti. Eden za vse, vsi za enega... ;-)

Runda na rundo - Slovenija ;-)

tukej te pa moram nažalost popravit, tisto kar sem napisal takrat je bilo mišljeno kot hec!

mam dost izkušenj s takimi pijančki ko recimo moj ata se ga včasih nabije, pol pa teži vsem po vrsti še najbolj pa moji mami in takrat mi kri zavre, zato se takrat raje umaknem...

imel sem bivšo punco, ki ji je fotr grozil z nožem in jo hotu enkrat že zabost ampak na srečo je falil, isti model je svojo ženo polil z bencinom, tko da bi jo kmal žažgal!!

moja zdejšna punca ma tud probleme s fotram ki je živ pijanc, vsak dan nabasan, meče krožnike z mize, podi svojo ženo in tri hčerke iz hiše tko da so že velik noči prespale v avtu...

lahko bi tukej še veliko primerov opisal, ki ji poznam ampak se mi ne da!

bom pa tko reku alkohol je strup, še posebej če en družinski član pije, pol imajo vsi probleme zaradi tega.

pije naj tisti, ki bo živel sam in ne bo drugim delal pizdarij!!

da me ne boste napačno razumel, sej se ga jest tud kdaj nabijem, ampak se probam kontrolirat, da ne naredim kaj takega za kaj bi mi bilo drugi dn žal... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja smeško,

jaz sem bolj celofansko povedal, ti pa zelo neposredno, kakšne so socialne posledice nažiganja z alkoholom. In to je tisti 24 urni problem alkohola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja res je da je to rešitev, ampak to ni tko preprosto kot zgleda na prvi pogled...

veš ljudje poznajo mnogo načinov da prepričajo/prisilijo svoje sorodnike ali partnerje, da tega ne storijo!

mislm da mi bolj podrobno ni treba razlagat!

ampak sej bo, treba je bit pozitivno usmerjen :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"pomagajmo kmetom - obvezen 1/2 l vina za zajtrk,kosilo in vecerjo".

potem se tudi problematika obnasanja na cesti resi sama od sebe - nobenega ne bo vec na cesti! vsi v jarkih.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ampak sej bo, treba je bit pozitivno usmerjen :D

Res je smeško, s pozitivnim pristopom razorožiš še tako zakrknjenega človeka, ki si samo ne prizna, da je tak.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opažam, da smo se začeli z alkoholom ukvarjati tudi drugače, zato morda nekaj besed za tiste, ki jih zanima.

dr. Zdenka Čebašek Travnik :

Letos minevata dve pomembni obletnici: pred tridesetimi leti smo v Sloveniji začeli s sodobnim zdravljenjem alkoholizma in pred desetimi leti je izšla knjižica Načela zdravljenja odvisnosti od alkohola s podnaslovom Predlog programa zdravljenja odvisnosti od alkohola v SR Sloveniji. Obetavni začetki zdravljenja so torej prerasli v program, bolje povedano sistem zdravljenja, ki je pomagal k okrevanju velikemu številu pacientov in njihovim družinam.

O organiziranih začetkih zdravljenja odvisnih od alkohola je že pisal (in upajmo, da bo še) prof. dr. M. Kobal, ki sam že več kot trideset let deluje tudi kot terapevt v terapevtski skupnosti. Namen mojega pisanja pa je podati uporaben pregled sodobnega dogajanja na tem področju.

Načela slovenske doktrine zdravljenja odvisnosti od alkohola so se razvijala in oblikovala v slovenski program zdravljenja odvisnosti od alkohola, ki je izšel v knjižni obliki leta 1991 (i), in bil opisan tudi v člankih (ii, iii). Načela, zapisana leta 1991, so omogočila dovolj širok in prožen okvir, da se je stroka lahko posodabljala, obenem pa vztrajala pri osnovnih spoznanjih o tem, da je odvisnost od alkohola bio-psiho-socialna bolezen. Bolezen je kronična, se ponavlja in je zanjo značilno impulzivno iskanje in uživanje alkohola.

Doktrina zdravljenja določa načela, na podlagi katerih se izoblikujejo posamezni postopki zdravljenja. V primeru zdravljenja odvisnosti od alkohola si moramo najprej odgovoriti na nekaj osnovnih vprašanj v zvezi z odvisnostjo, o nujnosti, potrebnosti in smiselnosti posameznih postopkov, o njihovem poteku in učinkovitosti. Upoštevati moramo tudi vsa etična načela in dejanske možnosti za izvedbo postopkov.

Slovenska doktrina zdravljenja odvisnosti od alkohola predvideva tri skupine etioloških dejavnikov za nastanek odvisnosti od alkohola. To so:

1. posameznik s svojimi biološkimi, psihološkimi in socialnimi značilnostmi,

2. alkohol, ki deluje na posameznika (in na družbo kot celoto) in

3. okolje, v katerem so pomembna prepričanja, vrednote, pravila in tudi strukture, kot so na primer družina, šola, država.

O odvisnosti kot bolezni posameznika govori članek v prejšnji številki revije Isis (iv).

Glede alkohola kot etiološkega dejavnika zavzemamo zelo jasno stališče. Vsi postopki zdravljenja morajo voditi k vzpostavitvi in vzdrževanju abstinence. Doktrina torej izhaja iz predpostavke, da je abstinenca od alkohola in tudi od drugih psihoaktivnih snovi (pomirjeval, uspaval, poživil) bistvo zdravljenja, brez katerega ni moč doseči drugih pozitivnih sprememb. Doktrina si prizadeva tudi za opustitev kajenja in uživanja pijač, ki vsebujejo poživila, vendar abstinenca od nikotina in kofeina ni pogoj za vključitev v zdravljenje.

Abstinenco razumemo v dobesednem pomenu, odvisni naj ne bi užival alkohola v nobeni obliki (ne v pijači in ne v hrani). Zaradi značilnih sprememb v organizmu odvisnega je lahko nevarno tudi uživanje pijač z nizko vsebnostjo alkohola (na primer Uni). Ugotovljeno je, da pijača, ki po videzu ali okusu spominja na tisto, od katere je oseba odvisna, lahko vzbudi ponovno željo (hrepenenje) po alkoholu.

Ker izhajamo iz načela, da je odvisnost hkrati bolezen posameznika in njegove družine, v zdravljenje vključujemo (neposredno in posredno) vse družinske člane in tudi njih obravnavamo kot paciente, ki potrebujejo zdravljenje. Praktično to pomeni, da so vključeni v nekatere psihoterapevtske postopke in si morajo urediti odsotnost z dela (sprememba urnika dela ali bolniški stalež za en dan v tednu) za čas intenzivnega zdravljenja. Kasneje se skupaj z odvisno osebo vključijo v oblike podaljšanega zdravljenja, ki praviloma poteka v popoldanskem ali večernem času.

V doktrini smo utemeljili program zdravljenja odvisnosti od alkohola, ki mora potekati v treh, med seboj povezanih fazah: priprava na zdravljenje (diagnostika in motivacija), intenzivno psihoterapevtsko zdravljenje in rehabilitacija oziroma oblike podaljšanega zdravljenja. Povezanost in medsebojna prehodnost vseh treh faz zdravljenja je ena od najpomembnejših značilnosti slovenskega programa, ki se po svoji organiziranosti uvršča med najboljše na svetu. Program pa je povezan tudi s službami v skupnosti in daje podporo tako strokovnim kot laičnim združenjem za pomoč odvisnim.

V program se lahko vključijo vse osebe, ki želijo strokovno medicinsko pomoč zaradi težav z alkoholom. To so osebe, ki so odvisne od alkohola (MKB-10: F10.2), imajo težave zaradi škodljivega načina pitja (MKB-10: F10.1) ali katerokoli od posledic škodljive rabe alkohola (MKB-10: F10.0, F10.4, F10.5, F10.6 in F10.7). Vključujemo tudi svojce (MKB-10: Z50.2), ki so zaradi odvisnosti neposredno ali posredno prizadeti. Za vključitev v program ne zahtevamo nobenih posebnih sposobnosti ali kvalifikacij, zahtevnost programa prilagajamo pacientovim zmožnostim in potrebam. Kontraindikacije za vključitev v program so akutna psihotična motnja, težja okvara sluha in hujša disocialna osebnostna motnja. Za paciente z dvojno diagnozo priporočamo dodatno psihiatrično zdravljenje.

Slovenska doktrina zdravljenja ustanovam ali/in terapevtom ne predpisuje določene psihoterapevtske orientacije. Priporoča, da si terapevti (ki so lahko zdravniki, psihologi, višje medicinske sestre, socialni delavci, socialni pedagogi, defektologi, izjemoma tudi drugi strokovnjaki s humanistično ali medicinsko izobrazbo), pridobijo ustrezno psihoterapevtsko izobrazbo in izkušnje pri delu z odvisnimi ter da imajo redno supervizijo.

Odvisnost od alkohola je le ena od škodljivih posledic uživanja alkohola. Velja, da je ni težko prepoznati, če le pomislimo nanjo. Prepoznavanje odvisnosti od alkohola bo tema prihodnjega sestavka, nato pa se bomo na kratko seznanili z motivacijskim postopkom, s farmakoterapijo pri boleznih odvisnosti, cilji psihoterapevtske obravnave, z zdravljenjem družinskih članov, z recidivom in podaljšanim zdravljenjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Po novem "Kebrovem" zakonu,bo prepovedana prodaja alkohola tudi na športnih in kulturnih prireditvah.Če kdo ve kaj več o tem naj prosim razloži,kaj se bo zgodilo z gasilskimi veselicami in bajkerskimi zbori;Lendava...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po novem "Kebrovem" zakonu,bo prepovedana prodaja alkohola tudi na športnih in kulturnih prireditvah.Če kdo ve kaj več o tem naj prosim razloži,kaj se bo zgodilo z gasilskimi veselicami in bajkerskimi zbori;Lendava...

za gasilske veselice ne vem..... v lendavi ga bomo pa "talali" za "samostojni prispevek" :twisted: :P :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgodilo se bo to:

-nič pretepov

-same resne face

-množično pojavljanje dehidracije :lol:

mal alkohola pa more bit če ne pa ni žura - ampak ne preveč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgodilo se bo to:

-nič pretepov

-same resne face

-množično pojavljanje dehidracije      :lol:  

mal alkohola pa more bit če ne pa ni žura - ampak ne preveč!

A se morš finga delat :?: :!: :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem: nisem bral črev :? Glede alkohola: ma ne be basat :twisted: ali ni bilo obdobje prohibicije v ZDA dovolj poučna napaka :?: :?: :?: Tisti ki potrebuje drogo, jo MORA imeti (tako ali tako jo bo poiskal). Ustvariti je potrebno pogoje, da se ljudem ne bo treba zadevat :twisted:

No ja, mal pa tud paše :lol: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pripravlja se situacija,kjer bo pescica ljudi ilegalno spet krepko zasluzila na racun vecine.what else is new......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zgodilo se bo to:

-nič pretepov

-same resne face

-množično pojavljanje dehidracije      :lol:  

mal alkohola pa more bit če ne pa ni žura - ampak ne preveč!

A se morš finga delat :?: :!: :twisted:

ja kaj si pa s tem mislila??? :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!