Skoči na vsebino

Novi zakon o omejevanju alkohola


Black Knight

Priporočene objave

I rest my case! in se pridružujem rezultatom ankete! :!:

ej Pervy, v katero skupino pa si se štel? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

I rest my case! in se pridružujem rezultatom ankete! :!:

ej Pervy, v katero skupino pa si se štel? :D

glasoval tako kot večina, drugače pa sem v skupini, ki očitno rahlo presega slovensko povprečje. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr de so ta zakon sprejel.Jaz bi se strozjega napisal.Slovenci so res pjanski narod in lepo bi bilo ce bi se stanje mal spremenu.Sej ste gotov slisal kako so nas tujci predstavl.Niso mogl verjet da gredo otroci kdaj po soli na pir.

Res zalostn de folk ne najde druge zabave ob koncih tedna al se pa ne morjo drgac zabavat kot pa da ga se ga napijejo.Se posebej tisti k poj vozjo.

Vsakemu vozniku k voz pod vplivom alkohola bi blo treba odvzeti vozniski izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ste gotov slisal kako so nas tujci predstavl.Niso mogl verjet da gredo otroci kdaj po soli na pir.

HE HE HE, nič nas niso tujci predstavili, ta članek (za CNN) je pisal slovenski novinar po rodu iz MB za katerega se spomnim, da v srednejšolskih časih tudi ni bil imun na kako pivo ali dva po ali med poukom :twisted:

tako je to, takrat bi jokal ob takem zakonu, zdaj pa ga "uradno" pozdravlja. privat verjetno ravno ni tako zaskrbljen nad slabimi efekti alkohola.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr de so ta zakon sprejel.Jaz bi se strozjega napisal.Slovenci so res pjanski narod in lepo bi bilo ce bi se stanje mal spremenu.Sej ste gotov slisal kako so nas tujci predstavl.Niso mogl verjet da gredo otroci kdaj po soli na pir.

.

Ja, je že res, ampak z neko prisilo in neizvedljivimi zakoni se ne bo nič spremenilo. Pomembna je kultura in vzgoja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ga bomo uničevali kar vsepovprek, ali se bomo specializirali za posamezne zvrsti :?: :drinking:

Jaz bom pivo!

D.

(sem ga pred in ga bom po zakonu!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ga bomo uničevali kar vsepovprek, ali se bomo specializirali za posamezne zvrsti :?: :drinking:

Jaz bom pivo!

D.

(sem ga pred in ga bom po zakonu!)

pivo, vino šnops..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s cim se bodo pa primorci "zadeval",ko bo (ali je ze) zakon sprejet? .....prohibicija here we come again.... :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa še vseen rajš vidm, da človek kšnega popije, kot pa pokadi (al pa še kej več :? )....

mladina v osnovnih šolah sloh ne pije več alkohola, ker to ni moderno - zdej vsi rajš mal zvijajo..........................

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s cim se bodo pa primorci "zadeval",ko bo (ali je ze) zakon sprejet? .....prohibicija here we come again.... :lol:

Pod Italijo smo kuhali šnops naskrivaj.. Ga pa bomo še pod Slovenijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Baje bodo cenzurirali komad od Georgea Thorogooda-One bourbon,One scotch,One beer.... :wink: :wink: :wink: JOKE!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa še vseen rajš vidm, da človek kšnega popije, kot pa pokadi (al pa še kej več :? )....

mladina v osnovnih šolah sloh ne pije več alkohola, ker to ni moderno - zdej vsi rajš mal zvijajo..........................

Pe je ze boljs. A si ze kje vidu, da bi ksn umru zarad ''zlahtne rozice'' al pa bil fizicno zasvojen.V sloveniji je na tisoce alkoholikov, ce bi vsi na mesto alkohola uzival ''zlahtno rozico'' noben ne bi bil ogrozen, pretepen, mrtev,... Kot pravi Macka B: ''Don't drink too much, if you cannot take it. It might be better, if you smoke marijuana''.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest pa še vseen rajš vidm, da človek kšnega popije, kot pa pokadi (al pa še kej več :? )....

mladina v osnovnih šolah sloh ne pije več alkohola, ker to ni moderno - zdej vsi rajš mal zvijajo..........................

Pe je ze boljs. A si ze kje vidu, da bi ksn umru zarad ''zlahtne rozice'' al pa bil fizicno zasvojen.V sloveniji je na tisoce alkoholikov, ce bi vsi na mesto alkohola uzival ''zlahtno rozico'' noben ne bi bil ogrozen, pretepen, mrtev,... Kot pravi Macka B: ''Don't drink too much, if you cannot take it. It might be better, if you smoke marijuana''.

če lahko popravim, alko in trava sta med mladino out. danes hodijo med odmori kar na X-se (ecstasy).

no ja saj produktivnost je boljša, ko smo bili mi v šoli pijani smo itak samo spali, če bi X-se žrli pa bi verjetno ful energično sodelovali. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon o omejevanju porabe alkohola (ZOPA) (Ur. l. RS št. 15/2003) pravi v petem odstavku 2. člena sledeče:

"Očitni znaki opitosti od alkohola so splošno prepoznavni znaki, ki se izražajo bodisi v splošnem videzu, vedenju, hoji, načinu govora in motnjah ravnotežja, ki jih prepozna tudi nestrokovnjak."

:roll: :lol: 8)

Če boš malo čudno oblečen in še skuštran zraven (zunanji videz), si lahko že deklariran za opitega. Je v odstavku beseda bodisi, ki pomeni, da je en sam od zgoraj naštetih razlogov dovolj za opitost od alkohola. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo kosti z obilico mesa za nadebudnega pravnika, ki bi rad "sesul" državo:

12. člen:

Prepovedana je prodaja oziroma ponudba alkoholnih pijač:

-

-

-med delovnim časom na delovnem mestu.

Delovni čas je tisti čas, ko je gostilna odprta (za birta) in delovno mesto je gostilna (zopet za birta).

Potemtakem v gostilnah med njihovim obratovalnim časom ne smejo niti prodajati in kaj šele ponujati alkoholnih pijač. :lol: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena dobra iz ZOPAja:

v 16. členu so kazni in med drugim piše tudi tole:

"Kdor omogoči osebi, mlajši od 18 let, pitje alkoholne pijače na javnem mestu ali ji ponudi alkohol na javnem mestu, ali ji kako drugače omogoči, da pije alkoholno pijačo na javnem mestu, se za prekršek kaznuje z denarno kaznijo 50.000 tolarjev."

Jaz sem ata, ki imam podmerskega (mlajšega od 18 let) otroka in mu dam žepnino, ker gre ven. S tem sem mu "kako drugače omogočil" da kupi flašo pira in jo, nebodigatreba, spije na javnem mestu.

Vprašanje za ljube motorsvetovce, ali bom ob 50.000 tolarjev, ali ne? :?

V ta: kako drugače, se da stlačiti marsikaj. :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena dobra iz ZOPAja:

v 16. členu so kazni in med drugim piše tudi tole:

"Kdor omogoči osebi, mlajši od 18 let, pitje alkoholne pijače na javnem mestu ali ji ponudi alkohol na javnem mestu, ali ji kako drugače omogoči, da pije alkoholno pijačo na javnem mestu, se za prekršek kaznuje z denarno kaznijo 50.000 tolarjev."

Jaz sem ata, ki imam podmerskega (mlajšega od 18 let) otroka in mu dam žepnino, ker gre ven. S tem sem mu "kako drugače omogočil" da kupi flašo pira in jo, nebodigatreba, spije na javnem mestu.

Vprašanje za ljube motorsvetovce, ali bom ob 50.000 tolarjev, ali ne? :?

V ta: kako drugače, se da stlačiti marsikaj. :twisted:

Boš, če boš nadebudnežu dal 50.000 žepnine.

:D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sva ga s frendom malce popivala. Bi bil vesel, če bi kelnarca po nevemkateri rundi četvornevodkessharkom ugotovila, da sem že preveč pijan in mi ne bo dala pijače... Tko je pa kar lepo služla, jaz pa imel 3 dni mačka...

Jaoooo -

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!