Skoči na vsebino

Števec Twingo


dareme

Priporočene objave

Tak sistem imajo vsi taboljši avtomobili.

Ko prižgeš luči, naj bi bila zunaj tema, zato je potrebna manjša svetlost števca, da ga vidiš.

Ne moreš kaj dosti narediti.

Lahko bi poiskal rele, ki preklaplaja med svetlim in temnim in ga premostil, ali pa v armaturko vgradiš močnješe žarnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tak sistem imajo vsi taboljši avtomobili.

malo sarkazma tle :whistle:

A je tastara žabica al tanova? Če je nova, pol lahko, da je res, tako kot pravi provokator.

Sicer pa ... nekje ti masa prebiva. Poglej, da niso drati kje pretisnjeni ali slabo izolirani ali pa samo slab kontakt priklopa na števce.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sarkazma tle :whistle:

Ma ni bilo mišljeno sarkastično. In če sem napisal, da tvingec spada med taboljše avte, potem to resno mislim.

Jaz bi si ga kupil samo zaradi tistega digitalnega števca......

... ampak kaj ko rabim karavana.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo sarkazma tle :whistle:

A je tastara žabica al tanova? Če je nova, pol lahko, da je res, tako kot pravi provokator.

Sicer pa ... nekje ti masa prebiva. Poglej, da niso drati kje pretisnjeni ali slabo izolirani ali pa samo slab kontakt priklopa na števce.

Zdaj pa že kvasiš neumnosti z nekimi prebijanji kabla na maso... To, da pri vklopu luči. lučke v števcu zasvetijo z manjšo lučjo, imajo že skoraj vsi avtomobili, ne le taboljši, kot pravi provokator... No, se najdejo tudi kaki eksoti, ki nimajo tega. Žabice imajo to že od vsega začetka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To imajo vsi Renaulti in med drugim tudi moj. Sem ''potožil'' na servisu, pa pravijo, da je to povsem normalno, samo meni to ni nič normalno, ker v lepem vremenu oz močnem soncu ne vidim nič oz precej slabo. Ponoč je pa fajn ja.

Skratka, ni kriva masa :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mamo 2 renaulta doma, twing-mobila, pa megana, pa mata oba to. Jst osebno (in pač vsi iz naše družine) smo zadovolni z vidljivostjo števčkov :D in ker sem se zadnič, ko sem sedel v enemu, spomnil na to temo, sem malo bolj poškilil na števček in se mi res ne zdi da bi bla švoh svetilnost al pa bledo, svet čisto dovolj.

Mogoče je sam s tistim lcdjčkom kej narobe, da premal sveti, najbolš, da še v kakega twing-mobila poškiliš, če je isto kot pri tebi :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore!

Zdaj mam pa še en problem: števec mi kaže recimo še četrtino tanka, potem pa ugasnem avto, ga prižgem in imam tank na nuli, kao da je prazn. In sem potem zadnjič šel tankat in mi je šlo noter samo 30 litrov, kar pomeni, da je bilo še ene 10 litrov v tanku. zakaj to?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, qrc, njega pač moti, če je slabše osvetljeno.

Jaz bi si omislil močnejše žarnice.

Če seveda so žarnice.

če so LED, potem pa je jeba......

kar pa se tiče tanka, tega pa niti najboljši avti nimajo serijsko.

če je res tako, da samo včasih narobe kaže, potem je verjetno električni problem, ker če bi bilo kaj narobe s plovcem, potem bi (verjetno) vedno kazal premalo.....

Če imaš koga, ki ti bo probal popraviti za eno ali dve pivi, potem si daj popraviti, drugače pa si vodi evidenco prevoženih kilometrov in pravočasno tankat.......

Popravljeno . Popravil Provokator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore!

Zdaj mam pa še en problem: števec mi kaže recimo še četrtino tanka, potem pa ugasnem avto, ga prižgem in imam tank na nuli, kao da je prazn. In sem potem zadnjič šel tankat in mi je šlo noter samo 30 litrov, kar pomeni, da je bilo še ene 10 litrov v tanku. zakaj to?

Vsak avto ima za prikazovanje količine goriva in temperature motorja takoimenovani (konstant halter),ki oskrbuje tedva instrumenta z konstantno napetostjo kajti sicer bi pri nihanju napetosti med 12 in 14,8 V(ko alternator polni z polno močjo)bi tudi kazalec kazal manj in več z nihanjem napetosti.Zato predno ti pokaže stanje goriva v tanku bi moral avto malo zapeljat in šele po krajši vožnji,bi ti spet pokazal pravilno količino goriva OK.Naslednjič preveri in boš videl ali je to to OK. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore!

Zdaj mam pa še en problem: števec mi kaže recimo še četrtino tanka, potem pa ugasnem avto, ga prižgem in imam tank na nuli, kao da je prazn. In sem potem zadnjič šel tankat in mi je šlo noter samo 30 litrov, kar pomeni, da je bilo še ene 10 litrov v tanku. zakaj to?

ja mogoče ti pa ga je kdo tisti čas spizdu(bencin mislim) :naughty: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benza ni spizdo noben, to sem prepričan...

Je tako, da ko se peljem mi kaže recimo 1/4 tanka. Potem pa se vstavim in prižgem avto in mi kaže nulo, čeprav nula ni, ker gre recimo sam 30 litrov pol noter. To se mi je zgodilo zdaj že dvakrat zapored.

Zdaj se vozim že 30 km brez da sem tankal, da vidim koliko lahko naredim KM še ko se že prižge lučka oz. pade kar tako...imam pa za rezervo v priteljažniku 5 litrov benza, če ckrne :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Benza ni spizdo noben, to sem prepričan...

Je tako, da ko se peljem mi kaže recimo 1/4 tanka. Potem pa se vstavim in prižgem avto in mi kaže nulo, čeprav nula ni, ker gre recimo sam 30 litrov pol noter. To se mi je zgodilo zdaj že dvakrat zapored.

Zdaj se vozim že 30 km brez da sem tankal, da vidim koliko lahko naredim KM še ko se že prižge lučka oz. pade kar tako...imam pa za rezervo v priteljažniku 5 litrov benza, če ckrne :rolleyes:

ne jezi se :headbang: zajebancija/glede osvetlitve pa imajo vsi tvingoti enako (slabo) ne glede na letnik/če prižgeš dnevne luči/ je pa ena razlika novejši imajo avtomatske dnevne luči in tistim se vidi normalno ker ti ni potrebno pržigati dodatno dnevnih luči in še kazni ne plačaš če slučajno pozabiš/ker pač to prskrbi tehnika sama

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Ta teden vozim Twingeca, kot nadomestno vozilo. Osvetlitev števca je res malo slabša, ko prižgeš luči, samo da bi se pa ne videlo kaj prikazuje... Edino, če ti sonce sveti pod kotom, točno na števec, ne bi videl. Samo to je pa tako tudi pri analognih števcih, da ti blešči...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede osvetlitve displaya, je to povsem normalno

to se da odpraviti tako, da fizično odklopiš žico iz displaya, ki daje signal za zatemnitev, vendar zna biti potem pri vožnji ponoči svetloba premočna in moteča

glede nivoja v rezervoarju, pa je res malo čudno :unsure:

ali je avto takrat parkiran na ravnem, ali je postrani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo že pri bencin števcu... Danes mi je s štirih črtic(cca 1/4 kesla) padlo na nič črtic in se prižgala lučka :eek: ... Uf, panika, pa na pumpo. Jutri pa ga dam nazaj. Bom kar malo pogrešal, to žabico. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno tudi od oblike tanka se mi zdi.......pri mojem saxoju je tako:

tank ima 45L, na skali merilca pa če tankam za 15€, pride kazalec do polovice, za malo več kot 45 pa do konca.......tudi ko imam poln tank se bencin porablja tako......od vrha do polovice leze kar nekaj časa, potem pa od polovice do dna kar hitro pade........prva polovica skale kaže 15L, druga polovica pa še 30L

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam twinga.Ko so luči prižgane je res slabše osvetljeno , sam to je baje skor pri vseh in naj ne bi bilo nič narobe.Pr men edin lučka za benz skoz neki sveti :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam twinga.Ko so luči prižgane je res slabše osvetljeno , sam to je baje skor pri vseh in naj ne bi bilo nič narobe.Pr men edin lučka za benz skoz neki sveti :naughty:

Ponavadi na lučko za benz prpopam kar nalepko, da me ne moti ko vozim.

Drugače pa je kr fajna ta mala ''kinder jajčka'', ko prižgeš luči se res malo zatemni števec, ampak ni tako fejst moteče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam twinga.Ko so luči prižgane je res slabše osvetljeno , sam to je baje skor pri vseh in naj ne bi bilo nič narobe.Pr men edin lučka za benz skoz neki sveti :naughty:

najbolje, da ga takoj priklopiš na tester :evilgrin: hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!