Skoči na vsebino

Kačje Ride III


Sanda7
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

434317645_949518787065289_692310826191015310_n.jpg.4e226cf151009432ada896e367a67ce7.jpg

Priporočene objave

Pišuka, neki mi ni jasn? surrender.gif

Očitno so Ride pa še par takih (redkih) placov v slo za nekatere kvalitetni ovinki na katerih se da malčk bolj športno potrenirat da ne rečem kar dirkališče. trance_41_w00t2.gif Za druge pač navadno počivališče de si mal odpočijejo in mal poklepetajo!! trance_34_sleepy.gifSmo pa tud vmesne stopnje!!trance_43_wavetowel2.gif

Zdej mi pa ni jasno zakaj hudiča nekdo rine na vse pretege nekam, kjer je življensko nevarno, in se cel cajt počuti tolk ogroženega de cel cajt pizdi ko pa je v domačem lokalnem bufu varnost najvišje stopnje!! Pa to je že šizofrena scena!. A to mate fetiš na klopce ki premaga ves ta streah do življenja strah al koko?

....

PUSTITE LJUDEM ŽVET!! Če ste ogroženi pa se v velikem loku izogibajte takim situacijam!!trance_27_notworthy.giftrance_27_notworthy.gif

Saj nisi tolk neumen, ampak par felerjev imaš v razmišljanju, k hočeš pač faca izpast. Verjemi, so bile že stotnije takih tule na motosvetu ...

1) Ni vmesnih stopenj. Ali si divjak, ali nisi. Tisto, kar se tebi zdi vmesna, so divjaki, ki pa nimajo/nimate tolk jajc, da bi tko drajsali.

2) Nihče tja ne "rine". Gre za javno cesto v javnem cestnem sistemu, ki je namenjena prevozi tovora in ljudi med različnimi točkami. To NI dirkališče. Zakonodaja pa ureja, kako naj bi se vozilo na takih površinah - predvsem neagresivno, tako, da si za druge predvidljiv in da maksimalno skrbiš za varnost oziroma minimalno ogrožaš druge in sebe.

3) Predlagam, da se divjaki začnejo izogibati situacijam, v katerih ogrožajo druge - take, kot sem jaz.

Popravljeno . Popravil JustinBieber
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam men pa tut ni jasno, kaj vidi folk na tistih ridah?

Jest vidm na teh ridah eno bolših moto družb in pa lepe ovinke :D

in zato grem zelo rad kkšn krog odpelat za ostale pa nevem

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam men pa tut ni jasno, kaj vidi folk na tistih ridah? rolleyes.gif

Pa tut mi ni jasno zakaj so nekateri tm u tok stresnih smrtno nevarnih situacijah?

Vpraš une, k so se že dvakrat letos zakantal čelno z motorji, pa še vse ostale, ki so/smo tam pogrnili ... pa vse une wannabe-racing-pičke ...

Ride so nevaren odsek, za motoriste še posebej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst grem pa rad na furo tja...

Grem čez ride, v Postojno na OMV na en kofe, pol pa nazaj dol pa ene 2x gor pa dol, probam polagat, znam itak ne kolenčkat (mam roba na gumi še 3 mm) :)

verjetno izgledam smešno samo mi je pa v užitek

V imenu vseh tukaj sodelujočih in tudi tistih, ki ne sodelujejo na tem forumu - PROSIM te, ne probavat polagat na ridah. Boš prej ali slej komu kaj naredil - zdej, če samo sebi, mi dol visi, takoj, ko pa je verjetnost, da še komu od ljudi, ki jih poznam, ali celo meni, je pa to že druga pesem.

Verjem, nočeš tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj nisi tolk neumen, ampak par felerjev imaš v razmišljanju, k hočeš pač faca izpast. Verjemi, so bile že stotnije takih tule na motosvetu ...

1) Ni vmesnih stopenj. Ali si divjak, ali nisi. Tisto, kar se tebi zdi vmesna, so divjaki, ki pa nimajo/nimate tolk jajc, da bi tko drajsali.

2) Nihče tja ne "rine". Gre za javno cesto v javnem cestnem sistemu, ki je namenjena prevozi tovora in ljudi med različnimi točkami. To NI dirkališče. Zakonodaja pa ureja, kako naj bi se vozilo na takih površinah - predvsem neagresivno, tako, da si za druge predvidljiv in da maksimalno skrbiš za varnost oziroma minimalno ogrožaš druge in sebe.

3) Predlagam, da se divjaki začnejo izogibati situacijam, v katerih ogrožajo druge - take, kot sem jaz.

ali lahko definiraš pojem agresivna vožnja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ride so nevaren odsek, za motoriste še posebej.

dej prosim če mi razložiš, kako hudiča nej jaz pridem domov?? ker pri men so ne sam ride, ampak pesek, pa lukne, pa ozka cesta...in kaj nej se s helikopterjem domov vozim? :surrender:

ok, nevaren odsek ..... :evilgrin: še en pri ne vem koliko nevarnih odsekih pri nas...

nevarna je cesta toliko, kolikor si jo nekdo nevarno naredi. Drugače pa so vse ceste samo ceste, take kot so, s svojimi omejitvami ali brez. nevarne ali ne, kakor za koga....

torej, bedarija neke odseke določat za nevarne odseke..... sejsammojemnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala za kompliment, glede na tvojo jezo bi rekel da že zelo dolgo nisi nobene videl (pizde), ker drugače nebi imel tolk potlačene jeze v sebi. Moj komentar je bil namenjen nekomu, ki se mu ni potrebno peljat čez Planino, ker gre lahko okoli, če se tega dela ceste tako boji.

Na nivo tvoje komunikacije se mi pa ne zdi vredno spuščat, očitno bo trajalo še naslednjih 25 let, da boš prišel na nivo vreden konstruktivne debate.

Samo tolko to je JAVNA cesta, za njeno uporabo plačujemo vsi enako -> imamo enako pravico se tam vozit. Še to, vrjamem da zna bit zoprno, živet ob tolk motoristično prometni cesti zato jaz osebno čez vas Planina peljem še počasneje od ostalih naselij in v višji prestavi, da ja nebi motil prebivalcev, očitno zaman.

Ego je hudič, a ne? In res je.. gre za javno cesto. Po taki vrsti cest se imamo pravico voziti vsi, ne da bi se pri tem početju počutili ogrožene. Ja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sori, čez Ride sem šel vsaj ene 200-krat, pa se mi zdi, da ni bilo nikjer nikoli te nafte polite ... ali pa enostavno to zame ni bil problem, ker sem previdno in počasi vozil ?

Glede pravilnih tehnik vožnje - verjetno si bil takrat tam zraven, da véš? No, jaz sem bil in točno vem, kaj je bilo narobe.

Tudi jaz sem šel velikokrat, tudi malo hitreje od počasi, in je nafta bila velikokrat, pa tudi ni bila nikoli problem. Ampak tja pa vseeno ne sodi ane. In je nevarnost.

Kako si uganil, neverjeten si, nisem bil zraven. Ampak če si sam napisal, da si prestavil navzdol brez vmesnega plina pri previsokih obratih in to kar 2 prestavi, pa še dodal si da je motor zadaj dvakrat opletel, potem mi je kristalno jasno kaj je bilo.

Pilot, ki je storil takšno napako kot ti, me je 3 leta nazaj poradiral na ovinku pod parkiriščem, ko sem se peljal navzgor povsem po CPPju. Pa ni bil prehiter, samo ustrašil se je in odštempljal na moj pas in vame. Če bi stisnil sklopko, spustil zavoro in ga vrgel v nagib, bi bilo vse OK.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jupi, spet eno nabijanje v tri krasne in debate v smislu: Moj ati je pa bolj mocen kot tvoj ati... Bla bla bla, jadi jadi jadi. JB bi itak Ride najrajs prepovedal (predvidevam da zato, ker jih tudi sam ne zna speljat brez padca :naughty: ) Iridium pa zato, ker misli, da mu s tem, ker zivi ob taki cesti, pripada pravica usajanja na vse in vsakogar. Dejta fanta, zbudita se in on potegnita prst iz riti, ze enkrat, no!

Moraliziranje, kretenizmi, zalivke in ostala jajca ne bodo nikoli resila situacije, lahko samo pripeljejo v se hujse sranje kot je sedaj (da sploh ne omenjam iz muhe slona delat, a ne, tezaki)

Kaj pa ce bi se k zadevi spravila konstruktivno, z nasvetom, idejo, zgledom? Mogoce namesto absolutne prepovedi in zaljenja vseh po vrsti, prideta na Ride, odpeljeta par ovinkov tako, da vsi vidimo/jo, kako to delajo staaaariiii, izkuuuseniiii maaackiiii? Iridium in JB, v kratkem vaju pricakujem na Ridah, da vesoljnemu svetu pokazeta, kako za vraga se sploh lepo, tekoce in popolnoma brez nevarnosti!! pelje po takih ovinkih, kot so na Ridah. HA HA HA, to bo dan.

JB bo spet v jarku, Iridium pa tudi nekje v blizini pa klel ku prasc. Nekam znano mi je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še 1 poduprašanje? koliko nesreč, ki jih je povzročil motorist na ridah je terjalo poškodbe drugih udeležencev (peščev, kolesarjev, avtomobilistov...), in pa obratno? Ti da mislit...

Preveč (pa četudi bi bila samo ena - bilo jih je pa več).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A k so pa zanč trije hondaši z malimi tiči na 4 kolesih vozil čez Ride povsod sam po svojem pasu ne pa nihče ne pljuva?

Na Ride se folk hodi izživljat. Tudi jaz, ko mi zapaše. Tko je baje odkar je avtocesta mimo speljana in tko bo še naslednjih 30 let. Jebi ga, tud dirkališče ne bo pomagalo, ker so Ride ZASTONJ.

Sicer pa rad pogledam kakšnega/kakšno, ki lepo po kolenu spelje ovinek. Dokler ostane na svojem pasu, ko grem mimo me ne briga kako vozi. Motijo me pa tisti jebeni kreteni, ki ne vidijo črte, ki loči mojo in njihovo stran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst tut :) al ste naložil nahitr pa tok mal cejta me ni blo hehe... sej b rekla d se pejte raj vozit ma je tma, pol pa spat :) drgč pa biu fočk prej :P gor pa le en kamjon in dva nemca ob malci :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prosim, če se v debatah vzdržite najbolj prostaških žalitev. Če vam prefinjeno žaljenje sogovornika med vrsticami ne gre od rok, vas čaka vzgojni ukrep.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakič, ko se usedeš na motor/kolo/avto... tvegaš...

...ko obuješ rolarje, pa se razteguješ po celem voznem pasu, da te komaj kdo prehiti...

...na prehodu za pešsce te zbije en na Fužinama, ker misli, da rdeča luč še niso planke..

... sediš na kavču pred televizorjem, pa se strese, al pa podre jez, al pa nevihta npr. tam v Železnikih...

...vidiš žensko z mobitelom in cigaretom v roki za volanom, na zadnjih zicih dva nepripeta mulca- eden na sredi med prednjimi zici gleda naprej, drugi pleza po zadnji polici... pa pazi: ona JE PREVIDNA voznica, vozi po omejitvah, razen kar kdaj slučajno spregleda...

...to sem napisal kar tako, kar mi je trenutno kapnilo...čeprav nima nič veze z Ridami

Drugače pa: JA, tudi sam grem rad na Ride. Rad grem po kolenu (seveda če se da in če so pogoji), ne prehitevam za vsako ceno, ko pospešujem iz ovinka, pospešujem samo toliko...do zaključka ovinka, po ravnini potem ne projektiliram, ker se mi zdi brezveze in nevarno...

..o.k, bo mogoče nekdo rekel, da je to še nekako "varno" , VENDAR, trenutek nepazljivosti, ali neka druga zunanja motnja vse to o varnosti spremeni. Tudi če pelješ počasi. To govorim v prvi osebi ednine, vse ostalo, kar se govori o "divjakih, pa vse ostalo" je tista "zunanja motnja", ki pa jo ne moreš predvideti. Lahko stojiš na odstavnem pasu in nabiraš marjetice, ker si videl Pajkico na parkirišču, pa te en "pokosi", ker je gledal Pajkico, ko si sonči dekotlet na klopci na parkplacu (sori Pajkica, ti si mi prišla trenutno na pamet .) )

Upam, da ne boste pametovali o mojem postu. Napisal sem ga čisto tako, brez kakega razmišljanja, ker sem imel cajt.. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakič, ko se usedeš na motor/kolo/avto... tvegaš...

...ko obuješ rolarje, pa se razteguješ po celem voznem pasu, da te komaj kdo prehiti...

...na prehodu za pešsce te zbije en na Fužinama, ker misli, da rdeča luč še niso planke..

... sediš na kavču pred televizorjem, pa se strese, al pa podre jez, al pa nevihta npr. tam v Železnikih...

...vidiš žensko z mobitelom in cigaretom v roki za volanom, na zadnjih zicih dva nepripeta mulca- eden na sredi med prednjimi zici gleda naprej, drugi pleza po zadnji polici... pa pazi: ona JE PREVIDNA voznica, vozi po omejitvah, razen kar kdaj slučajno spregleda...

...to sem napisal kar tako, kar mi je trenutno kapnilo...čeprav nima nič veze z Ridami

Drugače pa: JA, tudi sam grem rad na Ride. Rad grem po kolenu (seveda če se da in če so pogoji), ne prehitevam za vsako ceno, ko pospešujem iz ovinka, pospešujem samo toliko...do zaključka ovinka, po ravnini potem ne projektiliram, ker se mi zdi brezveze in nevarno...

..o.k, bo mogoče nekdo rekel, da je to še nekako "varno" , VENDAR, trenutek nepazljivosti, ali neka druga zunanja motnja vse to o varnosti spremeni. Tudi če pelješ počasi. To govorim v prvi osebi ednine, vse ostalo, kar se govori o "divjakih, pa vse ostalo" je tista "zunanja motnja", ki pa jo ne moreš predvideti. Lahko stojiš na odstavnem pasu in nabiraš marjetice, ker si videl Pajkico na parkirišču, pa te en "pokosi", ker je gledal Pajkico, ko si sonči dekotlet na klopci na parkplacu (sori Pajkica, ti si mi prišla trenutno na pamet .) )

Upam, da ne boste pametovali o mojem postu. Napisal sem ga čisto tako, brez kakega razmišljanja, ker sem imel cajt.. .)

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakič, ko se usedeš na motor/kolo/avto... tvegaš...

Da, vendar s tem, ko se usedeš na motor, tvegaš (statistično gledano) cirka 40-krat bolj, kot z avtomobilom. In če pri tem nekateri še izzivajo in tako bolj tvegajo, da bodo povzročili prometno nezgodo - po možnosti na tesno vijugasti cesti, kot so Ride, potem je povprečno inteligentni osebi jasno, da bicikliranje ali vožnja motorja po stopnji tveganja (statistični in dejanski) nista enakovredna (sta pa primerljiva, ampak v primerjavi se izkaže, da je tveganje na motorju večje kakor tveganje na biciklu).

In tako naprej, zaključke si lahko potegne vsak sam. Dejstva so znana in jasna, le nekateri so za njih vztrajno slepi, jih ne želijo slišati, poznati, iz tega ali onega razloga ravnajo tako, da vseeno ogrožajo tudi druge - ter seveda sebe, ampak vsaj glede tega jim lahko rečemo: vsaj je pač svoje usode gospodar .... ampak ni pa res nobene potrebe, celo nezaželeno je da bi po nemarnem gospodaril še z usodami drugih, ki se pač slučajno peljejo tisti trenutek po istem odseku ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak jest tuki neki ne štekam niti približno!!?? Tam sem nekoč študiral neko kitajsko filozofijo ki pravi da je vse vesolje v ravnovesju....JinJang itd. Ampak kokr tlele pišete je nevarnosti hudičevo več kot varnosti whistle.gif

Al pa niti ne če računam da sem bil na ridah cca 100x in to brez kakih problemov!! A to poj pomeni lih obratno 100 proti 0 ??? Pa če računam de grem vsakič povprečno 10x gor pa dol je pa rezultat že čist nehuman 1000 -0 za srečen konec trance_27_notworthy.gif

Res pa je da sta se mi dva zvrnila tik pred mano in tadva mal kvarita povprečje ki je sicer ze kar kičasto!! slap.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... Lahko stojiš na odstavnem pasu in nabiraš marjetice, ker si videl Pajkico na parkirišču, pa te en "pokosi", ker je gledal Pajkico, ko si sonči dekotlet na klopci na parkplacu (sori Pajkica, ti si mi prišla trenutno na pamet .) )

Upam, da ne boste pametovali o mojem postu. Napisal sem ga čisto tako, brez kakega razmišljanja, ker sem imel cajt.. .)

dekolte mam zmer skrit, pa tolk sem stran da se me s ceste ne vid :P ne ti men marjetice :surrender:

drgač pa ja, jaz pridem sedet tja :P gor pa dol nej se pa drugi vozjo :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dekolte mam zmer skrit, pa tolk sem stran da se me s ceste ne vid :P ne ti men marjetice :surrender:

drgač pa ja, jaz pridem sedet tja :P gor pa dol nej se pa drugi vozjo :whistle:

Pajkica je kriva za vse...jaja boobies.gif

bdw .fočk dns...sami stari strici in nobene norije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!