Skoči na vsebino

Kačje Ride III


Sanda7
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

434317645_949518787065289_692310826191015310_n.jpg.4e226cf151009432ada896e367a67ce7.jpg

Priporočene objave

Če je pa tok težko poklicat anonimno cifro za policijo pa razložit, da je na določenem odseku pesek, ki ogroža motoriste in je velika možnost padca, se lahko vsak nad sabo zamisl..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je pa tok težko poklicat anonimno cifro za policijo pa razložit, da je na določenem odseku pesek, ki ogroža motoriste in je velika možnost padca, se lahko vsak nad sabo zamisl..

pa ti vsak petek poklič, pa bo mer čez vikend.... :ninja:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem zakaj je bil zgoraj pesek, ampak so mi povedal, da je na spodnjem S-u en z Dukatijem padu, ga na brzino pobral in odpelju ... jaz tega nisem videl ... če so mi nabijal, potem jaz nabijam naprej.

 

rekli so tudi, da jih je ene 6 šlo po tleh ... verjetno ne vsi na istem koncu ... kje so pa točno šli, pa jaz ne vem ... nisem nobenega videl

 

razen v soboto, ko sem na parkirplacu enga italjana pobiral

 

:krneki:

ja na Su je padu eden z multistrado, sm se ustavu pr njemu, sam to je blo okol pol 4, je biu pesek že neki cajta tam.... tko k pravte nekateri kle gor.... najprej se počas čez zapelat, da vidiš stanje in vse morebitno sranje na cesti!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včer fočk okoli 19h, se je že tko mal vidl da nisem nobenga peska vidu in vse ovinke po kolenu odpeljal.....dobro da nisem prišel popoldne :grim

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo pojasnim, kakšne so naloge določenih služb glede varnega odvijanja prometa na cestah, v tem primeru na ridah.

 

Vzdrževanje cest je naloga cestnega podjetja in sicer na tem območju cestnega podjetja Koper (CPK). Verjetno ni potrebno poudarjati, da morajo na določen čas opravljati preglede cest in ukrepati v primeru poškodb vozišča ali ostalih zadev, katere bi lahko ogrozile varnost udeležencev. Ker pa je naša posebnost varčevanje za vsako ceno, tudi CPK ne opravlja vsega tako, kot bi morali. 

Pred časom je moj sodelavec padel z motorjem, ker je bil v ovinku pesek, katerega so tja z veseljem navozila dvosledna vozila zaradi sekanja ovinka in posledično vožnje po peščeni bankini. S tožbo je uspel in že šteje evrčke v tisočakih. 

 

Pa dajmo obdelati še policijo in njene naloge. Te se v prvi vrsti nanašajo predvsem na varovanje življenja in premoženja, šele nato so vse ostale. Čeprav se mi zdi, da je ravno obratno. Že vidim, da se vsi strinjate. 

Torej mora policist v primeru peska na vozišču in zaradi tega morebitne nevarnosti za udeležence v prometu (predvsem motoriste) takoj zavarovati kraj in obvestiti cestno podjetje. Obveščanje se opravlja preko OKC-ja (dosegljivi na tel. št. 113), kateri nadalje obvešča upravljavca ceste. Kdaj in kako pride cestar je pa druga zgodba. 

 

Pri vsem tem se moramo zavedati, da del odgovornosti leži na nas samih, ker smo dolžni poskrbeti, da se promet odvija varno in nemoteno. V primeru razlitja olja, nafte ali nanosa peska na vozišče, je zelo priporočljivo takoj poklicati na tel. št. 113 in točno povedati, kaj in kje se je zgodilo. Pri vsem tem bi poudaril še zavarovanje kraja. Z zavarovanjem kraja se tako prepreči kakšen polet čez krmilo motorja in neprostovoljno nabiranje malin.  Ker so ride med vikendom množično obiskane, ne vidim nekega problema z zavarovanjem kraja in obveščanjem ustreznih služb. Pa ne pozabiti, da je tel. št. 113 namenjena za obveščanje o stanju na cestah, o "divjakih" v prometu, o prometnih nesrečah, o naravnih katastrofah, o belih miših, ... Torej koristite to zastonj tel. št. za obveščanje o napakah ali drugih, za varnost prometa pomembnih, zadev. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi si metali pesek v oči???

Tisti, ki misli, da na cesti ne bo peska, pa čeprav vse pristojne službe 150% dobro opravljajo svojo službo, se bridko moti in bo slej ko prej padel na pesku.

Tudi če peska ni, je lahko čez 10 minut že....dovolj je da en kamion malce poseče ovinek in ga z gumami potegne na cestišče.

Zame je pesek stalnica na cesti, sploh ker se vozim vsepovsod. Če že mislim kdaj malce podirkat po ridah, grem (tak kot je eden že prej omenil) 1x gor pa dol, da vsaj malce prečekiram. 

 

Ampak, če se zapeljem kaj dalje od rid, so problemi enaki, če ni peska so lahko na cesti veje, celo kače, včasih kak medved, razjarjen bik :D. Pri motorizmu to vzamem v obzir, koliko bo kdo imel rezerve za izogibe oviram je pa čisto na nas samih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt

A lahko malo več informacij, tožil je koga?

Je uspel s tožbo, ker je (predvidevam) policaj?

Če bi se jaz ulegel na ovinku s peskom, bi v zapisnik verjetno zapisali da "nisem prilagodil vožnje razmeram na cesti" ...

Popravljeno . Popravil Gaunar Jokl
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt

A lahko malo več informacij, tožil je koga?

Je uspel s tožbo, ker je (predvidevam) policaj?

Če bi se jaz ulegel na ovinku s peskom, bi v zapisnik zapisali da "nisem prilagodil vožnje razmeram na cesti" ...

pa še kazen bi dobil :D

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak se diujat ne sme :jezik:

 

zapeljat na pouno v ovinek, na prometni cesti je itak budalaština na kvadrat ... sj ni nujno da je pesek ... zadnič sm na par polen naletu ... mau cik cak in sm zvozu ... kakšn s prikolice zgubu ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igor .. to je tko ... zdj je .. pol ga ni več, pol pa spet je ... nikol ne veš ...

 

vožnja malo pod omejitev, je rešitev vsega ;)

 

morm zate skrbet vsaj še ta teden :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehehe... ne skrbi, jst ne divjam :P Sam bom šel verjetno danes mimo, pa da ne bo neprijetnih presenečenj :)

Sej ni pesek skrit v grmoulju, pa čaka kdaj te bo napadu. On tm leži na učeh vsem in je bl kot ne neaktiven. Edin če se pa pu nemu peleš, pol se pa mau zmiklje :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt

A lahko malo več informacij, tožil je koga?

Je uspel s tožbo, ker je (predvidevam) policaj?

Če bi se jaz ulegel na ovinku s peskom, bi v zapisnik verjetno zapisali da "nisem prilagodil vožnje razmeram na cesti" ...

Točno tako  poznam dva ki sta padla zaradi peska na cesti noben ni imel glih neke škode malo podrsane plastike. In v dobri veri so klicali policijo ta je pršla in jim stislna še kazen  za neprilagojeno vožnjo tko da mislim da nima noben jajc klicat za take stvari sploh pa ne tisti ki je na pesku padel.

 

tako da bi prosil boruta če lahko tak primer pokomentira. ker ta neprilagojena vožnja je odgovor za vse padce na cesti tudi če si v času padca peljal po omejitvah ali pod njimi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kličeš policijo na kraj nesreče, zmeraj napiše kazen, zato je mogoče včasih po padcu(če si zmožen) pametno si uzeti ob kraju ceste vzeti minuto,dve...(kolikor čas dopušča!) ter razmisliti, kaj narediti.

Pa ne pozabiti, če imate motor kasko policijskega zapisnika ne potrebuješ, pravtako ne v primeru prometne nesreče, kjer ni nihče poškovodan, razn pleh/plastika je EU poročilo dovolj.

 

Če sem pravilno informiran, da po nesreči 1 kategorije(brez hujših telesnih poškodb), nekdo naknadno odide v bolnišnico, in pove da je imel prometno nesrečo, v bolnišnici avtomatsko pokličejo policijo(nisem siguren glede tega, saj tega včasih ni bilo) in zopet krivec dobi kazen.

 

Mislim, da v omenjen primeru na Ridah, bi moral motorist, ki je doživel prometno nesrečo tožiti CPK, zaradi umazanije na cesti, saj so oni odgovorni. Res pa je verjetno, da nujno rabiš policijski zapisnik(stem tudi dobiš kazen za neprilagojeno vožnjo, saj policija nikoli ne pride samo 'pogledati'), ki je verjetno osnova za tožbo. Pa pazite kaj boste povedali za policijski zapisnik, dobro premislite, saj ko je enkrat zapisnik napisan je to to.

 

Borutt, prosim popravi me, če se motim. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ni znaka za nevarnost, so krivi vzdrževalci ceste, tako kot pozim, če je zaledenela avtocesta, most itd, kar se pa tiče cestarjev, so vsak dan ogledi, brez izjeme, ki jih opravlja dežurni oglednik, ki ma vsak svoj rajon, tudi ob vikendih, država plačuje in so sredstva v naprej zagotovljena s proračunom :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozim čez ride pa na kolen ... me prau zanima kdo bo cestarje tožu zarad poledice .... razmere na cesti al kaj že ... neki prilagodit al kaj že ...

 

pa da smo na jasnem .. tut to gre men na kurac, da najprej napišejo neprilagojena hitrost ne glede na dejansko stanje

 

:krneki:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako  poznam dva ki sta padla zaradi peska na cesti noben ni imel glih neke škode malo podrsane plastike. In v dobri veri so klicali policijo ta je pršla in jim stislna še kazen  za neprilagojeno vožnjo tko da mislim da nima noben jajc klicat za take stvari sploh pa ne tisti ki je na pesku padel.

 

tako da bi prosil boruta če lahko tak primer pokomentira. ker ta neprilagojena vožnja je odgovor za vse padce na cesti tudi če si v času padca peljal po omejitvah ali pod njimi

Kaj pa če sm padu na mestu? Več kot na nulo hitrosti ne morm prilagodit? A sm kriu??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že v več temah opažam zgolj neko jamranje in pritoževanje in zgolj čakanje, da bodo drugi stvari popravili in uredili namesto nas. Raje kot kaj naredit in se izpostavit, se je lažje pritoževat skrit iz ozadja.

 

Tisti, ki drži vrečo, ali pa gleda in nič ne naredi, je lih toliko kriv kot tisti, ki vanjo nalaga.

 

A je tako težko nekaj naredit sam. Nevem zakaj je tako težko, če vidiš pesek v ovinku se ustavit in sam poklicat na 112 in opozorit na nevarnost. Če vidiš kamen se ustavit in ga odmaknit iz vozišča. 

Vsaj mene so tako učili, da je to dolžnost vsakega voznika, za motorista bi pa to moralo veljati še bolj, ker smo toliko bolj ranljivi.

Se potem si poplačan z občutkom, da si nekaj dobrega storil.

 

 

Če pa vidiš problem in greš zavestno mimo, pa se vsaj ne pritožuj nad tem, zakaj nobeden tega ne naredi. Sam naredi !!!

 

borutt  :notworthy:  (lepo napisal)

 

Mogoče ena misel v poduk.

 

Na cesti sem videl moža, ki ga je zeblo v pretanki obleki, da je trepetal od mraza; vedel sem, da nedvomno tudi jesti nima dovolj. Ujezilo me je in očital sem Bogu: "Zakaj to dopuščaš? Zakaj ničesar ne ukreneš?« . Nekaj časa je Bog molčal. Ponoči pa mi je nenadoma odgovoril: "Saj sem vendar že nekaj ukrenil. Ustvaril sem tebe.«

Popravljeno . Popravil igorkr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

IgorKr :notworthy: lepo in modro napisano :OK:


Dami34 kriv si ker si neprilagojen :P :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!