Skoči na vsebino

Kačje Ride III


Sanda7
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

434317645_949518787065289_692310826191015310_n.jpg.4e226cf151009432ada896e367a67ce7.jpg

Priporočene objave

IgorKr :notworthy: lepo in modro napisano :OK:

Dami34 kriv si ker si neprilagojen :P :P

Pol sm pa vedno kriu  :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FOČK!

Po predpisih.

V planini pri odcepu je znak "spolzko cestišče"

...in jest, konjujedan, nisem poslušal radia, da je ves promet iz AC speljan preko Postojne po stari cesti..   :slap: in se vozil v koloni..  :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Borutt

A lahko malo več informacij, tožil je koga?

Je uspel s tožbo, ker je (predvidevam) policaj?

Če bi se jaz ulegel na ovinku s peskom, bi v zapisnik verjetno zapisali da "nisem prilagodil vožnje razmeram na cesti" ...

 

Na kratko; prometne nesreča, ker je bil v nepreglednem ovinku pesek na vozišču. Pri ogledu kraja prometne nesreče je bilo ugotovljeno, da je povzročitelj cestno podjetje, ker ni očistilo ceste, saj je bilo na vozišču veliko peska in to že nekaj dni. Cestno podjetje je kasneje na sodišču hotelo dokazati svoj prav, vendar so dokazali samo, da so vse zaj...

Sodelavec je pač imel "srečo", da cestarji niso nič naredili in, da imajo tako sposobno vodstvo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako  poznam dva ki sta padla zaradi peska na cesti noben ni imel glih neke škode malo podrsane plastike. In v dobri veri so klicali policijo ta je pršla in jim stislna še kazen  za neprilagojeno vožnjo tko da mislim da nima noben jajc klicat za take stvari sploh pa ne tisti ki je na pesku padel.

 

tako da bi prosil boruta če lahko tak primer pokomentira. ker ta neprilagojena vožnja je odgovor za vse padce na cesti tudi če si v času padca peljal po omejitvah ali pod njimi

 

Boš moral napisati malo več podatkov, da ti lahko karkoli komentiram. Iz napisanega lahko tudi sklepam, da sta vozila po makadamu (hec).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kličeš policijo na kraj nesreče, zmeraj napiše kazen, zato je mogoče včasih po padcu(če si zmožen) pametno si uzeti ob kraju ceste vzeti minuto,dve...(kolikor čas dopušča!) ter razmisliti, kaj narediti.

Pa ne pozabiti, če imate motor kasko policijskega zapisnika ne potrebuješ, pravtako ne v primeru prometne nesreče, kjer ni nihče poškovodan, razn pleh/plastika je EU poročilo dovolj.

 

Če sem pravilno informiran, da po nesreči 1 kategorije(brez hujših telesnih poškodb), nekdo naknadno odide v bolnišnico, in pove da je imel prometno nesrečo, v bolnišnici avtomatsko pokličejo policijo(nisem siguren glede tega, saj tega včasih ni bilo) in zopet krivec dobi kazen.

 

Mislim, da v omenjen primeru na Ridah, bi moral motorist, ki je doživel prometno nesrečo tožiti CPK, zaradi umazanije na cesti, saj so oni odgovorni. Res pa je verjetno, da nujno rabiš policijski zapisnik(stem tudi dobiš kazen za neprilagojeno vožnjo, saj policija nikoli ne pride samo 'pogledati'), ki je verjetno osnova za tožbo. Pa pazite kaj boste povedali za policijski zapisnik, dobro premislite, saj ko je enkrat zapisnik napisan je to to.

 

Borutt, prosim popravi me, če se motim. :)

 

Prometna nesreča I. kategorije je prometna nesreča brez telesnih poškodb. To pomeni samo poškodbe na vozilih in egu voznika. V tem primeru ni potrebno klicati policije, gasilcev, raznih vedeževalcev ali izganjalcev. Potrebno se je dogovoriti in napisati evropsko poročilo. Če se ne morete dogovoriti, potem pa je čas za klic in čakanje na položnico.

 

Prometni nesreči II. in III. kategorije sta s telesnimi poškodbami, IV. kategorija pa je večna lovišča oziroma večna dirkališča. Tukaj pa mora policija po zakonu priti na kraj in narediti svoje. Vendar lahko v primeru neke lažje poškodbe udeleženec še vedno odšepa domov brez prisotnosti policije. Samo kasneje pri zdravniku ne sme povedati, da je padel z motorjem.

 

Ti samo vprašaj, če te še kaj zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če sm padu na mestu? Več kot na nulo hitrosti ne morm prilagodit? A sm kriu??

 

109. člen

(prometne nesreče)

(1) Prometna nesreča je nesreča na javni cesti ali nekategorizirani cesti, ki se uporablja za javni cestni promet, v kateri je bilo udeleženo vsaj eno premikajoče se vozilo in je v njej najmanj ena oseba umrla ali je bila telesno poškodovana ali je nastala materialna škoda.

 

A moram komentirati ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsako leto so v času spravila koruze za moje pojme najslabše razmere, ceste polne zemlje in traktorjev. Pa me ne moti toliko, ker že v štartu vem v kaj se podajam in mi ni težko, pač se peljem razmeram na cesti primerno. Še dobro, da kmetu za vsak konček zemlje na cesti ne pišejo kazni, kdaj pač ne gre drugače kot da malo popackaš cesto. Pa recimo da jo očistiš na koncu dneva, oziroma si ne predstavljam kako bi zgledalo če bi za vsako vožnjo praskal zemljo z asfalta  :ninja:  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največji problem je, da si vedno kriv sam, kar ni pošteno.

Policija zna napisati samo "Neprilagojena hitrost"... moraš predvidevat, pa pripelji v ovinek 15 km/h, blablabla....

Parkrat bi dobro kaznovali upravljavca ceste in odgovorno osebo, pa bi se počasi vse spremenilo.

Tako pa so na bankinah materiali neprimerne granulacije in slično. Sedaj je sezona, ko kmetje s traktorji kot nebotičnik pripeljejo dve toni blata na cesto, prideš v ovinek in te čaka cela cesta spolzkega blata.... Kmetu je vseeno, ker ga nihče dobro ne kaznuje, pa se lepo vidi s katere njive je zasvinjano cestišče. Policist pelje za tem traktorjem in niti ne pomisli, da bi ga kaznoval... Z avtom tako ni problemov, no ja - mal je imel šipo umazano, ampak je to hitro rešil ( videno včeraj ).

Seveda je za padec motorista kriva neprimerna hitrost, blato je pač posrednega pomena, sranje se pač dogaja.

 

Nihče, prav nihče me ne bo prepričal, da je to v redu.

 

Edino policisti bi lahko to počasi spremenili !!!!

Tako, kot je igorkr že napisal v postu višje. Vzami si 5 minut, " take a brake"  :D , telefon v roke pa javi cestarjem, da nekdo namerno "svinja" cesto. Ker kolikor sem seznanjen, bi moral vsak tovornjak oz. traktor, ki zasvinja cesto z blatom, peskom in raznim drekom, to za seboj počistiti. V nasprotnem primeru, je le ta lahko kaznovan.  

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

seveda mora pospravit, kakšno bi pa blo če ne bi bila zagrožena kazn?

je pa tko da ko pride policaj na osvinjano mesto.... ukaže naj se takoj pospravi in ni nobene kazni...  kazen je pol če se ne uboga.. :D

je pa logično da so parkrat na let usrane ceste od traktorjev, po zraku ne morjo vozit... hrano je pa od nekje treba  pridobit

cesta  je za vse, dirkališče pa za dirke... nimamo kej

Popravljeno . Popravil Rogerg
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

5. člen

(prepovedi ogrožanja varne uporabe javne ceste)

 

...

(3) Preden se vključi v promet na javni cesti s kolovozne poti, nekategorizirane ceste, individualnega priključka, območja izvajanja del ali druge zemljiške površine, mora voznik odstraniti z vozila zemljo ali blato, ki bi lahko onesnažilo vozišče.

...

(5) Izvajalec rednega vzdrževanja ceste mora brez odlašanja s ceste odstraniti vse ovire ali druge posledice ravnanj, ki bi lahko škodovale cesti ali ogrožale, ovirale ali zmanjšale varnost prometa na njej. Če to ni mogoče, mora oviro ali nastalo nevarno mesto na cesti do njihove odprave zavarovati s predpisano prometno signalizacijo ter o oviri in drugih posledicah prepovedanih ravnanj brez odlašanja obvestiti pristojni inšpekcijski organ za ceste in upravljavca ceste.

Vse stroške odstranitve ovir ali drugih posledic prepovedanih ravnanj ali zavarovanja ovir ali nevarnih mest na cesti mora poravnati povzročitelj ovire ali nevarnega mesta na cesti. Če povzročitelj ni znan, gredo stroški v breme rednega vzdrževanja ceste

...

(7) Z globo 1.000 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim, tretjim, četrtim ali šestim odstavkom tega člena.

(8) Z globo 4.000 eurov se kaznuje pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik in posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim, tretjim, četrtim ali šestim odstavkom tega člena, njihova odgovorna oseba pa z globo 1.000 eurov.

(9) Z globo 2.000 eurov se kaznuje pravna oseba, samostojni podjetnik posameznik in posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, ki opusti ukrepe, predpisane v petem odstavku tega člena, njihova odgovorna oseba pa z globo 1.000 eurov.

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse je povedano s temi členi ... me pa res zanima, kok jih je bilo kaznovanih, ko vlečejo ta drva iz gozda in userjejo cesto  lep primer so tudi ride...

 

samo malo se zapeljem okoli Ljubljane in so vse ceste popolnoma blatne ...  včeraj so bile skoraj vse ceste okoli Domžal usrane

 

očitno se nič ne zgodi ... itak je vsako leto isto ob takem času ...

 

:krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse je povedano s temi členi ... me pa res zanima, kok jih je bilo kaznovanih, ko vlečejo ta drva iz gozda in userjejo cesto  lep primer so tudi ride...

 

samo malo se zapeljem okoli Ljubljane in so vse ceste popolnoma blatne ...  včeraj so bile skoraj vse ceste okoli Domžal usrane

 

očitno se nič ne zgodi ... itak je vsako leto isto ob takem času ...

 

:krneki:

a s poklicu, pa prijavu ???? al sam jamraš ???? :P  :D  :D  :D  :D 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

problem je tudi merilo, kaj je po našem in kaj je po njihovem očiščena cesta. :D

 

Moj problem, ali (zdrav) strah pa je, ne toliko pri vidni svinjariji, ampak tisti nevidni, kot je fini prah na svetlem asvaltu, posušen sok grozdja, ko ob prvem dežju postane milnica, razne pizdarije, ki jih spusti kak pokvarjen avto.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam jamram ... nekako mi je glupo ustaulat, ko dež pada, dajet čelado dol in klicat ....

 

se je pa policaj pred mano pelju in čaku, da ga bom prehitu, da me bo lahko kaznoval ampak je bila polna črta in omejitev 50 :D ... nisem ga prehitel ... verjetno je on klical .... čeprav kasneje še ni bilo očiščeno

 

:krneki:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm pa 2013 padu na ridah k nism vidu cvetnega praha,a sm jz tud čorav al sm bil sam mal prehitr bil :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm pa 2013 padu na ridah k nism vidu cvetnega praha,a sm jz tud čorav al sm bil sam mal prehitr bil :P

Čaki takrat si reku da je bil zajček kriv zdej se pa odloči :D

Popravljeno . Popravil ludiluka
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti morš tud vse zatožt,ti bo moder stric nek povedu "Dve leti potrebujemo da se naučimo govorit in 50 let potrebujemo da se naučimo molčati" :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam jz sem se 2x enkrat je bil sigurno cvetni prah  :oops: zajček    :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a štejemo samo tisto, ko si polomljen al vse :smoke:, jes sm oblubu ženi, da neuma več :kva2:

Popravljeno . Popravil duce749
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!