Skoči na vsebino

Kačje Ride III


Sanda7
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

434317645_949518787065289_692310826191015310_n.jpg.4e226cf151009432ada896e367a67ce7.jpg

Priporočene objave

Jst sm padu. Hvala za skrb.

Sem mel lih tako srečo da sem se pridrsal mimo znaka. Me je pa strah pomislit, kaj se zgodi s corduro pri padcu pri 100km/h, ker jo je že danes pri padcu 30-40km/h in drsanju dobrih 5 metrov lepo scefralo.

Mi je pa šele ene deseti avtomobilist ustavil in pomagal spravit motor iz jarka(ta je tudi poklical da so prišli sanirat razlitje), ostali pa kot da ni nič hladnokrvno mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm padu. Hvala za skrb.

Sem mel lih tako srečo da sem se pridrsal mimo znaka. Me je pa strah pomislit, kaj se zgodi s corduro pri padcu pri 100km/h, ker jo je že danes pri padcu 30-40km/h in drsanju dobrih 5 metrov lepo scefralo.

Mi je pa šele ene deseti avtomobilist ustavil in pomagal spravit motor iz jarka(ta je tudi poklical da so prišli sanirat razlitje), ostali pa kot da ni nič hladnokrvno mimo.

No, pa je tud ta lekcija motorizma za tabo. Dobrodošel v klubu, Zdej veš, eno več....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, to je bil redni avtobus od Veolie, ki je šel okoli 18.00 proti Postojni. Jaz in Jure sva ga ravno prehitela na zgornji ravnini, 100 m preden se je ''uscal'', še dobro, da nisem šel še enkrat do vrha... Drugače pa se je kmalu potem na parkirišču ustavil nek motorist, ki je padel ravno na tem politem območju, k sreči jo je slabo odnesel le motor, pa še ta z malo škode...

A ste javili kaj Veolii al 113,če že videli :hmm: rocci91 dober da si jo tko odnesi,pa konc koncev ma pa motor posledice :mellow: tko da....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgolj iz firbca in z ne posebno velikim pričakovanjem, bi vprašala, ali je kakršnakoli možnost, da kdorkoli, razen nesrečnega motorista, ki je bil ob nepravem času na nepravem kraju, odgovarja za nastalo situacijo, škodo?

Menda je vozilo, ki mu puščajo tekočine, tehnično neizpravno?

Lahko v takem primeru karkoli od kogarkoli zahtevaš?

Si mislim, da ne, ampak vprašat ni greh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko, če je zapisnik policije in se ve kdo je krivec, samo traja.

Sej se ne gre kdo kaj dobi,ampak kot sem rekla lahko bi bilo hujše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne govorim o tem kaj bi lahko bilo, vemo, da so bile zaradi olja na cesti na ridah že smrtne žrtve. Hvala bogu, da fantu ni nič, ima pa materijalno škodo in lahko proba zato nekaj iztržit. Govorimo o krivcu in če je znan je posledično odgovoren za posledice, enako kot če bi padel tovor s kamiona ipd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda najprej gledaš na to, da nobenemu ni nič ali pa čimmanj. Potem pa zaboli glava, ko dobiš račun za popravilo in magari kazen za povzročitev prometne nesreče?! Me je samo zanimal, če lahko koga pojahaš v takšnem primeru, kjer je storilec (menda) znan...

...in komu lahko pošljem račun od A-Cosmos :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naši zakoni so tolk butasto napisani,da težko kaj dobiš od kje...se je treba kr orng matrat,ker se jim jebe,vsem po spisku,kar jest vem,ti napišejo kazen za ogrožanje sebe in drugih v prometu,ter pripišejo neprilagojena hitrost..mislem totalna beda j pr nas s tem..skor zmer si sam kriv :(

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oj, tezka bo.. res je da je uni odgovoren z avtobusa ampak sam za umazano cesto.. za padec pa ne.. za to je nazalost tako da se gre spet na uni famozni clen.. voznjo je treba prilagodit voznim razmeram... jebat ga.. luknja na cesti, olje..karkoli.. moras kao predvidet, videt pazit... se pa strinjam da vcasih ne gre..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma teh je res malo, še manj kot ZRX1200 se mi zdi. Zakaj?

Močan ko bik. pa lih en tolk pametn, a ne? :D

oni so SLAVNI, mi smo bli pa znani. nekako.

Pa kaj si ti spet na brihtol prešaltu :P sej teb tud ne bi škodl en mal več premikanja pa en mal manj pameti,a ne? :D vsaj kokr sm jaz vidu ^_^
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole olje na ridah ni ravno najboljs. Zgleda da je nekdo ze usekal (kolikor berem forum). Kar se tice strolica in oskodovanca pa jaz mislim, da je obcina (beri drzava) ODGOVORNA da na stroske storilca to sanira, primerno oznaci itd. Vse stroske nastale kot posledica tega "izliva" pa krije storilec (zavarovalnica njegova). Tole s predvidevanjem anja ima svoje omejitve. Ce kraj izliva ni primerno oznacen je krivda na strani tistega ki bi moral to oznaciti. Tudi lezeci policaji so vsi osnaceni s tablo saj ce nebi bili bi vsaka nastala skoda bila podlaga za tozbo (ovira na cesti pa to). Tako da dober pravnik bi tole za manjsi denar lahko iztrzil. Druga zgodba so pa sodni mlini.

Upam da je tisti ki je padel bi toliko pri sebi da je vse poslikal (padec, neoznacenost,...). Jaz bi se sigurno posvetoval najmanj s pravno sluzbo svoje zavarovalnice, ce ne z odvetnikom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da obstaja neka opcija odškodnine proti tretji, oziroma neznani osebi.

Bi bilo to dobro vedeti, saj se nikoli ne ve, če bi "bog ne daj" kdaj to potreboval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj si ti spet na brihtol prešaltu :P sej teb tud ne bi škodl en mal več premikanja pa en mal manj pameti,a ne? :D vsaj kokr sm jaz vidu ^_^

Jez sm ko Obelix, že mičkan u brihtol padu. Ti pa še vidš slabo. . . malo premikanja? malo? đizas,..zdej mi je jasno zakaj maš tist kozolc. teb se zdi majhn. . .

Tole olje na ridah ni ravno najboljs. Zgleda da je nekdo ze usekal (kolikor berem forum). Kar se tice strolica in oskodovanca pa jaz mislim, da je obcina (beri drzava) ODGOVORNA da na stroske storilca to sanira, primerno oznaci itd. Vse stroske nastale kot posledica tega "izliva" pa krije storilec (zavarovalnica njegova). Tole s predvidevanjem anja ima svoje omejitve. Ce kraj izliva ni primerno oznacen je krivda na strani tistega ki bi moral to oznaciti. Tudi lezeci policaji so vsi osnaceni s tablo saj ce nebi bili bi vsaka nastala skoda bila podlaga za tozbo (ovira na cesti pa to). Tako da dober pravnik bi tole za manjsi denar lahko iztrzil. Druga zgodba so pa sodni mlini.

Upam da je tisti ki je padel bi toliko pri sebi da je vse poslikal (padec, neoznacenost,.. .). Jaz bi se sigurno posvetoval najmanj s pravno sluzbo svoje zavarovalnice, ce ne z odvetnikom.

Lapa lapa lapa lapa. U normalni državi. Pr nas je zakon spisan tako, da si kriv, ker vožnje nisi prilagodil razmeram.

Avtobusarju lahk napišejo položnico da je onesnažil cesto. Nič drugega.

Bolano, ampak resnično.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jez sm ko Obelix, že mičkan u brihtol padu. .

brihtolix ????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po dobrem mesecu in pou ponovno FOČK in je blo čist zakon :D. Še dobr pa da sm se taprvič lepo naizi zapeljal pogledat če so kje slučajno policaji in pol me presneti rdeč pesek skoraj po celi ravnini.

Po postanku na počivališču še quick chat z mausom, cockta v postojni in pol nazaj proti LJ :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons popoudne je en na zgornjem ovinku neki slikal :) če je slučajno od tuki pa da je ratala kakšna slikca bi se priporoču, da bo vsaj ena letos iz planine :D

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni vedno čisto tako, "da moraš prilagoditi vožnjo stanju na cesti", kaj pa v primeru poledice, če je ledeno in razbiješ avto je upravljalec odgovoren za škodo, vem s prve roke, tudi za vožnjo po bankini, na kateri je bila velika luknja smo plačali škodo, ki jo je tip imel s feltno, sicer jo je krila zavarovalnica.

Drugač pa se pravi, da jaz nekomu, ki ga ne maram, "po nesreči" polijem olje po cesti in se tip razbije in jaz plačam samo onesnaženje ceste.

Je pa res, da rabiš policijski zapisnik, drugače je težko dokazovat, pa mogoče kasneje tudi dobrega odvetnika, ker imamo pač tako dobro pravno državo, ki jo boli za svoje državljane.

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fočk!

Sam tele ride pa so nesrečne...

En kup olja, pol pa še v čist tazgornem ovinku traktor z ogromno prikolico in nekim ogromnim elementom gor zavije, pa mu ne znese in vse skup ostane sred ovinka (model je vozu 20 km/h v ovinek ne vem kaj je kadil prej, da je mislu da mu bo zneslo... :smoke: ), pa spet je nekej teklo iz traktorja, se pravi še več olja (tistga hidravličnega).... :ninja:

Popravljeno . Popravil GregaSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa v ponedeljek gledal kdo je pozabil uni trikotnik tam in po dveh ovinkih spet gas ;)

tisti trikotik so postavl traktoristi, ki so "maraton" vozil gor pa dol, ...

menda so mrvo vozil. Dol grede so bli vedno prazni in precej jih je blo. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!