Skoči na vsebino

IZRAEL-PALESTINA


moped

Priporočene objave

Tukaj lahko podajate svoja mnenja o zgodovinskih dejstvih, pravicah, ter sredstvih enih in drugih. Komentirajte kakšna je in kakšna naj bi bila politika ZDA, EU, Rusije, arabskega sveta in Slovenije do problema. Je Slovenija dovolj jasno podala svoje stališče, oziroma ali ga sploh ima ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj lahko podajate svoja mnenja o zgodovinskih dejstvih, pravicah, ter sredstvih enih in drugih. Komentirajte kakšna je in kakšna naj bi bila politika ZDA, EU, Rusije, arabskega sveta in Slovenije do problema. Je Slovenija dovolj jasno podala svoje stališče, oziroma ali ga sploh ima ?

Slovenija ni sposobna jasna stališča postaviti že v konfliktih s sosedi, kaj šele tukaj. Pa tudi če bi jih, kdo nas pa "šmirgla".

In zakaj bi pa sploh se morali petljati tja, kjer nas nič ne srbi.

Smo živeli v državi, kjer smo za vse svetovne probleme skrbeli, vse po vrsti smo reševali, za vsakega smo pameten nasvet imeli, samo sebi nismo znali pomagati, pa končali klavrno da je kaj.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenija čaka na stališča drugih, pol bo pa oblikovala svojga... :roll:

Verjetno so palestinci skrajneži, definitivno so pa izraelci okupatorji, Sharon pa novodobni Dolfi.

Slovenija bi morala jasno obsoditi dogajanja, ne pa izražati obžalovanja za dogodki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce ti po pravici povem ... ne maram ne enih ne drugih, s tem da Zidov znatno bolj ne maram :wink: :D :lol:

Stalisce Slovenije pa ... who cares, saj se svojega zaliva ne zna branit ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovenija NEURADNO sprejme Dalajlamo na obisk. Že to je sramotno. Še huje je, da se lepo smehlja in dodrika, hkrati pa podpira Indijsko politiko.

Kar se tiče Izraela in Palestine.....naj Izraelci gredo od koder so prišli in pustijo Palestince lepo primiru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Palestinci ne vedo, kaj bi s tistim peskom naredili, zato naj Izraelci kar ostanejo. Pomaranče, ki jih mlatimo čez zimo delajo Izraelci in ne Palestinci, ti bi jih uvažali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bom pa mal zlobna.. :twisted: :twisted: :P :) hitler je že vedu zakaj je upepelil toliko židov. :shock: :wink:

dr.looney :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest bom pa mal zlobna.. :twisted: :twisted: :P :) hitler je že vedu zakaj je upepelil toliko židov. :shock: :wink:

In kaj ti to pomaga, ves dober namen se je sfizil ... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :wink: :wink: :lol: :wink: :idea: :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Palestinci ne vedo, kaj bi s tistim peskom naredili, zato naj Izraelci kar ostanejo. Pomaranče, ki jih mlatimo čez zimo delajo Izraelci in ne Palestinci, ti bi jih uvažali.
A je sploh mogoče napisat še kaj bolj grotesknega??? Sploh nebom komentiral, ker se mi zdi enostavno IDIOTSKO!
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do vojen in do sporov najvec prihaja glede vere... In krscanska erja je najl razsirjena in hoce prevzet use ostale vere... zakaj je najbl razsirjena ... zato kr so na silo prekrscevali nanovo odkrite dezele...

In zdej se se te ZDA rekle da bojo sprozile vojno ce Irak ne zamenja predsednika... Tko da bojo verjetno spet vojne kakor tudi teroristicni napadi...

Glede Slovenije... Najprej naj sploh da vedet ostalim drzavam da se je ne bo dalo upravlat in da smo samostojni pa ceprav smo tko majhna drzava in ce mene prasate bi cela istra morla pripadat Sloveniji sej Hrvaska ma itaq dovolj morja naj se nam kej malga odstopi :) Drgac pa bi morla branit teh 46km obale katera nam "zakonito" pripada... Pa Trst bi mogu bit tud nas.... Pa se mal Koroske se mi ne da zdej razlogov nastevat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj Palestina, Amerika je glavni vzrok vseh sporov na svetu, ker se povsod vtika in nima nikoli dost svojih interesnih sfer. Če bi pustili Izraelce ( brez pomoči ) in Palestince pri miru, bi se sami hitro zglihali, tak al drugače.

Glede prstnih odtisov, pa tole. Nikogar se ne sili, da gre v Ameriko. :!: Saj bodo oni itak prišli k tebi !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor zeli spoznati obe plati (izraelsko in palestinsko) naj prebere knjigo Dolga roka Izraela, ki jo je napisal žid, vendar dokaj objektivno.

Obe strani imajo svojo osnovo na tem obmocju. Izraelci trdijo, da so bili tam ze v rimskih casih, Palestinci pa od vekomaj. Poleg tega pa je problem v tem, da je Izrael umetna tvorba, ki je nastal po drugi svetovni vojni s podporo ZDA. vse skupaj naj bi bilo nekaksna kompenzacija za holokavst, ki ga drzave niso uspele prepreciti. Pa se to. verjetno vecina ni vedela, da so Zidje iz Palestine prav lepo sodelovali z nacisticno Nemcijo ter skupaj organizirali deportacije Zidov v Palestino. Poleg tega pa so tudi sodelovali pri formiranju delovnih taborisc v Nemciji, kjer naj bi se Zidje naucili delati, kar bi jim prislo prav nato v kibucih v Palestini. Toliko v razmislek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede Slovenije... Najprej naj sploh da vedet ostalim drzavam da se je ne bo dalo upravlat in da smo samostojni pa ceprav smo tko majhna drzava in ce mene prasate bi cela istra morla pripadat Sloveniji sej Hrvaska ma itaq dovolj morja naj se nam kej malga odstopi :) Drgac pa bi morla branit teh 46km obale katera nam "zakonito" pripada... Pa Trst bi mogu bit tud nas.... Pa se mal Koroske se mi ne da zdej razlogov nastevat....

Sva že dva.Pa ne sam Istra,še Trst,Beljak,Celovec(Villach pa Klagenfurt sta švabska imena :evil: ,pa me res zanima,zakaj jih še velik slovencev uporablja :?: )Pa tist jodlarski Hajder je tud sam za odstrel,jebo mu pas mater.Da ne more postavt tistih nekej dvojezičnih tabl na NAŠEM,POUDARJAM NAŠEM OZEMLJU,ki si ga je Avstrija po vojni kr prilastila.

Hrvatje so pa isti kurac.Damo jim Istro,uni nas pa u glavo jebejo za tistih nekej km2 morja,ki nam ga je uspel rešt,oni se pa tacajt lepo relaksirajo na njihovih neštetih otokih in kopajo v VEEEEEEEEELIKEM morju.Naši politiki pa itak nimajo jajc,da bi nazaj dobil našo zemljo,pa čeprav s silo.

Sam za dnar se jim gre,prekleti prasci. :2gunfire:

(seopravičujemzavelikokletvicvtempostupress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, ja, nacionalna zavest, že prav. Ampak ali ste sploh pomislili, od kje smo mi prišli, ko smo preplaval tisto rusko reko in se .....!

JA, šment, sej pol mora bit še Rusija naša! Ja pa jaz sem imel teto u Angliji, pa strica u Ameriki, pa druga teta je šla enkrat dva meseca u Australijo. Pa sej bi moral biti cel svet naš! Ja presnete barabe po celem svetu, sam za dnar se jim gre, pa so nas nategnil! Cel svet je zajeban, so nas scat pelal, sam mi smi fejst pa pošten. Bomo kose nabrusil, pol bojo pa vidli!!!

Dejte ga no mal manj srat!!!! :evil: Čez nekaj let boste po kruh z Evri hodil, pa svahili na 3M govorili, zdej se pa usajate! Nacionalizem je futr za omejence! Na ta način ovčke prepričaš, da so volkovi in se grejo grist, lisjaki se pa potem odzadaj smejejo in peneze štejejo. :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj moraš imeti, kjer lahko izživiš svojo dušo , svoje sanje, svojo prabit, ki je pri nas slovenska-slovanska.

Ne morem jaz globalistično po nemško jodlat ali pa po angleško ne vem kaj drugega počet. Potem to nisem jaz, ampak je nekdo drug in tistega nočem in ga tudi ne poznam.

Indijancem v Ameriki so vse pokradli jih v rezervate spravili jim dali vse pravice kot gre vsakemu USA državljanu, pa še kakšno zraven, oni so pa propadle duše, blede sence slavnih dni. Ne znajo, ne morejo, nočejo se adaptirati v nove pogoje.

A mi znamo, a mi hočemo, mar nam je treba ?

Ne vem, vem pa da bi rad vedno imel en kotiček svojega, kjer bi po mili volji bil drugačen od jodlarjev, makaronarjev in naših južnih bratov.

Skozi zgodovino se ta kotiček manjša in manjša.

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem kaj je zate nacionalizem,Horjo,ampak jest hočem nazaj,kar je našega in kar nam je bilo nepravično vzeto,za tisto tvojo anglijo,ameriko pa avstralijo me pa boli đoko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Killy, tisto, kar je našega nam ni bilo nikoli nič odvzetega! Če je bilo komu to odvzeto, je dal sam. Govorim o narodni zavesti. To je da znam in lahko govorim Slovensko, to je da lahko berem Slovenske knjige in se v svetu vedno opredelim za Slovenca. To je, da skušam spoznavati Slovensko kulturo in zgodovino. Tega mi nihče in nikoli ne more vzeti!! To, da je neko ozemlje Slovensko in za vedno Slovensko, je pa le en lari fari, sploh v današnjih časih! Politične združbe in njihove ozemeljske lokacije se v zgodovini spreminjajo. Največkrat z vojnami. Ne želim nikomur več nobene! Za narodno zavest boš največ naredil, če boš Slovenstvo poznal in ga posredoval svojim otrokom! Za prgišče prsti naj se pa kar politiki sami pretepajo. Oni bodo Slovenstvo prvi prodali, samo da se jim pokaže prilika.

Tako jaz, ti pa kakor želiš. Te lepo pozdravljam Horjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......Ne vem, vem pa da bi rad vedno imel en kotiček svojega, kjer bi po mili volji bil drugačen od jodlarjev, makaronarjev in naših južnih bratov.

Skozi zgodovino se ta kotiček manjša in manjša.

:(

Žal imaš prav Ran, ozemlje kjer živimo samo slovenci, se nezadržno manjša. Samo to je napredek civilizacije in ni nujno slabo. Prinaša nove situacije, nove izzive. Vendar tudi v takih spremenjenih okoljih lahko in bomo ostali Slovenci. Pa ne zaradi parcele, ampak zaradi tega ker SMO Slovenci. Po drugi strani, pa če bi se pred leti oženil z Dalmatinko, kaj bi bili najini otroci, da ne razmišljam še o njihovih otrocih? Mislim, da bi jima obe kulturi lahko dali bogate življenske popotnice, nikakor pa ne vztrajanje na neki deklarirani nacionalnosti. Ljudje, ne zaradi občutka ogroženosti ozko gledat! :wink:

Žive naj vsi narodi by HHV!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

killroy,tisto "odvzeto" slovensko ozemlje je bilo po referendumu leta 1920 prikljuceno avstriji,s tem,da je vecina takrat na tistem ozemlju zivecih slovencev glasovala za prikljucitev avstriji.sem imel priliko se pogovarjati z ljudmi,ki so ziveli takrat v okolici villach-a in so skoraj vsi lahko potrdili to izjavo.torej kje je bila nacionalna zavest takrat? in zakaj jo danes vsi obujajo?

sploh pa je tole nacionalno prenapihovanje brez veze.cez 200 let bo vse spet drugace; in kaj se bodo takrat drli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nazaj,kar je našega in kar nam je bilo nepravično vzeto,za tisto tvojo anglijo,ameriko pa avstralijo me pa boli đoko.

Pri vsej tej narodni zavesti, pa tak besednjak? :D :D :D Ah ja ... o odvzetem ozemlju - Trsti bi bil nas, ce ne bi bilo komunistov takrat na oblasti. Ona cona na koroskem je sla rakom zvizgat po cisto demokraticni odlocitvi tam zivecih ... smola.

Glede zdajsnjih dogodkov pa itak .. ni odlocnosti nobene ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!