Skoči na vsebino

Razpadajoče ceste


1965

Priporočene objave

Guest Ajdemi Popuši

Še kratko pojasnilo, kaj me je dejansko spodbudilo do te ponudbe:

Danes sem ob približno 13 uri sedel na motor, se peljal proti Ptuju in ... :

1. prednost mi je na enam križišču vzel voznik avtobusa. Moja hitrost je bila cca. 30 km/h, hitrost avtobusa še manjša. Ni blo nobene panike, je blo pa ZANIMIVO, kako debelo sma se gledala s šoferjem avtobusa .. na razdalji 2 metra !

2. potem sem dohitel en osebni avto, Volvo S60, in je tako veselo vijugal med levo in desno stranjo ceste, da ga tudi pri hitrosti cca. 50 km/h nisem upal prehiteti.

3. Potem pa v Makolah, (selo sredi Haloz), bil dvakrat prikrajšan na prednostni cesti. Moja brzina je bila med 50 in 60 km/h in sem situacijo obakrat rešil brez problema.

In ko sem ob približno 14 uri pri Gamsu v Sl.Bistrici sedel in popil kavo, sem si zaželel, da bi imel na motorinu kamero in te situacije dokumentiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ko sem ob približno 14 uri pri Gamsu v Sl.Bistrici sedel in popil kavo, sem si zaželel, da bi imel na motorinu kamero in te situacije dokumentiral.

To tudi jaz že nekaj časa razmišljam. Želim si kamero, tako na motorju, kot v avtu. Upam, da bodo kmalu integrirane v vozila že ob izdelavi, to bi bilo maksimalno smiselno, tudi za reševanje primerov prometnih nezgod. Verjamem pa, da se bo marsikdo bunil zaradi tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zjutraj sem med voznjo po pokljuski cesti dozivel pravo presenecenje. Ze prejsnje dni so delavci na roko pometali ovinke na zatrniski ravnini, danes pa sem srecal oranznega unimoga, ki je s cestisca strojno odstranjeval posipni pesek in ga v kupih odlagal na posebej pripravljena mesta. Tega niso v zadnjih letih storili niti enkrat (ce so, se jim globoko opravicujem, toda opaziti ni bilo, kajti vsaka poletna ploha je na ovinke vselej nanosila preprogo kamnickov). In to ni vse! Do 26.04.2011 so po svoje "uredili" le prejsnji teden slikano bankino, ki je nasmetila celotni, danes pocisceni ovinek, visje navzgor, taksnih "death trap" zaenkrat ne nastavljajo vec (to zanesljivo prvic v dvajsetih letih).

Ob tem se mi postavlja vprasanje, je mozno, da nekdo s cestnega podjetja prebira MS in se celo ozira na komentarje tukaj gor... ali si je le vodilni šef omislil dvokolesnika in tako zdaj skrbi za svojo varnost? *sarkazem off

Pometli so tudi staro cesto Grosuplje - Krka, prvič po mnogih letih. So pa zrihtali tudi bankine, tokrat zelo v redu, nasuli s pravim materijalom , splanirali in povaljali, ampak tukaj se pa začne veselje butastih slovencev, ki mislijo, da je to zato, da lahko sekajo ovinke po bankini in so zmetali ves pesek na cesto in moraš full pazit ker kar naenkrat iz čiste ceste prideš v ovinek poln peska, za popi...t. Se pa zadeva umirja, ker so skopali že toliko peska z bankine, da je nastal spet rob in se ga že počasi vsi izogibajo. Zato dragi cestarji hvala za trud, ampak prosim ne nasipajte več bankin, mi je do zime ne rabimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@MARE 65, o bankinah bom najbrz (na zalost) se porocal/fotografiral... in kako upam, da se motim!

@JB, s pomocjo fantov na nekem drugem forumu sem za v avto, kjer presedim veliko vec casa kot v sedlu motorja, nasel tole http://www.dealextre...i-2-5-lcd-54137

S carino in ostalimi stroski bo zadeva prisla cca. 110€, cakas priblizno 3 tedne.

Popravljeno . Popravil 11Matej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To tudi jaz že nekaj časa razmišljam. Želim si kamero, tako na motorju, kot v avtu. Upam, da bodo kmalu integrirane v vozila že ob izdelavi, to bi bilo maksimalno smiselno, tudi za reševanje primerov prometnih nezgod. Verjamem pa, da se bo marsikdo bunil zaradi tega.

http://shop.conrad.si/websale7/?shopid=conrad%2dslowenien&act=product&prod_index=861800&cat_index=SHOP%5fAREA%5f14748%5f0611041&Ctx=%7Bver%2F7%2Fver%7D%7Bst%2F3ec%2Fst%7D%7Bcmd%2F0%2Fcmd%7D%7Bm%2Fwebsale%2Fm%7D%7Bs%2Fconrad-slowenien%2Fs%7D%7Bl%2F01-aa%2Fl%7D%7Bsf%2F%3Cs1%3Ekamera%3C%2Fs1%3E%3Cs2%3E%24%241%3C%2Fs2%3E%3Cs5%3E2%3C%2Fs5%3E%2Fsf%7D%7Bp1%2Fda1a19af160b90e00bec9d373b67c0f5%2Fp1%7D%7Bmd5%2Fdae496c9c8e579d0524d5754b97b31f4%2Fmd5%7D

ta kamera se obnese super pa še mjahna je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@JB, narocil sem jo vceraj in upam, da "prileti" cim prej. Tile posnetki http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=26vk_OO_6-Q so narejeni s tole kamero http://www.dealextreme.com/p/2-5-lcd-high-resolution-vehicle-mount-video-camcorder-with-sd-card-slot-wide-angle-35356 , ki je razen ledic za nocno snemanje, verjetno povsem enaka moji izbiri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

11Matej - o huda, tenks! Jo že imaš, deluje OK?

Tole bi bilo za tebe:

http://www.androidzoom.com/android_applications/transportation/dailyroads-voyager_cfwp.html

Ampak boljše kot kamera je imeti oke odprte, ne preveč v števec buljit in raje spremljat promet ...

Sam počasi še GPS opiščam, ker odžira preveč pozornosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole bi bilo za tebe:

http://www.androidzo...yager_cfwp.html

Ampak boljše kot kamera je imeti oke odprte, ne preveč v števec buljit in raje spremljat promet ...

Sam počasi še GPS opiščam, ker odžira preveč pozornosti.

Točno o tem sem razmišljal, vendar za Windows Phone 7 še nisem našel appa ... verjetno bo kmalu :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ocitno se tvoj foter ni vozo proti bavarski kaj dost :closedeyes:

saj vseenoo..

definitivno pa cesta velenje- - sl gradec je poglavje zase . kakor tudi gorjanci so zanimiv..

a tudi golica ni vec v top formi....

Primer samo na cesti Velenje-Sl. Gradec poznam odsek kjer se je naredil komplet nova trasa in to je bilo cca 12 let nazaj, pa je že dobro zrukana, kaj pa šele tiste, ki sploh niso bila preplastena.. Hja je ratalo tole res tranzicijsko območje za uničevanje cest, kar po večini Slovenije.

Golica je pa izgubila čar tudi 5 let nazaj, preden je začelo masovno polovica slovencev gor rinit..

Od takrat tudi več (ogromno ob vikendih) policijskih kontrol in enostavno prevelika guzva..

Uspešno se ji upiram že kar nekaj let :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

daj ne pretiravaj...

pojdi malo v tujino pogledat..... nemcija ma ac v k...... pa regionalke niso nic boljse..

avstrija je tudi dokaj luknjasta.. res pa da ko popravljajo drzi enih par let.... ne pa tako kot pri nas ko cez mesec dni ac spet narazen trgajo

lp h

Si se že sploh vozil po Avstriji pa Nemčiji ?

Pa o čem ti bluziš ? :wallbash:

Z cestami so 100 let pred nami. Takih kolovozov kot pri nas ne najdeš nikjer. Luknje , istrošen asfalt , grbine, šoder ... je pri nas skorajda na vseh cestah !

V MB se večina mojih kolegov z mano vred sploh ne vozi več po SLO . Poiščemo najbližjo mejo pa čimprej spi...mo v Avstrijo.

Ne samo do so ceste dosti dosti boljše , tudi omejitve so manjše, pa prometa je manj... Kjer je pri nas 40, 50, 60 je v Avstriji vsaj 70 , 80 ... na odprtih cestah pa tako 100 ! Znakov z omejitvami pa je vsaj 3x manj kot pri nas. 130 po Avstriji je povsem normalno ... pri nas si že kriminalec pri taki hitrosti.

Tam plačaš 50 € pri nas pa 500 ali pa še več ! Po SLO se niti na morje več ne peljem . Grem rajši po Hrvaški !

PS:

Ste kje v SLO že opazli tablo "Welcome bikers". V tujini jih je ogromno, pa to celo resno mislijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si se že sploh vozil po Avstriji pa Nemčiji ?

Pa o čem ti bluziš ? :wallbash:

Z cestami so 100 let pred nami. Takih kolovozov kot pri nas ne najdeš nikjer. Luknje , istrošen asfalt , grbine, šoder ... je pri nas skorajda na vseh cestah !

V MB se večina mojih kolegov z mano vred sploh ne vozi več po SLO . Poiščemo najbližjo mejo pa čimprej spi...mo v Avstrijo.

Ne samo do so ceste dosti dosti boljše , tudi omejitve so manjše, pa prometa je manj... Kjer je pri nas 40, 50, 60 je v Avstriji vsaj 70 , 80 ... na odprtih cestah pa tako 100 ! Znakov z omejitvami pa je vsaj 3x manj kot pri nas. 130 po Avstriji je povsem normalno ... pri nas si že kriminalec pri taki hitrosti.

Tam plačaš 50 € pri nas pa 500 ali pa še več ! Po SLO se niti na morje več ne peljem . Grem rajši po Hrvaški !

PS:

Ste kje v SLO že opazli tablo "Welcome bikers". V tujini jih je ogromno, pa to celo resno mislijo.

jap pri nas je polek ene gostilne nastavlena tabla welcome bikers hehe

Popravljeno . Popravil 666
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jap pri nas je polek ene gostilne nastavlena tabla welcome bikers hehe

V črnomlju v gostilni dobijo motoristi celo popust na jedi :)

Pa ena dva bara sta, k piše na njih Welcome bikers.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no ja , res nimamo najboljših cest , ampak tok boljših kot pravite pa tudi avstijci nimajo!

Iz mojih izkušenj je razlika ogromna. Avstrijci in pa celo Hrvatje imajo iz mojih izkušunj boljše ceste od nas. Ali pa sem mogoče samo tako srečo imel?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikol nam ni prov.

Jankovič je dolenjsko cesto zrihtal do svojega doma, naprej proti obvoznici je pa ostala njiva. Pa kaj čmo. :headbang::wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz mojih izkušenj je razlika ogromna. Avstrijci in pa celo Hrvatje imajo iz mojih izkušunj boljše ceste od nas. Ali pa sem mogoče samo tako srečo imel?

Lp

Dodal bi še Črnogorske magistralke, ki povezujejo obalo z Podgorico in Nikšičem. Za dva razreda boljše od naših magistralk. Zadnja dva dneva prevozil Jadransko magistralo od Ulcinja do Rijeke. Enih 500 km ali več to znese. Razen par narebrenih ovinkov in nekaj kolotekov pri Starem gradu, ji ni kaj očitati. Je pa nekaj res. Težke kamione, ki cesto najbolj uničujejo, so preusmerili na AC.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste opazili, da pri registraciji vozila ne plačamo več povračila za uporabo cest ampak letni davek za uporabo vozila. če bi še plačevali povračilo za uporabo cest, bi lahko protestirali, da za takšne ceste ne bomo več plačevali. sedaj se pa več ne moremo, a ne? pametna naša država, ni kaj...

Popravljeno . Popravil lukabogo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ste opazili, da pri registraciji vozila ne plačamo več povračila za uporabo cest ampak letni davek za uporabo vozila. če bi še plačevali povračilo za uporabo cest, bi lahko protestirali, da za takšne ceste ne bomo več plačevali. sedaj se pa več ne moremo, a ne? pametna naša država, ni kaj...

S takimi cestami kot jih imamo, bi morala država nam plačati, da si sploh upamo na ceste. Pri nas se lahko na vsaki cesti sprašuješ kdaj boš kako lukno najdo pa kolo noter pusto.

Drugače pa na našem koncu še slep ve kdaj smo mejo z avstrijo prečkali. Ko greš iz Prevalj v Avstrijo se pelješ po "makedamu" ko pa prideš do meje pa je kr naenkrat vse gladko. Še najbolj zanimive na avstrijskih cestah so mi "flike" na asfaltu. Avstrijci jih naredijo tak, da sploh ne veš, da je bla cesta flikana. Edini kar ti da vedet da je flikano, je razlika v barvi asfalta. Naše "flike" pa verjetno ne rabim komentirat, ker jih tak vsi poznate :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikol nam ni prov.

Jankovič je dolenjsko cesto zrihtal do svojega doma, naprej proti obvoznici je pa ostala njiva. Pa kaj čmo. :headbang::wallbash:

Kolkr vem bodo zdj rihtali ceste na Rudniku nekaj ...

grdi, grdi Janković ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koroške ceste, ja... Prevozil Srbijo in Bosno, lepše ceste, bolj vzdrževane, ali pa že v osnovi bolje zgrajene. Če v oni vukojebini od Foće preko Nevesinja je cesta bila parkrat boljša, kot Dravograd-Velenje.. Bi naše osle poslal dol na izobraževanje, kako se delajo ceste. Kar se flik tiče je pa Avstrija res svetlobna leta pred nami. Kaj, če bi potegnili enega avstrijskega cestarja dol k nam, da naše bizgece nauči flikanja...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cesta dravograd -velenje je še prav dobra ,poskusi se peljati po cesti dravograd -črna na koroškem prepričan sem da je to ena izmed najšlabših cest v sloveniji :angry:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cesta dravograd -velenje je še prav dobra ,poskusi se peljati po cesti dravograd -črna na koroškem prepričan sem da je to ena izmed najšlabših cest v sloveniji :angry:

Se strinjam. Cesta od Prevalj dalje je prava katastrofa. Včeraj sem z Jakatom na Eisenkappel in je prav grozno ko se spustiš nazaj dol po slovenski strani. Po avstrijski strani gor sem skoraj do roba pelal pa sem dejansko še začetnik. Na naši strani pa sem me kr malo stiskalo ko sem tiste "prestrelane" ceste gledal pred sabo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!