Skoči na vsebino

Razpadajoče ceste


1965

Priporočene objave

Kar se flik tiče je pa Avstrija res svetlobna leta pred nami. Kaj, če bi potegnili enega avstrijskega cestarja dol k nam, da naše bizgece nauči flikanja...

:lol1: raj ne. :nono: bo prevec mrtvih. (tukaj z uzitkom flikajo z bitumnom, ki se ob najmanjsem pojavu sonceka spremeni v sladoled.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cesta dravograd -velenje je še prav dobra ,poskusi se peljati po cesti dravograd -črna na koroškem prepričan sem da je to ena izmed najšlabših cest v sloveniji :angry:

...ta je pa itak katastrofa. Dravograd-Velenje sem dal zato, ker pač tam potega ogromno tranzitnega prometa in bi človek pričakoval, da bo vzdrževana, kot se spodobi. Sicer pa... v parlamentu menda mislijo, da je Koroška v Avstriji... Grem stavit, da bi se Pahor fejst bo buči čohal, če bi ga vprašal, kje je Guštanj ali pa Poljana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto jasno mi je, da vsi mi, ki tukaj razpravljamo o slovenskih cestah, s tem ne bomo kaj prida pripomogli k dvigu njihove kakovosti. Tudi obveščanje in pošiljanje slik in filmčkov "pristojnim organom" ne bo doseglo praktičnega učinka.

Morda bomo deležni prijaznega odgovora, da zaradi objektivnih vzrokov, pomanjkanja denarja, bla, bla, bla, ceste trenutno še ne morejo popraviti, se bo pa to zgodilo takoj, ko bodo na voljo razpoložljiva sredstva...

Tako smo se vsakodnevno žal še naprej prisiljeni voziti po cestah, ki so dejansko smtrno nevarne, luknjaste, razpokane in obrabjene. TO JE REALNOST. Še najbolj pa bode v oči, da tudi tisto kar je zgrajeno ali obnovljeno na novo, že poka in razpadu po nekaj mesecih, največ letu. TUDI CESTE SO ODRAZ DRŽAVE IN STANJA V NJEJ.

Slovenija ima po zadnjih podatkih registriranih 40.000 motornih koles. Tudi motorističnih klubov in združenj ni malo. Če bi se cestnih težav lotili skupaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Pošlji vprašanje na Direkcijo RS za infrastrukturo. Pa še županu Logatca....ta je o morebitnih posegih na (sicer) državnih cestah znotraj občine ponavadi obveščen.

Je pa ta tema pravšnja, da bi načel eno stvar.

 V SLO se z Letno dajatvijo za uporabo cest zbere cca 170M €, Ta vsota po mnenju strokovnjakov zadošča za vzdrževanje cestnega omrežja, ter tudi za kakšne investicije (mostovi, obvoznice...). Kaj več pa ne. In dokler je ves ta zbrani denar dejansko šel  na "konto" cestnega omrežja (brez AC - drugi prilivi)., so bile ceste še dokaj vzdrževane.

Ob izbruhu krize, je vlada Borata Poharja to postavko uvrstila v integralni proračun, tako da sedaj v to malho lahko vtakne lepljive prste skoraj vsakdo....tudi "ministrstvo za iztraživanje rude in gubljenje vremena". Še posebej pa se dogaja, da ta denar radi prerazporejajo na "ajzenpon".

In potem se vprašam....ali smo uporabniki cest (tudi motoristi) res take riti. Najde se neki Primc, ki mu ne dišijo drugačni, zbere podpise, dobi podporo parih poslancev..in hop...referendum. Imeli smo referendume o vseh možnih pomembnih in nepomembnih pičkarijah http://www.dvk-rs.si/index.php/si/arhiv-referendumi ...zakaj ga ne bi imeli še o stanju cest. Preprosto vprašanje:

Ali ste za to, da se Letna dajatev za ceste  V CELOTI nameni za cesto omrežje. DA/NE.

Je med motoristi oseba, skupina...ki bi naredila prve korake?

 

Glede volitev....od sedaj naprej na volitvah volim samo še tistega, ki me bo prepričal, da bo obnovil infrastrukturo. Pa če je to sam Jaka Šraufciger, Slavoj Žužek...al pa......

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, Tedybear pravi:

Pošlji vprašanje na Direkcijo RS za infrastrukturo. Pa še županu Logatca....ta je o morebitnih posegih na (sicer) državnih cestah znotraj občine ponavadi obveščen.

Je pa ta tema pravšnja, da bi načel eno stvar.

 V SLO se z Letno dajatvijo za uporabo cest zbere cca 170M €, Ta vsota po mnenju strokovnjakov zadošča za vzdrževanje cestnega omrežja, ter tudi za kakšne investicije (mostovi, obvoznice...). Kaj več pa ne. In dokler je ves ta zbrani denar dejansko šel  na "konto" cestnega omrežja (brez AC - drugi prilivi)., so bile ceste še dokaj vzdrževane.

Ob izbruhu krize, je vlada Borata Poharja to postavko uvrstila v integralni proračun, tako da sedaj v to malho lahko vtakne lepljive prste skoraj vsakdo....tudi "ministrstvo za iztraživanje rude in gubljenje vremena". Še posebej pa se dogaja, da ta denar radi prerazporejajo na "ajzenpon".

In potem se vprašam....ali smo uporabniki cest (tudi motoristi) res take riti. Najde se neki Primc, ki mu ne dišijo drugačni, zbere podpise, dobi podporo parih poslancev..in hop...referendum. Imeli smo referendume o vseh možnih pomembnih in nepomembnih pičkarijah http://www.dvk-rs.si/index.php/si/arhiv-referendumi ...zakaj ga ne bi imeli še o stanju cest. Preprosto vprašanje:

Ali ste za to, da se Letna dajatev za ceste  V CELOTI nameni za cesto omrežje. DA/NE.

Je med motoristi oseba, skupina...ki bi naredila prve korake?

 

Glede volitev....od sedaj naprej na volitvah volim samo še tistega, ki me bo prepričal, da bo obnovil infrastrukturo. Pa če je to sam Jaka Šraufciger, Slavoj Žužek...al pa......

Spodaj je del zakona, kjer je točno napisano, kaj se plačuje pri registraciji motornih in priklopnih vozil v Sloveniji. Če najdeš zakon, kjer piše letna dajatev za ceste, pa ga prilepi. 

ZAKON

O LETNI DAJATVI ZA UPORABO VOZIL V CESTNEM PROMETU (ZLDUVCP)

1. člen

(vsebina zakona)

(1) S tem zakonom se ureja obveznost plačevanja letne dajatve za uporabo v Republiki Sloveniji registriranih motornih in priklopnih vozil vcestnem prometu (v nadaljnjem besedilu: letna dajatev), način določitve višine letne dajatve, oprostitve plačila, vračilo sorazmernega deleža letnedajatve, nadzor nad plačevanjem ter postopki v zvezi z obveznostjo plačevanja letne dajatve.

(2) Ta zakon prenaša v slovenski pravni red Direktivo Evropskega parlamenta in Sveta 1999/62/ES z dne 17. junija 1999 o cestnih pristojbinah za uporabo določene infrastrukture za težka tovorna vozila (UL L št. 187 z dne 20. 7. 1999, str. 42), kot je bila spremenjena z Direktivo 2006/38/ES Evropskega parlamenta in Sveta z dne 17. maja 2006 o spremembi Direktive 1999/62/ES o cestnih pristojbinah za uporabo določene infrastrukture za težka tovorna vozila (UL L št. 157 z dne 9. 6. 2006, str. 8), v delu, ki se nanaša na področje obdavčitve vozil.

2. člen

(proračunska pripadnost prihodkov)

Prihodki od letne dajatve pripadajo proračunu Republike Slovenije.

3. člen

(zavezanci za plačilo letne dajatve)

Zavezanec ali zavezanka za plačilo letne dajatve (v nadaljnjem besedilu: zavezanec) je fizična ali pravna oseba, na katero je vozilo registrirano.

4. člen

(predmet in namen letne dajatve)

(1) Letna dajatev se plačuje enkrat letno za uporabo v Republiki Sloveniji registriranih motornih in priklopnih vozil v cestnem prometu.

(2) S plačilom letne dajatve pridobi zavezanec pravico uporabljati registrirano vozilo v cestnem prometu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če prav razumem, si se obesil na razliko med:

 - letna dajatev za uporabo vozil v cesten prometu

in

 - letna dajatev za uporabo cest. (vir, AMZS; citiram;  V izračunu so vključeni naslednji postopki: tehnični pregled vozila (če je potreben), letna dajatev za uporabo cest, ter upravni postopek registracije.

 

 

 

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 minutami, Tedybear pravi:

Če prav razumem, si se obesil na razliko med:

 - letna dajatev za uporabo vozil v cesten prometu

in

 - letna dajatev za uporabo cest. (vir, AMZS; citiram;  V izračunu so vključeni naslednji postopki: tehnični pregled vozila (če je potreben), letna dajatev za uporabo cest, ter upravni postopek registracije.

 

 

 

Nisem se nikamor obesil, ampak poiskal črno črko na belem papirju, katera je sprejeta in veljavna. Ti pa prilepiš nekaj iz neke strani, kjer sploh nisi prebral vsega. Spodaj imaš nadaljevanje tvojega lepljenja. Je pa tako, da so sprejeti in veljavni zakoni, pravilniki, uredbe, ..., črna črka na belem papirju, neka razlaga nečesa nekje pa pač nič. Pri registraciji se plačuje uporabo vozila v prometu in ne nadomestilo za uporabo ceste. Je kar velika in očitna razlika. 

 

Izračun stroškov registracije vozila je informativne narave.

V izračunu so vključeni naslednji postopki: tehnični pregled vozila (če je potreben), letna dajatev za uporabo cest, ter upravni postopek registracije.

Razvrstitev vozil v razrede za plačilo letne dajatve ureja Uredba o načinu določanja in višini letne dajatve za uporabo vozil v cestnem prometu

Za registracijo vozila je obvezno tudi sklenjeno zavarovanje avtomobilske odgovornosti. V naših poslovnih enotah vam bomo z veseljem pripravili informativno ponudbo za različne zavarovalnice in vam pomagali izbrati za vas najugodnejše zavarovanje. Za točen informativni izračun premije avtomobilske odgovornosti kot tudi ostalih avtomobilskih zavarovanj nas pokličite na 01 586 33 51 ali pošljite elektronsko sporočilo na kasko@amzs.si.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edino pravo razliko vidim vsakic, ko se zapeljem iz garaze. Na stirih, ali dveh kolesih, pa tudi ce grem pes.

Torej.....pred tem zakonom je sel denar v cestno malho, ZLDUVCP pa ga preusmerja v proracun.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Deli cest na Koroškem prava katastrofa, ubogi avti. Z motorjem še gre - enduro. Zgleda, da se bom vozil v glavnem še samo z motorjem. :D Še sreča, da je Avstrija blizu.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res katastrofa po kakem se vozimo, vsaki dan hujše. Jaz tut grem rad po Avstriji čeprav moreš hudičevo pazit radarje. Zanimiva je tut Hrvaška ki me zmerom bolj preseneča z lepimi cestami in nikjer gužve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in skorumpiranosti državnih veljakov...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

cesta Gračišče- Kubed. Druga ravnica, če prehitevaš je tam smrtno nevarno!! Levi vozni pas je vdrt, če voziš proti Gračišču, pades dol. Ni panike, v nasprotni smeri je katastrofa. Malo je mnjkalo. Skoraj balanco zaprlo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Tema katera je zaspala  :yawn:

Za naše člane, kateri so v cestnih službah eno vprašanje:

Kako velika mora biti luknja v asvaltu, da se postavijo prometni znaki za nevarnost in kako velika mora biti, da se zahteva njena sanacija!

Predvidevam, da za to obstajajo neki standardi, normativi ali pa cestni nadzorniki po lastni presoji, pameti, izkušnjami določajo-odločajo kdaj postaviti kak prometni znak ali poslati interventno vozilo z vedrom asvalta na teren!!!!

Prosim za resne odgovore:blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 11 minutami, The OO pravi:

Predvidevam, da za to obstajajo neki standardi, normativi ali pa cestni nadzorniki po lastni presoji, pameti, izkušnjami določajo-odločajo kdaj postaviti kak prometni znak ali poslati interventno vozilo z vedrom asvalta na teren!!!!

Prosim za resne odgovore:blush:

mislim, da je to zadnja verzija pravilnika:

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2016-01-1702/pravilnik-o-rednem-vzdrzevanju-javnih-cest

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV12581

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala

To so predpisi, kateri so samo na papirju, če pogledam naše ceste pa dobim vtis, da je to pisano celo na “sekret” papirju :)

Ampak v tej birokratski solati nikjer ne najdem podatka, da je luknja (na primer!) velika 30x30 cm in globoka 15 cm potrebna sanacije takoj. Ti normativi so pa skrivnost cestnih preglednikov? ;)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, The OO pravi:

Kako velika mora biti luknja v asvaltu, da se postavijo prometni znaki za nevarnost in kako velika mora biti, da se zahteva njena sanacija!

Po moje mora biti pogoj tudi globina, vsaj po razmerah v našem koncu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, The OO pravi:

Hvala

To so predpisi, kateri so samo na papirju, če pogledam naše ceste pa dobim vtis, da je to pisano celo na “sekret” papirju :)

Ampak v tej birokratski solati nikjer ne najdem podatka, da je luknja (na primer!) velika 30x30 cm in globoka 15 cm potrebna sanacije takoj. Ti normativi so pa skrivnost cestnih preglednikov? ;)

Predpis je tak, da tam postavijo znak, da se ti prilagajaš na razmere na cesti. Še prej se jih nekaj polomi ali ubije. Tako je realno v tej naši banani....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, The OO pravi:

Hvala

To so predpisi, kateri so samo na papirju, če pogledam naše ceste pa dobim vtis, da je to pisano celo na “sekret” papirju :)

Ampak v tej birokratski solati nikjer ne najdem podatka, da je luknja (na primer!) velika 30x30 cm in globoka 15 cm potrebna sanacije takoj. Ti normativi so pa skrivnost cestnih preglednikov? ;)

Kakorkoli .. vprašal si ali obstaja kaj in jaz sem dal kar obstaja :P

pred 48 minutami, amateur pravi:

Po moje mora biti pogoj tudi globina, vsaj po razmerah v našem koncu.

Po moje ni nikjer omenjena globina temveč le poškodovano vozišče :P 

 

pred 31 minutami, solorider pravi:

Predpis je tak, da tam postavijo znak, da se ti prilagajaš na razmere na cesti. Še prej se jih nekaj polomi ali ubije. Tako je realno v tej naši banani....

Takšen je, ker je tak sprejet :P

Predlagam, da kjer je poškodovano vozišče, se opozori pristojno vzdrževalno službo .. če ne zaleže, pa medije ... kot vidim, se mediji kar radi s tem ukvarjajo in potem čudežno lukne iziginejo ... vam pravim ... ćarounija :lol1:

p.s.

žalostno res, da sami ne opazijo ampak pogosto občine čakajo na državo, saj so denar porabile za svoje interese :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 minutami, solorider pravi:

Pri nas opazam, da so krajevne ceste bolj urejene, se vec dela na njih,  kot pa na drzavnih.

js pa ne :P

edino pred občinskimi volitvami ;)

p.s.

nasplošno opažam, da so se začele ceste kar postopoma obnavljat ... edin na jetra mi gre, da se vedno tam obnavljajo, kjer bi se js vozu :P 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 12/19/2017 ob 12:05, amateur pravi:

Po moje mora biti pogoj tudi globina, vsaj po razmerah v našem koncu.

Hmmm!

Globina?  

Pred nekaj dnevi (danes je 9 dni, če sem natančen) je vozilo pregledniške službe ( napis na svetlobi luči na strehi) zadelo eno takšno udarno jamo in si pri tem uničilo platišče in pnevmatiko. Po zamenjavi pnevmatike z rezervno je vozilo z preglednikom odpeljalo neznano kam in še do danes ga ni nazaj, da bi se luknja zakrpala ali označila. Ima globino nekje 15 cm. Zaradi udarcev v nočnem času je bilo podanih pet zahtevkov za popravilo iz strani okoliških prebivalcev in ravno danes, ko sem se vračal iz službe je najbližji sosed zakrpal luknjo z vrečo hladnega asvalta iz Bauhausa. 

Pričakoval bi, da dobim podatke, kot ob zasneženih cestah. Ko je količina snega visoka xy cm začnejo zimske službe z odstranjevanjem, da se luknja dimenzij xy takoj popravi.  

Upppssss! Sem pozabil,da živim v Slovenistanu ...:blush:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!