Skoči na vsebino

Izvoz avta v BiH


SiM

Priporočene objave

Mama je od pokojnega očeta podedovala Peugeota 206. Avto je še registriran in zavarovan na dedekovo polico (50% bonusa).

Sedaj pa je meni naložila nalogo, da avto prodam, bonifikacija pa ostane meni :) .

No in sedaj me kliče tipo iz Banja Luke, ki na vsak način hoče kupit avto (čeprav ni ravno najcenejši). Avto pride danes zvečer pogledat skupaj z njegovim mehanikom.

Zdaj on bi najraje, če mu pustim gorih tablice in mi jih nato on vrne, vendar meni ni to preveč v interesu, ker mu valda ne zaupam dovolj. Moj pogoj je, da se avto odjavi iz prometa, on pa naj se nato znajde kakor ve in zna...

Zanima me, če lahko potem on dvigne preizkusne tablice in z njimi odfrči v BIH, oz. če obstajajo kakšne posebne tablice za izvoz avta??? Pa če slučajno obstajajo take tablice, koliko stanejo??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ga boš izvažal ga vsekakor prej odjavi in prekini zavarovanje, uredi in overi kupoprodajno pogodbo, vzemi keš, pa si miren. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo peesda, če se ne motim rabim za prenos bonifikacije tudi kopijo nove zavarovalne police :wacko: ??

Če imaš prekinjeno zavarovanje pokažeš kupončke od tastare pa morajo upoštevat.

Če pa novemu lastniku pustiš zavarovanje, mora pa on skleniti novo zavarovanje, tebi pa pošlje kopijo njegove police, s katero ti prekineš zavarovanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo peesda, če se ne motim rabim za prenos bonifikacije tudi kopijo nove zavarovalne police :wacko: ??

Jaz sem avto prodajal Slovaku pa mislim da mora bit tu zgodba podobna.

Avto sem odjavil, naredila sva pogodbo pri posredniku. Tu je vse enako kot če prodajaš v SLO.

Potem se avto prepiše nanj na upravni enoti in novi lastnik vzame preizkušnjo in avto zavaruje za čas uporabe preizkusnih tablic (3 dni) s tem imaš ti vse. Denar, uradno odjavo in prepis ter kopijo nove zavarovalne police.

Pozanimaj se samo če je postopek enak če prodajaš v državo ki ni članica EU

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, zakaj bi se jaz kot prodajalec ukvarjal s tem, kako bo zadevo rešil nekdo, ki kupuje moj avto.

Če bi ga rad uvozil v BiH, naj se pozanima, kako bo vozilo pripeljal tja in ga tam registriral.

Če jaz kupujem avto v Nemčiji, se Nemec tudi ne bo sekiral, kako in kaj bom jaz naredil.

Naj da denar, avto odjaviš, narediš prepis lastništva, ostalo (začasne tablice, zavarovanje,.... )pa naj si sam porihta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odjava, pa prepis, pa fertik. Naprej pa naj sam dela, kar hoče z njim. Samo zakaj pa moraš ravno tistemu tipu prodat, če imaš že zdaj take skrbi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se najbolj gre, da ne zajebem tistih 50% bonifikacije, ki jih bom "podedoval".

Drugače pa vsekakor nameravam odjavt avto, vrnit tablice in narediti prepis.

Pol pa naj se sam naprej znajde kakor ve in zna!

Tale varianta od Letečega je najbolj popolna! Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam medklic :trance_33_sleep:

Na probno vožnjo OBVEZNO z njim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! in to tako.......da voziš TI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se je včasih ful počelo...ampak s starimi avti....no...tablice boš že dobil nazaj....kopijo prometne pa ne....

včasih pa zato ker nisi bil dolžen povedat kje je avto...zdej pa moreš...jaz sem recimo morala podpisat,da bo moj neregistrira avto na moji parceli....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avto je prodan. Položena je bila ara, v prihodnjem tednu pa uredimo še prepis in predajo. Postopek bo enak, kot je opisal Leteči (Hvala, ob 1. priliki: :beer2: )

Tema je dosegla namen, zaradi mene se lahko zaključa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!