Skoči na vsebino

winter riders


Dr_Jakob

Priporočene objave

Točno tak mačka :worship:

Pol se pejte pa malo v Savo kopat k tolk uživate v mrazu. Pa ni nobene foušije da ne boste mislili, sam zmrzovanje je užitek za mazohiste, malo na svoja kolena in na gospo revmo pomislite sicer pa naj dela vsak s svojim telesom kar hoče, saj vas bo tako ali tako telo čez nekaj let samo spomnilo na zimske vožnje :friend1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol se pejte pa malo v Savo kopat k tolk uživate v mrazu. Pa ni nobene foušije da ne boste mislili, sam zmrzovanje je užitek za mazohiste, malo na svoja kolena in na gospo revmo pomislite sicer pa naj dela vsak s svojim telesom kar hoče, saj vas bo tako ali tako telo čez nekaj let samo spomnilo na zimske vožnje :friend1:

ehhhhh ti mal preveč misliš..... včasih je obveljalo, da je blo to na ženskah... očitno se res cajti menjajo....ornh, he,he,he,he

:naughty: :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol se pejte pa malo v Savo kopat k tolk uživate v mrazu. Pa ni nobene foušije da ne boste mislili, sam zmrzovanje je užitek za mazohiste, malo na svoja kolena in na gospo revmo pomislite sicer pa naj dela vsak s svojim telesom kar hoče, saj vas bo tako ali tako telo čez nekaj let samo spomnilo na zimske vožnje :friend1:

Res da ni tak užitek kot polet...Normalno,ampak je še zmer užitek :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no....no.... to je pa u iber kmečke fowšije.....

ena skriwnost....

.... JE UŽITEK :yea1: kt pa nima popolnoma nobene zveze z kakršnimkoli dokazovanjem (niti ni logično)....kvečjemu kontra.... taka furca je za simple pleasure :yea1: ....

Mačkica draga, sončna deklica, te čisto razumem, da si tako navdušena, ti svoj motorček živiš, ne pa voziš :worship: ... vendar ni odveč obilo previdnosti pri takih zimskih pustolovščinah. Zelo, zelo dobro opremo moraš imeti, od spodnjega perila do rokavic, do vsega ... da ne boš čez leta krevlasta in vsa bolna samo še spomine trajbala, kako pa je bilo včasih fajn vozit se.

Sama sem enako zagnana, saj veš, motor je na (skoraj) prvem mestu, le otroka sta nekje daleč spredaj, vendar ... nazadnje, ko smo se z Godyjem in BremzPenzlom podili po SV Sloveniji in je bilo po temi nazaj mrzlo že bolj blizu nule (daleč od ektremnih temperatur), sem se odločila, da se po takem mrazu pa več ne vozim. Tudi gume niso več prijemale, kot morajo in na ovinkih sem že krepko čutila to neskladje premalo ogrete gume ter mrzlega asfalta; na določenih odsekih so me le izkušnje rešile večje zagate ... da o motorju ne govorimo, kako trpi, ker se enostavno ne more čisto segreti na svojo delovno temperaturo ... ne delam se pametne, to mi je razložil moj dober prijatelj, dolgoletni motorist, strojnik. Po zadnjem opozorilu pa, ko so mi moje ledvice dale na znanje, da so nekje v mojem telesu, pa dobro vem, da na motor ne sedem prej kot takrat, ko bo termometer kazal stalen dvig temperatur na najmanj okoli 10 stopinj. Ob jutrih in ob večerih.

Res, spoštujem tvojo voljo in željo, tudi Cvičkar je totalno zagnan in veseli me, če najdeta simple plesure v zimskih vožnjah. Vsaka čast ... vendar ne izkazujem spoštovanja temu, da si upate, to bi si menda itak mnogi med nami, raje bi rekla ... vsaka čast vsakemu, ki se živ in zdrav, v enem kosu, vrne s take vožnje.

Ceste v teh razmerah skrivajo nešteto pasti in zato dodam le še tole; vesela sem, da ti to toliko pomeni, vesela sem, da resnično uživaš, ker vem, da to pri tebi ni ne poza, ne fishing for compliments, ampak resnično navdušenje in silna želja po vožnji z motorjem.

Želim le, da bi imela veliko sreče in da se dobro, konkretno ter kvalitetno oblečeš. Tako bo manj posledic.

Saj vem, ko sem bila sama v tvojih letih, sem razmišljala le za dolžino nosu naprej. Če sploh sem ...

Torej, ... srečno in varno na cesto! Vem, da se ne voziš po pameti ampak po cestah, ampak, pamet pa imej vedno na dosegu roke.

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem gledal one ruse kako se kopajo v ledeno hladni vodi :krneki: je ta naš dvo-tro urni giro mačji kašel... :yea1:

Popravljeno . Popravil motoristek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol se pejte pa malo v Savo kopat k tolk uživate v mrazu. Pa ni nobene foušije da ne boste mislili, sam zmrzovanje je užitek za mazohiste, malo na svoja kolena in na gospo revmo pomislite sicer pa naj dela vsak s svojim telesom kar hoče, saj vas bo tako ali tako telo čez nekaj let samo spomnilo na zimske vožnje :friend1:

hint:

Windstoper nogavice + windstoper gate + windstoper dolga majica + goretex rokavice + podrokavice (za tiste, ki nimamo ogrevanih ročk) + goretex hlače + goretex jakna + debela podkapa + goretex škornji = zebe nič!

Je pa res, da ravno kolenčkanja te temperature ne dovolijo.

Kar se pa kopanja tiče...jih imaš kar dosti, ki se potapljajo pri takih temperaturah. Vprašanje je ednino primerna oprema (neopren) pa počiščeno podstrešje (upoštevanje pogojev).

Bolj mačistično dokazovanje kot vožnja po zimi se mi zdi poletno dirkanje na cestah... Glede revme... poleti vidim ogromno motoristov brez rokavic. Šele ti bodo čutili revmo na stara leta.

Vsakemu svoje.

lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hint:

Windstoper nogavice + windstoper gate + windstoper dolga majica + goretex rokavice + podrokavice (za tiste, ki nimamo ogrevanih ročk) + goretex hlače + goretex jakna + debela podkapa + goretex škornji = zebe nič!

Je pa res, da ravno kolenčkanja te temperature ne dovolijo.

Kar se pa kopanja tiče...jih imaš kar dosti, ki se potapljajo pri takih temperaturah. Vprašanje je ednino primerna oprema (neopren) pa počiščeno podstrešje (upoštevanje pogojev).

Bolj mačistično dokazovanje kot vožnja po zimi se mi zdi poletno dirkanje na cestah... Glede revme... poleti vidim ogromno motoristov brez rokavic. Šele ti bodo čutili revmo na stara leta.

Vsakemu svoje.

lp,

:OK: :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jas sem se vozil malo do Logatca pa še mal okol, tolk da sem preprobal kako bo če bo v Januarju, pa naletu sem še na en hud karambol med Hotederšico in Logatcem. Madonca a je blo razmetane šare po cest, jast pa z motorjem mim, so kar pozabil gledat razbitine, zgleda da sem bil večja zanimivost jst. No se pr -5-ih niti ni čudn.

Fajn je blu pa še takoj po novem letu mal. POl pa v Nemčijo pogledat gaj se na SLONČKIH kej dogaja. :naughty: :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: Dupijad in Ferek sma se tudi ojunačla in jih pri -3 naklepala 30 km... Sploh ni hudo zeblo, le vizir se je preklemano rosil... pin lock ni glih pomagal... :whistle:

post-16856-1199034010_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne stojim v garaži,zebe me v noge,kuham šnops in gledam motor ter se spominjam poletja,morja,dolomitov,...Pa pokliče kolega iz Portoroža in mi pove,da se je celo sončno popoldne preganjal z motorjem po obali.Primorci se imajo pa res super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne stojim v garaži,zebe me v noge,kuham šnops in gledam motor ter se spominjam poletja,morja,dolomitov,...Pa pokliče kolega iz Portoroža in mi pove,da se je celo sončno popoldne preganjal z motorjem po obali.Primorci se imajo pa res super.

....ma pusti ga, on ne ve kak fajn je kuhat šnops. No, ne smeš bit sam in nekaj mora bit na deski (špeh, klobase,...), pol pa samo peštrans :whistle: . Me je "zažejalo"......in si bom natočo malo velalučke travarice, pogledo posnetke z girof ...pa tud gre vun...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podili po SV Sloveniji in je bilo po temi nazaj mrzlo že bolj blizu nule (daleč od ektremnih temperatur), sem se odločila, da se po takem mrazu pa več ne vozim. Tudi gume niso več prijemale, kot morajo in na ovinkih sem že krepko čutila to neskladje premalo ogrete gume ter mrzlega asfalta; na določenih odsekih so me le izkušnje rešile večje zagate ... da o motorju ne govorimo, kako trpi, ker se enostavno ne more čisto segreti na svojo delovno temperaturo ... ne delam se pametne, to mi je razložil moj dober prijatelj, dolgoletni motorist, strojnik. Po zadnjem opozorilu pa, ko so mi moje ledvice dale na znanje, da so nekje v mojem telesu, pa dobro vem, da na motor ne sedem prej kot takrat, ko bo termometer kazal stalen dvig temperatur na najmanj okoli 10 stopinj. Ob jutrih in ob večerih.

:winkiss:

Mutika.... :worship: :worship: :worship: še nekdo, ki se strinja z mano, jaz vsako sezono nekje konec oktobra v začetku novembra lepo pospravim svojo ljubico in ji želim mirno spanje do prvih toplejših pomladanskih dni, ker kot prvo zdravje je samo eno in si ne želim biti neprestano v družbi zdravnikov še takrat ko mi ni treba, drugo pa je, da ni nobenega užitka več, če moraš stalno paziti koliko gasa dodaš, da ne odletiš na mrzlem asfaltu v kakšne planke..........

čez sezono je veliko časa, če se hočem se lahko navozim, pozimi pa........raje smučam....... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mutika.... :worship: :worship: :worship: še nekdo, ki se strinja z mano, jaz vsako sezono nekje konec oktobra v začetku novembra lepo pospravim svojo ljubico in ji želim mirno spanje do prvih toplejših pomladanskih dni, ker kot prvo zdravje je samo eno in si ne želim biti neprestano v družbi zdravnikov še takrat ko mi ni treba, drugo pa je, da ni nobenega užitka več, če moraš stalno paziti koliko gasa dodaš, da ne odletiš na mrzlem asfaltu v kakšne planke..........

čez sezono je veliko časa, če se hočem se lahko navozim, pozimi pa........raje smučam....... :naughty:

Tudi na skijanju se da trofit kake planke ali pa drevo, zato se jaz rajši šanka ali pa žene držim... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na skijanju se da trofit kake planke ali pa drevo, zato se jaz rajši šanka ali pa žene držim... :worship:

to je že vse res, da lahko grem v kakšne planke, samo motor je le za toplejši čas namenjen meni, nisem pa rekla,da mora biti tudi tebi....... :winkiss: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to je že vse res, da lahko grem v kakšne planke, samo motor je le za toplejši čas namenjen meni, nisem pa rekla,da mora biti tudi tebi....... :winkiss: :winkiss:

MAAAAA TAAATTTI NNNO MMalll mmmee ššše zzzebbbe maaa drrggačč jjjjee bbbluuu ppa nnna mmmoottorrju ooddddllliičččn,mmorramm jjett nnnaa eenn kkkkuuhhhann vvinn. :whistle: :whistle:Še prej pa :naughty: smrekuc :naughty: hi hi hi pa imam oržeh.

(čes pol ure) :headbang: :naughty:

Oprosti če si se mučila prebrat napisano, me je zeblo ku prasca, ma sam u prste pa sem malo teže pisal.No kot vidiš je zdej pa že uredu. :winkiss:

Drugič obljubim da bom vzel ta debele ROKOVICE :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-5391-1200326992_thumb.jpg

Uf sladkih nekaj čez 100 :whistle:

Iz snca in 12 stopinj na Črnivec v hladnih 5, pa Kamnik in nazaj v sonce domov :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje čase sicer ne več tolk kot v manj zaposlenih letih... žal.

Sicer pa windstopper... kaj je že to?

Debeli štumfi, kavbojke, strgane leder hlače (ja, lih tam ko ni fletno da so strgane), puli, majca al pa dve, malo manj strgana jakna pa neke all season rokavice z luknjicami za zračenje (???) pa je.

Ne rečem, da ne zebe, grem pa še vseen :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty: ...ja, včeraj je pa blo ...+11 C, sonce... lep krog cca. 30 km... če bo šlo, ga danes ponovim... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:naughty: ...ja, včeraj je pa blo ...+11 C, sonce... lep krog cca. 30 km... če bo šlo, ga danes ponovim... :rolleyes:

Upam da bo dans vsaj malo sonca, temp. so kar prijetne-pomladanske, če bo, mi kak krog ne uide :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je le cesta suha in ne preveč posoljena, mi furca ne uide :D

Zebst nas pa tako ne more, saj smo še mladi :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAHA! Super lep motoristicno poletni dan! Super furca, pa se zeblo me ni skoraj nic, majcken samo zdej, zvecer. Celje-Ljubljana-Rakitna-Ljubljana-Celje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!