Skoči na vsebino

Digitalni fotoaparat


Priporočene objave

Rada bi si kupila digitalni fotoaparat, zato mi svetujte, za katerega se naj odločim. Ne me zdaj zasipat s predlogi o nakupu tistih najdražjih in najbolj profesionalnih aparatov ampak enega ravno pravšnjega za domačo amatersko rabo...

Lep dan še naprej :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, pa ti veš, kakšna zahtevna naloga je to? Digitalcev je malo morje, zato moraš vsaj malo vedeti, kaj želiš z njim početi. Za kaj boš fotografije uporabljala, samo za internet, domači album, mogoče tiskanje ali razvijanje na foto papir? Od tega je precej odvisno, kakšno ločljivost tipala iščeš. Je pa tako, da danes pod 2 megapiksla nima smisla iskati, ker so cene že precej padle. Pomembno je tudi, kakšne nastavitve ponuja aparat, če hočeš s fotografijo biti vsaj malo ustvarjalen. Pa ne me narobe razumet, da tu prišparaš, ker obstajajo tudi precej drage popolnoma trotl kamere. Napiši, za kaj boš aparat uporabljala, pa koliko približno bi zanj bila pripravljena odšteti, pa ti bom lahko natresel nekaj zanimivih modelov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V reviji Monitor redno teste teh naprav objavljajo.

Se splača kaj tam prebrati pred nakupom.

Tega je toliko, da je nemogoče na kratko tle v forumu pameten nasvet dat.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, res sam za domačo rabo..., odštet sem pa pripravljena tam nekje do 500 €.

premza, zdej bom pa mela dela, da vse preštudiram :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej je kupu znanec za 74.000sit digitalca.....ta bi bil primeren za domačo uporabo!

Sam jst sem še pristaš klasične slike, tako da bi za toliko denarja dobil eno srednjo Minolto!

Vprašanje je če se ti splača digitalca kupt.....po moje je še neuporaben!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za 500$ dobiš že ZELO kvaliteten fotoaparat.

Za manj denarja (cca 90 jurjev) dobiš Sony DSC P-51, ki je zlo dober za domačo rabo. Ker ma 2mio megapixlov se, da tut tiskat njegove slike, ker je kvaliteta dovolj dobra. Seveda se ga da tut razširit. Seveda je na njem tui LCD ekranček (dovolj velik) tako, da se da že na njem malo uredit slike..

Priporočam 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem mel en cajt sposojenega Sony DSC P-55, pa sem bil navdušen nad njim. Zelo dobra kvaliteta slik, možnost zajemanja videa...

Mislim pa da je cena nekaj čez 100K Sit.

Če bi mel denar bi ga nabavil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovarjam malce pozno, ampak bolje kot nikoli. :wink: Kar je večina priporočila tle gor je v redu, Sonyji sploh niso slabi. Še nekaj mojih priporočil: Pentax optio 230, luštna digitalka brez zahtevnih nastavitev, 2 mega piksla za maksimalno ločljivost 1600 × 1200 pik, cena 109 tisoč.

Canon A 40, je glih na meji z 2 mio pik, odlikuje ga tudi preprostost in robustnost, cena 99 tisoč. Če hočeš najbolj izi zadevo, kjer je poudarek na razpošiljanju slik na malo morje nosilcev ali naslovov (možnost določanja e-mailov ali spletnih strani na katere gredo slike samodejno, ko priključiš aparat na net), potem je pravi HP photosmart 720, ki ima visoko ločljivost 3,3 mega pike, notranji pomnilnik, je pa nekoliko večji. Cena je 105 tisoč.

Upam, da sem ti s tem malo pomagal, čeprav je v poplavi aparatov izbor zares težak. Mogoče lahko upoštevaš malo tudi svoje preference glede znamke, v posameznih razredih so cene itak zelo blizu. Nikakor pa ne na vsak način iskati aparata, ki za isto ceno ponuja čim večjo ločljivost, ker ta še zdaleč ni najbolj pomembna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Awwwhhh... Saj sem vedel, da ne smem začet po netu brskat. P-71 sem imel že skoraj v žepu, ko sem naletel na tole:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/C40/C40A.HTM

Cena v Avstriji je 123.000 SIT. V kolikor je pri nas ne dobim za približno isto ceno, grem naslednji teden v Graz po njo. Ice, se dobimo na pijači? :?: 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa pride najcenejši digitalni fotoaparat, in kaj vse mu manjka?

Najcenejši je 0 SIT. Dobiš ga pa ob nakupu kašne računalniške opreme (npr. tiskalnika) kmalu pa v pralnem prašku :D :wink: . Manjka mu pa vse! Ne, resno, poceni digitalcev se ne splača kupovat, ker je ločljivost obupna, objektivi pa so navadno samo malo boljša odebeljena stekla. O kakršnihkoli nastavitvah lahko samo sanjaš, običajno imajo samo notranji pomnilnik in še ta bolj majhen. Roke stran od teh zadev, če nočeš biti razočaran. Vsakega trenutka, ki ga zabeležiš s takšnim aparatom, ti bo žal, ker bo rezultat jalov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, hvala!

Od koliko SIT naprej so pa že SOLIDNI fotoaparati. Ker če bi ga kupil, bi ga rabil 1x na mesec, tko da res ne rabim bogvekaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okej, hvala!

Od koliko SIT naprej so pa že SOLIDNI fotoaparati. Ker če bi ga kupil, bi ga rabil 1x na mesec, tko da res ne rabim bogvekaj...

Ni važno koliko ga rabiš, ampak za kaj ga rabiš. :shock:

Če hočeš naredit eno dobro fotografijo na mesec rabiš dober aparat, je pa verjetno bolj smiselno, da si ga sposodiš. :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!