Skoči na vsebino

napihal ko so me ustavili policisti


JaRaNe

Priporočene objave

Z kolegi smo se pogovarjal, kdo ve kaj točno se zgodi če maš npr B kat. in se voziš z motorjem iz A kat. (se pravi brez da bi imel izpit), kakšna je to kazen? če nebi imel B kat bi dobil prepoved delanja izpita in kazen, kaj pa če maš B ampak nimaš A? To me samo tako zanima iz radovednosti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja isto dobiš prepoved delanja izpita in kazen za kategorijo A. B kategorija ti za motor ne koristi ništa, pa magari jo imaš že 40 let.

nekako imam občutek (iz tvojih dosedanjh postov), da si oseba ki se požvižga na red na cesti in CPP, ko pa te plavi zahaklajo pa z vsemi možnimi zvijačami hočeš zakone obračat sebi v prid in si po svoje tolmačit...

brez zamere no

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja isto dobiš prepoved delanja izpita in kazen za kategorijo A. B kategorija ti za motor ne koristi ništa, pa magari jo imaš že 40 let.

nekako imam občutek (iz tvojih dosedanjh postov), da si oseba ki se požvižga na red na cesti in CPP, ko pa te plavi zahaklajo pa z vsemi možnimi zvijačami hočeš zakone obračat sebi v prid in si po svoje tolmačit...

brez zamere no

=čefur? :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nebi ti citiral zakona ali moraliziral o promilih.

Moje stališče do pijače.

Ko sem na motorju absolutno nobenega alkohola.

Pa ne zaradi policajev ampak, ker sem takoj preveč sproščen pa pogumen pa pameten pa najhitrejši..... pa v bolnici al pa med cipresami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne zaradi policajev ampak, ker sem takoj preveč sproščen pa pogumen pa pameten pa najhitrejši..... pa v bolnici al pa med cipresami.

Jaz pijan še nikol nisn meu problemov, trezn pa dostikrat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tisto za A kategorijo me je samo tako zanimalo (nimam niti takega motorja niti izpita, niti ga ne rabim)... Samo še vedno ne vem, ti prepovejo vožnjo tudi avtomobila v takem primeru - če voziš A brez da bi imel izpit za A...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakorkoli že, če si napihal 0,90 al neki tazga ti bojo 99% vzel izpit in dali pov leta prepoved opravljanja izpita in to za vse kategorije kar jih imaš, izpit pa boš opravljal samo za tisto kategorijo s katero si prekršek povzročil, ko to opraviš dobiš vse kategorije nazaj

pri men se je k sreči dobro izteklo, sem sicer napihal 0,55 kar je blo po staih kaznih za točno 0,03 čez mejo odvzema za mladega voznika, a sem se kasneje k sreči zmenil s sodnico, da sem dobil samo 6 pik in 500€ kazni, tko da izpit mam še, ne smem pa zj 3 leta dobit nobene pike

a to se res da opravjat kak tečaj za pike zbijat? če bi se to kje dal grem jst kuj :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z kolegi smo se pogovarjal, kdo ve kaj točno se zgodi če maš npr B kat. in se voziš z motorjem iz A kat. (se pravi brez da bi imel izpit), kakšna je to kazen? če nebi imel B kat bi dobil prepoved delanja izpita in kazen, kaj pa če maš B ampak nimaš A? To me samo tako zanima iz radovednosti

Mene so ustavili na motorju, z izpitom za B, brez A. Sledilo: kazen 500€, ker pa nisem imel A kategorije mi niso pripisali 6 oz. 8 točk, kolikor jih je zagroženih.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pravilno razumem, so tebe ustavili brez izpita, vendar nisi naredil prekrška. potemtakem ne vem od kod bi v primeru da bi imel izpit dobil 6 - 8 pik. (oz. ne razumem kaj si mislil s tem, da je zagroženih 6 - 8 pik)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če nočeš pihati in greš na odvzem, kdo plača.....je/ni pozitivno... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a to se res da opravjat kak tečaj za pike zbijat? če bi se to kje dal grem jst kuj :)

To se bo dalo,ali se celo že da,moj kolega inštruktor ravno zdaj dela nekakšen tečaj-izpit in bo vodil te tečaje. Z končanim tem tečajem ti se brišejo 3 pike,tačaj pa bo stal menda 300-350 EU.nevem,če se ti bo splačalo,kajti za vsak prekršek malo večji je takoj 6 pik.Bolje bo vozit se po CPP. ali pa vseskupaj parkirat,pa nabavit Kineske tricikle (Ajše) daš not familjo in jo brižeš po cesti z 15 Km/h narediš neskončno kolonu v Nm bi to šlo saj v ožjem centru sploh ni kolesarskih stez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brumer, ne bo šlo, tiste rikše so dvosledna vozila (saj puščajo dvoje sledi :hmm: ne vem kam potem paše piaggio ape)in ti bodo potem zaračunali in napikali oviranje prometa, razen če imaš gor rotacijsko oranžno luč ki dela na dinamo, in se ustaviš in umakneš vsakih 50m :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če nočeš pihati in greš na odvzem, kdo plača.....je/ni pozitivno... :hmm:

... pozitivno ... ti ...

... negativno ... država ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če pravilno razumem, so tebe ustavili brez izpita, vendar nisi naredil prekrška. potemtakem ne vem od kod bi v primeru da bi imel izpit dobil 6 - 8 pik. (oz. ne razumem kaj si mislil s tem, da je zagroženih 6 - 8 pik)

Če nisi imel kategorije je bila kazen 500€ in 6 ali 8 pik.

Mogoče se je zdaj kaj spremenilo, ne vem.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pozitivno ... ti ...

... negativno ... država ...

Pa še poceni ni :whistle:

To sem hotel :worship: vsak kurac mi ga pa že ne bo v usta tišal.... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če nočeš pihati in greš na odvzem, kdo plača.....je/ni pozitivno... :hmm:

no... sej to tud nekaj velja, če ti mlada medicinka jemlje kri :whistle:

boljš, kot pa mlada policistka pije kri :whistle:

... pozitivno ... ti ...

... negativno ... država ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no... sej to tud nekaj velja, če ti mlada medicinka jemlje kri :whistle:

boljš, kot pa mlada policistka pije kri :whistle:

:yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

nekaj dni nazaj so me ustavili policisti in sem napihal 0,30, se pravi dovoljena meja je 0,24+0,05 tolerance=0,29.

Za tale 0,01 preveč sem dobil 450EUR in 7 kazenskih točk. Ker sem rekel policistu, da sem ravnokar kadil cigaret(po proizvajalčevih podatkih kakor je povedal policist lahko pokaže alkotest višjo vrednost zaradi cigaret) je rekel naj počakam 5 min. Čakal pa sem vsekakor manj(imam priče). Zanima me ali bi s pritožbo zoper postopek lahko dosegel kaj? Če je pritožba zavrnjena imam še vedno 16dni(po besedah policista je sedaj 16 dni ne več 8 za polovično kazen) časa da plačam polovično ali je takoj celotna kazen?

Hvala za odgovor

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policiji se stanje slabša :headbang: :headbang:

Popravljeno . Popravil tOOn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če nočeš pihati in greš na odvzem, kdo plača.....je/ni pozitivno... :hmm:

Če odkloniš preizkus z alkotestom, ti gre avtomatsko izpit. Policaj te zaradi tega ne bo vozil na odvzem. Če pa ne moreš pihat zaradi kakšnih zdravstvenih razlogov itd., potem pa te odpeljejo na odvzem.

Tko da, če lahko pihaš, potem raje pihaj, ker če že je, je bolš kazen, kot izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če odkloniš preizkus z alkotestom, ti gre avtomatsko izpit. Policaj te zaradi tega ne bo vozil na odvzem. Če pa ne moreš pihat zaradi kakšnih zdravstvenih razlogov itd., potem pa te odpeljejo na odvzem.

Tko da, če lahko pihaš, potem raje pihaj, ker če že je, je bolš kazen, kot izpit.

nevem kako je sedaj ker itak skoz nekaj spreminjajo. včasih si lahko odklonil pihanje in šel na odvzem ali če si pihal in se nisi strinjal so te peljali na odvzem, AMPAK če je bilo potem pozitivno je bilo takrat za doplačat cca 60.000 sit stroškov odvzema.

če pa si odklonil in nisi hotel ne pihat ne na odvzem it pa ti je šel izpit avtomatsko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!