Skoči na vsebino

ZEITGEIST - prepovedan?


Red

Priporočene objave

1. šnicli bodo še zmeri, mogoče malo plastični pa vendarle

2. drevesa bodo tudi, sicer umetno posajena a vendarle

3. listi bodo tudi, ker bodo drevesa

4. človeštvo bo spoznalo, da se da živet in preživet tudi brez denarja in sploh brez narave.

:closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. šnicli bodo še zmeri, mogoče malo plastični pa vendarle

2. drevesa bodo tudi, sicer umetno posajena a vendarle

3. listi bodo tudi, ker bodo drevesa

4. človeštvo bo spoznalo, da se da živet in preživet tudi brez denarja in sploh brez narave.

:closedeyes:

Zelo tehnicistično gledano. Vprašanje je le, ali bomo tak razvoj dosegli preden vse zaserjemo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja napaka - pravilno je cca. 26.000 let. :slap: Sorčy!

Ne mešat "Velikega leta" z "Galaktičnim letom". Pri prvem gre za cca. 25.765 let, kolikor je potrebno, da se zaradi nagnjenost zemeljske osi ta postavi v prvotno lego. Drugo je merjeno veliko več letih (slabih 250 mio let) in opisuje navidezno pot osončja okoli središča Rimske ceste. ;)

O velikem letu se da veliko prebrati v Bibliji, saj je zelo lepo predstavljen časovni razpon "nove dobe". Doba ali vek v Bibliji se namreč naslanja na 1/12 Velikega leta. Sama nova zaveza pa pomeni prehod iz ene dobe v drugo (en vek po svetem pismu traja prbl. 2150 let). Novaza zaveza pomeni obdobje rib, medtem ko je stara zaveza predstavljala obdobje ovna, pred njo je bilo obdobje bika, itd.

Odtod tudi Biblična predpostavka, da je svet star prbl. 20 tisoč let. Da bi se krog sklenil, je namreč potrebno še dobe vodnarja (ob upoštevanju, da se je v času določanja doba rib šele začela), zatorej manjka do celega kroga še 2-eh vekov, oz. jih je 10 že minilo... Vsak po dobrih 2000 let. ;)

Obe leti sa z vidika zemeljskega leta spremenljivi zaradi širjenja vesolja in se posledično dolžinsko spreminjata, zato je moč najti različne približke o trajanju posameznega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odtod tudi Biblična predpostavka, da je svet star prbl. 20 tisoč let. Da bi se krog sklenil, je namreč potrebno še dobe vodnarja (ob upoštevanju, da se je v času določanja doba rib šele začela), zatorej manjka do celega kroga še 2-eh vekov, oz. jih je 10 že minilo... Vsak po dobrih 2000 let. ;)

Zodiakalni krog se začenja z ovnom in konča z ribami :trance_33_sleep: . "Veliko leto" se torej počasi zaključuje.

Ni enotnosti edino o tem, kdaj natančno se konča doba rib in začne doba vodnarja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zodiakalni krog se začenja z ovnom in konča z ribami :trance_33_sleep: . "Veliko leto" se torej počasi zaključuje.

Ni enotnosti edino o tem, kdaj natančno se konča doba rib in začne doba vodnarja.

Torej, nekaj sem pobrkala - sorry! Obdobja se seveda nizajo v obratnem vrstnem redu. Tako da se veliko leto seveda še ne zaključuje.

Vsako obdobje je imelo svojega "vladarja". Sredozemske stare kulture iz tistega obdobja (cca. 3.500 - 4.000 p.n.š.) so častile božanskega bika. Mojzes je na primer uničil malika - bika in simbolično zaključil obdobje bika. Njegovo obdobje je bilo nato obdobje ovna. Z rojstvom Jezusa Kristusa se bi naj začelo obdobje rib in trajalo okrog 2150 let.

Ni enotnosti edino o tem, kdaj natančno se konča doba rib in začne doba vodnarja.

Govorijo pa nekatere druge kulture (maji, hopi indijanci, ... ) o koncu petega obdobja (petega sveta) in to v naslednjih nekaj letih. Vsako obdobje bi (po majih) naj trajalo okrog 5150 let, skupaj malo manj kot 26.000 let. Takrat se tudi konča majevski koledar ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap... Obdobje vodnarja je "zadnje" v krogu. Predvidoma bi se lahko začelo nekje med 2140 in 2150 po različnih virih. V svetem pismu Jezus reče: Pojdita v mesto in naproti vama bo prišel moški, ki bo nosil vrč vode. Pojdita za njim. Mr 14:13.

Zanimiv je tudi naslednji citat: Sin človekov sicer odhaja, kakor je pisano o njem, toda gorje tistemu človeku, po katerem se izroča (ali izdaja Sin človekov) ... Bolje bi bilo za tega človeka, da se ne bi rodil.

Če pozorno preberemo, opazimo da piše kakor je pisano o njem, kar je jasen znak, da govori o nečem že napisanem (prerokba) in ne nečem novem (spoznanju). Tudi ne govori o ničemer božjem (Sin človekov je popolnoma tuzemeljska kategorija). Govori on novi zavezi, ki je nujna, saj se bodo spremenile okoliščine (npr. zvezdna karta) in če jo bo kdo izdal (je ne bo hotel upoštevati) bo pogubljen (Bolje bi bilo za tega človeka, da se ne bi rodil je zame več kot dovolj močno svarilo).

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-----In zemlja bo menda prešla ta galaktični ekvator 21.12.2012!

Nihče ne ve natančno, kaj bi se naj takrat zgodilo ... :unsure:

Jaz že ves čas dobro vem. Nažgan bom kot opica in tako simbolično sklenil evolucijski krog (fishfrog-apef00k).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

konc sveta bo pol 21.12 2012

zanimiv podatek

predvidevam da mi bo takrat punca povedala da je noseča

in to bo konc mojga sveta :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žare, takrat se ti bo življenje šele začelo... he-he.

Mah, tisto s koncem sveta, je bolj tako-tako. Kaj so že govorili za millenium? Čakamo, pa čakamo, pride polnoč...-drek, isto kot prej.

Ravno sedaj spet gledam Zeitgeist, vedno najdem kaj novega v njem. Zanimiv film.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

konc sveta bo pol 21.12 2012

zanimiv podatek

predvidevam da mi bo takrat punca povedala da je noseča

in to bo konc mojga sveta :unsure:

Škoda, ker ne bo en dan prej bi se številke bolj ujemale. :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nek moj znanec je zakladnik pri neki banki in si je ogledal film z menoj. In je potrdil da so v tretjem delu filma navedena dejstva, da pač tako banke poslujejo. Je pa film res hud, začneš malo drugače gledat na svet in kam gremo, problem je sam da povsod videš zarote...

Vernik nisem bil nikoli tko da tle me ni blo treba kej dost prepričat :)

Drugi del, lepo razloženo kaj naj bi se dejansko zgodilo in če malo premisliš, pobrskaš, precej vrjetno, lepo nategnili amere in še pol ostalega sveta, da podprejo vojno proti teroristom. Še najbolše je blo pa (sicer ne v filmu) da so ameri napadli iraq ker niso hoteli predati atomskega orožja, ki pa ga še zdaj niso nikjer našli, ampak jebiga zbombal so jih...

Tretji del žalostna resnica.

Kar manjla filmu je kako ukrepat, ker jst osebno ne vidim kaj bi lahko naredil :), vzel vse kar mi je prodano z rezervo, lepo še zmeri ne bi nič dosegel :)

Pa tisto ko je omenjena davčna napoved, bi se splačalo mal pozanimat, jst sem nekaj malega gledal ampak se bol slabo znajdem :)

//naprej oftopic :), teorije zarote...

Recimo včerajšna trenja :D

Sem bil kar presenečen kake pametne je metal vn naš JJ, ki ga drugače ne maram preveč. Prvič sem se z njim strinjov, ker je dejansko včeraj izpadel kot edini pameten in umirjeno/sposoben politik(celo pahorja je enkrat pohvalil).

Pa če potem pogledaš tisti, ki je zakuhal tole zmedo (podobnik) itak od tega ne bo pridobil nič, ker ga niti v parlamentu ni, niti nima nobene podpore/vpliva, torej nima kaj izgubiti in dejansko sej ni noben tolk prtegjen da ne bi vedel kaj bo avtomatski odziv hrvatov če sprožjo kaj takega, vsekakor niti približno ne to kar naj bi oni dosegli.

Jelinčič se nekaj vmešava, pač malo samopromocije, pa nasploh se mu je koalicija zamerla, ker sam ni bil povabljen vanjo, tako da njemu samo koristi da malo pahorja podjebe.

Pahor izpadel kot totalno nesposoben, niti reda v lasni vladi ne more držat.

In na koncu je idini ki je nekaj pridobil od vse te zmede Janez Janša, velik + na popularnosti, pokazal se je ljudem kot sposoben vodja. Pa če tko pogledaš, vsako teslo ve kakšen odziv hrvatov je bil pričakovat in da je obraten od tega kar zahtevajo, pa da politiki ki so začeli to tega niso, jea rajt, vse je z razlogom... Tko da po mojem mnenju je tole vse JJ iz ozadja zakuhal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!