Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Najbolš da se noben več ne vsede na motor pa bo un Radovan Žerjav al kar je že, še najbol veseu k bo pršapar ene 50 življenj letno. Rizik je zato pa je fajn :D

Ah on je vesel, če je več nesreč, k bo dubu neki denarja, da bo kao popravu ceste... (vsi pol vemo kam gre ta denar)... :whistle: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot traktorji ne smejo na AC, tudi drekpumparji ne bi smeli na ovinke, ker ovirajo promet...kup zloščenega plehovja pa še pri nagibu 10 st drsa z vso možno kramo po tleh, .......kaj je tu bolj nevarno :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot traktorji ne smejo na AC, tudi drekpumparji ne bi smeli na ovinke, ker ovirajo promet...kup zloščenega plehovja pa še pri nagibu 10 st drsa z vso možno kramo po tleh, .......kaj je tu bolj nevarno :hmm:

Ko boste mulčki kakšnega pravega drekpumparja srečali, se boste lahko s svojo plastiko samo še pokakali v pleničke. Se vidi, da ste še zeleni in pravkar iz skuterčkev prilezli, če sploh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajd prosim ne mi z takimi tu trosit, sem včeraj videl dva drekpumparja....direkt iz gostilne sta šla, na mizi ostali 4 prazni krigli od pira, potem pa vsak na svojo krpavnico in gasa da poka iz rorov :headbang: bil sem z dvema kolegoma (ja, vsi smo plastičarji...dva sva pila ledeni čaj, eden pa kolo)...tko da maš prav, slava vekomaj drekpumparjem :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ajd prosim ne mi z takimi tu trosit, sem včeraj videl dva drekpumparja....direkt iz gostilne sta šla, na mizi ostali 4 prazni krigli od pira, potem pa vsak na svojo krpavnico in gasa da poka iz rorov :headbang: bil sem z dvema kolegoma (ja, vsi smo plastičarji...dva sva pila ledeni čaj, eden pa kolo)...tko da maš prav, slava vekomaj drekpumparjem :worship:

Vau in sedaj si iz situacije enega usranega Trebanjskega bifeta projeciral celotno Slovensko, morebiti celo svetovno motoristično populacijo.

Mater, Koci, a si že kaj študiral, da bi šel za kakšnega psihologa ali kaj podobnega. Bi z Ibo ta starim super skup štrihala. :lol1:

Pa dej zdej nehi, moram res dam it!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vau in sedaj si iz situacije enega usranega Trebanjskega bifeta projeciral celotno Slovensko, morebiti celo svetovno motoristično populacijo.

Mater, Koci, a si že kaj študiral, da bi šel za kakšnega psihologa ali kaj podobnega. Bi z Ibo ta starim super skup štrihala. :lol1:

Pa dej zdej nehi, moram res dam it!

....da si želim stvari, katere mi pripisuješ? Ali sem si zato zamislil akcijo JAZ VOZIM PO PREDPISIH? Kdo se ubija na cestah, cestarji ali drekpumparji? Odgovor vemo vsi: CESTARJI. Komu potem ....

a boš kaj zacvilil zdaj :naughty: meni se posmehuješ, češ da posplošujem na cel svet, andijevo kampanjo in njegovo mišljenje pa podpiraš, medtem ko on prav tako posplošuje da se na cesti pobijamo samo cestarji :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaj od moderatorjev bi pričakoval zrel odgovor :rolleyes:

nared si uslugo pa pobriš svoje in še nekaj drugih postov, ki nimajo veze s to temo, vključno s tem mojim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Chick če že..

:topic:

No ja, tudi lahko, ampak verjel ali ne, chic je bolj uporabljena varianta :) Napiši na Google chic fight in chick fight, pa poglej koliko zadetkov je pri enem in pri drugem :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...andijevo kampanjo in njegovo mišljenje pa podpiraš, medtem ko on prav tako posplošuje da se na cesti pobijamo samo cestarji :headbang:

A ti si moderator? Ojej. Take rabimo!

Lani je bilo čez 50 mrtvih motoristov, od tega 2 čoperista (morda trije, nisem siguren).

Letos že en kup mrtvih, še nobenega čoperista.

POSPLOŠUJEM ???

Inteligentno, ni kaj! Kot izjava ene brihte prej, ki motoriste deli na dve skupini: tiste, ki delamo na cestah dren, in tiste, ki 'malo' polagate ovinke. To, da jih žal kar prevečkrat položite v ograjo ali v nasproti vozeči kamion ali kaj podobnega, po vaše verjetno ni pomembno. In potem so kot vedno krive ograje, pa slabe ceste, pa to in ono. Aja, pa zafukana država, pa vlada, pa prometni minister, pa sosedova Micka, pa še kdo. Le tisti nič, ki je po (priznam) ne najboljši cesti vozil, kot da bi bil na 12 m širokem popolnoma novem dirkališču brez nasprotnega prometa.

Tudi jaz menim, da bi bile dodatne zaščitne ograje dobra stvar. In kot sem opazil, so jih nekje že montirali. Ampak, če jih ni, ni treba voziti, kot da bi bile!

Pomislite malo tudi na svoje starše ali življenjske partnerje ali celo na otroke! A vam je za njih res vseeno? Vas njihova bolečina in žalost ob vaši eventualni smtri res nič ne gane? A je to malo prikritega egoizma in (bog ne daj) narcisoidnosti?

Morda pretiravam, a tako jaz na to gledam.

Pa brez neke silne zamere, prosim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tipičen odgovor zelene Motoskretovke, čeprav očitno po profilu sodeč že stare kure, ki bi lahko že vedela kako se govori in piše.

Za take je značilno zanikanje vrednosti dejavnosti, ki jih izvajajo drugi, in s tem opravičevanja svoje nedejavnosti.

Bo pač potrebno komunicirati na način, ki ga obvladaš.

Možakar, ki ga je Andy omenil in on sam tudi sta že stara motorista, znana večini motoristične populacije, pač ne Wannabe motodrkačev in po Motoskretu drkačev, ter sta v svojih moto karierah že kaj postorila za druge motoriste.

Dej, ne drkaj!

Dobro si zacvilu :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti si moderator? Ojej. Take rabimo!

Lani je bilo čez 50 mrtvih motoristov, od tega 2 čoperista (morda trije, nisem siguren).

Letos že en kup mrtvih, še nobenega čoperista.

POSPLOŠUJEM ???

Inteligentno, ni kaj! Kot izjava ene brihte prej, ki motoriste deli na dve skupini: tiste, ki delamo na cestah dren, in tiste, ki 'malo' polagate ovinke. To, da jih žal kar prevečkrat položite v ograjo ali v nasproti vozeči kamion ali kaj podobnega, po vaše verjetno ni pomembno. In potem so kot vedno krive ograje, pa slabe ceste, pa to in ono. Aja, pa zafukana država, pa vlada, pa prometni minister, pa sosedova Micka, pa še kdo. Le tisti nič, ki je po (priznam) ne najboljši cesti vozil, kot da bi bil na 12 m širokem popolnoma novem dirkališču brez nasprotnega prometa.

Tudi jaz menim, da bi bile dodatne zaščitne ograje dobra stvar. In kot sem opazil, so jih nekje že montirali. Ampak, če jih ni, ni treba voziti, kot da bi bile!

Pomislite malo tudi na svoje starše ali življenjske partnerje ali celo na otroke! A vam je za njih res vseeno? Vas njihova bolečina in žalost ob vaši eventualni smtri res nič ne gane? A je to malo prikritega egoizma in (bog ne daj) narcisoidnosti?

Morda pretiravam, a tako jaz na to gledam.

Pa brez neke silne zamere, prosim.

Z rokami, pred očmi :whistle:

Dejstvo je da so ceste u P&$#§! In je čas da se kaj naredi na tem, s tem bomo prišparali kakšno življenje...

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To s cestami je dejstvo in ni kaj, samo vozit se mormo pa tudi še mi naučit (mi in stare mamke :)) - žal nas je prehitel čas (kot vedno) in se ne učimo življenja po korakih ampak na šus in tako pač ne gre - tujina je pred nami in prav tako imajo motorje že vrsto let pred nami - žal je tako in zato se pobijamo na cestah mi in ne oni (vsaj v tolkšni meri ne).

Glede vožnje in hitrosti je pa tako - punca je naredila pred kratkim izpit in se sedaj malo tudi voziva skupaj (vsak s svojim) in glede na to, da se voziva za moj okus prepočasi (pač popolnoma po omejitvah - max 100km/h), morm rečit, da so to tako male hitrosti, da se ti praktično ne more zgoditi skorajda nič - edino kakšen traktorist te lahko vseeno preseneti v zelo zaprtem desnem ovinku, drugih presenečenj skorajda ni. :unsure: .

Odgovorit na to ali so ceste ali mi, si res ni težko - sej ne pravim da ga serjemo samo mi bajkerji, samo pretiravamo pa pač preveč - živim blizu glavne ceste, ravnina, lepo se vidi daleč in okoli (no ja, ob cesti je ograja, pas preozek, travniki okoli, možnost marsičesa torej), a ne vem če je to zadosten razlog, da tolko bajkerjev žge mimo mene 200km/+ - pač te hitrosti niso za naše ceste in konec. Imam soseda, ki ne ve kaj je promet, on se usede 1x na teden v svojega predpotopnega golfa II, spelje na glavno cesto in seveda, kot povprečen voznik ne pospešuje na polno, kar bi bilo sicer zelo zeželjeno. Torej, ko ga opaziš s hitrostjo 200km/h+ se on pelje recimo 20km/h - v naslednji sekundi pričneš bremzat - imaš še 100m. Uuuuu on gre že 26km/h - in kje v naslednji sekundi si ti?

In takšnih reči je nedvomno preveč - sam vedno ko nastane kočjiva situacija preklinjam mamke in stare atete in.....in dejansko so močno sokrivi - sam kaj te briga kdo je kriv, če voziček je tisto na čemer sediš? :angry:

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem si rekel, po dolgem času je spet lepo vreme, vikend je in motoristov bo na cesti toliko kot peska, ki ga je naneslo zarad neurja. Če danes nebo poknalo kje, nebo nikoli :wacko: . Čez pol ure zaslišim v roku 3 min. dva rešilca tulit, sem si samo rekel ... menda pa ja ne kakšen motorist. Danes zjutraj pa po koroškem radiju: "Včeraj popoldne na Poljani (Mežica - Prevalje) je avtomobilist prehiteval tovorno vozilo in pri tem oplazil nasproti vozeče motorno kolo. Motorist je padel po vozišču, pri čemer je utrpel hujše telesne poškodbe :cry: . Voznik avtomobila je nekaj napihal :BUA: :BUA: ... mislim da 0.58 mg/l al nekaj takšnega (nevem če sem si čist dobro zapomnil).

Upam, da se bo motorist zlizal, pijanček pa da bo dobil kar mu pripada. Hitrosti ziher niso bile male, ker je tam takšna fain ravnina za pospeševanje in prehitevanje.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po 20 straneh nabijanja okrog hitrosti, zakonov,.... je čas za "zdravo pamet". Najboljši nasvet knjige Motorcycle Roadcraft (mislim da je to naslov) je enostano to: Na cesti se lahko pelješ tako hitro, da imaš dovolj časa za VARNO ustavljanje NA SVOJEM PASU, na razdalji ki jo VIDIŠ. Če je imel voznik (česarkoli že) probleme že s tem da je počasnejše vozilo obvozil (2 motorja za božjo voljo!), potem je bila njegova hitrost (KREPKO) prevelika, ne glede na določbe zakona. Forum ni sodišče, kjer člen in odstavek nosita težo, pa tudi nič kaj vzpodbuden ni napis na nagrobniku:"Ni prekoračil zakonske določbe."

Prepočasna vožnja je tudi velik problem. Vsako jutro se jezim nad ateti in mamcami, ki se vozijo 20 pod omejitvijo, grizejo volan in so absolutno skoncentrirani v točko, 2m pred vozilom. Ob prometni konici, ko gre delovno ljudstvo v službo in iz nje, nimajo na cesti kaj početi. Isto velja za začetne ure avtošole (ko enkrat obvlada vozilo in se približno znajde v prometu je tudi prometna konica potrebna, ga vsaj ne bo vrgla iz tira ko dobi tisti papirček). Izven konic naj se vozijo kamor jim srce poželi. Če hočem voziti hitreje, ga bom že prehitel. Enostavno. Peljem se lahko tako hitro, da se bom na vidni razdalji ustavil na svojem pasu. Še nikdar nisem zaviral kot pri norcih in končal na nasprotnem pasu, če sem upošteval zgornji nasvet. Edini dve možnosti za štalo sta samo še:

- nekdo skoči na cesto neposredno pred moje vozilo, jaz pa nisem MOGEL vedeti da sploh lahko skoči od tam ven (neoznačeni in dobro zakamuflirani izvozi iz dvorišč npr.)

- nekdo zapelje vame (zavil na levi pas (brez) razloga)

V primeru motorjev iz prejšnjih n strani jih najdem morje za zraven:

- prometna nesreča in olje po tleh v ovinku (kje pa drugje)

- nek bumbar je izgubil leseno palico, vrata omarice, poleno,...

- 3 letni otrok je izpustil žogico in stekel za njo na cesto

- 3 letni otrok je spustil žogico in ta se je odkotalila na cesto (ne ni otroka, samo žogica je tam, saj je dovolj za povozit)

- srna teče čez cesto (če ni naselja so možnosti znatno večje)

- žabe prečkajo cesto (nekaterim seveda ne uspe, naredijo pa zelo spolzko podlago)

- za ovinkom stoji avto s predrto pnevmatiko ali brez bencina (žal precej bolj pogosto kot bi si človek mislil; aja, trikotnik je slučajno ostal v garaži)

.

.

Verjeto ste opazili, da ni sklicev na zakonodajo (naša itak ni noben biser), edini sklic je na nasvet iz slab centimeter debele bukvice, ki jo je v osnovi napisal motoristični dirkač, kot učbenik za britansko policijo, ker so se fantički na veliko pobijali po cestah. Gre samo za nasvete ki so popolnoma smiselni, če si pripravljen sprejeti nasvet. Za osebke, ki tako in tako ne rabijo nobenega nasveta, saj so itak pametni da kar seka, bo poskrbl kolega Darwin. Žal je verjetnost kar precejšnja, da bodo pri tem iz genetskega bazena potegnili še koga ki si tega ni zaslužil. To je kolateralna škoda naravne selekcije. Nikomur ne privoščim ničesar slabega, še posebej pa ne tistim, ki ga ne serjejo in ne izzivajo usode, ampak tako pač na tem svetu stvari stojijo. Gravitacije tudi ne znamo izklopiti, zato smo se naučili živeti z njo; kdor je ne sprejme je izbrisan iz genetskega bazena (pa stopi preko prepada če misliš da gravitacije ne deluje nate).

Fantje in dekleta, na dirkališču so na vseh ovinkih redarji, ki imajo zastavico za vsako neumnost posebej, narejene so izletne cone, za varnost je poskrbljeno, razmere so maksimalno kontrolirane, pa še vedno se vsake toliko kdo ubije ali razbije (Wayne Rainy comes to mind). Cesta tega nima, razmere niso kontrolirane, rešilec ne stoji 300m stran, ateti in mamce so sestavni del. Ne morejo veljati ista pravila! Enostavno ne gre. Upoštevajte naravne zakonitosti in zdravo pamet; papir itak vse prenese.

Omejitve so na nekaterih mestih butaste da je joj, če se jih držite ali ne, meni je popolnoma vseeno. Nimam procentov od kazni (nisem policaj), upam le, da ne bom v "kolateralni škodi" briht, pa če je vozil znotraj omejitve ali ne.

Sicer se nisem imel namena tako na široko razpisati, ampak, konec koncev je v primerjavi z nekaj stranmi nabijanja to samo pljunek v morje. Mogoče bo pa kdo vsaj malo razmislil in s tem je cilj dosežen.

Veliko lepih in VARNIH kilometrov vam želim (ja, čisto vsem).

LP,

Gorazd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

Ekola,pod tole se pa tudi jaz podpisem!

Vsi ste enaki!

Najlažje je ukrasti tuje delo (govor) in si prisvojiti zasluge.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot traktorji ne smejo na AC, tudi drekpumparji ne bi smeli na ovinke, ker ovirajo promet...kup zloščenega plehovja pa še pri nagibu 10 st drsa z vso možno kramo po tleh, .......kaj je tu bolj nevarno :hmm:

good one :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slučajno ve kdo, kaj se je danes zgodilo okrog 17:00, na stari cesti čez Trojane? Cesta je bila zaprta za ves promet v obe smeri.

Popravljeno . Popravil exe`FZS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Med zrečami in Konjicami je bila prometna nesreča, mislim da R6. Motor je biu okol obrjen, sam ni zgledu preveč razbit, voznika ni bilo več ko sm se pelu mim. Upam da je vse vredu z njim..

NejcZ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

. Za osebke, ki tako in tako ne rabijo nobenega nasveta, saj so itak pametni da kar seka, bo poskrbl kolega Darwin. Žal je verjetnost kar precejšnja, da bodo pri tem iz genetskega bazena potegnili še koga ki si tega ni zaslužil. To je kolateralna škoda naravne selekcije. Nikomur ne privoščim ničesar slabega, še posebej pa ne tistim, ki ga ne serjejo in ne izzivajo usode, ampak tako pač na tem svetu stvari stojijo. Gravitacije tudi ne znamo izklopiti, zato smo se naučili živeti z njo; kdor je ne sprejme je izbrisan iz genetskega bazena (pa stopi preko prepada če misliš da gravitacije ne deluje nate).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se peljal z avtom in mi je motorist v ovinku prpeljal nasproti cel na mojem pasu :headbang: kej to je naravna selekcija?! :headbang: To je idiotizem :headbang: nej povem da ga je rešlo to da sem peljal starejšega človeka sabo in sem imel temu primerno hitrost(polžjo)ter se umaknu skrajno desno, on pa je zaplesal po cesti in se umaknil pravočasno, v vseh drugih okoliščinah bi ga zgazu, saj sam pripeljem tam veliko hitreje- ampak PO MOJEM PASU!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm enga tkole nabasu,ko sem bil z motorjem. Nepregleden ovinek on je pa sel prehitevat avtomobile.Ce bi bil jaz z avtom vprasanje kako bi se koncalo :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!