Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Druga skupina ki se pobija po cestah so pa moji vrstniki (imam 45 let), ki so zadnji motor vozili pred dvajsetimi leti in zdaj ko nam udari druga puberteta v glavo pa smo spet tam....

Sinko. da te ne bi čez kolena dal, pa z leskovko malo čez rit ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedaj bom pa verjetno žaljiv (čeprav to ni v moji navadi).

Prekleti osel neumni, kje za vraga si prebral, da si želim stvari, katere mi pripisuješ? Ali sem si zato zamislil akcijo JAZ VOZIM PO PREDPISIH? Kdo se ubija na cestah, cestarji ali drekpumparji? Odgovor vemo vsi: CESTARJI. Komu potem hočem rešiti življenje?

Odgovori, če imaš jajca za kaj takega!!!

Moj EDINI namen je, da bi bilo čim manj mrtvih. In edini način, s katerim lahko JAZ kaj dosežem, je apeliranje na srca VSEH udeležencev v prometu, naj se za božjo voljo malo bolj držijo predpisov. Ne le motoristov, tudi avtomobilistov, kamionarjev, kolesarjev ...

A tega v vsej svoji omejenosti nekateri res ne morejo dojeti? Kot komentar nekega 'pametnjakoviča' : nalepke ne dam na motor, ker je na njej znak Čoperistov!!! In kaj je ovira? A nismo vsi motoristi, pa naj bomo drekpumparji ali pa jogurt sekcija? Res pomilovanja vredno razmišljanje!

Lepo vas prosim! Da me najbolj pljuvajo tisti, ki so najbolj ogroženi in katerih življenja bi jaz rad rešil! Morda je moja akcija res malo naivna, a mišljena je dobro. In kot sva na začetku akcije rekla s prijateljem Smodišem: 'če rešiva eno življenje, je bilo vredno truda in stroškov'.

Ampak ne, vsako dobronamerno iniciativo je treba popljuvati, če pride iz drugih logov.

Fantje, zelo mi je žal, a mojega prepričanja ne boste spremenili.

Dej ne drkaj!

Tudi jaz sem razumela tvoj post kot Gizmo!

Preberi svoje poste, pa poglej kdo s prstom kaže na koga in ga pluva!

Najprej razčisti pri sebi, potem v svojih vrstah, potem pa drugje!

Sam si izdal to nalepko in zraven, kot si sam napisal jo ne upoštevaš!

Taka nalepka ni za polovičarje, in če nimaš hrbtenice, da bi za njo stal boš in boste deležni posmeha!

Mislim da sta s tvojim prijateljem dovolj stara in zrela da bi se mogla zavedati svojih dejanj, vendar sem mnenja da se jih nekateri tudi pri 59 še ne!

Mimogrede, nekje si omenil da ima največ zasluška od teh nalepk tiskar!

Zame pomeni vsako omenjanje določenih imen, kot jih omenjaš, reklama in s tem tudi zaslužek!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsaka inicijativa je vspodbudna, če vsaj malo zaleže in se koga "prime", samo na žalost je dejstvo da je osnovni problem pri nas v "časovnem" preskoku, ki nas itak spremlja na vseh področjih v lajfu. Enostavno nam manjka motoristične kulture ali tradicije, danes vsak mozoljast polpubertetnik, ki naredi izpit ali pa celo ne, takoj zajaha ss petardo z min 100 KM (ker če je manj si pussy) in do prvega ovinka.... Druga skupina ki se pobija po cestah so pa moji vrstniki (imam 45 let), ki so zadnji motor vozili pred dvajsetimi leti in zdaj ko nam udari druga puberteta v glavo pa smo spet tam.... Ergo, problem je v glavah, ne v ograjah, ne v cestah ....

ja ma če bi ble ceste lepše bi se dalo bolj varno noret :>

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je ,da se večina od nas motoristov mnogokrat ob smrti nekoga iz naših vrst zamisli in si reče pa je treba tega in potem hitimo k vsakdanjim opravilom naprej... No gospod Andi in kompanija pa so se dejansko odločl neki storit glede tega in ozaveščenosti vseh nas, ker povečini vsi vemo ,da je treba nekaj ukrenit v smeri varnosti pa vendar stojimo prekrižanih rok. Pač norca ne boš skreno iz njegove smeri in tisti ki se vsakokrat ko se vsede na motor pelje na nož ga bo slej ko prej neki poiskal... ostali ki pa se mogoče spomnimo te akcije pa se kdaj pa kdaj zapeljemo z nekaj rezerve na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Divjak. Za kazen si nalimaj Andijevo nalepko. Da boš poleg divjaka še lažnivec... :P

Andi, zakaj si pa tako občutljiv? Od slabih 15000 uporabnikov Motosveta te je 'skritiziralo' 10, morda 15 oseb... Nekateri od teh so imeli čisto sprejemljive argumente.

Jaz osebno pa 'tvoje' nalepke ne rabim.

D.

in od teh cirka 10 - 15ih vozi motr cirka 2 do 3, tako da se sploh ne sekiraj ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast sem tvoj post razumel kot, model si je sam kriv, kar je izkal to je našel... :(

Zato tako vprašanje....

Zdej ti pa postavim novega, da neboš tako nesramn :winkiss: , si avtor nalepk, se sam vedno 100% in doseldno držiš tega, kar daješ ven??

Ampak mislim 100% VEDNO!

Dragi moj, očitno si moj post narobe razlagaš oz. iz njega vlečeš napačne zaključke. Res sem prepričan, da si je za nesrečo v glavnem kriv sam, a to še ne pomeni, da mu to privoščim! Le kako si prišel do takega zaključka? Oprosti, a me prizadane, če mi kdo pripisuje take reči. Verjetno bi tebe tudi.

Odgovor na tvoje novo vprašanje bi si lahko že zdavnaj prebral v rubriki Jaz vozim po predpisih, kamor ves ta naš besedni larpurlartizem pravzaprav tudi sodi. V enem od mojih postov je namreč tudi priponka z dopisom, katerega sem poslal medijem, Tam boš našel tudi odgovor. Pa ne samo ti, tudi tistih nekaj, 'ki zaradi drevesa ne vidite gozda'.

Sedaj pa predlagam, da s to debato tu nehamo (in se preselimo kam drugam), ker smo glede na naslov teme precej :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moj, očitno si moj post narobe razlagaš oz. iz njega vlečeš napačne zaključke. Res sem prepričan, da si je za nesrečo v glavnem kriv sam, a to še ne pomeni, da mu to privoščim! Le kako si prišel do takega zaključka? Oprosti, a me prizadane, če mi kdo pripisuje take reči. Verjetno bi tebe tudi.

Odgovor na tvoje novo vprašanje bi si lahko že zdavnaj prebral v rubriki Jaz vozim po predpisih, kamor ves ta naš besedni larpurlartizem pravzaprav tudi sodi. V enem od mojih postov je namreč tudi priponka z dopisom, katerega sem poslal medijem, Tam boš našel tudi odgovor. Pa ne samo ti, tudi tistih nekaj, 'ki zaradi drevesa ne vidite gozda'.

Sedaj pa predlagam, da s to debato tu nehamo (in se preselimo kam drugam), ker smo glede na naslov teme precej :topic:

1. Oprosti, ker sem potegnil napačen zakluček, se ti iskreno opravičujem, ker nisem natančno dojel, kar si mislil, očitno pa nisem edini, ki je to tako razumel..

2. sem prebral tvoj post, pa se z njim ne strinjam, oziroma ne vidim fore imena ipd... lahko se raje na PM zmenva, ker tukej je vse nakladanje odveč..

:winkiss: :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm šu 20 km/h preveč on pa kar 30 premalo :> Tut za take k sanjajo na cesti bi bla dobrodošla kazen. če mene vprašate lih tko 1000 e.

30 premalo? Kje piše, da je 60km/h pri omejitvi 90 premajhna hitrost? Najdi in citiraj! Da je 20km/h nad omejitvijo tudi 20 preveč, piše pa v zakonu. Kaj je zakon? Družbeni konsenz za ravnanje, da se ne pobijemo med seboj. Kdo je potem neprilagojeno dete?

In ne, nihče te ne vpraša za mnenje, tako kot tudi nikogar, ki trobezla nekaj čisto po svoje izven splošnih dogovorov ne. Razen nekaj mozoljarjev mogoče. Če pa ti nekaj res ni všeč, imaš vse legalne možnosti nekaj storiti, javnost obvestiti, osvestiti ali celo sprožiti postopke za spremembo zakona. To pa je že težje, kajne? Za kaj takega moraš bit vsaj pol čoperista in vsaj An od Andy1. :P

Dej ne drkaj!

Tudi jaz sem razumela tvoj post kot Gizmo!

...

Tipičen odgovor zelene Motoskretovke, čeprav očitno po profilu sodeč že stare kure, ki bi lahko že vedela kako se govori in piše.

Za take je značilno zanikanje vrednosti dejavnosti, ki jih izvajajo drugi, in s tem opravičevanja svoje nedejavnosti.

Bo pač potrebno komunicirati na način, ki ga obvladaš.

Možakar, ki ga je Andy omenil in on sam tudi sta že stara motorista, znana večini motoristične populacije, pač ne Wannabe motodrkačev in po Motoskretu drkačev, ter sta v svojih moto karierah že kaj postorila za druge motoriste.

...Mimogrede, nekje si omenil da ima največ zasluška od teh nalepk tiskar!

Zame pomeni vsako omenjanje določenih imen, kot jih omenjaš, reklama in s tem tudi zaslužek!

Dej, ne drkaj!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 premalo? Kje piše, da je 60km/h pri omejitvi 90 premajhna hitrost? Najdi in citiraj! Da je 20km/h nad omejitvijo tudi 20 preveč, piše pa v zakonu. Kaj je zakon? Družbeni konsenz za ravnanje, da se ne pobijemo med seboj. Kdo je potem neprilagojeno dete?

ZVCP-1 (83. Uradni list RS, št. 83/2004), 30. člen, 3. odstavek:

(3) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, po katerem vozi, in nižja od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora voznik na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jast sem tvoj post razumel kot, model si je sam kriv, kar je izkal to je našel... :(

In kaj bi bilo narobe s takim odgovorom?

Ker ne vsebuje hinavskega sprenevedanja in izkazovanja lažne solidarnosti, ki izgine v trenutku, ko je potrebno komu dejansko pomagati? Ga potegniti iz krvi in dreka? Za temi qrčevimi tastaturami ste vsi polni dobrote in pietete, na cesti pa je stanje porazno.

In koga qrca je motorist drugačen in vreden več pozornosti kot avtomobilist, pešec, kolesar? Vsakemu se lahko zgodi, vsak lahko postane žrtev. Opravičevati in ločeno obravnavati motoriste je en navaden usrani bullshit!

In da, marsikateri model si je sam kriv in je našel kar je iskal. In med novodobnimi motoristi je takih malo morje. In da ne pozabim na emancipacijo, tudi vedno več motoristk. Mi jih je žal? Tudi malo ne. Jim privoščim? Mogoče malo, če bolje premislim, sem indiferenten, dokler se pobijajo sami. Jim želim nesrečo? To ravno ne, jim pa zelo želim, da jih represivni organi odstranijo s ceste preden drugemu storijo hudo. In če bom k temu lahko kaj pripomogel, bom to z veseljem storil!

No sedaj pa počakajmo ataIbo, da začne spet razpredati svoje psihiatrične nebuloze.

AtaaaaIbaaaaaaaaaa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 premalo? Kje piše, da je 60km/h pri omejitvi 90 premajhna hitrost? Najdi in citiraj! Da je 20km/h nad omejitvijo tudi 20 preveč, piše pa v zakonu.

nisem čisto prepričana, samo zdi pa se mi, da je tovrsntno dejanje tudi kaznivo, če se voziš pod omejitvijo, se pravi oviranje prometa, ne vem pa če je ravno v tem primeru. aja pa še to, to sem zasledila že kar nekaj let nazaj, tako da sploh ne vem, če je še v veljavi :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Danči, pa še ti:

Praviš:

"(3) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, po katerem vozi, in nižja od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora voznik na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo."

Ja cool.

In kaj ima to z enim motoristom, ki je vozil v mejah normale, nad hitrostjo, ko bi moral nase posebej opozarjati (50% ali tako nekako. poišči pač še to), brez kolone in z iztrelkom s prekoračeno najvišjo dovoljeno hitrostjo?

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... aja pa še to, to sem zasledila že kar nekaj let nazaj, tako da sploh ne vem, če je še v veljavi :unsure:

Vidiš, to je pa en velik problem Motoskretovskih klobasarjev. Buče, bučke, base, hrenovke in vse ostalo po vrsti, le vedo vsi bolj malo. Se ti ne zdi, da bi bilo dobro kaj vedeti ali vsaj preveriti, preden se klobasa in nekaj zdi?

Danči vsaj poskuša privleči kakšen argument, čeprav zgrešenega.

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Danči, pa še ti:

Praviš:

"(3) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, po katerem vozi, in nižja od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora voznik na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo."

Ja cool.

In kaj ima to z enim motoristom, ki je vozil v mejah normale, nad hitrostjo, ko bi moral nase posebej opozarjati (50% ali tako nekako. poišči pač še to), brez kolone in z iztrelkom s prekoračeno najvišjo dovoljeno hitrostjo?

malo obračaš besede, tvoje vprašanje je bilo, v katerem zakonu piše, da je vožnja pod omejivtijo kazniva in danči ti je to samo citiral, nima nobene veze s tem, kar si sedaj napisal.

pa ne se tako jezit no :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidiš, to je pa en velik problem Motoskretovskih klobasarjev. Buče, bučke, base, hrenovke in vse ostalo po vrsti, le vedo vsi bolj malo. Se ti ne zdi, da bi bilo dobro kaj vedeti ali vsaj preveriti, preden se klobasa in nekaj zdi?

Danči vsaj poskuša privleči kakšen argument, čeprav zgrešenega.

jaz se ne vozim prepočasi, zato me tovrstni zakoni ne zanimajo, na sploh me ne zanimajo, ker ne divjam po cesti in ne rabim vedeti. se vozim po omejitvah in nimam nobenih problemov, predvidevam več kot preveč in zato mi je čisto vseeno ali je kazen 5 ali milijon evrov.

in šeenkrat ne razburjaj se po nepotrebnem, ker spremnil mišljenja ne boš, samo kap te lahko zadane in sive lase boš dobil, tako da se pomiri :P

Popravljeno . Popravil fastgirl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kaj bi bilo narobe s takim odgovorom?

Ker ne vsebuje hinavskega sprenevedanja in izkazovanja lažne solidarnosti, ki izgine v trenutku, ko je potrebno komu dejansko pomagati? Ga potegniti iz krvi in dreka? Za temi qrčevimi tastaturami ste vsi polni dobrote in pietete, na cesti pa je stanje porazno.

In koga qrca je motorist drugačen in vreden več pozornosti kot avtomobilist, pešec, kolesar? Vsakemu se lahko zgodi, vsak lahko postane žrtev. Opravičevati in ločeno obravnavati motoriste je en navaden usrani bullshit!

In da, marsikateri model si je sam kriv in je našel kar je iskal. In med novodobnimi motoristi je takih malo morje. In da ne pozabim na emancipacijo, tudi vedno več motoristk. Mi jih je žal? Tudi malo ne. Jim privoščim? Mogoče malo, če bolje premislim, sem indiferenten, dokler se pobijajo sami. Jim želim nesrečo? To ravno ne, jim pa zelo želim, da jih represivni organi odstranijo s ceste preden drugemu storijo hudo. In če bom k temu lahko kaj pripomogel, bom to z veseljem storil!

No sedaj pa počakajmo ataIbo, da začne spet razpredati svoje psihiatrične nebuloze.

AtaaaaIbaaaaaaaaaa!

In kaj od tega naj ne bi bilo res??.....Ogledalo je nastavljeno :evilgrin: ....problem je v tem, kaj se v ogledalu hoče videt. :naughty: ......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

malo obračaš besede, tvoje vprašanje je bilo, v katerem zakonu piše, da je vožnja pod omejivtijo kazniva in danči ti je to samo citiral, nima nobene veze s tem, kar si sedaj napisal.

pa ne se tako jezit no :winkiss:

Se nič ne jezim nate, nič bat. Pač take luštne neumnosti pišeš, žleht pa se mi ne zdiš. :yea1:

Pa poglejva še enkrat kaj je Danči citiral!

Da se mora umakniti ob prvi priliki vozilo, ki vozi pod dovoljeno hitrostjo in za seboj ustvarja kolono.

No sedaj pa poišči v zakonu še definicijo kaj je kolona, pa ti bo vse bolj jasno.

Dejstvo je, da moto izstrelki, ajde naj rečem cestakarji, plastičarji (he,he, tud marsikateri drekpumpar .) ) smatrajo najvišjo dovoljeno hitrost za najnižjo in qrcajo vse ki vozijo počasneje, same sebe pa postavljajo za edine zveličane uporabnike cest, katerim vsi ostali delajo napoto. Ejjj, to pa je ena veliiiika kozlarija!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... se vozim po omejitvah in nimam nobenih problemov,..

Superca (želodko)! Tudi za kakšen kilometer čez te ne bo nihče požrl, le naj bo to tam kjer splet vseh okoliščin to omogoča. Seveda na lastno odgovornost in brez naknadnega obtoževanja drugih.

... ker spremnil mišljenja ne boš, ...

Ja to pa verjamem. Je trduuu, trduuu, bi moral z macolo razbijat.

... samo kap te lahko zadane in sive lase boš dobil, tako da se pomiri :P

Se nič kaj dosti ne razburjam. Upam le da kakšnega plastičarja dovolj razkurim da ga potem po vampih Peče. :evilgrin:

Sivi lasje pa pri moških menda pripomorejo k šarmantnosti. :naughty: In če je ta začinjena z zadostno mero žlehtnosti, kdove...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja cool.

In kaj ima to z enim motoristom, ki je vozil v mejah normale, nad hitrostjo, ko bi moral nase posebej opozarjati (50% ali tako nekako. poišči pač še to), brez kolone in z iztrelkom s prekoračeno najvišjo dovoljeno hitrostjo?

Določil vsemogočni HHV.

Malo preje je nekdo določil z enako mero samoavtoritete, da je 20 km/h preko omejitve v mejah normale pa ni.

No ob izpitni vožnji so mi nekako takole povedali, da:

če vozim tam kjer je 90 dovoljeno 80 pa cesta dopušča 90 sem padel.

če vozim na avtocesti 120 namesto 130 sem padel, ...

In vsaj jaz predpostavljam, da padeš samo če kršiš CPP je to od uradnih oseb kar dobra interpretacija člena, ki ga je Danči zapisal.

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

In vsaj jaz predpostavljam, da padeš samo če kršiš CPP je to od uradnih oseb kar dobra interpretacija člena, ki ga je Danči zapisal.

Narobe predpostavljaš! Svoje predpostavljanje nasloni na kakšen člen zakona, pa lahko debatirava naprej. Do takrat si pa le eno bučo več prodal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nič ne jezim nate, nič bat. Pač take luštne neumnosti pišeš, žleht pa se mi ne zdiš. :yea1:

Pa poglejva še enkrat kaj je Danči citiral!

Da se mora umakniti ob prvi priliki vozilo, ki vozi pod dovoljeno hitrostjo in za seboj ustvarja kolono.

No sedaj pa poišči v zakonu še definicijo kaj je kolona, pa ti bo vse bolj jasno.

Dejstvo je, da moto izstrelki, ajde naj rečem cestakarji, plastičarji (he,he, tud marsikateri drekpumpar .) ) smatrajo najvišjo dovoljeno hitrost za najnižjo in qrcajo vse ki vozijo počasneje, same sebe pa postavljajo za edine zveličane uporabnike cest, katerim vsi ostali delajo napoto. Ejjj, to pa je ena veliiiika kozlarija!

ja imaš prav, se popolnoma strinjam, pa ne da so/smo samo motoristi taki, tudi avtomobilisti so katastrofa. slovenci smo res porazni na cestah. jaz sem se pač navadila, da se je včasih treba tudi peljat 70km/h na 90 omejitev, pa mi je prav fletno, saj se mi nikamor ne mudi, če pa komu kaj ne paše pa naj gre naprej (aja pa ne da bi sama se toliko peljala, odkar so take kazni se kaki avtomobilisti precej bojijo in vozijo pod omejitvami).

dandanes je pa tako, da moraš čuvati sam nase, ker drugi nate ne bodo, pač slovenska kultura voznikov je v p***i

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In da se povrnem še na izvirni post.

Bom kar direkt kritiko užgal.

Kreten, ki prileti okoli vogala toliko, da komaj obvozi ozko enosledno vozilo, ki vozi 70km/h je potencialni kandidat za raztreščenje v primeru, da bi tam stalo okvarjeno vozilo, za barvitost recimo traktor s priklopljenim obračalnikom ali trosilcem gnoja. Si predstavljate packarijo? :eek: :SS

Pa dajmo kaj bolj nedolžnega. Kamenje na cesti, ki se je sprožilo iz brežine, ajde dajmo samo pesek.

Se vam še zdi, da je tak motorist majster motociklizma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Danči, pa še ti:

Praviš:

"(3) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, po katerem vozi, in nižja od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora voznik na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo."

Le kaj ti pri tem ni jasno? Upravičen razlog ni, da ga je strah in/ali da ne zna/obvlada. To je lahko razlog samo za odvzem vozniškega dovoljenja oz. ponovno pridobivanje le-tega.

Ja cool.

In kaj ima to z enim motoristom, ki je vozil v mejah normale, nad hitrostjo, ko bi moral nase posebej opozarjati (50% ali tako nekako. poišči pač še to), brez kolone in z iztrelkom s prekoračeno najvišjo dovoljeno hitrostjo?

60km/h namesto 90km/h že resno oviranje prometa (in samo 10km/h nad obvezno uporabo vseh štirih varnostnih utripalk ali rumene rotacijske luči). In dvomim, da se za takim junakom ni nabrala kolona - je pa res, da imajo na primerno zavitih cestah samo 'izstrelki' možnost take polže prehitet. Avti rabijo malo več prostora in časa.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le kaj ti pri tem ni jasno? Upravičen razlog ni, da ga je strah in/ali da ne zna/obvlada. To je lahko razlog samo za odvzem vozniškega dovoljenja oz. ponovno pridobivanje le-tega.

Meni vse. Le tebi zgleda niso jasni osnovni pojmi iz zakona. Namreč beseda "kolona" Ostalo pa je le tvoje ugibanje.

...60km/h namesto 90km/h že resno oviranje prometa (in samo 10km/h nad obvezno uporabo vseh štirih varnostnih utripalk ali rumene rotacijske luči). In dvomim, da se za takim junakom ni nabrala kolona - je pa res, da imajo na primerno zavitih cestah samo 'izstrelki' možnost take polže prehitet. Avti rabijo malo več prostora in časa.

Očitno zakonodajalec ne deli tvojega mnenja. Sicer bi predpisal to mejo 10km višje. In kaj bi bilo drugače, če bi namesto tega čoperista bil tam čoperist s prižganimi vsemi štirimi smerniki, ki bi se vlekel do prvega počivališča, ker mu crkuje drekpumpa, ali pa štirikolesnik, ki komaj dosega malo višjo hitrost, ali pa Tomo Vinkovič z rotacijsko lučjo? Verjetno so po tvojem vsi presrani od strahu in nesposobni vožnje?!

In glede na pisanje v izvornem postu ni bilo nobene kolone, pa če ti dvomiš ali veruješ.

Že marsikoga takega kot je opisan sem prehitel, pa tudi bil prehiten. In zato nikomur ne jokcam v krilo, dokler je v mejah normale in vsaj približno v okvirih predpisov. Jokice pa pač morajo jokcat in da se potolažijo kupijo novega cestaka in gasaaaaa, do naslednjega jokcanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No Danči, pa še ti:

Praviš:

"(3) Voznik ne sme brez upravičenega razloga voziti tako počasi, da bi oviral druge udeležence v cestnem prometu. Kadar se za vozilom, ki vozi na čelu kolone s hitrostjo, ki je nižja od največje dovoljene hitrosti na cesti ali delu ceste, po katerem vozi, in nižja od hitrosti prometnega toka vozil na smernem vozišču, nabere kolona vozil, ki ga ne more varno prehiteti, se mora voznik na prvem primernem kraju umakniti z vozišča in pustiti kolono vozil mimo."

Ja cool.

In kaj ima to z enim motoristom, ki je vozil v mejah normale, nad hitrostjo, ko bi moral nase posebej opozarjati (50% ali tako nekako. poišči pač še to), brez kolone in z iztrelkom s prekoračeno najvišjo dovoljeno hitrostjo?

Ej stari, izstrelek je k poči mimo 180 km/h :D mogoče se je drekpumparju zdelo kot izstrelek ker ko pomislim k sm biu star 14 let k sm se vozu z tomosom se mi je zdeu že motorist k gre 90 km/h izstrelek :D Če pa pomisliš kako hitro se motor ustavi je pa tistih 20 km/h zanemarljivih. Pač z avtom lahko tut greš 90 km/h en ti izsili prednost pa si notr. Edino kar te varuje je avto sam pr motorju te pa ne varuje nič. Eni si kupite motor da delate gužvo na cesti eni pa da mal polagamo in uživamo v tem. Najbolš da se noben več ne vsede na motor pa bo un Radovan Žerjav al kar je že, še najbol veseu k bo pršapar ene 50 življenj letno. Rizik je zato pa je fajn :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!