Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Bok...

...ima kdo info kaj se je zgodilo na cesti Mb-Ruše? Menda je motoristu spet nekdo vzel prednost?

LP

Mogoče ga kdo pozna, ime mu je Dominik, znan serviser bele tehnike, doma v Lovrencu.

Peljal se je domov, najprej po desni strani Drave, v Činžatu je bila cesta zaprta zaradi plazu, zato se je obrnil in se peljal proti domu po levi strani Drave.

Domov žal ni prišel.

Če bi bil plaz pravočasno odstranjen, tega zdaj tukaj nebi pisal.

RIP

El Barto

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi bil plaz pravočasno odstranjen, tega zdaj tukaj nebi pisal.

:closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toliko, da veste, če ga bo šel kdo obiskat, prowler (znan tudi kot DejaVu), je v kliničnem centru zaradi nesreče z motornim kolesom GSX-R 1000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi malo popravli ceste bi rešili življenja marsikaterega motorista :alien1: ...zj so se hvalili da so zaslužili nevem kolko s temi višjimi kaznimi, tko da pa bo en odsek zihr popravljen...vsaj pod ograjo bodo dali tiste ščitnike za motoriste ki so iz zlata in so tko dragi da se jih drugače ne da postavit in morjo bit 3je mrtvi da se spomnejo da lahko je pa za dat kšn košček pleha tam...sej če prov nič od tega ne bo bo na luknjasti cesti postavljen znak z omejitvijo 60km/h na 300m ravnine na koncu pa nas bo čakau radarček ki bo našim uradnikom napolnu žepe da se bojo v nihovih limuzincah lahko lepo in brez nevarnosti peljali čez ta odsek!!! :headbang: :headbang: :headbang:

Tolko o politiki ZMANJŠANJA SMRTNIH ŽRTEV!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi malo popravli ceste bi rešili življenja marsikaterega motorista :alien1: ...zj so se hvalili da so zaslužili nevem kolko s temi višjimi kaznimi, tko da pa bo en odsek zihr popravljen...vsaj pod ograjo bodo dali tiste ščitnike za motoriste ki so iz zlata in so tko dragi da se jih drugače ne da postavit in morjo bit 3je mrtvi da se spomnejo da lahko je pa za dat kšn košček pleha tam...sej če prov nič od tega ne bo bo na luknjasti cesti postavljen znak z omejitvijo 60km/h na 300m ravnine na koncu pa nas bo čakau radarček ki bo našim uradnikom napolnu žepe da se bojo v nihovih limuzincah lahko lepo in brez nevarnosti peljali čez ta odsek!!! :headbang: :headbang: :headbang:

Tolko o politiki ZMANJŠANJA SMRTNIH ŽRTEV!!

Dokler ne bo popravljenih cest, bomo pač morali motoristi sami poskrbeti za optimalno varnost s tem ,da prilagodimo hitrost glede na kvaliteto ceste in asfalta...pa sej to ni tok težko. Ni potrebe prtiskat motorja na odsekih ceste ki jih ne poznamo, ali pa podlaga vsaj na videz ni primerna. Če navedem primer: Po makadamu ne boš tiščal SSa, ker veš da boš ruknu...isto je pa s cesto ki jo ne poznamo ali pa je ima slab asfalt.

Se pa popolnoma strinjam da so nekateri odseki katastrofalni in če bi jih poštimali že pred 10 leti bi blo mogoče ravno prav.

Popravljeno . Popravil Andro82
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bomo pač morali motoristi sami poskrbeti za optimalno varnost s tem ,da prilagodimo hitrost glede na kvaliteto ceste in asfalta.

Ja se strinjam. Ampak problem je v tem, da se je treba 80% časa izogibat luknjam in zalivkam, ostalo pa pesku od bankin. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokler ne bo popravljenih cest, bomo pač morali motoristi sami poskrbeti za optimalno varnost s tem ,da prilagodimo hitrost glede na kvaliteto ceste in asfalta...pa sej to ni tok težko. Ni potrebe prtiskat motorja na odsekih ceste ki jih ne poznamo, ali pa podlaga vsaj na videz ni primerna. Če navedem primer: Po makadamu ne boš tiščal SSa, ker veš da boš ruknu...isto je pa s cesto ki jo ne poznamo ali pa je ima slab asfalt.

Se pa popolnoma strinjam da so nekateri odseki katastrofalni in če bi jih poštimali že pred 10 leti bi blo mogoče ravno prav.

Sej to se popolnoma strinjam samo fora je ker so take ceste slabo označene.Voziš naprimer normalno ker je cesta na videz vredu in malo bol previdno okol ovinka, tam pa te čaka ogromna luknja al "kup" peska že nekaj mesecev, se izogibaš in si pod ograjo-pomožnosti že zmečkano od prejšnjega motorista ki je v tistem bednem ovinku končau svoje in jo lahko odneseš zelo podobno :alien1: Kaj hočem rečt, sej razumem tolko da kao ni denarja sam vsaj kot npr.na Črnem Kalu mislim da je že taka tabla nej postavijo tisto rumeno veliko tablo NEVAREN ODSEK :unsure: in učinkuje dosti bolj kot radar na konc klanca ker uprašaj če nas bo utegnu zmerit ker bomo prej že v ograji....Na kratko:Motoristi smo ogrožena vrsta...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo že kaj več ve kaj je z dejavujem?

Prsti mu ze delajo.. je lihkar neki napisal na forum...

Wellcome back.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že piše na internetu: Umrl motorist med Logatcem in Planino! Sem se takrat peljal mimo, ko sem šel mal na morje pogledat. Motor je zdrsnil pod ograjo, ob ograji so pa betonski bloki, tako da je verjetno priletel direktno v betonski blok, ki je pod ograjo.Videti je bilo grozno. hvala bogu, da so ga premaknili s ceste, oziroma so ga odpeljali, ker je bil pokrit z vrečo. Že prej sem vozil počasi, zdaj bom pa še počasneje. Res škoda, da se dogajajo takšne stvari...kaj je botrovalo k nesreči, ne bo noben vedel, samo družini in prijateljem lahko rečem moje sožalje.

Denis

Popravljeno . Popravil Sharky_dc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podal bi moje videnje te nesreče pred planino ki se je na žalost končala tako kot se je.

v smeri proti planini je ravno pred tistim ovinkom z znakom omejena hitrost na 60!!! km/h, bojda predvsem zaradi drsečega asfalta.

zdaj se mi pa poraja vprašanje..kaj se je sploh zgodilo?

torej, sam se s svojo popolnoma nešprtno hondo tam brez problemov peljem 100 km/h s sopotnico, solo pa tudi malenkost več, seveda ob normalnih pogojih kar so danes bili, kako hitro se je mogu ta nesrečni fant pripeljat?

pa ne me narobe razumet, to je le moje razmišljanje in ne butanje po glavi da je tam omejitev 60.

možnosti je sicer več:

1. lahko da je pripeljal prehitro za svoje sposobnosti

2. lahko da je pripeljal tako hitro da tudi THE DOCTOR ne bi speljal

3. pripeljal hitro, nagnil, se mu je zdelo da je prehitro, malo po bremzi, padec

4. okvara motocikla

rešitve? (kako jih jaz pri sebi vidim in se izogibam kolikor se da morebitnemu tragičnemu dogodku):

1. po cesti vedno vozim z rezervo, ker je pri športnih motorjih rezerva visoka, sem si privoščil polikanega nakeda za cesto, SS motocikel pa samo za pisto. ker vsi na žalost te možnosti nimajo naj bo rezerve na cesti več, znorite pa se na pisti. noben po kolenu odpeljan ovinek ne odtehta življenja ali zdravja.

2. še na pisti ne grem na polno, z vožnjo na in čez mejo nikoli ne bom nič zaslužil, zato sem vedno vesel ko pridem cel domov

3. včasih se zdi, da nam enostavno ne bo zneslo speljat ovinka, obrambna in seveda napačna reakcija je, da poizkusimo v nagibu še malo pobremzat. če se zgodi kaj takega, je pač treba ostati miren in na vsak način poizkusiti speljati ovinek. v 99% stvar deluje.

4. okvara najbrž ni bila vzrok padca, pa vseeno preverite svoje mašince, srčke, ljubice, kakorkoli jih že imenujete.

veliko je bilo tudi govora o neprimerni ograji na tistem ovinku. delno se strinjam, v celoti pa vseeno ne moremo krivit ograjo. prav zaradi splošne omejitve 90 km/h, na tistem nesrečnem mestu pa celo 60 km/h.

upam, da bo teh tragičnih dogodkov čim manj, želim si da jih sploh ne bi bilo kar pa je seveda utopija.

pamet v roke, pa veliko srečnih kilometrov vam želim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se peljal mimo, videl sem ga ležati pokritega, policija, rdeč motor... Na drugi strani ceste en z rumeno enduro ali nekaj takega. Morda prijatelj ...

Pred kakima dvema urama sem se vračal z morja. Ob ograji gorijo sveče, na cesti velik rdečkasto rjav flek ... Ne upam si pomisliti, kaj bi to lahko bilo.

V takem trenutku je vzrok precej nepomemben. Žal se ure ne da zavrteti nazaj. Škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ograja ni praktično nič kriva. Je pa dejstvo da če bi bila tista "motoristična" bi se verjetno tole danes končalo z lažjimi ali celo brez poškodb.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ograja ni praktično nič kriva. Je pa dejstvo da če bi bila tista "motoristična" bi se verjetno tole danes končalo z lažjimi ali celo brez poškodb.

@nejcZ

takih postov lahko napišeš kolikor želiš, ker:

v sloveniji je toliko in toliko kilometrov ceste, če vse trenutno kritične odseke "opremijo" s temi ograjami se bo vedno našel še en kritičen odsek.

kaj misliš da bo prej? dvojna ograja po vseh cestah ali pač mogoče tako zasoljene cene motociklov in/ali zavarovanj za te naše mašince, da si bomo raje jahte kupovali?

mogoče tisti rek: pomagaj si sam in bog ti bo pomagal?

vsak naj svojo glavo prepuca in se odloči kako in kaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@nejcZ

takih postov lahko napišeš kolikor želiš, ker:

v sloveniji je toliko in toliko kilometrov ceste, če vse trenutno kritične odseke "opremijo" s temi ograjami se bo vedno našel še en kritičen odsek.

kaj misliš da bo prej? dvojna ograja po vseh cestah ali pač mogoče tako zasoljene cene motociklov in/ali zavarovanj za te naše mašince, da si bomo raje jahte kupovali?

mogoče tisti rek: pomagaj si sam in bog ti bo pomagal?

vsak naj svojo glavo prepuca in se odloči kako in kaj..

podpis

Tisti motorist, ki se cestam ne bo prilagodil, ga bo pač narava izločila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@nejcZ

takih postov lahko napišeš kolikor želiš, ker:

v sloveniji je toliko in toliko kilometrov ceste, če vse trenutno kritične odseke "opremijo" s temi ograjami se bo vedno našel še en kritičen odsek.

kaj misliš da bo prej? dvojna ograja po vseh cestah ali pač mogoče tako zasoljene cene motociklov in/ali zavarovanj za te naše mašince, da si bomo raje jahte kupovali?

mogoče tisti rek: pomagaj si sam in bog ti bo pomagal?

vsak naj svojo glavo prepuca in se odloči kako in kaj..

Strinjam se s tem, da moramo sami poskrbeti za svojo varnost.

Eden od korakov je tudi ta, da zahtevamo ograje, ki so varne za VSE udeležence v prometu. Konec koncev, pa motoristi velikokrat (so tudi izjeme) ne potrebujemo ograj, zato jih lahko tudi odstranijo zaradi mene. Tako nebi bilo izgovorov, da ni denarja. :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes iz Črne na Koroškem proti Velenju čez Šentvid, en na tleh z Z-jem, mislim da 750, črnim. Nisem ustavljal, ker je že nekdo pomagal, peljal mimo z avtom, kdo iz foruma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!