Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

danes nesreca motorista pri srednji zdravstveni šoliv mariboru nasproti karitasa. ve kdo kaj??? upam da nič resnega

ej to sem jaz tud videl, motor je bil na dva pol raztreščen, pa nek z bmw-jem mu je baje vzel prednost, motorist pa je v bolnici...verjetno se bo ju3 kaj več vedlo :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v štepanskem naselju(pri blokih) motorist prehiteval kolono en avto je zavil levo motorist pa je prletu vanga.

usaj mislm da je blo tko.

ve kdo kej več? kako je z motoristom? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danes nesreca motorista pri srednji zdravstveni šoliv mariboru nasproti karitasa. ve kdo kaj??? upam da nič resnega

zlomljeni zapestji, zlomljeni nogi, tudi neke možganske poškodbe, voznik avtomobila je bil pijan, voznik avtomobila izsilil prednost, zavil, motorist trčil vanj

vse napisano je NEURADNO, tako sem slišal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad takih padamo :headbang: Mene je že strah it na cesto. Brez zajebancije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes v štepanskem naselju(pri blokih) motorist prehiteval kolono en avto je zavil levo motorist pa je prletu vanga.

usaj mislm da je blo tko.

ve kdo kej več? kako je z motoristom? :unsure:

Je bla mogoče modro-siva cbr 600rr. Na litijski gor pr Scaniji al kje drugje v štepcu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zarad takih padamo :headbang: Mene je že strah it na cesto. Brez zajebancije.

Mal bol je treba predvidevat in ahtat, pa mal ego potlačit, pa marsikomu ni treba 'past' ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je bla mogoče modro-siva cbr 600rr. Na litijski gor pr Scaniji al kje drugje v štepcu :?

tuki ja :krneki:

veš kej več?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj na Vidmi pri pošti v Krške, mislim da je z avtomobilom izsilu motorista (Ducati) in njegovo sopotnico, upam da z njima ni kaj hujšega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zlomljeni zapestji, zlomljeni nogi, tudi neke možganske poškodbe, voznik avtomobila je bil pijan, voznik avtomobila izsilil prednost, zavil, motorist trčil vanj

vse napisano je NEURADNO, tako sem slišal

motorist brez izpita (slišal) :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Včeraj sem se s punco vračal iz morja, od Kopra do Postojne 3 radarji in 2 kontroli...jah je treba mal zaslužit ane...no da dokončam, malo pred vrhniko, logaški drevored, pred mano je bil motorist s KP registracijo, mislm da je bila yamaha, v zadnjem ogledalu vidim bmw-ja, se mu umaknem, me prehiti, se mi zahvali, potem gre pa motorist s Kp registracijo prehitevat kombi, in je že na zunanjem pasu, BMW je šel za njem, in kot strela iz jasnega, un Kp zabremza sred prehitevanja, tko da je bmw-ja zaneslo po cesti, ker je moral tako močno bremzati, mislm, za trenutek se mi je ustavilo srce...malo je manjkalo, da bi Bmw padel po cesti....aja,pa še to, un Kp, je mel še dost prostora za prehitet, namreč nasproti je vozil avto, amapk bi brez problema lahko dal po gasu...... mislm absurd!!!! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včer se zgodila prav simpatična stvar. Po Trzinski obvoznici peljem lepo po omejitvi, v starhu pred radarji in potem pade mimo mene leteči(kakih 50km/h hitreje od mene), brez lučk...... seveda sem šel za njim (z nekoliko razdalje in nekoliko počasneje)in mal izkoristil situacijo.....

Drugač pa folk po cesti čist preveč posran.... vozil za motoristoma 35-40 čez naselje.... omejitev seveda 50, sej verjemem da je varno.... samo če se gre tko je potem še bolj varno da je motor doma, v garaži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včer se zgodila prav simpatična stvar. Po Trzinski obvoznici peljem lepo po omejitvi, v starhu pred radarji in potem pade mimo mene leteči(kakih 50km/h hitreje od mene), brez lučk...... seveda sem šel za njim (z nekoliko razdalje in nekoliko počasneje)in mal izkoristil situacijo.....

Drugač pa folk po cesti čist preveč posran.... vozil za motoristoma 35-40 čez naselje.... omejitev seveda 50, sej verjemem da je varno.... samo če se gre tko je potem še bolj varno da je motor doma, v garaži.

ali pa na pisti :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo! Včeraj sem se s punco vračal iz morja, od Kopra do Postojne 3 radarji in 2 kontroli...jah je treba mal zaslužit ane...no da dokončam, malo pred vrhniko, logaški drevored, pred mano je bil motorist s KP registracijo, mislm da je bila yamaha, v zadnjem ogledalu vidim bmw-ja, se mu umaknem, me prehiti, se mi zahvali, potem gre pa motorist s Kp registracijo prehitevat kombi, in je že na zunanjem pasu, BMW je šel za njem, in kot strela iz jasnega, un Kp zabremza sred prehitevanja, tko da je bmw-ja zaneslo po cesti, ker je moral tako močno bremzati, mislm, za trenutek se mi je ustavilo srce...malo je manjkalo, da bi Bmw padel po cesti....aja,pa še to, un Kp, je mel še dost prostora za prehitet, namreč nasproti je vozil avto, amapk bi brez problema lahko dal po gasu...... mislm absurd!!!! :headbang:

Ne vem, katerga zdej kriviš za skorajšnji padec??? Mogoče, yamaho, ker je ocenil, da bo šlo na tesno, če nadaljuje z prehitevanjem, ali BMW-ja, ker je šel tud tik za njim prehitevat???? :? :hmm: Jaz bi prej reku za BMW.....

Fantje, sem tud pri prehitevanju mora bit neka varnostna razdalja. Komentiram pa, samo kolko vem iz tvojega opisa dogotka.

Kar se pa prehitevanj tiče raznih RR mopetov, je pa res absurd. :slap: Na kakšnih mestih, kako, se prehiteva tako da... ahh... no coment

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Kar se pa prehitevanj tiče raznih RR mopetov, je pa res absurd. :slap: Na kakšnih mestih, kako, se prehiteva tako da... ahh... no coment

Včeraj me je prav luštno v škarje čez polno črto pred ovinkom prehitel model na FJR 1300 :whistle: Mogoče si pa samo domišljam, ker ostali motoristi (in tudi avtomobilisti) takih bedarij sploh ne počnejo :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj me je prav luštno v škarje čez polno črto pred ovinkom prehitel model na FJR 1300 :whistle: Mogoče si pa samo domišljam, ker ostali motoristi (in tudi avtomobilisti) takih bedarij sploh ne počnejo :rolleyes:

mogoče..... :whistle: al pa ti ne spadaš med RR divjake.

Poglej, vsem nam je znano in jasno, (kar je že tukaj predebatirano do mikrodelcev), da velik lastnikov oz. voznikov ne obvlada premočnih motorjev. Enim ni jasno in nikoli ne bo, da motor lahko vozi nekdo hitro in dobro in oh in sploh, če se ne pojavi na cesti nobena prepreka ali možna prepreka. Ko pa do tega pride, pa vsak reagira pač kako reagira. V tistem delčku sekunde, pa pri neprimerni hitrosti verjetno večina naredi narobe. Kaj je bilo pa narobe, se pa po tem ugotavlja. Če se še lahko. Ne trdim, da so samo razni vozniki RR-ov ali SS-ov takšni..... ampak preveč je takšnih.

In če voziš 50km/h in z mopetkom od 150KM pritisneš na full za dve sekundi..... kakšno hitrost dosežeš??? Kakšen pospešek???

Potem pa naenkrat mala prepreka, ki nastane zelo velika, zaradi pospeškov in hitrosti. Pa naj bo to pri prehitevanju ali pa pri izsiljevanju ali pa ne vem kje še vse....

Tega se vsi premalo zavedamo

Lep dan

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In če voziš 50km/h in z mopetkom od 150KM pritisneš na full za dve sekundi..... kakšno hitrost dosežeš??? Kakšen pospešek???

odvisno v kateri prestavi imaš, če imaš v šesti prestavi, prav bajne brzine ne dobiš v tistih dveh sekundah, če imaš pa v prvi, potem bom pa rajši :xx: malo moram dražit O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj so tudi naju ustavili. so imeli kontrolo v žičah.

ustavljali vse motoriste po vrsti.

takoj ko je pogledal najine dokumente sta se pripeljala 2 s skuterji. seveda je ustavil tudi njiju, vendar ker na pesku zraven naju ni bilo več prostora, sta stala kar na cesti. zadnji je še celo tako zabremzal, da je skor padu. stisnu je sprednjo bremzo, ravno ko je prišel na pesek. in se je komaj ulovil. malo se je tudi zaletel v onega spredaj. od zadaj pa je oba čisto za malo zgrešil avto, da bi ju podrl.

vse lepo in prav, če imajo kontrolo. samo naj jih drugič ustavi raje malo naprej, da bosta lahko oba varno ustavila.

Popravljeno . Popravil ross|e20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno v kateri prestavi imaš, če imaš v šesti prestavi, prav bajne brzine ne dobiš v tistih dveh sekundah, če imaš pa v prvi, potem bom pa rajši :xx: malo moram dražit O:-)

:winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... samo naj jih drugič ustavi raje malo naprej, da bosta lahko oba varno ustavila.

Nista prilagodila hitrosti situaciji na cesti in predvidevanje (bilahkvedladajubojoustavilipress) :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo kaj ve kaj je blo dans na cesti Radovljica-Lesce na dolgi ravnini, na tleh siv Ducati... nism preveč firbcal, ker ne maram tega počet, me pa zanima če je tip ok..... če slučajno kdo kaj ve o tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse lepo in prav, če imajo kontrolo. samo naj jih drugič ustavi raje malo naprej, da bosta lahko oba varno ustavila.

Podoben primer je imela kolegica ki je bila z avtom. Ta plavi je skočil izza marice na cesto z loparčkom in ga je naložila na havbo pri cca 25km/h kjer je bila omejitev 50. Verjetno je blo potem zapisano neprilagojena hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nista prilagodila hitrosti situaciji na cesti in predvidevanje (bilahkvedladajubojoustavilipress) :evilgrin:

ne... nista policista niti videla, ker je stal za ovinkom. poleg tega pa ni oni drugi mogel vedet, da bo ustavil tudi njega.

pa pripeljala sta se počasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem to prebral so se mi orosile oči, me je kr zagrablo da bi prodal :(

For the people they missed it,I had an accident.A quite serious one,with my motorbike.Happened 1rst of May,while I was going away form town for couple of days,when a taxi driver crossed the road form a Stop sign without stopping...Result,I was waiting 40mins on the road till the ambulance arrives with internal bleeding,7 broken ribs,damaged lunge,spine,spleen and kidney.I was taken to the emergency room in the hospital right away,but it was too late.There was no time for exams or tomographies,doctors said that I have a 5% chance to make it,so they decided to"open me up",since there was nothing left to lose.With stomach half fulled with blood and almost no breathe,i went to the surgery room and 4h later one more miracle happened:I was alive,with only my spleen removed.The kidney was saved,the lunge was saved,and as for the spine,the two last small left-right bones were only broken,that they will go in one piece again in about one month(no,no damage to the main spine,thank God.That would be translated to WHEEL CHAIR for the rest of my life...).Problems didnt stop there hough.I couldnt wake up form the narcosis,and i was in coma for few hours...Hopefully,that obstacle was overrun as well,and few h later i had my senses.Full with support from my friends,in real life or not,my girl(I dont know if i can thank you enough Mayya for what you been through in this with me),with regular 2h painkiller shots and lot lot lot of patience,i exited intensive care 2 days after that and i went to a clinic room.Was not possible to turn,get up,use my hands or do complicated moves at all(i could hardly go to toilet alone..),so even The Internet was a no option for me.Again,Mayya was my hands in irc,letting my friends know about my health and everything.So why im telling you about all those?

THANK YOU.Yes,you.The one with the name,the anonymous,everyone.The single pray,the single"get well soon",everything did their part in my puzzle.Each one of you,was a very important piece in my recovery.Secondly,I would like to let you know that I AM BACK :) Even not 100% recovered,my hands are ok now,and PT is again my dream that i can continue live in and expand...Lastly,i would like to grab this opportunity and say to my fellow bikers out there: BE CAREFUL.It doesnt matter how you drive.It doesnt matter how much experience you have.

Be well and be blessed all.

Thank you from inside my heart :) With love

// w00t

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem to prebral so se mi orosile oči, me je kr zagrablo da bi prodal :(

Pol pa prodaj, če te tko hitro mine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse lepo in prav, če imajo kontrolo. samo naj jih drugič ustavi raje malo naprej, da bosta lahko oba varno ustavila.

Se strinjam! Tudi jaz sem imela podobno situacijo nekaj let nazaj, ker pač nisem mogla varno ustaviti motorja sem odpeljala naprej O:-) . Policist je hotel nekaj za mano tečt pa je skoraj padu (zgleda da je nerodno :kva2: stopil). Ampak to so bili še časi ko smo imeli spodnji del tablce pravokotno na zgornji del tako da se ni kaj dosti ustavljalo ko so imeli kakšne kontrole O:-) .

Se spomnim pa lansko leto na ridah. Se peljeva z mojim proti Postojni. On je bil pred mano pa je pač prehiteval, zgoraj na zadnjem ovinku pa naju ustavijo. Policaja sta bila nekam besna videti, pol pa nama je povedal da zdaj ustavljata vse motoriste po vrsti, ker mu je en ušel :kva2: . Res se je videla ena špura po tistem šodru kjer sta bila parkirana O:-) .

Popravljeno . Popravil TinaRR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!