Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

In še nekaj... Torej v celi Evropi so samo na otoku Man strokovnjaki dovolj pametni, da so postavili omejitev po tvojih merilih... Zdaj pa mi še napiši številko koliko se jih je ubilo na uradnih dirkah na otoku MAn in koliko čez leto... Številke so baje VELIKE.....

ŠE vedno te sprašujem v katerih državah Evrope imajo omejitve dosti bolje postavljen kot pri nas, kjer praviš, da birokrati nimajo pojma ? Avstija ima 100 je to mnogo več in bolje od nas ? So njihovi birokrati parkrat boljši od naših, da so za celih piškavih 10 na uro več dovolili... Seveda so saj so ceste boljše... Ampak še vedno je samo 100

Številke so izredno majhne, glede na hitrosti s katerimi se vozijo motoristi po cestah brez izletnih con. V takih primerih je številka ena PREVELIKA.

Vidim, da nisem napisal dovolj jasno. Se opravičujem, ker vidim, da me najmanj eden ni razumel. :blush:

Glede omejitev v državah, ki sem jih naštel v enem od prejšnjih postov, sem imel v mislih lokacije omejitev in ne omejitve višine hitrosti.

Velikokrat v Sloveniji opažam omejitve na delih cest, kjer bi lahko bila hitrost prometa tudi za 50% višja. Velikokrat so tudi table z oznakami naselij postavljene izven naseljenega območja, kot da označujejo občino in ne cestni odsek skozi naselje. Velikokrat je tudi pri delih na cesti prometna signalizacija postavljena čisto brez občutka in tudi ko nihče ne dela oz. ni nikogar na gradbišču, ki je nekaj metrov oddaljeno od vozišča, ostajajo omejitve hitrosti, kot da je nekdo pozabil odstraniti znak. Omejitve so v Sloveniji postavljene neorganizirano. Vsaka občina ima svojega predstavnika, ki določa prometno signalizacijo, tako da je od občine do občine sistem postavitve prometne signalizacije in s tem tudi omejitev hitrosti nekaj samosvojega. Izjema so regionalne ceste, za katere skrbi Direkcija za ceste RS. Direkcija namreč deluje zopet na povsem svoj način. Je pa vsaj enak po celotni državi. Na žalost kaotičen, ker ne poznajo določenih odcepov in imajo premalo strokovnjakov, ki bi bili primerni za urejanje takih zadev in se zato odločajo le iz pisarne.

Končni problem pri tem je: padanje verodostojnosti znakov v glavah udeležencev cestnega prometa in neupoštevanje le teh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to je mnogo več kot pri nas.

Čeprav je pri nas prav tako kar nekaj cest, ki bi jih mirno označili z znakom za omejitev 100. Ampak pri nas raje na te ceste postalvjajo omejitve 60, je bolj cool pa manj se jih zato pobije.

Dajte se že enkrat sprijaznit, da samo z zniževanjem hitrosti ne boste dvignili varnosti.

Pri hitrosti 50 km/h ubiješ človeka, če ne gledaš in priletiš v njega.

Je pa res, da vsako tele misli, da lahko pri 50 km/h počne še vse mogoče poleg vožnje (telefoni, šminkanje, branje, ... )

In nižja kot je predpisana hitrost bolj vabi v to smer.

Pa nimajo Avstrijci zastonj v vseh naseljih, kjer ni čisto ob cesti hiš omejtive dvignjene na 70 ali 80 km/h.

Delno se strinjam s teboj, ker so pri nas resnično ponekod neumno postavljeni znaki, še posebej za naselja...

PA da ne bom več dolgovezil, bom končal takole... Za DIRKANJE so DIRKALIŠČA , za ˝normalno˝ vožnjo po predpisih pa ceste... žal ali na srečo tako pač je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pričakujem od policije kot organizacije.

To delajo v Avstriji, Nemčiji in še kje.

In glej ga zlomka, statistike o vzrokih za prometne nesreče v teh državah kažejo diametralno nasprotne rezultate kot pri nas.

Hmm, zdaj pa da slišimo vse o tem, kako so tam bolj kulturni in strpni vozniki ....

Se podpišem pod tole! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Številke so izredno majhne, glede na hitrosti s katerimi se vozijo motoristi po cestah brez izletnih con. V takih primerih je številka ena PREVELIKA.

Vidim, da nisem napisal dovolj jasno. Se opravičujem, ker vidim, da me najmanj eden ni razumel. :blush:

Glede omejitev v državah, ki sem jih naštel v enem od prejšnjih postov, sem imel v mislih lokacije omejitev in ne omejitve višine hitrosti.

Velikokrat v Sloveniji opažam omejitve na delih cest, kjer bi lahko bila hitrost prometa tudi za 50% višja. Velikokrat so tudi table z oznakami naselij postavljene izven naseljenega območja, kot da označujejo občino in ne cestni odsek skozi naselje. Velikokrat je tudi pri delih na cesti prometna signalizacija postavljena čisto brez občutka in tudi ko nihče ne dela oz. ni nikogar na gradbišču, ki je nekaj metrov oddaljeno od vozišča, ostajajo omejitve hitrosti, kot da je nekdo pozabil odstraniti znak. Omejitve so v Sloveniji postavljene neorganizirano. Vsaka občina ima svojega predstavnika, ki določa prometno signalizacijo, tako da je od občine do občine sistem postavitve prometne signalizacije in s tem tudi omejitev hitrosti nekaj samosvojega. Izjema so regionalne ceste, za katere skrbi Direkcija za ceste RS. Direkcija namreč deluje zopet na povsem svoj način. Je pa vsaj enak po celotni državi. Na žalost kaotičen, ker ne poznajo določenih odcepov in imajo premalo strokovnjakov, ki bi bili primerni za urejanje takih zadev in se zato odločajo le iz pisarne.

Končni problem pri tem je: padanje verodostojnosti znakov v glavah udeležencev cestnega prometa in neupoštevanje le teh.

No, zdaj se pa že bolj strinjam z napisanim, glede omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da bo kmalu stopil v veljavo nov zakon, ki bo z višjimi kaznimi praktično eliminiral prometne nesreče. :slap: :headbang:

Če pa tudi z novim zakonom ta tema ne bo zamrla, pa bi morale začeti padati glave še kje drugje... :angry:

D.

PS: Morda pa nekateri lovijo še zadnje dni, ko se lahko 'poceni' fentajo... Ker naslednji mesec bo vse dražje. :alien1:

da bog da,da se fentajo vsi tisti kateri so ta fuk sprejeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali tudi v Nemčiji, na državnih cestah, določajo omejitve neizobraženi birokrati, ki letno ne naredijo 5000km? Enako velja za večino evropskih držav. In kaj boš ti naredil, da se bo to spremenilo?

Glede dirkališča, nisem slišal, da bi država imela kaj proti. A je že kdo rekel, da ima zadosti denarja in celoten projekt pa mu oblasti ne dajo narediti dirkališča?

tukaj bi te rad malo popravil če veš .take zamisli so že ble .pa tudi denar se najdeker je to sigurno dolgoročni biznis.država bi bla za to verjetno.zaplete se pa ponavadi drugje,ker se je že.bodisi ,da to ni prav lovcem,ribičem,zelenim,pa tistim,ki se samo s ptičim ukvarjajo.nekdo ki je vpliven ma vikend blizu.žab ne več dost v tistem kraju in in še.po drugi strani pa imamo kraje ni zaposlitve in nobene prihodnosti.pa bi se izmislili piste aloi dirkališče pa ne bo šlo,ker tam gnezdita še dva ptiča.pa še bi se našlo.ni pa problem zradirati kvalitetne njive in takoj pozidati s kakšnimi centri.zelo pa zagovarjam,da bi se vsloveniji vseeno našla kakšna trasa oziroma teren za to.samo s tako birokratskimi zadevami se ne bo verjetno nobeden zajebaval.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče za razmislek našim predlagateljem raznih akcij: v avstriji se mi večkrat zgodi, da mi policaj pomaha z roko naj malo spustim tempo... brez kazni, meni osebno zadošča, res pa je, da skozi naselja ne vozim pretirano nad omejitvijo in če se že zgodi, da imajo tam tud kakšno akcijo, brez ugovora plačam...

dirkališče bi rešilo probleme?

naslednji link sem kopiral iz druge teme:

http://www.motori.hr/GROBNIK_prvi_kontakt_150.html

meni se zdi realna ocena stroškov varnega dirkanja na stezi. 4.700kn = ~ 670€ / dan.

koliko cestnih dirkačev bi bilo pripravljenih dati za en dan toliko in kolikokrat bi to ponovili?

prometni znaki so pri nas razred zase. ali policija NIMA nobenih pristojnosti, da na odsekih, kjer se kršitve stalno ponavljajo in ni prometnih nesreč predlaga spremembo omejitve? dva od mnogih primerov: pri vključitvi na gorenjsko avtocesto iz tržiške smeri proti kranju je kak kilometer ali več enosmerne ceste, široke za 4 vozila vštric, omejitev 80km/h. nihče od jutranjih šihtarjev ne vozi 80. nihče.

in obratno iz gorenjske avtoceste odcep tržič. omejitev 80 in čez 100m znak za cesto rezervirano za motorna vozila. vmes pa ogromen parkplac na katerem policija pogosto preverja ustrezen prihod z avtoceste. to me vedno spomni na vse kaj drugega kot preventivo.

čez naselje 102? ne hvala!

in dragi motoristi, enkrat sem že pisal kako se mi je zamerila krožna vožnja do morja. če jo 2x, 3x komaj zvoziš, pa še to zaradi svojega znanja, ker je nasproti leteča sekira izgubila nadzor nad zverino in pri tem razmišljaš ali jo bo cel zvozil tudi sin za teboj, potem počasi izgubljam vero v prihodnost mojega najljubšega hobija.

ja, star sm, ampak živ. (še)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neznanje.

A greš stavit, da skozi isti ovinek gre lahko stotine ljudi hitreje kot tisit, ki je zletel s ceste ?

ni prilagodo hitrosti svojemu znanju

padajo v ovinkih tudi vozniki GP pa ne vem če boš najdo sto komadov ki bi bolj hitro pelali

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pričakujem od policije kot organizacije.

To delajo v Avstriji, Nemčiji in še kje.

In glej ga zlomka, statistike o vzrokih za prometne nesreče v teh državah kažejo diametralno nasprotne rezultate kot pri nas.

Hmm, zdaj pa da slišimo vse o tem, kako so tam bolj kulturni in strpni vozniki ....

Kar je žal tudi res. Tako nekulturnih ih nestrpnih voznikov ne najdeš nikjer zahodno od Slovenije. Definitivno! Tujci so v glavnem zgroženi nad dagajanjem na naših cestah ( velja za avto in moto voznike).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

102 km/h po cesti skozi naselje

Ostal je brez vozniškega dovoljenja

Črna kronika, včeraj ob 16:05

Nova Gorica - MMC RTV SLO/STA

Primorski policisti so izvedli poostren nadzor prometa in "ujeli" tri motoriste, ki so skozi naselje peljali okoli 100 km/h.

S Policijske uprave Nova Gorica so sporočili, da so v nedeljo izvedli poostren nadzor na cestah v Posočju, še posebno pozorni pa so bili na motoriste. Obravnavali so tri motoriste, ki so vozili 86, 89 in 102 kilometra na uro po cesti, ki vodi skozi naselje, kjer je hitrost omejena na 50 km/h.

"Rekorder" je poleg globe najmanj 500 evrov prejel še 18 kazenskih točk, kar pomeni, da njegovo vozniško dovoljenje ni več veljavno, so še pojasnili policisti iz Nove Gorice.

Sicer so policisti ustavili 140 voznikov, od tega 89 voznikov motornih koles. Pri tem so ugotovili 28 prekoračitev dovoljene hitrosti - najvišja izmerjena hitrost je znašala 121 kilometrov na uro - in izrekli 17 glob..........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tujci so v glavnem zgroženi nad dagajanjem na naših cestah ( velja za avto in moto voznike).

Tujci so zgroženi tudi nad parimi kilometri kolon, ne glede na to, da imajo doma v Nemčiji, Italiji, Franciji itd več desetkilometrske kolone, ko stampedo krene na dopust.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točko s tisto katero ima tvoja med palcema na nogah... :whistle: :whistle: :whistle:

Očitno ti en umestno napisan stavek, ki naj bi te opozoril na tvoj neprimeren način, ni streznil.

Nadaljuj tako naprej, te z veseljem čakam in zašpeckahlam. Bo nekaj časa mir pred tabo.

Kapiš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se zdi realna ocena stroškov varnega dirkanja na stezi. 4.700kn = ~ 670€ / dan.

bi bilo pripravljenih dati za en dan toliko in kolikokrat bi to ponovili?

a dej no. kako pa do te cifre prideš? res da Grobnikovanje ni poceni, ampak 670€ na dan pa tud ni. Če si skromen, in nimaš ambicije vozit 1:33:00, je 200€, ajd 250€ vrh glave.

čez naselje 102? ne hvala!

počasi izgubljam vero v prihodnost mojega najljubšega hobija.

s tem pa se strinjam, in čutim podobno. razmerje strah pred drugimi/užitek v vožnji se počasi ruši

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

102 km/h po cesti skozi naselje

Ostal je brez vozniškega dovoljenja

Črna kronika, včeraj ob 16:05

Nova Gorica - MMC RTV SLO/STA

Primorski policisti so izvedli poostren nadzor prometa in "ujeli" tri motoriste, ki so skozi naselje peljali okoli 100 km/h.

S Policijske uprave Nova Gorica so sporočili, da so v nedeljo izvedli poostren nadzor na cestah v Posočju, še posebno pozorni pa so bili na motoriste. Obravnavali so tri motoriste, ki so vozili 86, 89 in 102 kilometra na uro po cesti, ki vodi skozi naselje, kjer je hitrost omejena na 50 km/h.

"Rekorder" je poleg globe najmanj 500 evrov prejel še 18 kazenskih točk, kar pomeni, da njegovo vozniško dovoljenje ni več veljavno, so še pojasnili policisti iz Nove Gorice.

Sicer so policisti ustavili 140 voznikov, od tega 89 voznikov motornih koles. Pri tem so ugotovili 28 prekoračitev dovoljene hitrosti - najvišja izmerjena hitrost je znašala 121 kilometrov na uro - in izrekli 17 glob..........

Bravo plavi se motor jim bi blo treba zaplent! :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno ti en umestno napisan stavek, ki naj bi te opozoril na tvoj neprimeren način, ni streznil.

Nadaljuj tako naprej, te z veseljem čakam in zašpeckahlam. Bo nekaj časa mir pred tabo.

Kapiš?

kvizling... :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bravo plavi se motor jim bi blo treba zaplent! :headbang:

Mislm da pretiravat pa res ni treba. Čez naselje tako divjat- skrajno neodgovorno. Kaj pa če mu en otrok pred motor prileti, al pa z avtom preseka pot.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah kje pa, saj bo kmalu v veljavi nov zakon - potem pa bo vse boljše. :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci...seveda bo, drugo leto se bodo lahko vozili v novih X5-kah z ogrevanimi/hlajenimi lederzici in playstationom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

danci...seveda bo, drugo leto se bodo lahko vozili v novih X5-kah z ogrevanimi/hlajenimi lederzici in playstationom

Če si jim fovš se lahko kamot prijaviš v Tacen :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjemi da ne....meni se ne bi dalo je*** s takim narodom kot smo mi, ko pa ti najeda če ne ustavljaš z loparčkom oz. če ne nosiš kape....jst bi že zdavnaj zgubil živce :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjemi da ne....meni se ne bi dalo je*** s takim narodom kot smo mi, ko pa ti najeda če ne ustavljaš z loparčkom oz. če ne nosiš kape....jst bi že zdavnaj zgubil živce :fight1:

Kot je HVV napisal v drugi temi, ampak malo prirejen: zakon je zakon.

Če more imet pokrivalo, ga more imet .)

Pa sončna očala tut dol, ko se s tabo pogovarja :yes: Sicet smo pa že mal zašli... torej: srečno na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!