Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Še dobro, da bo kmalu stopil v veljavo nov zakon, ki bo z višjimi kaznimi praktično eliminiral prometne nesreče. :slap: :headbang:

Če pa tudi z novim zakonom ta tema ne bo zamrla, pa bi morale začeti padati glave še kje drugje... :angry:

D.

PS: Morda pa nekateri lovijo še zadnje dni, ko se lahko 'poceni' fentajo... Ker naslednji mesec bo vse dražje. :alien1:

V šolo so hodili, da vsako leto ponavljajo, kot stare raglje, kako bodo uredili zadevo... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povzročiteljica ni nobena prasica in če tebi manjka kulture že na forumu, si raje ne predstavljam, kako se obnašaš na cesti.... Po sliki sodeč je moralo biti trčenje silovito in, ker bi naj šlo za naselje, kjer bi naj bila omejitev 50 ali 60 se lahko samo vprašamo kdo je zdaj tukaj prasica? Tisti, ki ne pripelje po omejitvah ali tisti, ki nekomu odvzame prednost... Oba sta v prekršku... Žal !

Neskončnokrat bo očitno potrebno ponovit, da se bi naj VSI udeleženci v cestnem prometu držali CESTO PROMENTIH PREDPISOV IN PRAVIL ! Je to tako težko razumet? Očitno je, drugače ne bi eni divjali po cestah in drugi jemali prednosti...

Ja prletela sta 200 najmanj, zato je pa motor skor cel, matr ste eni brihtni!

Zjutri sem čul da je tudi Vombergar podlegel, lahko kdo to potrdi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja prletela sta 200 najmanj, zato je pa motor skor cel, matr ste eni brihtni!

Zjutri sem čul da je tudi Vombergar podlegel, lahko kdo to potrdi?

včeraj za posledicami padca v torek.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da bo kmalu stopil v veljavo nov zakon, ki bo z višjimi kaznimi praktično eliminiral prometne nesreče. :slap: :headbang:

Če pa tudi z novim zakonom ta tema ne bo zamrla, pa bi morale začeti padati glave še kje drugje... :angry:

D.

PS: Morda pa nekateri lovijo še zadnje dni, ko se lahko 'poceni' fentajo... Ker naslednji mesec bo vse dražje. :alien1:

Popolnoma se strinjam.

Pa še to. Ta vikend je potekala akcija preverjanja hitrosti s strani policije. Rezultati so .... Pa se je kdo vprašal zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj za posledicami padca v torek.....

Žal :cry:

Sam žal, še enkrat glede na kulturo voznikov (večine) vseh motornih in ne motornih vozil v Slo nič čudnega.

Kar se dela po naših cestah je žal preveč.

Če temu prištejemo še da nekatere ceste niti široke niso dovolj za normalno vožnjo :krneki:

Popravljeno . Popravil T
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

raje naj se preimenuje v seronjo.....

mu bolj pristoji

xsari pa itak s prdcem deformiraš vrata..

ti vetrček pa probi s 60-ko kam ruknit...

naredi idiot test.. :headbang: :headbang:

Kaj te tišči?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, za Vombergerja sem tudi jaz slišala, da je hudo poškodovan

Po mojih informacijah:

Možakar naj bi šel na neko predstavitev na Hrvaško, na poti padel, vendar brez večjih poškodb (bolela naj bi ga samo rama). Kasneje mu je postalo slabo. Kljub nudenju medicinske pomoči (in aparatov) ni bilo kaj naredit. Po vsej verjetnosti ga je zadela kap. Ampak to so čisto nepreverjene informacije.

Ob tem bi izrekel sožalje gospe V. in Davorju :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma se strinjam.

Pa še to. Ta vikend je potekala akcija preverjanja hitrosti s strani policije. Rezultati so .... Pa se je kdo vprašal zakaj?

Hm, tud to sm hotu mal dopisat pa sm pozabu.

Vse kazni ki so napisane in izrečene ne morejo pvrniti izgubljenih življenj, zato bi bilo najbolje da takšne akcije potegnejo na celo leto.

Se bomo pač hočeš nočes navadili na vožnjo po predpisih(približno).

Ampak ne take kot so bile ta vikend, prevozil sem zelo priljubljene ceste severne primorske in nisem srečal niti eno kontrole.

Glede na vreme sem pričakoval Policaja na vsakem križišču...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, tud to sm hotu mal dopisat pa sm pozabu.

Vse kazni ki so napisane in izrečene ne morejo pvrniti izgubljenih življenj, zato bi bilo najbolje da takšne akcije potegnejo na celo leto.

Se bomo pač hočeš nočes navadili na vožnjo po predpisih(približno).

Ampak ne take kot so bile ta vikend, prevozil sem zelo priljubljene ceste severne primorske in nisem srečal niti eno kontrole.

Glede na vreme sem pričakoval Policaja na vsakem križišču...

ta nesreča v dekanih me zelo čudi, ravno zaradi akcije. na morje sm se peljal okrog 11.00 in so ble od postojne do ankarana postavljene najmanj 4 patrulje z laserji, pred razdrtim pa z mulatanovo. Kakega divjanja tiste ure proti morju ni blo...ko sm se vračal sem prav tako srečal precej modrobelih avtov, pa se je vseeno zgodilo...ne razumem. . . .

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je. Če pa bi motorist vozil po predpisih (60kmh) in ne VELIKO hitrejše, bi zdaj vsi bili živi in zdravi.

V vecini smrtnih primerov z motorjem je kriva hitrost - se pravi motorist kriv sam. Ce bi vozli pocasi oz. vsaj v mejah svojih zmoznosti in ne v mejah zmoznosti motroja, bi se črne zgodbe drugace odvijale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V vecini smrtnih primerov z motorjem je kriva hitrost - se pravi motorist kriv sam. Ce bi vozli pocasi oz. vsaj v mejah svojih zmoznosti in ne v mejah zmoznosti motroja, bi se črne zgodbe drugace odvijale.

ker klatite neumnosti samo v vednost, da je lahko tudi 50 km/uro idealna hitrost za pristanek v krsti, toliko :krneki: :krneki: :krneki:

po besedah naših zdravnikov to niso osamljeni primeri....mal fizike vam ne bi škodilo... :krneki: :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta nesreča v dekanih me zelo čudi, ravno zaradi akcije. na morje sm se peljal okrog 11.00 in so ble od postojne do ankarana postavljene najmanj 4 patrulje z laserji, pred razdrtim pa z mulatanovo. Kakega divjanja tiste ure proti morju ni blo...ko sm se vračal sem prav tako srečal precej modrobelih avtov, pa se je vseeno zgodilo...ne razumem. . . .

Zato ker so policisti preveč statisti in inkasanti. Na poti iz Lj do Kopra ti lahko naštejem vsa mesta kjer se običajno nahajajo. Drugje jih ne boste srečali.

Razmišlajnje odgovornih za cestno varnost je popolnoma zgrešeno in dokler ga ne spremenijo nobena kazen in "akcija" ne bo zalegla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker klatite neumnosti samo v vednost, da je lahko tudi 50 km/uro idealna hitrost za pristanek v krsti, toliko :krneki: :krneki: :krneki:

po besedah naših zdravnikov to niso osamljeni primeri....mal fizike vam ne bi škodilo... :krneki: :krneki:

To je res, ampak razumem pa tudi tako, da je prevelika hitrost tisti element, ki ti odvzame možnost reagirati, se pravi odviti ali upočasniti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narediti se ne da nič. Noben se ne vpraša naslednje: Kapacitete cest so že 20 let iste, ker se dela samo avtocesta, vozil pa je vsak dan več, torej je čisto normalno, da je tudi nesreč več, pa še tempo življenja je drugačen kot pa pred 20 leti. Večje kazni ne bodo rešile ničesar.

Pa še to. Če se na motorju peljem po predpisih, se zgodi to, da me začnejo prehitevati avtomobili in eni bedaki te poizkušajo nenamerno zriniti iz ceste, ker prehitro zavijejo nazaj. Torej raje peljem hitreje in plačam kazen, kot pa da me kdo od zadaj nasadi ali zrine iz ceste. In to bom tudi povedal "inkasantu", ko me bo na radar ulovil. Samo, da naštejem nekaj primerov, ki so se mi zgodili v kratkem. Prejšnji teden peljem po pravilih. Za menoj domači policaj v svojem avtomobilu in seveda vozi čisto za pizdo. Dam žmigavec, da bom v križišču zavil levo in ta model me gre prehitevat v sredini križišča. Isti dan me prehitijo eni v golfu 2. Peljal po pravilih. Za menoj je pripeljal tolk, da se je komaj ustavil. Ni veliko manjkalo, da bi me nabil. Z kolegom sva šla za njimi. Če jih ne bi bilo poln avto, bi jim mal zobe preštela. Včeraj peljem za avtomobilom cca 1km. Na ravnini ga mislim prehiteti, ko avtomobilist nenadoma poševno zavije na drug pas in nato na travnik, ker je tam videl nekoga. To je seveda naredil brez žmigavca. Prejšnji teden mi je en ata z aluminijasto 5m lojtro preko ceste počil ne da bi pogledal. Te naštete zadeve so se mi zgodile, ko sem se peljal po omejitvah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Narediti se ne da nič. Noben se ne vpraša naslednje: Kapacitete cest so že 20 let iste, ker se dela samo avtocesta, vozil pa je vsak dan več, torej je čisto normalno, da je tudi nesreč več, pa še tempo življenja je drugačen kot pa pred 20 leti. Večje kazni ne bodo rešile ničesar.

Pa še to. Če se na motorju peljem po predpisih, se zgodi to, da me začnejo prehitevati avtomobili in eni bedaki te poizkušajo nenamerno zriniti iz ceste, ker prehitro zavijejo nazaj. Torej raje peljem hitreje in plačam kazen, kot pa da me kdo od zadaj nasadi ali zrine iz ceste. In to bom tudi povedal "inkasantu", ko me bo na radar ulovil. Samo, da naštejem nekaj primerov, ki so se mi zgodili v kratkem. Prejšnji teden peljem po pravilih. Za menoj domači policaj v svojem avtomobilu in seveda vozi čisto za pizdo. Dam žmigavec, da bom v križišču zavil levo in ta model me gre prehitevat v sredini križišča. Isti dan me prehitijo eni v golfu 2. Peljal po pravilih. Za menoj je pripeljal tolk, da se je komaj ustavil. Ni veliko manjkalo, da bi me nabil. Z kolegom sva šla za njimi. Če jih ne bi bilo poln avto, bi jim mal zobe preštela. Včeraj peljem za avtomobilom cca 1km. Na ravnini ga mislim prehiteti, ko avtomobilist nenadoma poševno zavije na drug pas in nato na travnik, ker je tam videl nekoga. To je seveda naredil brez žmigavca. Prejšnji teden mi je en ata z aluminijasto 5m lojtro preko ceste počil ne da bi pogledal. Te naštete zadeve so se mi zgodile, ko sem se peljal po omejitvah.

Ti popolnoma verjamem, da se to dogaja, ker je pač cestna kultura pri na na psu... Jaz ne gledam tistim v zobe, ki vozijo hitreje od omejitev v mejah normale, je pa določen procent norcev, ki dobesedno cesto zamenjajo za dirkališče, manijakov, ki se naganjajo skozi naselja itd...

Taki so najbolj nevarni sebi in drugim... in gleda nato, da je vožnja z motorjem že sama po sebi bolj rizična in ko daš takšnim manijakom 150+ konjev potem pa vidimo kje smo...

Ker pa motorist po motoristu ne bo pljuval, tako kot dohtar po dohterju ne, je tukaj zelo zelo malo postova obsojanja takšnih manijakov na motorjih... Namesto, da bi motoristi začeli takšne kritizirat, obsojat in jih izločat... nekateri niti pisnejo ne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, da naštejem nekaj primerov, ki so se mi zgodili v kratkem. Prejšnji teden peljem po pravilih. Za menoj domači policaj v svojem avtomobilu in seveda vozi čisto za pizdo. Dam žmigavec, da bom v križišču zavil levo in ta model me gre prehitevat v sredini križišča. Isti dan me prehitijo eni v golfu 2. Peljal po pravilih. Za menoj je pripeljal tolk, da se je komaj ustavil. Ni veliko manjkalo, da bi me nabil. Z kolegom sva šla za njimi. Če jih ne bi bilo poln avto, bi jim mal zobe preštela. Včeraj peljem za avtomobilom cca 1km. Na ravnini ga mislim prehiteti, ko avtomobilist nenadoma poševno zavije na drug pas in nato na travnik, ker je tam videl nekoga. To je seveda naredil brez žmigavca. Prejšnji teden mi je en ata z aluminijasto 5m lojtro preko ceste počil ne da bi pogledal. Te naštete zadeve so se mi zgodile, ko sem se peljal po omejitvah.

Evo, omejitve so ti v dveh tednih vsaj 4x rešile življenje. Če bi vozil 10km/h čez omejitev, zagotovo ne bi mogel pisat na forum... :naughty:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, omejitve so ti v dveh tednih vsaj 4x rešile življenje. Če bi vozil 10km/h čez omejitev, zagotovo ne bi mogel pisat na forum... :naughty:

D.

podpis

lp, g

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker so policisti preveč statisti in inkasanti. Na poti iz Lj do Kopra ti lahko naštejem vsa mesta kjer se običajno nahajajo. Drugje jih ne boste srečali.

Razmišlajnje odgovornih za cestno varnost je popolnoma zgrešeno in dokler ga ne spremenijo nobena kazen in "akcija" ne bo zalegla.

sej ne de ni res kar praviš, ampak vseeno me čudi, da tisto sekundo ko jih folk ne vidi pobezlja. mene so umirili de ne rečem uspavali že s prvo kontrolo, in se drugih malodane nisem bal. . . . jaz pač tako odreagiram. drugi očitno drugače....

Ps: zdi se mi, da v Dekanih dostkat srečam letečmane, tam pri prehodu za pešce....

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal se vse prevečkrat dogajajo take ali drugačne nesreče. Ni mi pa jasno da v skoraj 60% prometnih nesreč vklučenih z motorjem je vedno motorist kriv. Od kje ta logika, koliko nas še mora umreti, da bodo doumeli da so tudi CESTE krive, pa nesposobnost drugih udeležencev in še bi lahko našteval. O kulturi prometa ne bom, ker nima smisla zgubljati besede. Ne rečem nič da je nekaj motoristov, torej kak procent, dva mogoče tudi deset, ki zamenjajo cesto za dirkališče, ampak nas je velik del takih, ki se ne držimo omejitev izven naselja ali AC in vozimo hitreje. Hitro ni zmeraj prehitro je pa lahko bolj dinamično, če povem na primeru, lahko se nekdo vozi 90km/h pa vozi kot nekdo ki se je prvič vsedel na motor ravno tako pa ni v preži in ne predvideva, drugi pa vozi 110km/h in je konstantno v preži, možgani procesirajo tisoč in en primer kaj se lahko zgodi in je tako zmeraj pripravljen. To je bil samo primer, o tem kaj je oprema in kako se jo nosi pa se mi tudi ne da. Kar se tiče statistik, je pa žal tako, da pri nas ni usposobljenega kadra, ki bi tole preverjal ampak pišejo bolj na blef, še raje pa kar za zavarovalnice. Ni dolgo nazaj ko so usposobljeni ljudje v tujini, ja ne pri nas ampak v tujini, preverjali nesreče in začuda, 50% nesreč vključenih z motoristom se je zgodil pod 50km/h. E sad ko je tu pametan, mi motoristi, avtomobilisti, kolesarji, pešci, punčke na rolerjih al tamodri z rdečimi lizikami.

Tolko o tem, po oglasih pa kako država pere davkoplačevalski denar in si polni žepe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker klatite neumnosti samo v vednost, da je lahko tudi 50 km/uro idealna hitrost za pristanek v krsti, toliko :krneki: :krneki: :krneki:

po besedah naših zdravnikov to niso osamljeni primeri....mal fizike vam ne bi škodilo... :krneki: :krneki:

Da obrazložim kako in zakaj sta definirani omejitvi hitrosti 50km/h in 30 km/h!!! 30km/h je hitrost pri kateri se OTROK smrtno še ne poškoduje, v primeru da ga zbije osebni avtomobil, 50km/h pa je hitrost pri kateri se ODRASLA OSEBA smrtno še ne poškoduje v primeru, da ga zbije osebni avtomobil! Toliko o fiziki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da obrazložim kako in zakaj sta definirani omejitvi hitrosti 50km/h in 30 km/h!!! 30km/h je hitrost pri kateri se OTROK smrtno še ne poškoduje, v primeru da ga zbije osebni avtomobil, 50km/h pa je hitrost pri kateri se ODRASLA OSEBA smrtno še ne poškoduje v primeru, da ga zbije osebni avtomobil! Toliko o fiziki...

in to piše kje?.....kje se da to prebrati, če ni neka vojna tajna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dj ne bodte vsi tok pametni o nevem kakšni preveliki hitrosti glede ne sreče v Dekanih!!!!

Nobenga od vs ni blo zraven in ne veste kako in kaj je bilo!!!!!!!!!!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :angry: :angry: :angry:

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma dj ne bodte vsi tok pametni o nevem kakšni preveliki hitrosti glede ne sreče v Dekanih!!!!

Nobenga od vs ni blo zraven in ne veste kako in kaj je bilo!!!!!!!!!!!!!!! :headbang: :headbang: :headbang: :angry: :angry: :angry:

Tebe sm čakal, da poveš svoje..... upam, da sta vidva OK (kokr si pač lahko na situacijo OK :closedeyes: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da obrazložim kako in zakaj sta definirani omejitvi hitrosti 50km/h in 30 km/h!!! 30km/h je hitrost pri kateri se OTROK smrtno še ne poškoduje, v primeru da ga zbije osebni avtomobil, 50km/h pa je hitrost pri kateri se ODRASLA OSEBA smrtno še ne poškoduje v primeru, da ga zbije osebni avtomobil! Toliko o fiziki...

Pelji se z motorjem 50km/h in se zaleti v steno... :headbang: da vidimo tvojo fiziko... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!