Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

V novem nedeljskem dnevniku je spet članek na to temo. In avtor je celo uporabil preglednico/statistiko tipov motorjev, s katerimi so se zgodile nesreče, iz Motosvetove teme Črni forum. Le kako je prišel do nje? :whistle: In kar je še huje, jo celo objavil v resnem članku, pa noben ne ve, če sploh drži!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali lahko podaš kak link, ker jaz ne vidim nobene preglednice. Avtor je le ob znamki in modelu dopisal še kratico za zvrst motorja, tako kot je to napisano na tistem "domačem" statističnem pregledu v temi Črni forum. To je naredil brez obrazložitve, v tekstu namenjenem predvsem ljudem, ki ne poznajo pomena in implikacij teh okrajšav, kar kaže na pomanjkljivo poznavanje problematike.

V splošnem pa se kar strinjam z napisanim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da je forum javnega značaja mislim da ni naredil nič narobe, bi pa lahko vsaj napisal kaj kratice ob motorjih pomenijo in kdo je vir omenjenih informacij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da je forum javnega značaja mislim da ni naredil nič narobe, bi pa lahko vsaj napisal kaj kratice ob motorjih pomenijo in kdo je vir omenjenih informacij.

Verjetno novinar še sam neve kaj pomenijo te kratice :whistle: Ok sej forum je nek javni prostor, ampak preden pa v cajtngah takšne stvari objaviš bi jih moral pa vsaj še malo preverit, kje drugje ne pa da se sam iz motosveta skopira zadeva.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.dnevnik.si/nedeljski_dnevnik/tema_tedna/328773

Tukaj je link. Jaz osebno mislim,da je sramota to,da tak casopis objavi tako nestrokoven clanek. S tem samo se povecuje nestrpnost do motoristov in prepricanje,da smo vsi nezreli divjaki.

Članek je nestrokoven, poanta pa po mojem ni zgrešena saj ne govori, da so vsi motociklisti nezreli divjaki. Da je pa takih kar nekaj je možno vsak dan videti na cesti in brati tukaj.

Verjetno novinar še sam neve kaj pomenijo te kratice :whistle: Ok sej forum je nek javni prostor, ampak preden pa v cajtngah takšne stvari objaviš bi jih moral pa vsaj še malo preverit, kje drugje ne pa da se sam iz motosveta skopira zadeva.

LP

:yes:

Še posebej, če so podatki pomanjkljivi in zbrani amatersko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... poanta pa po mojem ni zgrešena saj ne govori, da so vsi motociklisti nezreli divjaki...

Imaš prav. res ne govori, da so vsi motociklisti divjaki. Govori, da so VSI vozniki SS motorjev nezreli divjaki ... :rolleyes: Pa smo spet pri delitvi glede na vrsto motorja. :whistle: Saj nočem spet načet te debate, ampak članek ni napisan na nivoju takšnega časopisa. S takšnim načinom pisanja kvečjemu podpihuje nestrpnost do motoristov (zlasti) SS motorjev, ki jih je potrebno čimprej ukiniti, ker so največje gorje, ki ga lahko človek doživi na cesti - ne glede na to, kdo ga vozi.

Verjamem pa, da je imel dober namen - po moje ga ne bo dosegel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš prav. res ne govori, da so vsi motociklisti divjaki. Govori, da so VSI vozniki SS motorjev nezreli divjaki ... :rolleyes: Pa smo spet pri delitvi glede na vrsto motorja. :whistle: Saj nočem spet načet te debate, ampak članek ni napisan na nivoju takšnega časopisa. S takšnim načinom pisanja kvečjemu podpihuje nestrpnost do motoristov (zlasti) SS motorjev, ki jih je potrebno čimprej ukiniti, ker so največje gorje, ki ga lahko človek doživi na cesti - ne glede na to, kdo ga vozi.

Verjamem pa, da je imel dober namen - po moje ga ne bo dosegel.

No, če smo čisto točni, se članek začne s citatom pisma nekega bralca, kjer se omenjajo mladi norci na dveh kolesih in potem RR mašine. Nikjer ne piše, da so vsi motoristi nezreli divjaki ali da so vsi, ki vozijo RR stroje nezreli divjaki. Piše kaj RR mašina zmore in piše, da je zato še posebej nevarna in bi bilo dostop do takšnih strojev omejiti, s čimer se tudi jaz strinjam.

Motoristi se poškodujejo in umirajo na vseh vrstah motornih koles. Po tisti amaterski "statistiki" to leto in do sedaj največ na SS in ST mašinah. Vendar, da bi lahko resno govorili o tem, ali je neka populacija in zvrst motorjev še posebej problematična bi potrebovali več zanesljivih podatkov. Število ponesrečenih je potrebno primerjati s celotno populacijo saj je lahko (in verjetno tudi je) precejšnje število ST motociklov ali Hondinih motociklov med udeleženimi v nesrečah s smrtnim izidom posledica visokega števila takšnih motociklov v populaciji.

Mogoče bo kak novinar spravil to skupaj. Največ podatkov o tem imajo zavarovalnice in te bi tudi morale imeti največji interes ugotoviti katere so najbolj rizične skupine ter temu primerno nastaviti premije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče bo kak novinar spravil to skupaj. Največ podatkov o tem imajo zavarovalnice in te bi tudi morale imeti največji interes ugotoviti katere so najbolj rizične skupine ter temu primerno nastaviti premije.

v redu..ti voziš v-storma..

kaj če bi si enkrat omislil naprimer vfr-ko ali pa cbf-ko, ST motocikel, in boš plačal zavarovanje ko žuti?

komu se boš pritožil?

sam imam registriran SS motocikel, ki ga uporabljam samo po pisti. zakaj? ker se mi ne da jebat se z ata carneti in ne vem čim še..pa zavarovalnice ne jebejo..

malo preveč posploševanja glede udeležencev v prometnih nesrečah..

se bom pa strinjal z napisanim ko pravijo , da je z SS motociklom voziti po predpisih enostavno zelo težko..in mučno..

dirkališče nam manjka..to je sigurno..

predvsem pa prometne kulture..

mogoče bi bilo pa pametno razmisliti o tem, da sicer lahko 20-letnik/ca vozi motocikel neomejene moči, vendar se mora voziti v spremstvu odgovorne odrasle osebe..

samo kot primer..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

članek je napisan tako strokovno, kot če bi moja babica pisala o radioamaterstvu... :headbang:

Članek je res pisan malo tako-malo tako, samo da se nekaj napiše in spluva vse počez :closedeyes:

Drgač pa so radioamaterji tut čist O.K., nekaj posebnega, kot motoristi :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v redu..ti voziš v-storma..

kaj če bi si enkrat omislil naprimer vfr-ko ali pa cbf-ko, ST motocikel, in boš plačal zavarovanje ko žuti?

komu se boš pritožil?

sam imam registriran SS motocikel, ki ga uporabljam samo po pisti. zakaj? ker se mi ne da jebat se z ata carneti in ne vem čim še..pa zavarovalnice ne jebejo..

malo preveč posploševanja glede udeležencev v prometnih nesrečah..

se bom pa strinjal z napisanim ko pravijo , da je z SS motociklom voziti po predpisih enostavno zelo težko..in mučno..

dirkališče nam manjka..to je sigurno..

predvsem pa prometne kulture..

mogoče bi bilo pa pametno razmisliti o tem, da sicer lahko 20-letnik/ca vozi motocikel neomejene moči, vendar se mora voziti v spremstvu odgovorne odrasle osebe..

samo kot primer..

Če bo več za plačat bo pač več, ker je VFR-ka močnejši moped. Če si bom hotel kupit kakšno raketo bom pa tudi te stroške moral upoštevati v ceni. In če bi bil star 20 let in bi zavarovalnica rekla, da morajo taki plačat še npr. 60% več, ker spadam v rizično skupino voznikov v kombinaciji z rizično vrsto motorja, bi te stroške pač moral upoštevati, ko bi se odločal o tem, kateri motor kupiti.

73 DE S5....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo ste offtopic, fantje!

Eden motorist spet leži v Bolnišnici. Na hitro sem nekaj slišal po TV, da je pri Ščavnici avtomobilist izsilil prednost motoristu, kateri je padel in se poškodoval. Voznik avtomobila je pobegnil, ampak so ga policaji že prijeli.

Ve kdo kaj več?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

citirano z foruma: gasilci.org

Ob 21.35 uri je prišlo do hude prometne nesreče na cesti Velenje - Celje na Vinskogorskem klancu med voznikom osebnega vozila in voznikom motornega kolesa. Več podatkov sledi kasneje, ker v trenutku ko to pišem intervencija še vedno poteka.

Iz ReCO Celje smo dobili obvestilo da je prišlo do karambola vendar je med oblačenjem prišlo obvestilo da gori vozilo in nas rabijo zaradi vžiga vozila. Zaradi tega smo izvozili z GVC 1625 in ne z HTV. Ko smo prišli na kraj je močno gorelo motorno kolo katerega smo seveda takoj pogasili.

Seveda je za nami izvozil tudi HTV.

Voznik MK je bil v vozilu v katerega je trčil in sicer na sopotnikovem sedežu, z glavo je trčil v sredinski steber in kljub temu, da je uporabljal varnostno čelado mu je dobesedno odprlo glavo tako da so se videli m...ani, telo pa je bilo.....

ne vem kako naj opišem, bilo je grozno sad.gif

Razlog za kaj sem odprl to temo je ta, da v dvanajstih letih odkar opravljam intervencije še nisem videl tako hudega karambola. Takšne stvari sem do zdaj videl samo na svetovnem spletu in TV sad.gif in seveda da vas obvestim o tem res hudem karambolu sad.gif

Zgleda, da se je spet končalo tragično.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Voznik avtomobila je pobegnil, ampak so ga policaji že prijeli.

Pozapret take, ko pa pride ven nima več možnosti opravljanja vozniškega!!!! :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar bom napisala, bo :topic: , pa vendar se še kako dotika črne téme ... :(

Ob trku z avtomobilom umre motorist. Tisti, ki ne vozijo motorja, ne razumejo. Potem pa so pametni. Žalijo z idioti, kreteni, bedaki ... ob članku, kjer piše, da je pravilno pripeljal 26-letni motorist. Iz besedice pravilno izvijejo kup žaljivk in ob branju te začne boleti želodec. In vsi so pravi Einsteini ... me zanima, kaj bi pisali, če bi bil ta 26-letnik njihov sin, brat, vnuk, prijatelj?

Mnogo več nas je motoristov, ki vozimo tudi avtomobile, kot obratno. Bolj razumemo, kako deluje fizika pri vožnji avtomobila in kako motorja. Zato smo na cesti bolj pozorni na motoriste.

Pa vendar ... saj nismo supermani! Mnogi motoristi s(m)o za povprečne reakcije v avtomobilih prehitri.

In tudi motoristi žalimo ter pljuvamo po avtomobilistih.

"Kreten, bedak, idiot mu je vzel prednost!"

Vsi vemo, da pogledaš na desno ... nikogar ni. Pogledaš v levo, pa tudi ni nikogar. In redki, ki niso hkrati tudi motoristi ne pogledajo še enkrat na desno. In speljejo. Med tem časom dveh premikov glave pa je kot izstrelek že zdavnaj zapolnil desni prostor kakšen (pre)hiter SS ali tudi kakršenkoli drug motor.

In kaj zdaj?

Ob silovitem trku (ki je za motorista silovit že ob 60 - 70km/h), so vsi spet pravi Einsteini ... me zanima, kaj bi pisali, če bi bil avtomobilist njihov sin, brat, vnuk, prijatelj?

:cry:

Živimo pač v motoristom, avtomobilistom, skuteristom, starejšim, mlajšim, invalidom, bolnim in sploh državljanom neprijazni državi.

In dokler ne bodo razmere v prometni zakonodaji, pri vzgoji mladih za vključevanje v promet kakršnekoli oblike in sploh pri vrhu urejene, bomo polnili črne kronike, črne debate ter črne téme z novicami o mladih motoristih, ki so oddivjali v smrt in starih avtomobilistih, ki so jih spregledali. In o vsem, kar je vmes.

Pa čeprav so vozili tako ali drugače.

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:cry:

Živimo pač v motoristom, avtomobilistom, skuteristom, starejšim, mlajšim, invalidom, bolnim in sploh državljanom neprijazni državi.

In dokler ne bodo razmere v prometni zakonodaji, pri vzgoji mladih za vključevanje v promet kakršnekoli oblike in sploh pri vrhu urejene, bomo polnili črne kronike, črne debate ter črne téme z novicami o mladih motoristih, ki so oddivjali v smrt in starih avtomobilistih, ki so jih spregledali. In o vsem, kar je vmes.

Pa čeprav so vozili tako ali drugače.

:cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moram dodat še sledeče.....

naši veleumni strokovnjaki za "polnjenje" državne malhe si sproti izmišljajo raznorazne načine za dodatne vire financiranja, nihče se pa ni še spomnil, da bi lahko za "starčke" po 65 letu uvedli ponoven obvezen zdravniški pregled in kakšen mini preizkus znanja in bi bilo sigurno boljše za vse..... :topic: sam ne morem da ne rečem....

Kolikor sem obveščen, bo zadeva v bližnji prihodnosti veliko težje dosegljiva, kot je sedaj.

Vsak kandidat za voznika bo moral narediti zdravniški pregled s psiho testi in šele uspešno opravljen zdravniški izpit bo osnova, da boš lahko nadaljeval vse skupaj v avtošoli....

Nato pa naj bi bili še dodatni periodični zdravniški pregledi...

Pametno, če bo le pošteno vse skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj prišel iz Bosne po 1550 čudovitih kilometrih prevoženih v prelepi naravi......brez ene same pizdarije.........katere očitno pokojni ni imel......Ne vem, meni so se zdeli dol vozniki strpni, vsak ki te je videl, ti je dal prostor, ker si bil "kao" hitrejši, potrobili, ko so videli da si tujec, pomahali v pozdrav......Vse našteto ni ravno običajno na naših cestah, je pa res, da sem skušal vseskozi predvidevati......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

baje danes v Prekmurju motorist mel nesrečo... ker ne vem več kot to, močno upam, da jo je kar se da najbolje odnesel... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!