Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

neumnost.

in za primerjavo si dal teroriste.

in ali sta uboj in umor eno in isto?

A pa ti zanalašč nočeš razumet??

Terorist nima veze tukaj, vstavi si v tisto besedilo - mehanik je pozabil nataknit kakšno cev pri dovodu goriva, računalnik ni zaznal in letalo je zaradi tega ker je zmanjkalo goriva strmoglavil v morje. Bolje? :)

In ne umor in uboj nista eno in isto in to sploh ni relevantno pri tem, kar sem hotel povedat.

Gre se za to, da sta janez na motorju in janez v avijonu bila ogrožena od ene tretje stvari, na katero sama nista imela vpliva. Razen seveda tega, da prvi janez ne bi šel na motor in drugi ne na avijon in pač se ne bi moglo zgodit. In če jih na cesti fašeš od ene stvari na katero nisi imel vpliva, npr. nekdo ti zapelje iz stranske ceste predte, so posledice na motorju kujhše kot v avtu. Poleg tega motor lažje spregledaš. In iz tega izhaja "večja ogroženost" o kateri debatiramo. A je res tako težko razumet bistvo, ki sem ga hotel poudarit, bi skoraj rekel, da zanalašč iščeš dlako v jajcu..

ne..niti slučajno ni vsem to jasno..

Ubistvu imaš prav..

Popravljeno . Popravil DeX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hočeš reči, da je enako če te na gobec s kladivom po nesreči, ker stojiš za menoj, ko zabijam žebelj v steno (ker sem pač štorasta)...ali če to naredim zanalaš?

Sorry boli enako...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa ti zanalašč nočeš razumet??

Ter

Gre se za to, da sta janez na motorju in janez v avijonu bila ogrožena od ene tretje stvari, na katero sama nista imela vpliva. Razen seveda tega, da prvi janez ne bi šel na motor in drugi ne na avijon in pač se ne bi moglo zgodit. In če jih na cesti fašeš od ene stvari na katero nisi imel vpliva, npr. nekdo ti zapelje iz stranske ceste predte, so posledice na motorju kujhše kot v avtu. Poleg tega motor lažje spregledaš. In iz tega izhaja "večja ogroženost" o kateri debatiramo. A je res tako težko razumet bistvo, ki sem ga hotel poudarit, bi skoraj rekel, da zanalašč iščeš dlako v jajcu..

aja nisem vedela, da je to samo zaradi tega??? potem je pa problem rešen, niso krivi ati (ker so senilni, brez refleksov,...), niso krivi motoristi (vozijo počasi, zgledno,... ) krivo je to, da motor lažje spregledaš.

Popravljeno . Popravil fastgirl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Gre se za to, da sta janez na motorju in janez v avijonu bila ogrožena od ene tretje stvari, na katero sama nista imela vpliva. Razen seveda tega, da prvi janez ne bi šel na motor in drugi ne na avijon in pač se ne bi moglo zgodit....

Dedo Janeza tudi v štacuni ogrožajo ostali vozičkarji, ki letijo en čez drugega, ker je žajfa v akciji. Bogi je pa samo do kruha hoto prit..

Deda, deda tega nebi bilo, če bi si kupo aparat za peko kruha.. :trance_33_sleep: Kaj ti je tega treba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa ti zanalašč nočeš razumet??

Terorist nima veze tukaj, vstavi si v tisto besedilo - mehanik je pozabil nataknit kakšno cev pri dovodu goriva, računalnik ni zaznal in letalo je zaradi tega ker je zmanjkalo goriva strmoglavil v morje. Bolje? :)

In ne umor in uboj nista eno in isto in to sploh ni relevantno pri tem, kar sem hotel povedat.

Gre se za to, da sta janez na motorju in janez v avijonu bila ogrožena od ene tretje stvari, na katero sama nista imela vpliva. Razen seveda tega, da prvi janez ne bi šel na motor in drugi ne na avijon in pač se ne bi moglo zgodit. In če jih na cesti fašeš od ene stvari na katero nisi imel vpliva, npr. nekdo ti zapelje iz stranske ceste predte, so posledice na motorju kujhše kot v avtu. Poleg tega motor lažje spregledaš. In iz tega izhaja "večja ogroženost" o kateri debatiramo. A je res tako težko razumet bistvo, ki sem ga hotel poudarit, bi skoraj rekel, da zanalašč iščeš dlako v jajcu..

Ubistvu imaš prav..

ne, ne iščem dlake v jajcu. gre za to da je prva primerjava zaradi radikalnosti popolnoma neprimerna. tadrugo kupim.

sicer pa na tem mestu ne bi opletala naokoli z "večjo ogroženostjo" - pa ne zato ker temu ne bi bilo tako kot si napisal, amapk ker je udeleženci v prometu v večini nikoli ne bodo razumeli takšne kot je v resnici in je kot taka zato popolnoma neuporabna.

avtomobilist ti bo očital da si "bolj ogoržen" zato ker si norec, neosveščen motorist pa bo pomodroval, da je to zato ker so avtomobilisti debili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja nisem vedela, da je to samo zaradi tega??? potem je pa problem rešen, niso krivi ati (ker so senilni, brez refleksov,.. .) , niso krivi motoristi (vozijo počasi, zgledno,... ) krivo je to, da motor lažje spregledaš.

bomo probno SS mopedom namontirali rotacijsko :) v podkrepitev teze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako.. To sem hotel povedat, s tem ko si namignila, češ da se motoristi sami ogrožamo zato, ker pač smo na motorju.. To lahko prezrcališ na čisto vse dogodke v življenju, ampak nima nekega smisla.. Je bolje sprejet situacijo takšno kot je in od tam it naprej, kako jo izbolšat, oziroma ponajt kje tičijo vzroki za težave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bomo probno SS mopedom namontirali rotacijsko :) v podkrepitev teze.

aha pa še ene 15 reflektorjev namontirat na motor in nase, da nas bodo ja opazili

:hmm: potem, bomo končno opaženi in smo rešili ves svet pred moto nesrečami, lahko bomo divjali in počeli kar nas bo volja :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako...recimo v kopalnici položiš po tleh antislip ploščice ..kajti največ hudih nesreč se zgodi doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej ti komedijant. Točno sem vedu, da se boš spotaknu ob zadevo, k si pameten kot radio zato sem vstavil besedo temeljit. Dej preber preden pišeš bedarije. TEMELJIT PREGLED...

Skupaj s "temeljitim" pregledom za starejše bi lahko uvedli dodatno 2000€ takso za vse voznike do 28 leta starosti v kombinaciji s 70+ KM mašino, če ti niso opravili vsaj pet zakonsko predpisanih tečajev varne vožnje in obnašanja v prometu po odstranitvi blokade in enega pred začetkom vsake sezone. Tako bi lepo porezali špice v Gaussovi krivulji nesreč, kot jih dojemamo tukaj. Pa sploh ni nujno, da se nesreče dogajajo ali so se zgodile tako kot si mi to predstavljamo.

Prehitevanje pred 'nepreglednim' ovinkom je seveda druga zgodba - stvar je rahlo relativna, saj je prehitevanje z mopedom precej drugačno kot z avtomobilom (hitreje je mimo, potrebuje manj prostora, ... ). Tudi 'nepreglednost' ovinka je relativna, saj ima voznik mopeda lahko drugačno pozicijo kot voznik avtomobila in lahko zato vidi več.

Tako je prehitevanje z mopedom tudi pred 'nepreglednim' ovinkom lahko popolnoma varno, čeprav se prehitenemu verjetno ne bo zdelo...

Čisto odvisno od situacije - včasih zmanjšam hitrost, včasih pa jo povečam - da pridem mimo 'kritične' točke, preden potencialno 'nevarni' objekt (traktor, avto, kamion, kolesar) pride do tja...

D.

Se strinjam, vendar je vse stvar situacije, izkušenj, pospeškov, razlik v hitrosti itn.

Vsako prehitevanje je že tako nek rizik, ker vključuje določeno pričakovanje o tem kako se bo drugo vozilo premikalo. Sam sem pri takšnem prehitevanju (pred 'nepreglednim' ovinkom) precej bolj zadržan odkar mi je drug motorist priletel izza ovinka z WARP 7 ravno, ko sem hotel prehiteti avto in čeprav bi moralo biti še kar nekaj "lufta".

Možnost, da se ti kaj takega zgodi, je precej majhna vendar sam zdaj raje počakam na boljšo priložnost za kolikor-tolikor varno prehitevanje.

Z zavedanjem, da moje izkušnje in znanje upravljanja z motociklom precej zaostajata za tvojimi, da vozim motocikel drugačnih performans in da je zato moj zorni kot čisto drugačen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recimo v kopalnici položiš po tleh antislip ploščice...

In s tem zajebeš čisto vse adrenalinskega, kar ti lahko nudi kopalnica...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In s tem zajebeš čisto vse adrenalinskega, kar ti lahko nudi kopalnica...

ni res...banja tud drsi :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In s tem zajebeš čisto vse adrenalinskega, kar ti lahko nudi kopalnica...

ni res...banja tud drsi :winkiss:

in če ti to ni dovolj, si namaži podplate z milom in uživaj, še bolje pa če kar vse po tleh namžeš z milom in maš pravi adrenalin

sedaj smo pa že precej v :topic: u :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hočeš reči, da je enako če te na gobec s kladivom po nesreči, ker stojiš za menoj, ko zabijam žebelj v steno (ker sem pač štorasta)...ali če to naredim zanalaš?

:yes: Meni je enako - gobec bom imel razbit...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

doma nedrseče ploščice, pri ljubici drseče :whistle:

potem pa kar v akcijo in doma namaži ploščice z neko drsečo snovjo, da bo vsaj približno tako adrenalinsko kot pri ljubici ;)

mislim, sploh nisi nič adrenalinski :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se učera tako brcnil v nek rob, da me še danes prst boli...

porko, u 12.000 km z motorjem me ni nič tako bolelo!

kaj je zej bol varno madona?

ma jst bi vam učera od trenutne jeze razbil vse drseče in nedrseče ploščice s kladivom ko sem se tako štorasto brcnil! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni trmast ampak se zaveda kar pove in četudi naleti na nestrinjanje, poda argumente za svoje mnenje. Včasih je za nekatere pač potrebna grobejša izbira besed pri predstavljanju določenih pogledov. Namenu pa je tako ali drugače na koncu zadoščeno. ;) Tudi tvoj: "dajva nehat" to potrjuje.

Bejž, bejž, no :rolleyes: .

Argumenti???? No, kakor za koga. meni so bili vredni en .... Vsakega trmastega bika se da omehčat. Če ne drgač z ringelnom v nosu, če pa še ne gre, pa naredimo vola :whistle: ala Haile Selassie vs. Italjani.

Aja, pa da še pokomentiram referendum za @HHV (mi ne pusti editirat prejšnji post) pol pa res s teboj @HHV neham, ker nima smisla. Napisal sem zato, ker mali človek ne more narediti nič. Lako se samo ne strinja. Referendum pa je že bil izglasovan in ni bil upoštevan. Toliko o volji malih ljudi. Sedaj pa pridemo na politike, kot si že napisal zgoraj. Vidiš, samo malo drugače je treba pogledati na zadevo in se ne zaleteti kot bik pa gre.

P.S. Sedaj pa enga spij, da se malo relaksiraš, ker opažam, da si že nervozen. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dex, @Danci1973.

Brez veze, da se trudita. Človeku hočeš dobro pa nikakor ne skapira oz. namenoma noče. Očitno živijo v milnem mehurčku. Nima smisla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem čemu se bi smeju, če ne bi blo forumov :).

Dejansko za cesto ni noben, ki za vožnjo avtomobila/motorja,kamiona ni psihofizično sposobn(predvidevajoč, da ima ustrezen izpit)..nimajo veze leta..spol..barva las..frizura..nataknjenost..itd

Zame je isto, če povzroči nesrečo 70-letni deda, ki ima reflekse in vid kot mrtev konj, a se kljub vsemu spravi za volan, ker pač vozi že tok let ali pa nadrkan hormonsko gonjen 18-letnik, ki je dobil motor za rojstni dan.

Rezultat zgornjih dveh primerov je lahko isti in sta oba sama kriva, če ogrožata druge..Deda zarad tega, ker si ne kupi mesečne vozovnice za avtobus, oziroma boljše špegle..18-letnik pa zarad tega, ker ne proda motorja(za katerega je lahko nesposoben) in si raje nabavi nove superge..

Vožnja po cesti je odgovornost in kot takšno jo je potrebno obravnavat. Brez nekih olajševalnih okoliščin, kot ja bogi je alpa star alpa zaspan alpa imel nesrečno otroštvo bla bla bla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Aja, pa da še pokomentiram referendum za @HHV (mi ne pusti editirat prejšnji post) pol pa res s teboj @HHV neham, ker nima smisla. Napisal sem zato, ker mali človek ne more narediti nič. Lako se samo ne strinja. ...

Ni res. Se da marsikaj. Preizkušno na drugem področju. Le resno je potrebno poprijeti. :grim

...P.S. Sedaj pa enga spij, da se malo relaksiraš, ker opažam, da si že nervozen. :) ...

Nervozen zaradi tebe? Se ti ne zdi, da se malo precenjuješ? :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da marsikaj. Preizkušno na drugem področju. Le resno je potrebno poprijeti. :grim

Hja, samo moraš upoštevati, da si ti še mlad in elana poln junec, gospod bikez pa že malce po krizantemah duhtijo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motorista so morali rezati iz avta potem ko je prebil sredinski steber

ajde reci mi kolko ga je pripelal

stoposto po omejitvi

pa spet naj bi bil stari kriv kot v primeru v kranju ko sta se boksar i prijatelj zaletela u golfa

Nazo13, sam veš, da niti slučajno ne morem reči, kolikšna je bila motoristova hitrost.

Tega nihče ne ve, to je vedel le on sam.

Nikoli si ne bi drznila razpravljati, kaj je nekdo v nekem trenutku storil in kako je to storil, kakšna je bila njegova hitrost itd., kot si tudi nikoli ne bi drznila že vnaprej določiti cele črede ovac za črno, če pa jih je večina belih ...

Pa saj sploh nisem govorila o tem. Kot niti slučajno ne o krivdi starostnika ali mladostnika.

Jasno, posledice nesreč pokažejo svoje, ampak tudi o tem nisem govorila. Pretreslo me je tisto reagiranje TV forumašev in o tem sem pisala.

Ker me vedno znova oplazi spoznanje, kako nestrpni smo ljudje in kako nasilno si jemljemo pravico biti najmanj kakšen svetopisemski Elizej!

Ta pravica nam ni v zibelko položena. Pa iz kateregakoli zornega kota gledaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, samo moraš upoštevati, da si ti še mlad in elana poln junec, gospod bikez pa že malce po krizantemah duhtijo. :)

Mislim, da bo ravno obratno. Jaz nisem iz "old school", tako da krizanteme kar sebi posadi :winkiss: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!