Skoči na vsebino

Cestna črno siva kronika


miran10

Priporočene objave

Čoperist, ki je bil udeležen v nesreči na relaciji Šoštanj-Velenje, 3 motoristi in 1 avtomobil, je v bolnišnici podlegel poškodbam.

R.I.P.

Popravljeno . Popravil jetman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

okej tole so res tragedije, ki se nazalost zgodijo sem ter tja..v velikih primerih je navadno res kriva ignoranca ali sama nevoscljivost nesramnost kakorkoli ze zelite avtomobilistov, ni pa si potrebno metati peska v oci da tudi motoristi niso vcasih ali kar dostikrat lahkomiselni..

npr. Septembra po koncu glavne turisticne sezone se peljeva s punco z avto iz Trente cez Vrsic...res mirno, nobenga avtomobila vec kot 15 min, sva se pod Vrsicem na trentarski strani tam nekje, kjer so tudi razgledne tocke za cez celo trentarsko dolino..peljeva mirno po omejitvah po svoji strani ob robu ker pac sva velikokrat bila v tistih koncih in veva da pac je potrebno biti pozoren...nepregledni ovinek(se malo plevela iz hriba da ti zastre pogled)v desno kar naenkrat en motorist pred nama...hvala bogu za reflekse punce in da je bil motorist kolikor toliko zbran da je odvil nazaj na svojo stran in sva zgresila njegovo masko za cca slabega pol metra(tudi po omejitvah ni bilo nimam radarja v glavi ampak toliko ze znas precenit)...namrec stric je bil kompletno na najinem voznem pasu je sekal ovinek ce mene vprasas ravno iz te lahkomiselnosti da jekonec sezone neki casa na cesti nikogar srecal in gremo se izzivljati na cesti in eto..koncajo tako...naj omenim da so bili trije, druga dva sta normalno vozila po svojem pasu ampak tale talent se je ocitno malo zelel postavit pred njima..

nikoli postat lahkomiseln in nepozoren!!!! je skoda vsakega umrlega na cesti.. :unsure:

Popravljeno . Popravil mastikator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:headbang:

Mislim bedastoče li mi takve.

Da ti ne poči buča od svobodnega mišljenje :rolleyes: .

Pa tudi, če bi vsi imeli kamere in . . . . bila je ideja,

da bi jo lahko uporabil v sili kot je npr. črna skrinjica na letalih :unsure: .

Za vsak cm prevožen pa itak ne pride v poštev :nono: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vsak cm prevožen pa itak ne pride v poštev :nono: .

A sam takrat, ko bi tebi pasalo ali kako? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A sam takrat, ko bi tebi pasalo ali kako? :unsure:

Lahko tudi tako, če želiš. :yes: Načeloma pa, ko pride do nesreče.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi tako, če želiš. :yes: Načeloma pa, ko pride do nesreče.

D.

A to od trenutka ko pride do trka? Ali 5 min prej ali 30 sec prej? Jao, daj probaj to spravit v nek uporabni okvir pa mi javi ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A to od trenutka ko pride do trka? Ali 5 min prej ali 30 sec prej? Jao, daj probaj to spravit v nek uporabni okvir pa mi javi ;)

Za dokazovanje je dovolj čas od normalne vožnje do impacta.

Pa ne vem zakaj bi lahko policaj svojevoljno po moji kameri šaril ?

Če mu pa jaz posnetek predložim kot dokaz pa že vzamem v zakup tudi svoje napake.

BTW: Kamerca, ki lepo beleži vse pred seboj je cca. 130€ ali manj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem, če tebe kdo posname, ko boš storil prekršek bo to tudi lahko predložil policiji kot dokaz? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem, če tebe kdo posname, ko boš storil prekršek bo to tudi lahko predložil policiji kot dokaz? :whistle:

Seveda, ampak najprej me mora najti ko delam prekrške.

Jaz ne rabim nalepke, jaz pač vozim po predpisih :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, ampak najprej me mora najti ko delam prekrške.

Jaz ne rabim nalepke, jaz pač vozim po predpisih :)

Si želel napisati "uloviti" namesto "najti" kajne. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si želel napisati "uloviti" namesto "najti" kajne. :naughty:

Iščeš dlako v jeziku/v jogurtu peščice/kupuješ lubenico brez pešk . . . picajzl na polni črti itd. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo bi si bilo razčistiti, koliko veljajo taki posnetki kot dokazno gradivo. :evilgrin:

Da ne bi tako v tri pisane marjetice samo able, dable, bable....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj kar se hitrosti tiče, bi za dokazovanje mogoče zadostoval tudi GPS, saj beleži vse potrebne podatke o gibanju, vključno z zelo natančno hitrostjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaj kar se hitrosti tiče, bi za dokazovanje mogoče zadostoval tudi GPS, saj beleži vse potrebne podatke o gibanju, vključno z zelo natančno hitrostjo.

Še vedno ostajate na mogoče. Preden pametujete naprej se pozanimajte koliko to velja na sodišču. Kot je meni znano, manj kot povožena konjska figa na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še vedno ostajate na mogoče. Preden pametujete naprej se pozanimajte koliko to velja na sodišču. Kot je meni znano, manj kot povožena konjska figa na cesti.

Moj globokoumen odgovor na to je ........... :grim

- Za dokazovanje hitrosti se točno ve katere naprave se uporabljajo oz so predpisane.

- Brezpravno pridobljeni posnetki se ne morejo podati kod dokaz oz so neveljavni. Posnetki varnostnih kamer lahko samo pomagajo k razjasnitvi okoliščin (npr. DARS kamere,.....), ne morejo pa biti podani kot nosilni dokaz.

Mislim, da je enkrat bilo tako razloženo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem, če tebe kdo posname, ko boš storil prekršek bo to tudi lahko predložil policiji kot dokaz? :whistle:

ne.

na sodišči posnetek brez sodnega naloga in nevem kaj zaenih parametrov še, pade. poznam primer ko so imeli tatove posnete na profesionalnem nadzornem sistemu, in policija pozna vse vpletene. pregona niso sprožili, ker posneteka na sodišču nemorejo predložit kot dokaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne.

na sodišči posnetek brez sodnega naloga in nevem kaj zaenih parametrov še, pade. poznam primer ko so imeli tatove posnete na profesionalnem nadzornem sistemu, in policija pozna vse vpletene. pregona niso sprožili, ker posneteka na sodišču nemorejo predložit kot dokaz.

Sicer :topic: vendar lahko ga predložijo, če so sistem imeli prijavljen in objekt označen, da je nadzorovan z video nadzorom ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer :topic: vendar lahko ga predložijo, če so sistem imeli prijavljen in objekt označen, da je nadzorovan z video nadzorom ;)

Lahko ga predložiš, ce je posnetek tvoj in si udeleženec sodnega postopka :)

No vsaj v ameriških nadaljevankah je tako :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak ti nobena kamera ne pomaga...Če je motorist mrtev - je praktično vseeno kdo je kriv? Življenje je ugasnilo, to je dejstvo! rešit ga itak ne mormo.....

Popravljeno . Popravil juree
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

No vsaj v ameriških nadaljevankah je tako :)

Uauuuu, tole bo pa držalo kot pribito. Je bilo tudi v Lady objavljeno? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne.

na sodišči posnetek brez sodnega naloga in nevem kaj zaenih parametrov še, pade. poznam primer ko so imeli tatove posnete na profesionalnem nadzornem sistemu, in policija pozna vse vpletene. pregona niso sprožili, ker posneteka na sodišču nemorejo predložit kot dokaz.

Je bilo retorično vprašanje. :P

Za to, da bi takšne posnetke lahko vpeljali kot dokazno gradivo, bi bila potrebna konkretna sprememba zakonov in bi vplivala na še vse kaj drugega kot samo prometne nesreče, tako da je vsako takšno razglabljanje popolnoma brezpredmetno in pač nakladanje kar tako v tri dni.

In pa seveda, če bi že bilo kaj takšnega sprejeto (kar iskreno upam da je absolutno nemogoče) bi verjetno za večino, ki tukaj nakladajo o tem, bil to konkreten in masten pljunek v lastno skledo. V kolikor ne bi seveda v zakonu pisalo, da lahko takšne posnetke predložijo samo motoristi in to samo takrat, ko jim paše in policija bi morala upoštevati samo tiste dele posnetka, ki bi jih motorist posebej določil. Na koncu pa bi mu še vsi skupaj zapeli dobro jutro đezeri.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda te bo policist lahko ustavil pregledal posnetek in te zaštrafal za vsak km prehitro, za vsako polno črto prevoženo, za vsako malenkost, ki si jo storil. Kaj pa ko bodo te kamere začeli nameščat v avtomobile vozniki le teh in bodo registrirali divjanje norih motoristiov. Če nimaš nalepke "jaz vozim po predpisih" in se je čisto 100% držiš boš po enem takšnem pregledu s strani represivnih organov izgubil izpit.

Sej se strinjam s tabo. Pa se ti ne zdi, da preveč burno jemlješ vsako besedo k srcu? :naughty:

Imaš ti kak boljši predlog ali se naj vsak zase spopada z bedaki na cesti?

Če je tako potem šest kamenja v torbo in ko pride naslednji norec s kamenjem nad njim :evilgrin:

Samo potem od tu dalje jaz postajam za družbo renegate in na koncu bom še sedet, ker sem si pravico vzel v svoje roke.

Po drugi strani pa če ne bomo naredili nič in strpno čakali da vsi moralno zadržani odideo s krogov motorizma, bo na cesti res samo še kri in kaos.

Kaj je sedaj bolje. Jaz sem za komprimis in strpnost do drugačnih pa naj bodo hitri ali počasni. Da pa ne bi bilo toliko nesreč na sploh (ker po eni strani so mi nesreče z trajno invalidnostjo hujše kot tiste s smrtnimi izidi, in moje sožalje takoj vsem ki se jim je kaj tako stražnega zgodilo), se je treba res vprašati kje in zakaj bom odprl plin do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na relaciji GRIŽE - ŽALEC, siva Fazerca, na peš-kolesarski poti, parkirana, podrsana po levi strani, pa še trava in zemlja se jo je držala :?

Ve kdo kaj več? Bilo je takoj po večerni plohi okoli 18h.

Pa dva z enim avtom sta bila zraven in iz ceste nekaj čistila-brcala

Popravljeno . Popravil CAPI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!