Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Ugotovil vse kar me je zanimalo o uvozu motorja , avtomobilov v slovenijo. Vsi so strašili kako zajeb---- je uvozit stvari iz amerike vendar sem po 1 tednu raziskovanja po internetu ugotovil da niti luči ni treba zamenjati na motorju, avtu edino žmigovci morajo utripati v oranžni barvi :)

Tako da v kratkem pride iz amerike ducati 1098 s letnik 2008 :kva2:

A je duče že v SLO? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugotovil vse kar me je zanimalo o uvozu motorja , avtomobilov v slovenijo. Vsi so strašili kako zajeb---- je uvozit stvari iz amerike vendar sem po 1 tednu raziskovanja po internetu ugotovil da niti luči ni treba zamenjati na motorju, avtu edino žmigovci morajo utripati v oranžni barvi :)

Tako da v kratkem pride iz amerike ducati 1098 s letnik 2008 :kva2:

Kolikor mi je znano SLO državljan ne sme vozit vozila s tujimi tablicami :whistle: .Lahko pa se tudi motim oz. je kaka sprememba zakona :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor mi je znano SLO državljan ne sme vozit vozila s tujimi tablicami :whistle: .Lahko pa se tudi motim oz. je kaka sprememba zakona :hmm:

Ni tak problem,če samo vozi ampak v slučaju prometne nesreče krije voznik vozila s tujo registracijo vse stroške tako svoje kot tudi stroške povzročene tretji osebi. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Živjo. Tema je predolga, da bi šla vse brat, še posebno ker se zakoni spreminjajo in ne vem katera informacija je nabolj "up to date". Slišala sem, da naj bi na vozila uvožena iz Italije morala v Sloveniji plačat 30 % davka. Ali to velja tudi za motorje? Oz. ali je to sploh res? :) Če temu ni tako, bi bila zelo hvaležna, če bi mi lahko kdo pomagal pri informaciji koliko dajatev imam potem v Sloveniji, ko uvozim motor (homologacija mislim da je ok. 100 eur, oz.?) V primeru da je potrebno placati teh 30 % davka, ali se da mogoce na italijanski strani narediti pogodbo z nizjo ceno? Oz. je to odvisno od koga kupujem motor oz. je to popolnoma no go?

Hvala in lep vecer :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za rabljeno motorno kolo, uvoženo iz države EU se poleg homologacije (cca. 100 €) plača še DMV, ki je odvisen od moči in EURO oznake (na netu najdeš programe za izračun). Jaz sem za 37 KW in Euro 3 plačal 2% cene - Euro 2 pri isti moči znese 7%.

Paziti pa moraš, da motor (ali avto) ni mlajši od 6 mesecev in, da ima več kot 6000 Km, sicer se smatra kot novo vozilo in moraš plačati še DDV (20%), lahko pa zahtevaš vrnitev DDV pri prodajalcu. Tako je vsaj bilo marca, ko sem jaz uvažal motor. Če se je vmes kaj spremenilo pa nisem spremljal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FUL hvala :) A veš kje se nahaja tale lestvica - koliko procentov pri koliko kw? Pri meni gre za motor letnik 2005, 8000km & 72kw .. a je to euro 2? Koliko procentov pade potem na to, ali veš mogoče?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FUL hvala :) A veš kje se nahaja tale lestvica - koliko procentov pri koliko kw? Pri meni gre za motor letnik 2005, 8000km & 72kw .. a je to euro 2? Koliko procentov pade potem na to, ali veš mogoče?

Lp

računaj na ene 200 do 250 evrov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kaki podlagi naj računam na ene 200 do 250 eur? Če kdo ve kak zakon oz. kje to piše oz. kam se lahko obrnem bi mi bilo ljubše...

A ni to kolko plačam odvisno od cene motorja? Da ne bom "računala" na ene 200 eur in dobila izstavljem račun 30 % ki bo zneslo 1000 eur... ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. sedaj sem na strani AMZS zasledila lestvico za DMV - ali kdo ve koliko CO2 izpusta imajo naši 1000 cm2? mogoče približno.. motor letnik 2005. Ker meni je to španska vas :) A sem potem prav zasledila, DMV se plača glede na izpuste in ne glede na kw oz. kakorli drugega?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm.. sedaj sem na strani AMZS zasledila lestvico za DMV - ali kdo ve koliko CO2 izpusta imajo naši 1000 cm2? mogoče približno.. motor letnik 2005. Ker meni je to španska vas :) A sem potem prav zasledila, DMV se plača glede na izpuste in ne glede na kw oz. kakorli drugega?

Pri motornih kolesih se izpust CO2 ne upošteva. Važna je moč (kW) in EURO norma. Najvišja možna stopnja je 15% (EURO-1), za EURO-2 je 10%, za EURO-3 in višje pa 5% (seveda je pa lahko tudi nižja, če ima motor manj kW). Katero EURO normo pa motor izpolnjuje, pa je potrebno poiskati v tehničnih podatkih dotičnega modela.

Pri avtomobilih pa je pomemben izpust CO2 in EURO norma - najvišja stopnja je 38% (EURO-1 in EURO-2), za EURO-3 je 33%, za EURO-4 je 30%, za EURO-5 in EURO-6 pa 28% (251 g/km ali več CO2 izpusta).

Na DURS-ovih spletnih straneh lahko snameš Excel tabelo za izračun DMV, kjer vpišeš podatke in ti izpiše stopnjo ter znesek DMV.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danci :OK:

Meni pove da pade 72kw z Euro 2 na 8% .. Torej zdaj še če se teoretično zmenim, da mi v pogodbo napiše da motor stane manj, potem plačam še malo manj... hm? :) Dobro saj 8% res ni veliko..

In ali moram biti na kaj pozorna pri nakupu motorja od pravne osebe? Prejle me je še zmedlo, sem brala tole temo in prišla do postov, ki govorijo o tem, da moram prijaviti motor v 15 dneh na DURS za obdavčitev - ali moram še kak ddv plačat?? Motor ni nov, je letnik 2005 in ima 7000km...

Ali lahko računam pretty much na tehle 8% DMV in ok. 100eur homologacije?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bosta z prodajalcem zmenila in napisala nižjo ceno glejta, da bo ta v mejah normale, ker če bo smešno nizka cena ti bodo pri nas ceno izračunali po Eurotaxu.

Pred 14-timi meseci sem za 77kW plačal 5% DMV-ja ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Danci :OK:

Meni pove da pade 72kw z Euro 2 na 8% .. Torej zdaj še če se teoretično zmenim, da mi v pogodbo napiše da motor stane manj, potem plačam še malo manj... hm? :) Dobro saj 8% res ni veliko..

In ali moram biti na kaj pozorna pri nakupu motorja od pravne osebe? Prejle me je še zmedlo, sem brala tole temo in prišla do postov, ki govorijo o tem, da moram prijaviti motor v 15 dneh na DURS za obdavčitev - ali moram še kak ddv plačat?? Motor ni nov, je letnik 2005 in ima 7000km...

Ali lahko računam pretty much na tehle 8% DMV in ok. 100eur homologacije?

meni niso priznali cene napisane na računu. ker po eurotaxu naj bi bil vreden več. pa sem imel na srečo shranjen printscreen oglasa, kjer je bila cena le 200 evrov višja..za toliko ceneje sem ga dobil..ni napak da imaš sprintan oglas s ceno..

če bo pa smešno nizka ti bojo pa ocenil po eurotaxu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Ali je pri nas pri homologaciji obveza da so na stevcih km ali so lahko tudi milje ( uvoz iz anglije ) ?

Lp!

Popravljeno . Popravil Marjanček
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Števci morajo biti v km

Lp Luka

Od kdaj? Jaz sem marca uvozil motor iz Anglije in imam Števec v miljah. Razen če misliŠ brzinomer, moj ima Še dodatne oznake v km/h.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je pri nas pri homologaciji obveza da so na stevcih km ali so lahko tudi milje ( uvoz iz anglije ) ?

Lp!

Če hočeš, da je motor za homologacijo res pripravljen potem moraš imeti (zamenjati):števec hitrosti (če ni poleg milj še Km/h),zamenjati moraš parabolo in steklo luči (ali komp.luč)to pa zaradi parkirne luči ker v Angliji imaš parkirno v obeh prednjih žmigavcih,potegnit je potrebno tudi kabel za parkirno luč in odlopiti parkirne v obeh prednjih žmigavcih,to bi bilo vse.Jaz bi ti ta nakup odsvetoval saj je pri nas dovolj poceni in dobrih motorjev.Nevem kak motor kupuješ samo Npr.pri nas dobiš dobrega Kawasakija ER 6 N (F) z ca 15 - 20K kil. par let starega že za ca 3-4K €

Sama si zračunaj koliko te bo stalo vse skupaj:motor, nova luč,števec,instalacija park luči,delo,prevoz,pota,homologacija,zajebancija,davek + (ddv 20% ker je motor od pravne osebe) itd.in pazi,da nebi SLUČAJNO denar nakazala,denar daj šele ko motor naložiš in dobiš vse potrebne dokumente.

Ps:če si zainteresirana za dober ER 6 me lahko kontaktiraš.

Lp in veliko sreče pri nakupu !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kdaj? Jaz sem marca uvozil motor iz Anglije in imam Števec v miljah. Razen če misliŠ brzinomer, moj ima Še dodatne oznake v km/h.

Ja to sem mislil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Sama si zračunaj koliko te bo stalo vse skupaj:motor, nova luč,števec,instalacija park luči,delo,prevoz,pota,homologacija,zajebancija,davek + (ddv 20% ker je motor od pravne osebe) itd.in pazi,da nebi SLUČAJNO denar nakazala,denar daj šele ko motor naložiš in dobiš vse potrebne dokumente.

Ps:če si zainteresirana za dober ER 6 me lahko kontaktiraš.

Lp in veliko sreče pri nakupu !

Nič od tega nisem potreboval. Na homologaciji je šel skoz brez problema..bil pa je uvožen iz Anglije..

No meni se je vsekakor splačalo za cca 2000€ cenej z vsemi stroški.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kupujem motor iz Italije in me zanima kaj vse potrebujem in kaj je priporočljivo imeti sabo. Prosim če mi lahko nekdo podrobno opiše postopek kaj je treba vse naredit in na kaj vse je treba paziti pri nakupu iz tujine.

LP Samo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabiš italjansko prometno od motorja ter kupoprodajno pogodbo ali račun če kupuješ od trgovine in to je vse. Nato moraš peljati motor na tehnični kjer ti ga poslikajo in izdajo zahtevek za plačilo davka. Nato greš na davčno izpolniš vlogo (s sabo moraš imeti vse dokumente saj ji vzame davčna) nato plačaš davek in nato te obvestijo da pridi iskat dokumente (pribljižno 2 tedna) Nato sledi ponoven obisk tehničnega sa homologacijo kjer boš spet čakal od enga do dveh tednov in nato sledi registracija motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabiš italjansko prometno od motorja ter kupoprodajno pogodbo ali račun če kupuješ od trgovine in to je vse. Nato moraš peljati motor na tehnični kjer ti ga poslikajo in izdajo zahtevek za plačilo davka. Nato greš na davčno izpolniš vlogo (s sabo moraš imeti vse dokumente saj ji vzame davčna) nato plačaš davek in nato te obvestijo da pridi iskat dokumente (pribljižno 2 tedna) Nato sledi ponoven obisk tehničnega sa homologacijo kjer boš spet čakal od enga do dveh tednov in nato sledi registracija motorja.

Ali je kakšna razlika če kupujem od fizične ali pravne osebe?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razlika je edino da pri fizični osebi rabiš overjeno kupoprodajno pogodbo pr pravni osebi pa rabiš samo račun.

Od poletja overovljena kopoprodajna pogodba ni več potrebna. Se morata pa obe stranki skupaj oglasiti na prepisu (npr. RTI, LPP)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!