Skoči na vsebino

Uvoz, homologacija in registracija rabljenega motorja iz tujine


NikolaTesla

Priporočene objave

Torej ce prav razumem vso to logiko je nekako tako:

Kupis motor za 1000eur v drzavi EU in nato sledi:

+20% DDV-ja

+x% DMV-ja (odvisno od dejavnikov ki so nasteti)

+ cca 150eur homologacija

Sem kaj pozabil?

DDV plačaš če je motocikel mlajši od 6 mesecev in/ali ima manj kot 6.000 prevoženih kilometrov

DMV plačaš glede na kilovate in euro normo

homologacija je 96 eur se mi zdi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DDV plačaš če je motocikel mlajši od 6 mesecev in/ali ima manj kot 6.000 prevoženih kilometrov

DMV plačaš glede na kilovate in euro normo

homologacija je 96 eur se mi zdi..

hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima če obstaja kakšen rok za plačilo davka uvoženega motorja ? In kakšen ta rok je če oobstaja ?

pomojem da ni roka za plačilo, vendar pa preden ne plačaš davka ne moreš narest homologacije, se pravi da ne moreš registrirat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rok za plačilo davka maš koliko češ, ker prej ga ne boš mogel registrirat.

Motor mora ustrezat emisijam 97/24 EC(ali ES nism ziher). Če to ni razvidno iz papirjev motorja potem potrebuješ potrdilo s strani uvoznika da motor ustreza tej direktivi. Seveda ti ga tudi zaračunajo. Jaz sem dal 100€.

Pol maš plačilo DMV (se ga lahko izračuna na dursovi strani z enim programčkom. Pa še homologacija 96€.

Aja, pa motor mora bit delan za evropski trg. Poleg številke šasije na motorju mora bit zraven označeno e1, e2,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

živjo

zanima me uvoz ATV iz anglije

kaj rabim za registracijo

ali plačam kaj davka

atv bo rabljen let 2009 ali 2010

če se kdo kaj spozna naj napiše ali pokliče 040 266 666

Popravljeno . Popravil SLEPEC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni!

Namen imam uvozit ducati 900ss. Bral sem da mora imeti tisto številko 97/24.

Zdaj me pa zanima če jo imajo vsi od letnika 1998.Motor bi uvozil iz Italije?

Je kje kakšen seznam kateri modeli ducatijev pridejo v to skupino za uvoz?

Hvala za odgovor in LP. Motor ki ga gledam je sicer letnik 2000 vendar me zanima

v primeru da bo starejši letnik - se pravi od 1998 nova oblika.

LP Rok

Logiran IP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta podatek je pri uradnem zastopniku za Ducati, vendar ne vem če le ta v Sloveniji obstaja.

Lahko pa pokličeš tistega v Italijo in ga vprašaš. Moralo bi pisati v prometnem dovoljenju (carta di circolazione).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Namen imam uvozit ducati 900ss. Bral sem da mora imeti tisto številko 97/24.

Zdaj me pa zanima če jo imajo vsi od letnika 1998.Motor bi uvozil iz Italije?

Je kje kakšen seznam kateri modeli ducatijev pridejo v to skupino za uvoz?

Hvala za odgovor in LP. Motor ki ga gledam je sicer letnik 2000 vendar me zanima

v primeru da bo starejši letnik - se pravi od 1998 nova oblika.

LP Rok

Logiran IP

Kolker vem znajo bit pri uvozu letnikov pod 2000 problemi zaradi nekih norm, tko da pazi. Ne me pa držat za besedo surrender.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, ali je možno v Italiji pridobiti začasne tablice za uvoz motorja - in kako? Ali pa je vseeno pametneje uporabiti prikolico oz. kombi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, ali je možno v Italiji pridobiti začasne tablice za uvoz motorja - in kako? Ali pa je vseeno pametneje uporabiti prikolico oz. kombi?

Bolj pametno in ceneje bo it po njega s prikolico ali s kombijem in kar mimogrede peljat v Koper na homologacijo! Sicer pa nevem kako je zdaj mogoče se je kaj spremenilo in ti še kdo kaj pametnejšega svetuje !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi uvozil motor iz Anglije in sicer Kawasaki Z1000 C7F (prva registracija 2008 maj) za 5000 evrov. Kar se mi zdi zelo ugodno!

Motor ima ABS, stabilizator in alarm!

Seveda je problem verjetno lampa? Neki sm bral da mors prenastavt/zamenjat za voznjo po desni strani?! Kdo kej vec ve o temu,

posebno ce se da na tem motorju prenastavt (ce je res razlika)?

dokumenti ki jih rabim pa so?:

COC?

odjavljena prometna (kaka posebna zahteva?)

kupo-prodajna pogodba (overjena? sam podpis verjetn ni dost?)

SE KAJ?

sm sicr bol gledu Yamaho FZ1 2008 letnik, se komu zdi da je bols fuknt kksnga cuka vec za yamaho?

motor bom pa nalozu na tovornjak (mam sreco da fotr fura kamjon in bo zaston prpelu)...

Pa cimprej bi rabu kak nasvet... da sporocim prodajalcu:)

lp, B

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolker vem znajo bit pri uvozu letnikov pod 2000 problemi zaradi nekih norm, tko da pazi. Ne me pa držat za besedo surrender.gif

Motor je že doma. V velenju so mi izadli izjavo o opravljeni homologaciji, ki sem jo nato nesel na davčno da lahko odmerijo davčno osnovo.

Motor je euro2 in ima direktivo 97/24EC. Ima tudi evropsko homolgacijo. Zaenkrat nisem imel še nobenih problemov. Papirji se sedaj valajo na davčni, kjer me čaka samo še plačilo davka.

Je pa res da je potrebno motor prijaviti na davčno v 15dneh od datuma ki je napisan na računu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

ali to res drzi, da mors prjavt na davcno 15 dni od datuma na racunu? pr men je minil ze ene 3 tedne skor... pac nism mogu dobit prej motorja zarad snega v Angliji...

lp, Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali to res drzi, da mors prjavt na davcno 15 dni od datuma na racunu? pr men je minil ze ene 3 tedne skor... pac nism mogu dobit prej motorja zarad snega v Angliji...

lp, Bojan

v roku 2 tednov moraš it na davčnp in dat vlogo al pač kakorkoli se temu reče za plačilo davkov.

jaz osebno sem za avto izpolnil in moraš napisat kdaj si prevzel vozilo in današnji datum.....

da te ne bojo preganjali zaradi davčne utaje :) lol

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez nekaj dni bom uvozil motor in me zanima kako je zdaj z raznimi roki - a je določeno v kakšnem času od uvoza je treba opraviti homologacijo? Ali se papirji nesejo na davčno v roku 15 dni od dneva nakupa? Ali ti papirji vključujejo tudi papirje od homologacije (če jih, je logično, da je treba tudi homologacijo opraviti v tem roku)? Morda kdo ve, kako je z opravljanjem homologacije v KP - do kdaj delajo oz. do kdaj bi se moral prikazati tam, če bi želel opraviti zadevo kar spotoma?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez nekaj dni bom uvozil motor in me zanima kako je zdaj z raznimi roki - a je določeno v kakšnem času od uvoza je treba opraviti homologacijo? Ali se papirji nesejo na davčno v roku 15 dni od dneva nakupa? Ali ti papirji vključujejo tudi papirje od homologacije (če jih, je logično, da je treba tudi homologacijo opraviti v tem roku)? Morda kdo ve, kako je z opravljanjem homologacije v KP - do kdaj delajo oz. do kdaj bi se moral prikazati tam, če bi želel opraviti zadevo kar spotoma?

Klik...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor je euro2 in ima direktivo 97/24EC.

Samo v vednost: Direktiva 97/24 CE se nanaša na euro1 in ne na euro2, kot mislijo nekateri birokrati na homologaciji in potem zavajajo stranke.

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm... Mors najprej narest tehnicnega/homologacijo preden prijavis davcni? Kot sem prebral na tem linku se gre za neke izpuhe,

se prav ti morjo to zmert na homologaciji... Jaz pa pac se ne morm it na homologacijo ker nimam originalnega zadka in zmigavcev.

Mogoce kdo ve kje se da dobit homologiran zadek za Kawasaki Z1000 (2007)? Ni tezko dobit e-homologirane zadeve, problem je pa dobit

certifikat pri nas! na LPP-ju so mi rekl da rabm potrdilo o nakupu, certifikat in potrdilo o vgradnji! vse to za ene po* zmigavce in nosilec!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez nekaj dni bom uvozil motor in me zanima kako je zdaj z raznimi roki - a je določeno v kakšnem času od uvoza je treba opraviti homologacijo? Ali se papirji nesejo na davčno v roku 15 dni od dneva nakupa? Ali ti papirji vključujejo tudi papirje od homologacije (če jih, je logično, da je treba tudi homologacijo opraviti v tem roku)? Morda kdo ve, kako je z opravljanjem homologacije v KP - do kdaj delajo oz. do kdaj bi se moral prikazati tam, če bi želel opraviti zadevo kar spotoma?

Homologacija ni problem,ti imaš čas 15 dni (od dneva nakupa - datum na računu ali overjeni pogodbi),da greš na davčno prijavit.jaz sem plačal za avto 20,50% davka od zneska na fakturi,tako,da magari naj ti da tip manjši znesek na fakturi,pa mu plačaš kot sta se zmenla.homologacijo lahko naknadno narediš.na davčno neseš fakturo(račun) ali overjeno pogodbo,prometno in varianta od amzs dokument,da je vozilo odjavljeno iz prometa - v italiji je ACI...

Homologacijo v Kopru lahko orpavljaš na avtoplus ali AMZS.slabih 100 eurov je,vsaj za avto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na davcni v Kranju dejansko dobis vse informacije! teli kekci v Ljubljani ti nc ne povejo...

Ce ne vlozis najave za nakup motornega vozila v 15 dneh od datuma na racunu moras podati se samoprijavo in potem placas neke obresti itd. (men je rekla za 1 mesec da nebi smel pridt niti 1 evro).

lp, Bojan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo.

Imam suzukija letnik 99 izkljucno za na grobnik (brez prometnega oz. kakrsnih koli papirjev). Za prevoz cez mejo morem vsakic urejet ata carnet. A obstaja kaka moznos registracija takega vozila ? In pridobitev prometnega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravleni bajkeri! Imam eno vprašanje glede uvoza motorja iz Italije(od fizične osebe). Na forumu je blo bilo rečeno da od papirjev rabiš ACI(certifikat o lastništvu), carta di circolazione(odjavljena prometna) in overjeno kupoprodajno pogodbo. Ko sem to reku italjanu, mi prav on da se je pozanimu in da rabim dve stvari:

1) "Atto di vendita" (ki stane 40€) ;

2) "Radiazione" (ki pa kušta cca. 100€)

Teh 140€ mora seveda plačat kupec. A mogoče kdo ve kaj je ta "radiazione" in če res tok stane??A je to kakšna nova italjanska fora??Če mal preračunam je samih stroškov za paperje zrihtat okol 300€:wallbash:Če je kdo pred kratkim prpelu motor iz Italije, bi ga prosil če mal napiše glede postopka in stroškov (predvsem z italjanskimi papirji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravleni bajkeri! Imam eno vprašanje glede uvoza motorja iz Italije(od fizične osebe). Na forumu je blo bilo rečeno da od papirjev rabiš ACI(certifikat o lastništvu), carta di circolazione(odjavljena prometna) in overjeno kupoprodajno pogodbo. Ko sem to reku italjanu, mi prav on da se je pozanimu in da rabim dve stvari:

1) "Atto di vendita" (ki stane 40€) ;

2) "Radiazione" (ki pa kušta cca. 100€)

Teh 140€ mora seveda plačat kupec. A mogoče kdo ve kaj je ta "radiazione" in če res tok stane??A je to kakšna nova italjanska fora??Če mal preračunam je samih stroškov za paperje zrihtat okol 300€:wallbash:Če je kdo pred kratkim prpelu motor iz Italije, bi ga prosil če mal napiše glede postopka in stroškov (predvsem z italjanskimi papirji).

rabiš točno to kar si zvedel na forumu..

se pravi odjavljeno prometno, aci, in račun ali overjeno kupoprodajno..

če kupuješ od fizične osebe moraš to res plačat ti če se ne zmeniš drugače..če od dilerja pa je to ponavadi že v ceni motorja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!